Za jakie materiały bud. zwrot VAT'u w 2008 r. - Forum Prawne

 

Za jakie materiały bud. zwrot VAT'u w 2008 r.

Witam. Od razu zacznę, że jestem laikiem jeżeli chodzi o prawo, więc będę wdzięczny, jeżeli weźmiecie na to poprawkę udzielając mi odpowiedzi. W tym roku, czyli 2008 mam zamiar zacząć budowę domu. Za jakie materiały ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
04-01-2008, 20:34  
cypeks
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Za jakie materiały bud. zwrot VAT'u w 2008 r.

Witam.

Od razu zacznę, że jestem laikiem jeżeli chodzi o prawo, więc będę wdzięczny, jeżeli weźmiecie na to poprawkę udzielając mi odpowiedzi.

W tym roku, czyli 2008 mam zamiar zacząć budowę domu. Za jakie materiały będę mógł liczyć na zwrot podatku i jakie będę mógł odliczyć od podatku dochodowego?
Tylko proszę mnie nie odsyłać do list PKWiU lub czegoś podobnego, bo przeczytałem je i nie za bardzo je rozumiem. Chodzi mi o konkretne materiały, przynajmniej takie, które najwięcej kosztują, np:
- suporeks (beton komórkowy)
- zaprawa/klej do suporeksu
- bloczki fundamentowe
- cement/beton na fundamenty i posadzki
- więźba dachowa
- dachówki
- deski stropowe
- rury wodne, kanalizacyjne, gazowe
- elementy instalacji elektrycznej: przewodu/puszki bezpiecznikowe/gniazda i wyłączniki
- ocieplenie: styropian lub wełna mineralna
- okna, drzwi

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość
cypeks jest off-line  
05-01-2008, 07:37  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 35.735
Domyślnie

http://www.infor.pl/temat-dnia/65231,Zw ... 008-r.html
proszę sprawdzić jaki VAT był na te materiały przed 1 maja 2004.
Wykaz tych materiałów stanowi załącznik do obwieszczenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 30 grudnia 2005 roku i jest udostępniany w Urzędach Skarbowych, można skorzystać z linku:
http://www.pit.pl/wykaz_materialow_budo ... na_579.php
Zwrot VAT, choć związany z remontem substancji mieszkaniowej, nie ma żadnego związku z ulgami budowlanymi czy remontowymi PIT, które zostały praktycznie już zlikwidowane.
Janusz.C.M. jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ zwrot vat za materiały budowlane (odpowiedzi: 12) Czy schody drewniane można "podciągnąć" pod " deszczułki lite ...." i odliczyć vat? a deskę bukową na podłogę?
§ zwrot vat za materiały budowlane (odpowiedzi: 4) Razem z mężem przeprowadziliśmy remont mieszkania. Mieszkanie wg aktu notarialnego jest moje a faktury wystawione są na męża. Czy wystawienie not...
§ Zwrot vat za materiały budowlane (odpowiedzi: 2) Witam!!! Czy mogę starać się o zwrot VAT za zakupione materiały na budynek mieszkalny (faktury na mnie) jeżeli budowa domu była na teścia a...
§ Zwrot VAT za materiały budowlnae (odpowiedzi: 3) Witam. W 2011 kupiliśmy wraz z mężem nowe mieszkanie od dewelopera. Część zakupów braliśmy na faktury na osobę fizyczną. Czy możemy to jakoś...
§ zwrot vat na materiały (odpowiedzi: 3) Czy możliwe jest jeszcze rozliczenie faktur z 2004 i 2005r.?Zacznaczam ze jeszcze nie korzystałam z tej formy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.