Zwrot podatku- umowa-zlecenie - Forum Prawne

 

Zwrot podatku- umowa-zlecenie 2

Cytat: Napisał/a Wachu18 Zebym ja sam wiedział jaki ale dzięki za odpowiedz Przecież kwota pobranego podatku jest podana w PIT-11....



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
09-02-2010, 17:24  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.622
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Cytat:
Napisał/a Wachu18 Zobacz post
Zebym ja sam wiedział jaki ale dzięki za odpowiedz
Przecież kwota pobranego podatku jest podana w PIT-11.
Janusz.C.M. jest off-line  
15-02-2010, 15:42  
bavarde007
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Mam taki problem. Pracowalam w tym roku na umowe zlecenie, zarobilam łącznie 2900zł brutto, 2160zl netto. Jestem studentką i jestem na utrzymaniu rodziców. Czy jest w takim razie jakaś szansa na zwrot podatku. I czy sama muszę wypełniać PITy, czy moi rodzice powinni gdzies zaznaczyc moj zarobek?
Pozdrawiam
bavarde007 jest off-line  
15-02-2010, 15:52  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.622
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Cytat:
Czy jest w takim razie jakaś szansa na zwrot podatku. I czy sama muszę wypełniać PITy
Na pewno będzie zwrot nadpłaconego podatku, ale trzeba prawidłowo wypełnić PIT-37. Rodzice nic do tego nie mają, rozliczyć się trzeba samemu.
Janusz.C.M. jest off-line  
16-02-2010, 02:16  
bavarde007
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Tylko czy w takim razie w dalszym ciągu mogą odpisywac mnie w swoich zeznaniach podatkowych?
bavarde007 jest off-line  
16-02-2010, 08:12  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.622
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Cytat:
Napisał/a bavarde007 Zobacz post
Tylko czy w takim razie w dalszym ciągu mogą odpisywac mnie w swoich zeznaniach podatkowych?
Tak, jeśli jest spełnione kryterium wiekowe (do ukończenia 25 lat).
Janusz.C.M. jest off-line  
16-02-2010, 17:27  
Avall
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Witam,
Mam 24 lata i jestem studentem studiów dziennych na utrzymaniu rodzica. Pobieram rentę po zmarłym ojcu, która w znaczący sposób przewyższa kwotę wolną od podatku, natomiast łączny dochód z umów i zleceń jest poniżej tych wartości. Czy dochód z tej renty jest brany pod uwagę przy podstawie obliczenia podatku? Bo w tej chwili nadpłata/dopłata od kilku lat oscyluje mi koło zera złotych, a ta wątpliwość powstała dość niedawno (jakby co, złożyłbym kilka poprawek za ostatnie lata)...

Dzięki z góry za pomoc.
Avall jest off-line  
16-02-2010, 17:37  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.622
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Cytat:
Na zasadzie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) organy rentowe są obowiązane jako płatnicy pobierać zaliczki miesięczne od wypłacanych bezpośrednio przez te organy emerytury i renty, świadczeń przedemerytalnych, zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, rent strukturalnych, rent socjalnych oraz świadczeń pieniężnych dla cywilnych ofiar wojny.
Zgodnie z art. 34 ust. 7 cytowanej wyżej ustawy organy rentowe są obowiązane, w terminie do końca lutego, po upywie roku podatkowego, sporządzić i przekazać roczne obliczenie podatku, według ustalonego wzoru, podatnikom uzyskującym dochód z emerytur i rent, rent strukturalnych, rent socjalnych.
Należy się rozliczyć łącznie z dochodem z umów o pracę i cywilnoprawnych na PIT-37
Janusz.C.M. jest off-line  
16-02-2010, 17:49  
Avall
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Moje pytanie bierze się stąd, że w urzędzie skarbowym powiedziano mi, że do kwoty wolnej od podatku nie dolicza się renty, a w kwocie należnego podatku za umowy zlecenia mam wpisać 0.
W tej chwili podatek należny (za umowy zlecenia i rentę) i suma zaliczek pobranych przez płatników są sobie równe (z dokładnością do paru złotych).
Czy to jest prawidłowy wynik?

