Córka studentka zarobiła 1200 pln w 2007 roku - Forum Prawne

 

Córka studentka zarobiła 1200 pln w 2007 roku

pracując w wakacje na umowę zlecenie. Właśnei dostała pocztą PIT od pracodawcy, od tej sumy został odprowadzony podatek nieco ponad 100 pln. Czy taką sumę również należy rozliczyć z fiskusem? Jeśli tak to kto występuje ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
17-03-2008, 18:11  
Małgo
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie Córka studentka zarobiła 1200 pln w 2007 roku

pracując w wakacje na umowę zlecenie. Właśnei dostała pocztą PIT od pracodawcy, od tej sumy został odprowadzony podatek nieco ponad 100 pln. Czy taką sumę również należy rozliczyć z fiskusem? Jeśli tak to kto występuje o nadanie NIPu? Córka, czy pracodawca?
Małgo jest off-line  
17-03-2008, 18:39  
wiesia224
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie Re: Córka studentka zarobiła 1200 pln w 2007 roku

Dzień Dobry. Córka bezwzględnie winna rozliczyć sie z urzędem skarbowym z otrzymanego pitu. Jak dochody są za 2007 to termin rozliczenia 30 kwieceń 2008 r bedzie to druk PIT 37. NALEżY W NIM UWZGLEDNIC WSZYSTKIE DANE Z OTRZYMANEGO PIT -U.O nr NIP winien wystąpić pracodawca a jak tego nie zrobił to do zeznania należy dołaczyć wypełniony NIP-3.
wiesia224 jest off-line  
17-03-2008, 18:52  
Małgo
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie Re: Córka studentka zarobiła 1200 pln w 2007 roku

Bardzo dziekuję za szybką odpowiedź.
Małgo jest off-line  
31-03-2008, 20:18  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.622
Domyślnie Re: Córka studentka zarobiła 1200 pln w 2007 roku

[cytat="wiesia224":yudwj7og].O nr NIP winien wystąpić pracodawca a[/cytat:yudwj7og]

O nadanie NIP występuje do Naczelnika US podatnik za pośrednictwem płatnika, lub bezpośrednio.

[lex:yudwj7og]Art. 8. 1. Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, którym płatnik na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych:
1) pobiera zaliczki miesięczne, dokonując zmniejszenia kwot pobieranych zaliczek, lub
2) dokonuje rocznego rozliczenia podatku, a nie dokonywał zmniejszenia kwot zaliczek
- dokonują zgłoszenia identyfikacyjnego za pośrednictwem tego płatnika.
2. Przepisów ust. 1 nie stosuje się do podatników, którzy uprzednio dokonali zgłoszenia identyfikacyjnego.
3. Płatnicy, o których mowa w ust. 1, obowiązani są do zaopatrzenia się w formularze zgłoszeń w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na ich siedzibę, w terminie wyznaczonym przez ten urząd.
4. Płatnik dostarcza podatnikowi formularz zgłoszenia identyfikacyjnego w terminie 30 dni od dnia potrącenia pierwszej zaliczki na podatek dochodowy lub od dnia złożenia oświadczenia w sprawie rozliczenia rocznego, po upływie terminu określonego na podstawie ust. 3.
5. Podatnik składa płatnikowi zgłoszenie identyfikacyjne w terminie 30 dni od dnia otrzymania formularza zgłoszenia.
6. Płatnik obowiązany jest przekazać, w tym za pośrednictwem poczty, zgłoszenie identyfikacyjne urzędowi skarbowemu właściwemu dla podatnika, w terminie 14 dni od dnia złożenia formularza zgłoszenia przez podatnika.[/lex:yudwj7og]
Janusz.C.M. jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kazus - pmocy. Studentka 1 roku logistyki. (odpowiedzi: 1) Proszę o pomoc. Jestem studentką I roku Logistyki, prawo mam na 1 sem. i jestem z tego tematu zielona :( Mam do rozwiązania kazus: "Pracodawca...
§ Studentka II roku fil. angielskiej a praca jako nauczyciel? (odpowiedzi: 7) Studiuję zaocznie filologię angielską w PWSZ na podkarpaciu. Kończę pierwszy rok, czyli właściwie zaczyna mi się drugi. W związku z tym że od...
§ Problem z Tele2 z 2007 roku, pomocy (odpowiedzi: 3) W 2007 roku miałam telefon domowy z Tele2. mieszkałam wtedy na stancji skąd musiałam się wyprowadzić w maju a umowa z Tele2 kończyła się w sierpniu....
§ Wypadek w pracy z roku 2007 (odpowiedzi: 6) Wypadek w pracy Nie będę pisał, że chodzi tutaj o kolegę czy innego człowieka. Sytuacja wzięta z mojego życia. W roku 2007, dokładniej 12 marca...
§ Jakie deklaracje PIT w 2007 roku (odpowiedzi: 4) Witam! Posiadam ksiazke ze stanem prawnym 2006 roku, a cos mi sie wydaje ze sie ciut pozmeinialo. W zwiazku z tym mam pytania. Czy deklarację...
§ sprzedaż mieszkania nabytego w 2007 roku (odpowiedzi: 4) miesiąc temu wykupiłem mieszkanie należące do WAM, zameldowany jestem w nim od 30 lat, chciałbym je sprzedać w najbiższym czasie, moje pytanie jest...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.