Interactive Index - naciąganie na kase? - Forum Prawne

 

Interactive Index - naciąganie na kase? 3

Poczekajmy na opinie prawnika, chodzenie na policję czy zgłaszanie do prokuratury bez podania konkretnej podstawy prawnej jest bez sensu, do ochrony konsumentów też nie ma po co się zwracać bo osoba prowadząca działalność nie jest ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne


Odpowiedz
 
17-01-2010, 20:22  
DominikZL
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

Poczekajmy na opinie prawnika, chodzenie na policję czy zgłaszanie do prokuratury bez podania konkretnej podstawy prawnej jest bez sensu, do ochrony konsumentów też nie ma po co się zwracać bo osoba prowadząca działalność nie jest konsumentem.
DominikZL jest off-line  
17-01-2010, 20:49  
skarkop
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

Osoba prowadząca działalność jest również osobą prywatną, a zasiągnięcie opinii u rzecznika nic nie kosztuje. Rozmawiałem prywatnie z prawnikiem i radził, aby szybko działać, żeby zrobić szum koło tego. Oprócz tego dobrze byłoby działać wspólnie.
skarkop jest off-line  
17-01-2010, 21:32  
DominikZL
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

Proszę czytać wcześniejsze posty, pisałem już, że zwróciłem się z pytaniem do rzecznika i dostałem odpowiedź, że skoro jestem przedsiębiorcą to mam się zwrócić do prawnika, oni pomagają tylko w sprawach konsumenckich.
Wspólne działanie też zaproponowałem, zapraszam na PM.
DominikZL jest off-line  
17-01-2010, 23:50  
krokodylek
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

Przećwiczyłem troszkę zarówno serwis jak i jego regulamin i w mojej opinii, macie nieciekawie:

Rzecznik praw konsumenta oraz wszelkie zapisy konsumenckie - czyli rownież te o szczegółnych warunkach sprzedaży konsumeckiej - czyli uprawnienie do rezygnacji w ciągu 10 dni itp nie maja tu zastosowania bo, Kodeks Cywilny wyraźnie precyzuje Art. 22^1. Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

A więc nie przedsiębiorcy.

Za darmo? No pewnie ze za darmo - nie zauważyliście takiego dualizmu w ich działaniach ? najpierw zakładasz profil - każdy musi aktywować swój profil kodem aktywacyjnym itp.

Ok, więc jest profil za darmo. Czy coś jeszcze jest za darmo ?

Wg regulaminu reklamowego :
2."Standard" jest pakietem domyślnym, uaktywnianym automatycznie wraz z chwilą Rejestracji. Obejmuje wyłącznie następujące dane, uzupełniane przez Usługobiorcę podczas Rejestracji: Nazwa Firmy, Ulica, Miasto, Kod pocztowy, KRS, EDG, NIP, Regon, Nazwisko reprezentanta, jeden numer telefonu.

Jesli poszalałeś(poszalałaś) i wypełniłeś wszystko jak leci to oczywiście właczył ci sie pakiet biznes.


A wiec co pomoże Policja czy Prokuratura? Jeśli powiesz ze zaakceptowałeś regulamin - bez jego czytania - to już nie ma przestępstwa - musiałbyś powiedzieć, że nie zaakceptowałeś regulaminu - a to, jak ćwiczyłem na serwisie jest fizycznie nie możliwe - musisz ten regulamin zaakceptować dwukrotnie raz przy zakładaniu profilu a pozniej przy edycji prezentacji - a wtedy to TY obrywasz kodeksem karnym : Art. 233. § 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę itd. i na dodatek jeszcze mozesz oberwac przez : Art. 238. Kto zawiadamia o przestępstwie, lub o przestępstwie skarbowym organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono,

To co ważne, zgodnie z ustawą o zawieraniu umów na odległość - odstapienie od umowy jest skuteczne tylko wtedy gdy oswiadczenie o tym nadejdzie wczesniej niż samo potwierdzenie umowy. W tym wypadku potwierdzasz umowę kliknieciem - wiec teoretycznie musialbyś osiwadczenie wysłać zanim kliniesz zatwierdzanie prezentacji.

Możesz podejmować próby rozwiązania umowy czy odstapienia od umowy ale jak widze skutecznie rownież i to zabezpieczyli - odstapisz od umowy - obrywasz karą umowną - opłatą za cały okres umowy - a wiec za 3 lata !

