"podatek" od ziemi klasy VI na rzecz gminy? - Forum Prawne

 

"podatek" od ziemi klasy VI na rzecz gminy?

czy moge zaniechac placenia podatku wspolnotowegio gminie od gruntow należacych do tzw.wspolnoty?Czyli kilku rolnikow posiada male czesci rolne a gmina kaze placic tzw wspolnotę.I nie wiem, do dzis na jakiej podstawie?? Nie ma na to ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
07-09-2010, 10:17  
Użytkownik
Gość
Domyślnie "podatek" od ziemi klasy VI na rzecz gminy?

czy moge zaniechac placenia podatku wspolnotowegio gminie od gruntow należacych do tzw.wspolnoty?Czyli kilku rolnikow posiada male czesci rolne a gmina kaze placic tzw wspolnotę.I nie wiem, do dzis na jakiej podstawie??

Nie ma na to żadnego dokumentu prawnego poswiadczajacego,że jestem posiadaczka czesci gruntu od ktorego jest bnaliczana oplata.
Tłumaczą to tym,że jest tak juz od kilkudziesieciu lat i kazdy tak płaci..

dawniej placili moi rodzce te skladki ja natomiast nie chce takiego zobowiazania placic..Byly pytania czy mozna ew.wykupic ziemie od gminy?Ale nie ma na to dokumentow ,jak sie okazalao i nie mozna.
Wiec pytanie: czy gmina prawnie sciaga te opłaty z nas czy nie mamy obowizaku nic płacic,tym bardziej ,ze to sa grunty 5,6 klasy.
 
07-09-2010, 21:38  
TaxTex
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.442
Domyślnie RE: "podatek" od ziemi klasy VI na rzecz gminy?

Nie mam pojęcia co to jest "podatek wspólnotowy". Domyślam się, że nie chodzi tu o żaden podatek unijny

Hmmm... nie masz czasem na myśli opłaty za użytkowanie wieczyste?
TaxTex jest off-line  
08-09-2010, 20:02  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: "podatek" od ziemi klasy VI na rzecz gminy?

Możliwe,że tak to sie nazywa,bo skads sie ta opłata wzięla.Ale czy ja musze ten obowiązek dziedziczyc i płacic skoro nigdzie nie ma tego zapisanego?
 
08-09-2010, 23:04  
TaxTex
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.442
Domyślnie RE: "podatek" od ziemi klasy VI na rzecz gminy?

Jeśli rzeczywiście chodzi o opłatę za użytkowanie wieczyste, to gmina pobierają od użytkownika wieczystego (Ciebie) z tego prostego powodu, że to ona (gmina) jest właścicielem gruntu. Po rodzicach odziedziczyłaś tylko użytkowanie.
Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność jest możliwe, ale na tym to ja się nie znam.
TaxTex jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ "powinno" = "byłoby dobrze, gdyby" czy "bezwzględnie musi"? (odpowiedzi: 3) Pytanie: Co w języku prawnym dokładnie znaczy wyraz "powinno"? "Byłoby dobrze, gdyby" czy "bezwzględnie musi"? Dotyczy: Rozporządzenia ministra...
§ "starsze dziecko" do pierwszej klasy technikum (odpowiedzi: 1) mój chłopak ma wykształcenie gimnazjalne i jest po 3-letnich kursach przygotowujących do zawodu "mechanik samochodowy" chce teraz zrobić sobie...
§ Zajęcie konta bankowego "Nawiązka na rzecz Skarbu Państwa" (odpowiedzi: 3) Witam wszystkich Wczoraj dostałem pismo o zajęciu mojego konta bankowego. Zablokowane zostało 500zł tytułem nawiązki na rzecz Skarbu Państwa. Na...
§ e-mail jako "reklamacja" do Urzędu Miasta/Gminy (odpowiedzi: 1) Witam, czy e-mail może być oficjalną formą reklamacji/podania/skargi? Czy musi ona być złożona na piśmie? Jeżeli tak bądź nie -czy jest jakiś Art....
§ "WYMUSZENIE" spłaty na rzecz szkody poniesionej przez pracodawcę? (odpowiedzi: 14) Witam, jako student rozpocząłem pierwszą pracę na stanowisku technologa. Przez pierwszy miesiąc pracowałem "pod okiem" starszego konstruktora i...
§ Nauczycielka nauczania początkowego do KLASY "0" (odpowiedzi: 3) Jestem nauczycielką nauczania początkowego w szkole podstawowej z prawem do wcześniejszego odejścia na emeryturę zgodnie z przepisem art.47 ustawy o...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:10.