zawyżony koszt naprawy, przywłaszczenie naprawionego przedmiotu - Forum Prawne

 

zawyżony koszt naprawy, przywłaszczenie naprawionego przedmiotu

Znalazłem na OLX ogłoszenie: Serwis AGD z Kielc przedstawia tak usługę: "próba naprawy programatora w cenie 59 zł, w tym koszt diagnozy i naprawy, koszt wymienionych części, koszt wysyłki zwrotnej listem poleconym priorytetowym. (...) Istnieje ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
10-05-2019, 16:25  
ciaglok2
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie zawyżony koszt naprawy, przywłaszczenie naprawionego przedmiotu

Znalazłem na OLX ogłoszenie:
Serwis AGD z Kielc przedstawia tak usługę: "próba naprawy programatora w cenie 59 zł, w tym koszt diagnozy i naprawy, koszt wymienionych części, koszt wysyłki zwrotnej listem poleconym priorytetowym. (...) Istnieje możliwość odesłania kurierem w cenie dodatkowo 10zł lub za pobraniem pocztą w cenie 15zł lub kurierem za pobraniem 15zł."

Zadzwoniłem, żeby potwierdzić aktualność ogłoszenia, podałem nazwę 2 zmywarek, bo programatory do naprawy miałem 2. Dostałem adres. Wysłałem. Po naprawie otrzymałem wiadomość: Programatory naprawione. Koszt: 200 zł. Nie zgodziłem się na to, zażądałem odesłania w ustalonej cenie. Zmienili cenę w ogłoszeniu i udają, że nigdy nie było tam ustalonej ceny. Odesłali mi 1 programator za 140 zł za pobraniem. Drugi zatrzymali i mówią, że sprzedadzą komuś innemu.

Policja odsyła mnie do sądu.

Jaki przepis mówi, że serwis musi przed przystąpieniem do naprawy przedstawić koszt naprawy do zaakceptowania, jeśli uznał, że będzie wyższy od ustalonego?

Poniżej treść ogłoszenia przed zmianą ceny:
Serwis Elektro Agd Kielce wita Państwa serdecznie

Serwis oferuje Państwu usługę wysyłkowej naprawy serwisowej uszkodzonego (martwego) programatora czyli modułu elektronicznego pralek i suszarek Whirlpool (serii AWE, AWO, AWZ), pralek Polar (PTL, PFL), Gorenje (WA), Electrolux (modele EWT, EWS, EWTS, EWB, EWF), AEG, Amica (np. AWE), Bosch (modele WAA, WAE czyli CLASSIXX 5, 6 i wyższe), Siemens oraz Candy, także naprawę programatorów piekarników (kuchenek) Amica, Mastercook bosch oraz inne . W kontakcie tel należy podać firmę i model w celu ustalenia możliwości naprawy.

Usługa naprawy dotyczy usterki wyglądającej następująco:

- sprzęt podczas prania zatrzymała się i zgasły wszelkie kontrolki,

- po skończonym praniu i nastawieniu nowego programu nie włącza się - nie świecą żadne kontrolki,

- podczas pracy zgasło wszystko i pojawił się charakterystyczny zapach spalenizny izolacji, plastiku

- podczas pracy sprzętu pojawił się słyszalny strzał w okolicach programatora po czym wszystko się wyłączyło w pralce

- inna sytuacja nie wymieniona powyżej którą należy przedstawić w opisie telefonicznym lub e-mailowym

Większość sprzętu AGD (gł. pralki i piekarniki) przechodzi przez powyżej podany opis usterki. Uszkodzeniu ulega programator lub tzw. moduł elektroniczny. Istnieją 3 rozwiązania tego problemu: zakup nowego programatora w cenie 350-550zł, wyrzucenie uszkodzonego sprzętu i zakup nowego lub próba naprawy programatora na niniejszej aukcji usługi serwisowej. Koszt takiego zabiegu to 59zł w tym koszt diagnozy i naprawy, koszt wymienionych części, koszt wysyłki zwrotnej listem poleconym priorytetowym. Gwarancja na wykonaną usługę to 12 miesięcy i nie znaczy że po tym okresie zaraz wystąpi ponownie usterka. Użyte zostają oryginalne sprawdzone nowe części elektroniczne o podwyższonych parametrach pracy w porównaniu do montowanych przez producenta i sprzęt śmiało pożyje jeszcze kilka kolejnych lat (jeśli chodzi o naprawiony programator w pominięciu szkodliwych czynników środowiskowych otoczenia tj. przepięcia w sieci, zwarcie w wyniku zalania danego podzespołu wodą, powstanie zwarcia uszkadzającego programator, usterki powstałe na skutek braku uziemienia w instalacji)