Oczywiscie również mają opłatę za każdorazowe wysłanie wezwania - i to niestety również jest zgodne z prawem - moga ci wysyłać nawet kilka wezwań dziennie - i za kazde naliczac opłatę 50 zł - i tego typu praktyki rownież były przedmiotem dyskusji i faktycznie w odniesieniu do konsumentów zostały znacznie obcięte - urzad ochrony konsumenta tu skutecznie walczy - ale to TYLKO w odniesieniu do konsumentów - a nie w odniesieniu do stosunków pomiędzy przedsiębiorcami. Acha, wydaje mi się równiez, że jesli się spoźnisz z oplaceniem faktury - nawet o 1 dzień - a wiec dasz im uprawnienia do naliczania odsetek - w sumie banalne 53 grosze dziennie - i nawet jesli opłacisz fakturę - to mogą zaczać Cię scigać takimi samymi wezwaniami do zapłaty - kazdorazowo platnymi 50 zł - nawet o te głupie i smieszne 53 grosze.

Ach - jeszcze oplaty karne za winykację - wystarczy ze skierują sprawę do prawnika czy nawet dowolnej firmy windykacyjnej ( a przeciez to tez nie jest koncesjonowane) , który/która podejmie windykacji, czyli np. wysle jeden list z wezwaniem do zapłaty i wystawi za to rachunek na powiedzmy takie drobne 1000 zł (np sie dogadają i cos skapnie i jednemu i drugiemu) - maja prawo was obciązyć tymi kosztami.

Oczywiście nie bede tu wspominał, ze jak skierują sprawę do sadu - a widać ze majadobrych prawników - to na bilety, dojazdy ( juz nie wspominajac o ksztach ich prawników jesli przegracie) stracicie duuuużo wiecej - a to przecież wierzyciel jest uprawniony do składania pozwu o zapłatę.

Tak sobie podsumujmy wstepnie:

nie płacimy : naliczą nam 30 wezwań po 50 zł = 1500 zł , naliczą nam opłaty za windykację powiedzmy tak lekko 1000 zł , skieruja sprawę do sądu - nakaz zapłaty sąd wyda pewnie zaocznie a zapłacimy ekstra za ich " zastepstwo procesowe " powiedzmy 1000 zł ... i to tak tylko po tych grubych liczbach razem z poczatkową kwotą cos koło 5000 zł , a niech tych wezwań będzie nie 30 a 60 ? polecony kosztuje cos koło 4 zł , 1000 % przebitki i to zgodnie z prawem .

Przypomina mi to sms365.pl - tu też są jaja w oplatach - pożyczajac 200 zł jak czegokolwiek co jest w umowie zpaisane małym druczkiem nie dopilnujesz to mozszesz po miesiacu mieć do zwrotu nawet 500 zł i to tez zgodnie z prawem i uokik tez nie za bardzo moze na razie cos z tym zrobić.

Reasumując - patrząc na problem to muszę powiedzieć, że macie na prawdę niewielkie szanse cos zdziałać a zagrożenia są baaaardzo poważne.

garczyk - a tobie to tak od serca - nie wydaje mi się by takie typy pozwoliły sobie na wystawienie faktury bez posiadania jakichkolwiek śladów po tobie na ich serwisie . To by ich wystawiało na odstrzał - a jak widać pilnują każdego szczegółu.

wainfobroker - widzisz, napisali tobie, ze czytaja uwaznie to co pisze sie do nich - i ty pokazaleś nam tu , że faktycznie to raczej ty nie do konca kumasz o czym piszesz . zacytowałeś fragment ich maila "Oczywiście ma Pan/Pani pełne prawo złożyć zawiadomienie do Prokuratury czy też na Policję, jednak mamy nadzieję, że jest Pan/Pani świadomy/świadoma odpowiedzialności za takie zgłoszenie zgodnie z Art. 234. oraz Art. 238. Kodeksu Karnego. Ścigania z tych artykułów my będziemy niewatpliwie w takim wypadku wymagać od Prokuratury oraz Policji." Przecież nie napisali sobie tego ot tak. Pewnie im napisałeś, że chcesz złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury - wiec Ci napisali - zreszta zgodnie z tym co sam napisałem powyżej - ze to raczej ty w takim wypadku mozesz też oberwać - oni użyli art 234 - może i słusznie - człowiek sie całe zycie uczy W sumie mozna by tu uzyc całego zakresu Art 233-238 KK.

