Udostępnianie wizerunku/oszutwo - Forum Prawne

 

Udostępnianie wizerunku/oszutwo

Dzień dobry, Z góry przepraszam jeżeli temat postu powinien znaleźć się w innym miejscu, ale całkowicie nie wiem w jakich kategoriach mieści się mój problem. Mianowicie ponad rok temu postanowiłam odwiedzić jeden z salonów urody ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
05-04-2021, 18:09  
makkmadi123
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Udostępnianie wizerunku/oszutwo

Dzień dobry,

Z góry przepraszam jeżeli temat postu powinien znaleźć się w innym miejscu, ale całkowicie nie wiem w jakich kategoriach mieści się mój problem.
Mianowicie ponad rok temu postanowiłam odwiedzić jeden z salonów urody aby usunąć tatuaż. Pani zrobiła zdjęcie aby zobaczyć jak tatuaż będzie reagować na laser po każdej sesji. Usuwania nie dokończyłam, ponieważ nie byłam zadowolona z rezultatów.
Właśnie dzisiaj, planując ponowny przyjazd do Polski postanowiłam trochę pogooglować aby znaleźć jakiś przyzwoity salon, ależ jakie było moje zdziwienie gdy w 'grafika google' zobaczyłam rękę ze swoim tatuażem a obok niego rezultat po 10 sesjach- tatuaż całkowicie usunięty! Fakt bezprawnego użycia mojego tatuażu nie frustruje mnie tak bardzo jak to, że oszuści pokazują jakie cudowne efekty daje ich laser.
Nie mieszkam w Polsce, nie mam pojęcia jak mogę zająć się tą sprawą. Próbowałam dzwonić, jakiś neandertalczyk z tego salonu zwyczajnie mnie wyśmiał. Proszę o jakąś radę co, jak i gdzie.

PS. Dalej jestem właścicielką owego tatuażu, ponieważ nie został on oczywiście do końca usunięty. Jestem w stanie udowodnić, iż to właśnie moja ręka jest na owym zdjęciu.
makkmadi123 jest off-line  
05-04-2021, 21:59  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 38.680
Domyślnie RE: Udostępnianie wizerunku/oszutwo

Cytat:
Napisał/a makkmadi123 Zobacz post
Udostępnianie wizerunku ...
To nie jest udostępnianie wizerunku. Jeśli uważasz, że zostały naruszone Twoje dobra osobiste to pozwij naruszyciela lecz czy osiągniesz cokolwiek trudno powiedzieć.
LeszsekS jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Udostępnianie wizerunku (odpowiedzi: 2) Siema nie wiedziałem gdzie zadać pytanie to pomyślałem,że tutaj będzie ok. Więc jeśli mam na profilowym zdjęcie postaci z filmu,a dokładniej...
§ Udostępnianie wizerunku (odpowiedzi: 1) Witam chciałbym zrobić film na zakończenie szkoły byłby on pokazany tylko na komersie. Czy muszę dostać zgodę od każdego uczestnika filmu?
§ udostępnianie wizerunku (odpowiedzi: 2) Witam, wczoraj przeżyłam dramat. Znana ogólnopolska gazeta i znany portal społecznościowy udostępniły wizerunek mojej zaginionej przed 14 laty...
§ Udostępnianie wizerunku (odpowiedzi: 3) Chciałabym założyć nieoficjalny fan page pewnego zespołu (na FB) i teraz rodzi się pytanie, czy jako nieoficjalny fan page mogę udostępniać tam...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:11.