Witam Państwa,
nie jestem pewien czy piszę ten post w odpowiednim dziale lub czy w ogóle na forum jest miejsce na tego typu pytania, ale spróbować można.
Pracuję w placówce naukowej przy pewnym projekcie, skupiającym się na badaniu możliwości implementowania [m.in. w Polsce] tzw. metod MAR (Managed Aquifer Recharge), mających na celu sztuczne zasilanie warstw wodonośnych przy użyciu różnych metod - np. w okresie nadwyżki wody - i w związku z tym tworzenie pewnego rodzaju podziemnych magazynów wody na załóżmy okresy suszy / większego zapotrzebowania.
Moje pytanie brzmi - jak ma się do tego nasze prawo?
Przeglądam obecnie Prawo Wodne i jedyny konkret, który udało mi się znaleźć to mianowicie
Art. 34 [Szczególne korzystanie z wód] pkt 7 przerzuty wód oraz sztuczne zasilanie wód podziemnych.
oraz jeszcze
§ 1 ust. 2 pkt 6 lit. d | Dz.U.2019.1752 (Rodzaje inwestycji i działań, które wymagają uzyskania oceny wodnoprawnej), gdzie stoi, że "Uzyskania oceny wodnoprawnej wymagają inwestycje i działania w zakresie wykonania urządzeń wodnych - wykonanie: urządzeń do przerzutów wód lub sztucznego zasilania wód podziemnych w celu zwiększenia zasobów wodnych innych cieków naturalnych, kanałów, jezior oraz innych zbiorników wodnych.
Przyznam szczerze, że to trochę mało.
Czy znacie Państwo jakieś inne akty prawne, w których może być / jest mowa o tego typu temacie? Interesowałoby mnie na przykład czy jest gdzieś prawnie regulowany zbiór zasad np. systemu kontroli / monitorowania MAR, albo coś na temat jakości wody mającej trafić do warstwy wodonośnej [w
rozporządzeniu w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ja osobiście nic na ten temat nie znalazłem]?
A jeśli nie akty prawne to może jakieś inne regionalne regulacje, instrukcje, nie wiem

Może akurat zagląda tu jakiś ekspert od Prawa Wodnego bądź też hydrogeologii / hydrologii od strony prawnej.
Dzięki z góry za sugestie.
Pozdrawiam.