pozdrawiam wszystkich
krokodylek jest off-line  
18-01-2010, 09:19  
karolr-73
Użytkownik
 
Posty: 57
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

KRD nie mam podpisanej umowy z tą firmą
Zapis ze tam zostaniemy umieszczeni jest bezpodstawny na dzień dzisiejszy.
karolr-73 jest off-line  
18-01-2010, 09:23  
DominikZL
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

Panu krokodylkowi dziekujemy za porady. Ogólnie najlepiej zapłacić i zapomnieć bo przecież wszystko jest zgodne z prawem i zasadami etyki w biznesie. Ciekawe ile zapłacili za ten post, a być może nawet panie krokodylek jesteś ich pracownikiem?
DominikZL jest off-line  
18-01-2010, 09:24  
DominikZL
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

Cytat:
Napisał/a karolr-73 Zobacz post
KRD nie mam podpisanej umowy z tą firmą
Zapis ze tam zostaniemy umieszczeni jest bezpodstawny na dzień dzisiejszy.
Czy za to grożą im jakieś sankcje ze strony KRD?
DominikZL jest off-line  
18-01-2010, 09:44  
krokodylek
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

Spoko dominikZL, możesz poprosić KRD ew. o wezwanie ich do zaprzestania posługiwania sie skrótem KRD czy co oni tam piszą. Niestety, chyba jak długo nie napiszą Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. , to nie naruszają w żaden sposób prawa do nazwy.

A jak podpiszą umowe z KRD BIG S.A. i cię tam zamieszczą to nie podpiszesz żadnej umowy o uslugi telekomunikacyjne. A jak zamiast tego dopiszą cię do infomonitor to nie dostaniesz zadnego - nawet najmniejszego kredytu itp. I jeszcze, nawet jak zapłacisz, pozostaną ci o tym wspomnienia na kilka lat.

I to również napisali w regulaminie ....

21.W przypadku braku zapłaty zaległości finansowych w terminie określonym w wezwaniu ostatecznym do zapłaty, Usługodawca może przekazać sprawę odzyskania wierzytelności firmie windykacyjnej, a także - po spełnieniu wymogów formalno-prawnych - przekazać informację gospodarczą o zadłużeniu Usługobiorcy do jednego z działających w Polsce Biur Informacji Gospodarczej (BIG).
22.W wypadku powstania okoliczności opisanych w poprzednim punkcie, Usługobiorca wyraża zgodę na przekazanie danych Usługobiorcy oraz innych informacji niezbędnych do skutecznej egzekucji należności. Usługobiorca zostanie poinformowany osobnym pismem o fakcie przekazania zaległości finansowych oraz danych Usługobiorcy firmie windykacyjnej, które należy również traktować jako wezwanie do zapłaty podlegające opłacie administracyjnej zgodnej z niniejszym regulaminem oraz podlegające opłacie administracyjnej stanowiącej równowartość opłat za ww. działania.


I jeszcze im za to zapłacisz

Współczuje ale nie zmienia to faktow....
krokodylek jest off-line  
18-01-2010, 10:12  
karolr-73
Użytkownik
 
Posty: 57
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

krokodylek co ty tutaj robisz?
my szukamy rozwiązania problemu z nie uczciwą firmą
to że mamy pod góre wiemy dobrze dołować nas nie musisz
masz pomysł na rozwiązanie takiej sytuacji czy jesteś ich rzecznikiem?
karolr-73 jest off-line  
18-01-2010, 10:19  
DominikZL
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

krokodylek zupełnie bezinteresownie przekonuje nas żebyśmy zapłacili i w ten sposób mieli spokój
Na fakturze powołują się na KRD

Kod:
USTAWA
z dnia 14 lutego 2003 r.
o udostępnianiu informacji gospodarczych
Art. 37.