Skorzystanie z usługi naprawy na niniejszej aukcji wygląda następująco: demontaż panelu obudowy i wymontowanie programatora (najlepiej zrobić zdjęcia podłączenia lub oznaczyć sobie podłączone kostki przewodów) po czym należy programator opisać czyli podać na załączonej karteczce telefon kontaktowy, Państwa dane osobowe (do wysyłki) model i np nr serwisowy znajdujący się na drzwiach lub na tyle urządzenia, spakować i wysłać np listem, paczką lub kurierem. Po otrzymaniu przesyłki następuje wykonanie diagnostyki o czym klient jest na bieżąco informowany i wykonanie naprawy. Część po zakończeniu jest wstępnie przetestowana i odesłana. Po otrzymaniu przesyłki należy programator podłączyć zgodnie z własnymi oznaczeniami. Całość zajmuje max do kilku dni. Naprawa i odesłanie następuje niekiedy w ciągu tego samego dnia w którym przesyłka dotrze do serwisu. W przypadku stwierdzenia że po naprawie programator nie włącza się klient nie ponosi dodatkowych opłat (jedynie zrealizowana opłata wysyłki części) a programator za zgodą jego właściciela może pozostać w serwisie w rozliczeniu na próbę naprawy lub za opłatą kosztów wysyłki zostanie odesłany. Istnieją przypadki nieodwracalnego uszkodzenia programatora- śmierć procesora sterownika. Zazwyczaj część i moduł udaje się ożywić i służy jeszcze przez długi czas.

Istnieje możliwość odesłania kurierem w cenie dodatkowo 10zł lub za pobraniem pocztą w cenie 15zł lub kurierem za pobraniem 15zł. Wtedy jedynie wysyłacie Państwo część np listem poleconym priorytetowym a wraca do Państwa wybranym przez siebie sposobem: zwykła kurierem lub kurierem za pobraniem- metoda najszybsza w porównaniu do wysyłki pocztą. Płatność odbywa się jako przedpłata na konto lub przy odbiorze.
ciaglok2 jest off-line  
23-05-2019, 02:41  
ciaglok2
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: zawyżony koszt naprawy, przywłaszczenie naprawionego przedmiotu

Jaki przepis mówi, że serwis musi przed przystąpieniem do naprawy przedstawić koszt naprawy do zaakceptowania, jeśli uznał, że będzie wyższy od ustalonego?
ciaglok2 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zawyżony koszt naprawy szkody przez poszkodowaną (odpowiedzi: 6) Witam, Mój syn przewrócił się na rowerze prawdopodobnie zarysowując drzwi samochodu poszkodowanej. Świadkiem zdarzenia jest syn poszkodowanej. Od...
§ Zawyżony koszt naprawy i stwierdzona szkoda całkowita (odpowiedzi: 0) Witam wszystkich Miałem ostatnio kolizję, w której jestem poszkodowany. Moje pytanie dotyczy wyceny kosztów naprawy po której stwierdzono szkodę...
§ Zawyżony koszt naprawy (odpowiedzi: 2) Cześć Zgłosiłem producentowi urządzenia sprzęt na serwis pogwarancyjny. Urządzenie przestało działa. Przyjechał serwis, zostawił zamiennik,...
§ Zawyżony koszt naprawy samochodu (odpowiedzi: 0) Stan faktyczny: W dniu 13 kwietnia 2013 oddałem auto do zakładu blacharsko-lakierniczego. Posiadam dość nietypowy samochód, dlatego chciałem aby...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:23.