85.60.Z z VAT? - Forum Prawne

 

85.60.Z z VAT?

Mam pytanie odnośnie PKD 85.60.Z. Prowadzę DG m.in mam wpis 85.60.Z - działalność wspomagająca edukację. Jestem zwolniona podmiotowo z VAT. Prowadzę szkolenia i aktualnie piszę program kursu, który ma być zakończony egzaminem sprawdzającym. W związku ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
01-06-2011, 16:38  
sylwuś78
Użytkownik
 
Posty: 48
Domyślnie 85.60.Z z VAT?

Mam pytanie odnośnie PKD 85.60.Z. Prowadzę DG m.in mam wpis 85.60.Z - działalność wspomagająca edukację. Jestem zwolniona podmiotowo z VAT. Prowadzę szkolenia i aktualnie piszę program kursu, który ma być zakończony egzaminem sprawdzającym. W związku z tym do wpisu do ewidencji dopisałam kod 85.60.Z bo podklasa obejmuje również działalność komisji egzaminacyjnych i działalność dotyczącą oceny szkoleń. Na internecie znalazłam informację, że z uwagi, że do podklasy należy doradztwo edukacyjno-zawodowe trzeba od razu być na VAT i nie można korzystać ze zwolnienia podmiotowego, bo to doradztwo. No i jestem w kropce. Czy faktycznie tak jest? Jeśli ja nie zajmuje się doradztwem zawodowym, a kod 85.60.Z wpisałam ze względu, że będe musiała jakoś oceniać szkolenia i brać udział w egzaminach ... to mnie to też dotyczy?

Jestem świeżuteńkim przedsiębiorcą - 1 dzień DG ... będę wdzięczna za odpowiedź na moje pytanie i o rozjaśnienie tej kwestii.

Ps. Czy wpis do Instytucji szkoleniowych jest już akredytacją? I dzięki temu mogę na "stałe" być zwolniona z Vat w przypadku prowadzenia szkoleń?
sylwuś78 jest off-line  
Odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.