Rozliczenie z US a brak dochodu. - Forum Prawne

 

Rozliczenie z US a brak dochodu.

Małżonka w zeszłym roku nie miała żadnych dochodów.Czy powinna wysłać rozliczenie do Urzędy skarbowego o braku dochodów?Chodzi o to że później jest potrzebne zaświadczenie do zasiłku rodzinnego na dzieci.Czy bez oddania PIT-u, US wystawi takowe ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe

Prawo finansowe i podatkowe - aktualne tematy:

  • § Dział specjalnej produkcji rol...
    Witam. Założyłem hodowlę psów rasowych , zarejestrowałem ją w US jako Dział specjalnej produkcji rolnej. Z...
  • § Czy mam obowiązek kontrolować ...
    Witam, Mam pytanie. Zastanawiam się nad taką sytuacją, płacę firmą za różnego rodzaju zlecenia w branży...
  • § Prawny oksymoron
    Witam Mam wątpliwość co do logicznej spójności tego przepisu: Art. 51. 1. Zwalnia się od podatku import...

Odpowiedz
 
11-03-2008, 21:00  
irekmajster
Użytkownik
 
Posty: 52
Domyślnie Rozliczenie z US a brak dochodu.

Małżonka w zeszłym roku nie miała żadnych dochodów.Czy powinna wysłać rozliczenie do Urzędy skarbowego o braku dochodów?Chodzi o to że później jest potrzebne zaświadczenie do zasiłku rodzinnego na dzieci.Czy bez oddania PIT-u, US wystawi takowe o zerowych dochodach?Dziękuje .
irekmajster jest off-line  
11-03-2008, 21:11  
Janusz M.
Administrator
 
Janusz M. na Forum Prawnym
 
Posty: 33.946
Domyślnie Re: Rozliczenie z US a brak dochodu.

Jeśli ktoś nie miał przychodów, nie musi się rozliczać.
US wyda odpowiednie zaświadczenie.
Janusz M. jest off-line  
11-03-2008, 21:59  
irekmajster
Użytkownik
 
Posty: 52
Domyślnie Re: Rozliczenie z US a brak dochodu.

Dzięki pozdrawiam.
irekmajster jest off-line  
15-11-2008, 18:18  
renata-wo
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie

Jeżeli córka jest pełnoletnia i nie ma żadnych dochodów czy US może wydać zaświadczenie do zasiłku rodzinnego bez rozliczania się??córka nigdy nie pracowała i nie posiada NIP-u
renata-wo jest off-line  
16-11-2008, 13:20  
IBPP
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał/a renata-wo
Jeżeli córka jest pełnoletnia i nie ma żadnych dochodów czy US może wydać zaświadczenie do zasiłku rodzinnego bez rozliczania się??córka nigdy nie pracowała i nie posiada NIP-u
US nie wyda zaświadczenia o dochodzie(takowe potrzebne do zas.rodzinnego).

Co zrobić aby wydał:
1. Złożyć wniosek o nadanie NIP,
2. Złożyć zeznanie podatkowe [jak nie miała dochodów to "0" (zerowe)] - pit37,
3. Złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o dochodach.
IBPP jest off-line  
16-11-2008, 14:18  
Janusz M.
Administrator
 
Janusz M. na Forum Prawnym
 
Posty: 33.946
Domyślnie

"Zerowych PIT-37" nie składa się.
US wyda zaświadczenie, że dana osoba nie rozlicza się.
Janusz M. jest off-line  
16-11-2008, 20:58  
IBPP
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał/a Janusz M.
"Zerowych PIT-37" nie składa się.
US wyda zaświadczenie, że dana osoba nie rozlicza się.
Też uważam że tak być powinno, ale życie........

Oczywiście nie mamy obowiązku składać "zerowego pita" jeśli nie mieliśmy dochodu - "Ale to takie ułatwienie....."

Jeśli do jakiegokolwiek wniosku (rodzinne,stypendia, zapomogi itp.) wymagane jest "zaświad. o uzyskanym dochodzie w poprzednim roku podatkowym z US" to wg. całkiem dużej rzeszy urzędników ma to być zaśw. o dochodzie a nie inne....
IBPP jest off-line  
16-11-2008, 21:37  
Janusz M.
Administrator
 
Janusz M. na Forum Prawnym
 
Posty: 33.946
Domyślnie

Pytanie do IBPP, czy składał Pan kiedykolwiek wniosek o zasiłek, czy stypendium, wraz z wymaganymi załącznikami, czy zna Pan to tylko z teorii?
Ja co roku wypełniam kilkadziesiąt takich wniosków.
"Rzesza urzędników" nie stwarza żadnych kłopotów. Przed paroma laty jak wprowadzono świadczenia rodzinne, to zdarzały się kłopoty z interpretacją, teraz nie.
Stwarza Pan jakieś nowe zasady, jak np absurdalne składanie zerowych pit-ów.
Urzędy Skarbowe mają zaś urzędowe wzory zaświadczeń, które są wszędzie uznawane.
Polecam lekturkę wyjaśnień MPiPS.
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Janusz M. jest off-line  
06-03-2009, 19:55  
JOLA_SZ
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rozliczenie z US a brak dochodu.

