Pomoc prawna - Forum Prawne

 

Pomoc prawna

Witam. Sprawa wyglada tak, że rok temu miałem operacje prostowania przegrody nosowej. Mój nos został "naprawiony". W ubiegłą sobotę na imprezie kiedy lezalem na kolanach mojej dziewczyny, pijany "kolega" rzucił we mnie keczupem 500ml prosto ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
29-05-2019, 20:00  
Almette1
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Pomoc prawna

Witam. Sprawa wyglada tak, że rok temu miałem operacje prostowania przegrody nosowej. Mój nos został "naprawiony". W ubiegłą sobotę na imprezie kiedy lezalem na kolanach mojej dziewczyny, pijany "kolega" rzucił we mnie keczupem 500ml prosto w nos przez co prawdopodobnie skrzywdził mi przegrode. Ciężko oddycha mi sie przez jedną dziurkę od tamtego wieczoru, a ponadto dzisiaj wysmarkalem krew. Czy mogę ubiegać sie o jakieś odszkodowanie? Opercjae na NFZ czeka sie kilka miesięcy i jest bardzo bolesna. Prywatnie opercja kosztuje ok 3000zł. Zrobił to specjalnie i na umyśle..
Almette1 jest off-line  
31-05-2019, 17:11  
Allerhand01
Użytkownik
 
Posty: 158
Domyślnie RE: Pomoc prawna

możesz domagać się w tej sytuacji odszkodowania i zadośćuczynienia.

Zgodnie z ogólnymi regułami odpowiedzialności, kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę odpowiada za jej naprawienie (art. 415 Kodeksu cywilnego)
Allerhand01 jest off-line  
31-05-2019, 17:15  
karol bartosz
Stały bywalec
 
karol bartosz na Forum Prawnym
 
Posty: 3.331
Domyślnie RE: Pomoc prawna

Cytat:
Czy mogę ubiegać sie o jakieś odszkodowanie?
tak
karol bartosz jest off-line  
01-06-2019, 10:03  
Almette1
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Pomoc prawna

Jak się za to zabrać?
Almette1 jest off-line  
01-06-2019, 12:30  
Allerhand01
Użytkownik
 
Posty: 158
Domyślnie RE: Pomoc prawna

w pierwszej kolejności powinieneś zabezpieczyć dowody na zaistniałą sytuację, które będą potrzebne w toku procedury dochodzenia odszkodowania / zadośćuczynienia.

Dowody to m.in.:
(1) obdukcja lekarska
(2) zaświadczenie od lekarza o skutkach wypadku
(3) wszelka dokumentacja medyczna związana z leczeniem + FV na leki
(4) dokumentacja zdjęciowa
(5) świadkowie, spisać sobie listę świadków. Można odebrać od nich pisemne zeznania z opisem całego zajścia

Później należy wysotosować wezwanie przedsądowe do sprawcy zdarzenia z żądaniem zwrotu kosztów leczenia i zadośćuczynienia za krzywdę.

Jeśli sprawca nie zadośćuczyni szkodom, skierować sprawę do sądu.

Można również zgłosić całą sprawę na Policji, która powinna wszcząć w tej sprawie dochodzenie. W toku postępowania karnego również możesz dochodzić naprawienia szkody. Dzięki temu unikniesz kosztów i dużej części pracy związanej z dochodzeniem roszczenia.
Allerhand01 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ pomoc prawna (odpowiedzi: 0) Witam czy moze ktos orientuje sie gdzie mozna uzyskac jakakolwiek pomoc prawna z zakresu prawa rodzinnego w UK? Dziekuje
§ Pomoc prawna (odpowiedzi: 0) Witam, Proszę o odpowiedz w moje sprawie. A mianowicie jako przedsiębiorstwo budowlane podpisaliśmy z inwestorem porozumienie w sprawie zejścia z...
§ Pomoc prawna, porada prawna. (odpowiedzi: 0) Mieszkam w mieszkaniu chronionym, wynajmuje pokój wraz z córką, od stowarzyszenia które wygrało konkurs wystawiony przez Gmine Wrocław. Podpisałam...
§ pomoc prawna (odpowiedzi: 1) Jak zdobyć pomoc z urzędu w sprawie egzekwowania widzeńz dzieckiem . Nietać mnie na adwikata.A mam spore problemy z widzeniami .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:33.