Komornik i uchylenie klauzuli? - Forum Prawne

 

Komornik i uchylenie klauzuli?

Dzień dobry Sytuacja: Mamy dłużnika - w 2015roku sąd nadał nakaz spłaty. Dłużnik nie spłacał długo z powodu prostego - braku środków. Następnie dług został odsprzedany nowy wierzyciel ponownie zgłosił sprawę do Sądu, w tym ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
06-10-2019, 18:53  
Aeksander
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie Komornik i uchylenie klauzuli?

Dzień dobry

Sytuacja:
Mamy dłużnika - w 2015roku sąd nadał nakaz spłaty. Dłużnik nie spłacał długo z powodu prostego - braku środków. Następnie dług został odsprzedany nowy wierzyciel ponownie zgłosił sprawę do Sądu, w tym roku około czerwca 2019 została nadana klauzula wykonywalności. Wierzyciel zlecił windykację komorniczą.
Co automatycznie spowodowało - blokadę konta bankowego. Z powodów "innych" niebawem nastąpi zgłoszenie komornika się do pracodawcy.


Mimo wielokrotnych prób porozumienia z wierzycielem, rozpoczęcia uiszczania na jego koncie niewielkich kwot mających pokazanie dobrej woli w sprawie. Mimo pism i telefonów. Wierzyciel nie ma najmniejszego zamiaru iść na porozumienie/ugodę. Rozłożyć dług na raty i wstrzymać komornika.

Tak samo ma miejsce z komornikiem, mimo pism próśb, i telefonów. Odrzuca chąc porozumienia. Dodam że na rzecz komornika nie było żadnych wpłat!.Po nieudanych próbach dogadania się z wierzycielem, oraz komornikiem. Zostałem poproszony o pomoc w napisaniu pisma do Sądu.
Po zbadania sprawy okazało się że kompletnie cała korespondencja i od wierzyciela i z Sądu była przesyłana na adres pod którym dłużnik od długiego czasu nie mieszka. Listy polecone na pewno nie były odbierane.
O sprawie i zajęciu komorniczym dłużnik dowiedział się z blokady konta!.Napisaliśmy pismo z prośbą o uchylenie klauzuli. Wskazaliśmy w nim że korespondencja była wysyłana na zły adres. Bądź jeśli uchylenie jest niemożliwe to pomoc w ugodzie z komornikiem lub wierzycielem.


Na co w odpowiedzi przyszło pismo o uzupełnienie danych:
-Wskazanie czy pismo jest zażaleniem na działania Sądu. A jeśli tak to:
-Wskazanie czy dłużnik domaga się uchylenia klauzuli, czy zmiany postanowienia Sądu.I tutaj zwracam się o pomoc
Rozumiem że każda kolejna decyzja Sądu musi być zapoczątkowana "zażaleniem na działania sądu"?. Czy to uchylenie, czy zmiana postanowienia.

Jak pokierować kolejne pismo?. Czy zgłaszać zażalenie na działanie sądu?, z prośbą o uchylenie?. Czy lepiej zmianę postanowienia?.


(Ps.nie chciałbym w ogóle zgłaszać zażalenia na sąd bo kojarzy się mi to jakoś źle. Jeszcze w własnym imieniu to tak.. ale jestem tylko osobą która podpowiada w sprawie)

Dziękuje ślicznie!.
Aeksander jest off-line  
08-10-2019, 17:44  
robinson21
Stały bywalec
 
robinson21 na Forum Prawnym
 
Posty: 4.245
Domyślnie RE: Komornik i uchylenie klauzuli?

Cytat:
Napisał/a Aeksander Zobacz post
Napisaliśmy pismo z prośbą o uchylenie klauzuli.
Cytat:
Napisał/a Aeksander Zobacz post
Na co w odpowiedzi przyszło pismo o uzupełnienie danych:
-Wskazanie czy pismo jest zażaleniem na działania Sądu. A jeśli tak to:
-Wskazanie czy dłużnik domaga się uchylenia klauzuli, czy zmiany postanowienia Sądu.
proponuję odpowiedzieć, aby owe pismo sąd potraktował jako zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności nakazowi zapłaty,
robinson21 jest off-line  
09-10-2019, 20:21  
Aeksander
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Komornik i uchylenie klauzuli?

Napisane, jutro wyślemy
I czekać na odpowiedź. Którą się pochwalę i tutaj.

Narazie dziękuje
Aeksander jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wniosek o uchylenie klauzuli na BTE (odpowiedzi: 12) Zastanawiam się czy jest sens teraz o to występować. Wyższa kultura bankowości zrobiła cesję wierzytelności. Wiem o tym oczywiście tylko z ulotek...
§ Uchylenie postanowienia o klauzuli wykonalności (odpowiedzi: 2) Witam Otrzymałem jako wierzyciel postanowienie o uchyleniu nadania klauzuli wykonalności nakazowi zapłaty , jednocześnie Sąd odrzuca wniosek o...
§ uchylenie klauzuli wykonalności (odpowiedzi: 43) W e-sądzie zapadł wyrok na moja niekorzyść. Wyrokowi nadano klauzulę wykonalności. Dopiero od komornika dowiedziałem się o ww. wyroku. W efekcie,...
§ Uchylenie klauzuli wykonalności (odpowiedzi: 9) Witam.Mam pytanie na które nigdzie nie mogę uzyskać jasnej odpowiedzi. W roku 2005 została zaciągnięta pożyczka w SKOKU. W tym samym roku wyjechałem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:18.