Nie uzyskałam dochodu w zeszłym roku. Czy mimo to mogę rozliczyć się z mężem, abyśmy mogli uzyskać większy zwrot?
JOLA_SZ jest off-line  
07-03-2009, 19:18  
marcya
Użytkownik
 
Posty: 164
Domyślnie RE: Rozliczenie z US a brak dochodu.

Tak - o ile mąż nie prowadził działalności gospodarczej i osiągniętych dochodów nie rozliczał w formie karty podatkowej, ryczałtu ewidencjonowanego lub podatku liniowego .Kolejny warunek- związek małżeński musiał trwać cały rok.
marcya jest off-line  
07-03-2009, 19:28  
Janusz M.
Administrator
 
Janusz M. na Forum Prawnym
 
Posty: 33.946
Domyślnie RE: Rozliczenie z US a brak dochodu.

Proszę nie zrozumieć źle tych słów
Cytat:
o ile mąż nie prowadzi działalności gospodarczej
, - mąż może prowadzić działalność gospodarczą rozliczaną na zasadach ogólnych .
Janusz M. jest off-line  
28-07-2009, 22:45  
iwona.a.
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Rozliczenie z US a brak dochodu.

Jestem w trakcie rozwodu,staram się o wypłatę zasiłku rodzinnego na dzieci na 2009r.Urząd Miasta odmówił mi wypłaty świadczenia z powodu faktu, iż mój mąż jest nadal członkiem mojej rodziny.Potrzebne są dochody męża za 2007 rok. Urząd Skarbowy wydał do Urzędu Miasta zaświadczenie , iż mój mąż nie rozliczył się z dochodów za 2007r.Czy brak rozliczenia dochodów mojego męża jest traktowane jako dochód zerowy i czy są na to odpowiednie rozporządzenia mówiące o tym? czy Wydział Swiadczeń Socjalnych miał prawo odmówić mi zasiłku?.Chciałabym nadmienić, iż od kilku lat mam zasądzone alimenty a mąż mój prawdopodobnie przebywa na terenie UK.Była również sprawdzana koordynacja systemu zabezpieczeń przez CRPS, nie ustalono daty zatrudnienia na terenie UK.

Dziękuję
iwona.a. jest off-line  
02-03-2010, 20:09  
kongop
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Rozliczenie z US a brak dochodu.

Witam. Pracowałem w 2009 na pół etatu na umowę o pracę i zarejestrowałem też działalność gospodarczą, z której nie miałem zadnego dochodu. Po miesiącu czasu zawiesiłem działalność w Urzedzie Miasta. Czy muszę wykazać brak dochodów z tej działalności składając swoją deklaracje ze stosunku pracy na umowę o pracę, czy moge też pominąć skoro w mojej ksiedze przychodów i rozchodów też nic nie ma?
kongop jest off-line  
02-03-2010, 20:19  
Janusz M.
Administrator
 
Janusz M. na Forum Prawnym
 
Posty: 33.946
Domyślnie RE: Rozliczenie z US a brak dochodu.

Mimo braku dochodów należy rozliczyć się z działalności gospodarczej (zasady ogólne - PIT 36) łącznie z dochodami z zatrudnienia.
Janusz M. jest off-line  
02-03-2010, 20:29  
kongop
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Rozliczenie z US a brak dochodu.

dziekuje Janusz.
Co z moja ksiega przych-rozch. Ja tam nic nie mam wpisane, bo nic nie zarobilem. Otwarcie dzialalnosci bylo jedna wielka pomylka w moim przypadku. Zwyczajnie mam wpisac wszedzie zero?
kongop jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rozliczenie dochodu za granicą (odpowiedzi: 1) Witam i proszę o pomoc. W 2011 roku pracowałem przez 3 miesiące na terenie Francji. W zeznaniu podatkowym za 2011 rok rozliczyłem się jedynie...
§ Rozliczenie z dochodu (odpowiedzi: 1) Witam mam pytanie czy będę musiał rozliczyć się z dochodu wyświetlania reklam z firmy Binlayer.com Firma znajduje się w Niemczech..
§ Rozliczenie dwóch źródeł dochodu (odpowiedzi: 1) Witam, W związku z tym, że trudno mi było uzyskać konkretną odp na moje pytanie na przejrzanych forach - postanowiłem napisać do Państwa. Będę...
§ rozliczenie renty + dochodu (odpowiedzi: 2) Witam, Z góry przepraszam za potencjalne braki i niewiedzę, jednak jest to mój pierwszy post tutaj oraz pierwszy rok, w którym muszę się...
§ Rozliczenie z dochodu (odpowiedzi: 3) Witam. Mam pytanie.Czy jesli zarabiam rocznie z internetu łącznie mniejsza kwote niz 3100zl. to nie odprowadzam podatku z tej kwoty. to czy musze...
§ Rozliczenie dochodu zagranicznego (odpowiedzi: 1) Witam, na wakacjach pracowałem w UK, natomiast w Polsce otrzymuję rentę rodzinną oraz uzyskałem kilkuset złotowy dochód na umowę zlecenie. Jednak...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:51.