P.S. odliczeniem od podatku jest składka na ubezpieczenie zdrowotne z renty.
Avall jest off-line  
16-02-2010, 18:03  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.622
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Cytat:
Czy to jest prawidłowy wynik?
Prawidłowy.
Janusz.C.M. jest off-line  
16-02-2010, 20:04  
m2sc
Użytkownik
 
Posty: 39
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Witam - w 2009 roku w jednym miejscu zarobilem 2500 a w drugim 1700 - czy nalezy mi sie jakis zwrot podatku i czy rodzice nadal bedą mogli mnie odpisać ?
m2sc jest off-line  
17-02-2010, 11:01  
Majkel86
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Witam, mam takie pytanie.
Jakie odliczenia mogę zrobić w zeznaniu podatkowym gdy otrzymywałem w 2009r. rentę rodzinną i pracowałem na umowę zlecenie( 2 m-ce) ?
Majkel86 jest off-line  
17-02-2010, 19:59  
marta06_03
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Witam. Mam problem z moim byłym pracodawcą. W 2009 roku przepracowałam u niego miesiąc na umowę zlecenie, do dziś nie otrzymałam od niego PIT-11. W jaki sposób mogę sprawdzić, czy odprowadził za mnie podatek?
marta06_03 jest off-line  
17-02-2010, 20:02  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.622
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Jeszcze jest 12 dni na dostarczenie PIT-11.
Janusz.C.M. jest off-line  
24-02-2010, 20:29  
karolajnka
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

Witam, pracowałam na umowę zlecenie na Picie 11 przychód wynosi 4 829 zł, dochód 3 863,2 zł a zaliczka pobrana przez płatnika 696 zł. Czy w tym wypadku będzi emi się należał jakiś zwrot podatku i mniej więcej jakiego rzędu to będzie kwota.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
karolajnka jest off-line  
24-02-2010, 20:46  
Siisii
Moderator globalny
 
Posty: 21.451
Domyślnie RE: Zwrot podatku- umowa-zlecenie

a koszty uzyskania masz czy zgubiłaś? Składki społeczne i zdrowotne.
Siisii jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Umowa zlecenie.Zwrot podatku? (odpowiedzi: 1) Witam! Od czerwca 2015 roku pracuję na umowę zlecenie,wynagrodzenie jakie otrzymywałem miesięcznie to 5000 zł brutto.Według kalkulatora wynagrodzeń...
§ Zwrot podatku - umowa zlecenie (odpowiedzi: 2) Witam, mam pytanie odnosnie tego czy będąc zatrudnionym przez dwa miesiące na umowę zlecenie otrzymam zwrot podatku.(przed rozpoczęciem pracy...
§ Zwrot podatku - umowa zlecenie (odpowiedzi: 4) Witam. Moje pytanie dotyczy umowy zlecenie, która rozpoczęła się 4 lipca i trwała do 31 grudnia 2013. Kwota brutto jaką zarabiałem to 3160zł. Od...
§ Umowa zlecenie , a zwrot podatku (odpowiedzi: 6) Witam serdecznie Pewnie temat ten był poruszany na tym i na wielu innych forach wiele razy, ale niestety przeglądając różne serwisy nie natrafiłem...
§ Umowa zlecenie - zwrot podatku (odpowiedzi: 5) Witam, jestem uczniem i pracowalem na umowe zlecenie. Jezeli zarobilem wiecej niz 3091 zl (okolo 3500zl) i przekroczylem kwote wolna od podatku to...
§ Zwrot podatku - umowa zlecenie . (odpowiedzi: 10) Witam. Moj calkowity dochod na umowe zlenie wyniosl 3000zl netto. 19% zadatku podatkowego wniosl moj zleceniobiorca. Czy moge ubiegac sie o zwrot...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.