Czy trzeba zdazyc ze zgloszeniem do US przed wydaniem darowanych pieniedzy ? - Forum Prawne

 

Czy trzeba zdazyc ze zgloszeniem do US przed wydaniem darowanych pieniedzy ?

Witam, Sytuacja jest nastepujaca: Otrzymuje darowizne pieniezna w np. poniedzialek (data zaksiegowania na koncie), we wtorek kupuje za darowane pieniadze mieszkanie. Czy zgloszenia darowizny do US musze dokonac kiedy faktycznie pieniadze znajduja sie na koncie ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
04-12-2011, 13:27  
d1pol0
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Czy trzeba zdazyc ze zgloszeniem do US przed wydaniem darowanych pieniedzy ?

Witam,

Sytuacja jest nastepujaca:
Otrzymuje darowizne pieniezna w np. poniedzialek (data zaksiegowania na koncie), we wtorek kupuje za darowane pieniadze mieszkanie.

Czy zgloszenia darowizny do US musze dokonac kiedy faktycznie pieniadze znajduja sie na koncie ?

Z gory dziekuje za pomoc.
d1pol0 jest off-line  
04-12-2011, 20:34  
TaxTex
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.453
Domyślnie RE: Czy trzeba zdazyc ze zgloszeniem do US przed wydaniem darowanych pieniedzy ?

Nie, masz 6 miesięcy na zgłoszenie i nie zależy ten termin od tego co zrobiłeś z otrzymanymi środkami.
TaxTex jest off-line  
05-12-2011, 00:05  
d1pol0
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Czy trzeba zdazyc ze zgloszeniem do US przed wydaniem darowanych pieniedzy ?

W jaki sposob i czy w ogole dokumentuje, ze rzeczywiscie dane srodki otrzymalem, np. wyciag z konta ?
d1pol0 jest off-line  
05-12-2011, 00:08  
natalie-s1959
Zbanowany
 
Posty: 10.768
Domyślnie RE: Czy trzeba zdazyc ze zgloszeniem do US przed wydaniem darowanych pieniedzy ?

Pieniądze należy otrzymać na konto lub przekazem pocztowym dla udowodnienia faktu otrzymania darowizny.
natalie-s1959 jest off-line  
05-12-2011, 09:02  
gordonek
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie RE: Czy trzeba zdazyc ze zgloszeniem do US przed wydaniem darowanych pieniedzy ?

Witam, mam podobne pytanie. Tylko czy okres zgłoszenia to na pewno 6 miesięcy? Na stronie I Urzędu Skarbowego w Warszawie (tutaj) jest informacja, iż jest to 1 miesiąc.
Czy US ma błędne informacje na stronie?

Pozdrawiam
gordonek jest off-line  
05-12-2011, 09:15  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Czy trzeba zdazyc ze zgloszeniem do US przed wydaniem darowanych pieniedzy ?

Dyskusja w tym wątku dotyczyła darowizn od najbliższej rodziny (rodzice, dzieci, rodzeństwo itd.), które nie podlegają opodatkowaniu (akapit na cytowanej stronie zaczynający się od "Zgodnie z art. 4A ustawy").
Reszta tekstu na stronie US dotyczy darowizn niezwolnionych, a więc podlegających opodatkowaniu.
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ EPU -sprzeciw przed wydaniem nakazu??? (odpowiedzi: 1) Czy można odnieść się do wysuniętego powództwa o zapłatę w trybie elektronicznego postępowania upominawczego ( jeśli tak, to jak?). Pozwany nie...
§ Zbywca usunął nasadzenia przed wydaniem (odpowiedzi: 3) Czy zbywca nieruchomości gruntowej może usunąć nasadzenia po: 1) podpisaniu notarialnej umowy przedwstępnej w której zobowiązał się do...
§ Czy pracownik musi sprawdzać towar przed wydaniem (odpowiedzi: 10) Kupiłam kuchenkę gazową z szklaną płytą. Towar nie był przy mnie sprawdzany w sklepie jak to robią w obi itd.Był zapakowany.Kiedy rozpakowałam...
§ Jazda przed wydaniem prawa jazdy. (odpowiedzi: 4) Witam. Chciałbym zapytać, czy jeśli na stronie www.kierowca.pwpw.pl wyświetla się komunikat "Dokument został zamówiony Data ustawienia statusu:...
§ Przepisane części mieszkania, kupionego z darowanych pieniedzy (odpowiedzi: 4) Witam, Mam pytanie odnosnie zakupionego mieszkania z pieniedzy darowanych przez rodzicow. Po jakim czasie od kupna mozna przepisac czesc...
§ Praca mgr - publikacja przed wydaniem książki (odpowiedzi: 5) Witajcie, mam spory problem i proszę o pomoc. Kilka dni temu obroniłem pracę magisterską. Zostały poproszony o opublikowanie wyników badań mojej...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.