Licytacja - Forum Prawne

 

Licytacja

Witam serdecznie. Komornik zajął nieruchomość.Wyznaczył termin pierwszej licytacji na którą się nikt nie zgłosił.Po pewnym czasie ogłosił drugi termin licytacji na której wyznaczył połowę ceny z oszacowanej wartości nieruchomości. A więc wybrałem się na ową ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
02-01-2010, 12:53  
wagmac
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Licytacja

Witam serdecznie.
Komornik zajął nieruchomość.Wyznaczył termin pierwszej licytacji na którą się nikt nie zgłosił.Po pewnym czasie ogłosił drugi termin licytacji na której wyznaczył połowę ceny z oszacowanej wartości nieruchomości.

A więc wybrałem się na ową licytację. Przed rozpoczęciem licytacji spotkałem się jeszcze z komornikiem i zapytałem się o zasady zapłaty po wylicytowaniu nieruchomości.Komornik odpowiedział mi że po wylicytowaniu termin na uregulowanie całej sumy są dwa tygodnie pod warunkiem wpłacenia wyznaczonego vadium aby uczestniczyć w licytacji.

Co się okazało po rozpoczęciu licytacji komornik ogłosił, iż odbędzie się w trybie uproszczonym co wskazywało na wpłatę 20%, a resztę dnia następnego do godz.12.00. Po tym nie mogłem brać udziału w licytacji, gdyż nie miałem gotówki na zapłatę tych 20% po wygranej licytacji. Mało tego resztę wartości należałoby uregulować dnia następnego, a dniem następnym było święto następnie sobota i niedziela.
Tu nasuwa się pytanie czy komornik miał prawo na przeprowadzenie takiej licytacji bez uprzedniego powiadomienia, Jeśli tak to jak odnieś się do tego następnego dnia skoro nie było zaznaczone że to ma być dzień roboczy.

Z góry dziękuję za Pomoc.
Pozdrawiam.
wagmac jest off-line  
03-01-2010, 15:17  
bmiara
Użytkownik
 
Posty: 206
Domyślnie RE: Licytacja

Coś ściemniasz, tyle tu nieścisłości

Tutaj sobie poczytaj o egzekucji uproszczonej:

Wiadomości Komornicze Uproszczona egzekucja z nieruchomości
bmiara jest off-line  
03-01-2010, 15:39  
wagmac
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Licytacja

Dla mnie to też jest zagmatwane, ale naprawdę tak było.
Powiedz mi jeżeli na działce od 8 lat stoi sklep z płyty obornickiej stawiany był na miejscu(nie w całości) na fundamentach czy wtedy może odbyć się licytacja uproszczona.
wagmac jest off-line  
03-01-2010, 19:37  
michupocichu
Moderator
 
michupocichu na Forum Prawnym
 
Posty: 2.083
Domyślnie RE: Licytacja

Chyba warunki komornik ogłosił przed licytacją ?
Było może obwieszczenie ?
michupocichu jest off-line  
03-01-2010, 20:08  
wagmac
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Licytacja

Właśnie chodzi o to, że jak przed licytacja rozmawiałem z komornikiem to licytacja miała odbyć się jako zwykła a nie uproszczona. Do tego jeszcze nie było żadnego obwieszczenia, komornik tak zadecydował krótko przed rozpoczęciem się licytacji, że odbędzie się w trybie uproszczonym.
Dlatego jest tyle niejasności
Więc proszę mi powiedzieć czy komornik tak z chwili na chwile bez żadnego obwieszczenia może zadecydować, że licytacja odbędzie się jako uproszczona.
Pozdrawiam
wagmac jest off-line  
03-01-2010, 20:22  
michupocichu
Moderator
 
michupocichu na Forum Prawnym
 
Posty: 2.083
Domyślnie RE: Licytacja

Nie.
A obwieszczenie musiało być.
Albo w prasie albo na tablicy ogłoszeń SR ( lub tu i tu).
Z ciekawości w jakim mieście odbywała się licytacja - poproszę na PW.
michupocichu jest off-line  
03-05-2013, 20:54  
Rybak :D
Użytkownik
 
Posty: 143
Domyślnie RE: Licytacja nieruchomości

Witam,mam pytanie co można zrobić jeśli komornik ogłosił licytację nieruchomości,osoba o tym nie wiedziała bo przebywała za granicą,wierzyciel nie chce się dogadać.Jak wstrzymać tę egzekucję.Dodam że w mieszkaniu jest zameldowana córka z dzieckiem małym.Dłużnik ,czyli ta osoba ma pracę stałą od 1,5 roku jest za granicą ,spłaca regularnie zadłużenie i zostało mało do zapłaty,a wierzyciel wniósł o licytację z mieszkania.Co mozna zrobić ,żeby odstąpiono od tego? dłużnik spłaca od roku i chce spłacić całość zadłużenia,ale wierzyciel żąda całośći.Kredyt był zaciągnięty na firmę,działalność wcześniej.,tylko 2 raty nie zapłacono,a od roku regularnie są płacone.Dłużnik może dostać kredyt na całość zadłużenia,ale nie może bo ma komornika i koło się zamyka.Proszę o odp.PILNE!!!
Rybak :D jest off-line  
04-05-2013, 09:15  
Bedek
Ekspert
 
Bedek na Forum Prawnym
 
Posty: 10.851
Domyślnie RE: Licytacja nieruchomości

Cytat:
Napisał/a Rybak :D Zobacz post
zostało mało do zapłaty,a wierzyciel wniósł o licytację z mieszkania.żąda całośći.

Co mozna zrobić ,żeby odstąpiono od tego?
Dysponentem postępowania egzekucyjnego jest wierzyciel i to jedynie od niego zależy decyzja o umorzeniu ( ew. zawieszeniu ) postępowania.

Z treści postu można się domyślać, iż wierzyciel nie ma możliwości skierowania egzekucji do innych części majątku dłużnika, bądź jest to znacznie utrudnione.

W takiej sytuacji rozwiązaniem bywa zapożyczenie się u rodziny czy przyjaciół i spłacenie roszczeń wierzyciela wraz z kosztami postępowania.
Bedek jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ licytacja (odpowiedzi: 1) Mój dom wystawiony jest na licytację. Co się stanie ze mną i z dzieckiem po ewentualnej jego sprzedaży? Nie mam środków na wynajęcie mieszkania...
§ Licytacja (odpowiedzi: 4) Komornik ogłosił licytację hal w firmie. W jakim terminie od licytacji komornik powinien wywiesić ogłoszenie w sądzie ? wywiesił 28.09, a licytacja...
§ licytacja (odpowiedzi: 10) witam ,jestem nowy na tym forum.mam pytanie wygrałem licytację na allegro,mianowicie samochód w opisie było napisane auto zadbane wnętrze nie...
§ Licytacja (odpowiedzi: 1) Witam. Komornik ogłosił drugą licytację w trybie uproszczonym, zostało złożone odwołanie i po rozpatrzeniu tego wniosku Sąd unieważnił...
§ Licytacja (odpowiedzi: 7) Witam wszystkich mam taki mały problem na allegro z pewną licytacją, otóż 2 miesiące temu wygrałem licytacje zegarka, była dodana także informacja że...
§ licytacja (odpowiedzi: 2) ZUS dokonał zajęcia hipoteki mojego brata. Jestem jej współwłaścicielem i chciałbym odkupić zajętą część. Wpisu dokonano w grudniu u.r. Kiedy może...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.