  1. Kto przekazuje do biura nieprawdziwą informację gospodarczą, podlega grzywnie do 30 000 złotych.
Ponadto piszą o "niezwłocznym" wpisaniu do KRD a warunki są jasno określone:
Kod:
Przedsiębiorca może przekazać do biura informacje gospodarczą, gdy spełnione są następujące warunki:

  * łączna kwota zobowiązań przedsiębiorcy wynosi co najmniej 500 zł,
  * łączna kwota zobowiązań konsumenta wynosi co najmniej 200 zł,
  * świadczenie jest wymagalne od co najmniej 60 dni,
  * upłynął co najmniej miesiąc od wysłania przez przedsiębiorcę listem poleconym, na adres dłużnika, wezwania do zapłaty zawierającego ostrzeżenie o zamiarze przekazania do biura
  * Odebranie przez dłużnika wezwania nie jest warunkiem koniecznym do umieszczenia go w KRD
DominikZL jest off-line  
18-01-2010, 10:29  
krokodylek
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

Na fakturze napisali KRD a w umowie dowolne biuro informacji gospodarczej. Pewnie, możesz to uregulowac za 60-kilka dni (nie wiem na kiedy miałes termin platności) i wtedy pewnie nie przekażą informacji.

Co do prawdziwosci informacji - czy założyłeś u nich tą prezentację czy nie ?

Jesli założyłeś, to zobowiazanie jest jaknajbardziej prawdziwe i cytowany przez ciebie przepis o grzywnie nie moze zostac zastoswany. Jesli nie ty to zrobiles to pewnie ktos to zrobil i moze ustal z nimi kto to zrobil . Osobiscie watpie zeby oni robili taką podpuche ze losowo sobie wybieraja firmy i udają ze ktos założył tą prezentacje i rozsyłaja im faktury bo nie wyglądają na głupich.
krokodylek jest off-line  
18-01-2010, 10:37  
DominikZL
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

krokodylek, napisałeś już swoją opinię a skoro problem cię nie dotyczy to może zajmij się swoimi sprawami i przestań nas przekonywać do swoich racji, chyba że nie masz nic innego do roboty bo jesteś przez nich zatrudniony do tych działań.
DominikZL jest off-line  
18-01-2010, 10:54  
tomik44
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

Panowie ewidentnie widać, że Pan/Pani krokodylek trzyma stronę Interactive Index Polska i próbuje usilnie namówić do zapłaty twierdząc, że i tak wszyscy są juz na spalonej pozycji.. Nie dajcie się przestraszyć krokodylkowi poza tym to forum jest od tego aby pomóc innym..
tomik44 jest off-line  
18-01-2010, 11:04  
tomtom83
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

Z tego co się dowiedziałem firma nie istnieje w KRS, we Wrocławiu przy Placu Solnym 14 też nie ma tej firmy więc wychodzi na to że jest to firma wirtualna. Można im odesłać tą fakturę ale pewnie i tak wróci ona do nas bo nikt jej tak nie odbierze. KAJ44 miał zanieść osobiście do nich jakieś pismo więc pewnie potwierdzi że firmy tam nie ma.Proponuje olać sprawę i nic im nie płacić
tomtom83 jest off-line  
18-01-2010, 11:10  
DominikZL
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie RE: Interactive Index - naciąganie na kase?

Jest w KRS, tutaj można sprawdzić:
http://krs.cors.gov.pl/
DominikZL jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wapstera naciąganie (odpowiedzi: 1) Witam, jakiś czas temu mój brat za darmo ściągną na komórkę grę owocowe bąbelki. Najprawdopodobniej w trakcie, gdy dzieciaki grały pojawiały się...
§ wyłudzenie czy naciąganie???!! (odpowiedzi: 5) Witam mam problem pod jaki paragraf mozna zakwalifikować przedsiębiorstwo które oferuje telefonicznie swój produkt następnie bez zgody konsumenta sam...
§ naciąganie na mandat (odpowiedzi: 6) Witam, Tak to zatytułowałem bo nie mam innego wytłumaczenia dla zdarzenia z dzisiejszego poranka. Jechałem zupełnie spokojnie do pracy (ostatnio...
§ Aster - naciąganie (odpowiedzi: 1) Mam problem z Aster City. W lutym zaproponowano mi telefonicznie przedłużenie umowy (internet, kablówka, telefon stacjonarny) . Zgodziłem się. Po...
§ naciąganie na rente (odpowiedzi: 2) jeden pan ktory jest na rencie stopnia najwyzszego, nie moze niby pracowac. jednak odśnieża, kosi trawę, remontuje mieszkanie corce, nosi wiadra z...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.