KP - Forum Prawne

 

KP

Witam serdecznie. Prowadze od niedawna działalnosć gosp. na rzecz osob fiz (usługi). Nie jestem Vatowcem. Zwolniona ze wzg na obrót z kasy fiskalnej. Mam KPiR. Moje pytanie. 1) Jeżeli wykonam usługę na rzecz osoby fizycznej, ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
08-03-2011, 10:44  
ala_nik
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie KP

Witam serdecznie.
Prowadze od niedawna działalnosć gosp. na rzecz osob fiz (usługi). Nie jestem Vatowcem. Zwolniona ze wzg na obrót z kasy fiskalnej.
Mam KPiR.
Moje pytanie. 1) Jeżeli wykonam usługę na rzecz osoby fizycznej, ona zaplaci pienidąze i nie chce Rachunku. Czy w takim przypadku wystawiam KP? Na KP wpisuje oczywiście dla kogo i za co.
2)Wpłaty zazwycaj otrzymuję 1 lub 2 razy w miesiącu od kilku osob. Jak mam je dalej ewidencjonować? Czy podsumowuje na koniec miesiąca i jednym wpisem wpisuję do KPiR? Jaki numer Dowodu księgowego nadaję ( kol. 3 w KPiR)? oraz czy wpisuję wartosc w kol. 7 ( wartosć sprzedanych towarów i usług)?
3) Czy dodatkowo musze prowadzic Ewidencję Sprzedaży i tam ewidencjonować rachunki i KP?

Bardzo serdecznie dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
ala_nik jest off-line  
08-03-2011, 11:43  
parasoll.ka
Praktyk
 
parasoll.ka na Forum Prawnym
 
Posty: 17.420
Domyślnie Re: Kp

jeżeli wykonujesz usługi na rzecz osób fizycznych, nie posiadasz kasy fiskalnej i osoby te nie chcą rachunku jako potwierdzenia wykonania usługi to prowadzisz dzienne zestawienie przychodów niefakturowanych i na koniec dnia dowodem wewnetrznym wpisujesz taki przychód (utarg) to pkpir. Jezeli dziennie masz tylko taki 1 przychód to nie robisz zestawienia tylko pod dowód wewnętrzny podpinasz KP.
parasoll.ka jest off-line  
08-03-2011, 11:51  
parasoll.ka
Praktyk
 
parasoll.ka na Forum Prawnym
 
Posty: 17.420
Domyślnie Re: Kp

Rozporządzenie w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów:
Cytat:
§ 19. 1. Zapisy w księdze dotyczące przychodów ze sprzedaży wyrobów, towarów handlowych i usług są dokonywane na podstawie wystawionych faktur, a w przypadku sprzedaży nieudokumentowanej fakturami - na podstawie wystawionego na koniec dnia dowodu wewnętrznego, w którym w jednej kwocie wykazana jest wartość tych przychodów za dany dzień, o ile nie jest prowadzona ewidencja sprzedaży lub ewidencja przy zastosowaniu kas rejestrujących.
parasoll.ka jest off-line  
Odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:58.