Urząd Skarbowy-wezwanie w charakterze świadka - Forum Prawne

 

Urząd Skarbowy-wezwanie w charakterze świadka

Witam,dostałam dzisiaj wezwanie do Urzędu Skarbowego celem złożenia wyjaśnień w charakterze świadka. Przeszukałam już wszystkie fora jakie tylko znalazłam i za chiny nic nie rozumiem. Napisali mi,że na podstawie przepisów art. 155 & 1 ustawy ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
12-05-2014, 20:44  
kaiek
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie Urząd Skarbowy-wezwanie w charakterze świadka

Witam,dostałam dzisiaj wezwanie do Urzędu Skarbowego celem złożenia wyjaśnień w charakterze świadka. Przeszukałam już wszystkie fora jakie tylko znalazłam i za chiny nic nie rozumiem. Napisali mi,że na podstawie przepisów art. 155 & 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa w związku z art. 31 ust.1 ustawy z dnia 28 września 1991 roku o kontroli skarbowej mam sie stawić u nich w wyznaczonym terminie. Moje pytanie to o co tutaj chodzi mniej więcej.
kaiek jest off-line  
12-05-2014, 21:00  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Urząd Skarbowy-wezwanie w charakterze świadka

na pewno masz napisane czego dotyczy sprawa prawda ?
 
12-05-2014, 21:17  
kaiek
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Urząd Skarbowy-wezwanie w charakterze świadka

Mam tylko napisane tak:
Na podstawie przepisów art. 155 & 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja podatkowa(j.t.z.U. z 2012r. poz 749 z późn.zm.)w związku z art.31 ust. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 roku o kontroli skarbowej(j.t.z.U.z 2011 r. Nr.41,poz.214 z późn. zm.)proszę o osobiste stawienie się w dniu .... do godz. ... w siedzibie .... celem złożenia wyjaśnień w charakterze świadka w spawie nr ....
I to wszystko co mi napisali a ja nic z tego nie rozumiem
kaiek jest off-line  
12-05-2014, 22:48  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Urząd Skarbowy-wezwanie w charakterze świadka

Dziwne ,ze nie napisali w jakiej dokładnie sprawie byś mogła się przygotować . W każdym bądź razie skoro nie byli łaskawi Ci po ludzku napisać to i ty po ludzku ich nie traktuj Cokolwiek zapytają udawaj ,ze nie pamiętasz i utrudnij biedakom zycie . Swego czasu dostałem podobne wezwanie w sprawie zakupu w jakimś sklepie internetowym i mimo ,ze chyba faktycznie nie dostałem wtedy paragonu to moja odpowiedź padła : ojjj nie pamietam ,ale chyba był paragon . Nie mam tendencji udupiania ludzi , zwłaszcza ,ze nikt mi nie zwrócił za dojazd i stratę czasu .
 
13-05-2014, 10:50  
voyteg
Moderator
 
voyteg na Forum Prawnym
 
Posty: 18.604
Domyślnie RE: Urząd Skarbowy-wezwanie w charakterze świadka

I SA/Wr 347/13 - Wyrok WSA we Wrocławiu z 2013-06-06

Cytat:
Elementy, które powinny zostać ujęte w treści wezwania, określone zostały w przepisie art. 159 O.p. Jak wynika z treści art. 159 § 1 pkt 3 O.p., w wezwaniu m.in. należy wskazać w jakiej sprawie i w jakim charakterze oraz w jakim celu osoba ta zostaje wezwana. Przepis ten zatem określa warunki formalne, jakim powinno odpowiadać pismo, aby uznać je za wezwanie. Wszystkie elementy wezwania mają takie samo znaczenie, a więc brak któregokolwiek z nich lub wskazanie danych w sposób odmienny niż stanowi to przepis, będą powodowały uznanie takiego wezwania za wadliwe.
III SA/Wa 277/07 - Wyrok WSA w Warszawie z 2007-05-29

Cytat:
Zgodnie zaś z art. 196 § 3 tej ustawy przed odebraniem zeznania organ podatkowy poucza świadka o prawie odmowy zeznań i odpowiedzi na pytania oraz uprzedza o odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznania.
voyteg jest off-line  
05-07-2014, 19:38  
kjezior
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Urząd Skarbowy-wezwanie w charakterze świadka

w lutym zostałem wezwany w charakterze świadka do US oddalonego o 40km od mojego miejsca zamieszkania (urząd właściwy dla mojego byłego pracodawcy, inny niż mój urząd właściwy)
ze względu na odległość poniosłem koszty dojazdu, a jako osoba niepracująca dosyć mocno odczułem te koszty.
na forum przeczytałem informację, że wezwanie w charakterze świadka wiąże się ze zwrotem kosztów dojazdu, ale temat dotyczył sądu.
czy w przypadku wezwania do skarbówki też powinienem otrzymać taki zwrot? jeśli tak, to czy jest możliwość ubiegania się o to po upływie 5 miesięcy od dnia przesłuchania?
kjezior jest off-line  
06-07-2014, 15:33  
dawid1302
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: Urząd Skarbowy-wezwanie w charakterze świadka

Po 5 miesiącach chcesz hmm (ile kosztowac może autobus w dwie strony) 25zł?
dawid1302 jest off-line  
08-07-2014, 20:34  
kjezior
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Urząd Skarbowy-wezwanie w charakterze świadka

Ryczalt za kilometr przejazdu samochodem-83 gr za kilometr-zawsze cos. Jesli sie nalezy to powinienem dostac. Tylko czy za dojazd do skarbowego sie nalezy?
kjezior jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wezwanie w charakterze świadka, przesłuchanie w charakterze podejrzanego (odpowiedzi: 2) Witam, czy po stawieniu się osoby wezwanej na przesłuchanie w charakterze świadka można po krótkiej, nieformalnej rozmowie przesłuchać ją w...
§ wezwanie w charakterze świadka (odpowiedzi: 4) Witam, Potrzebuję informacji odnośnie kary za nie wstawienie się na rozprawie w charakterze świadka. Sprawa wygląda tak: Rok temu dostałam...
§ Wezwanie w charakterze świadka do urzędu skarbowego (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie Mój syn dostał dzisiaj wezwanie od urzędu skarbowego w charakterze świadka. Z listu wynika, że chodzi o okoliczności pobytu na...
§ Wezwanie w charakterze świadka art. 271 § 1 k.k (odpowiedzi: 2) Witajcie. 2 lata temu robiłem prawo jazdy w pewnym zakładzie. Dostałem wezwanie w charakterze świadka art. 271 § 1 k.k i tutaj moje pytanie : na...
§ wezwanie w charakterze świadka do Urzędu skarbowego za sprzedaż telefonu. (odpowiedzi: 10) Witam mam taki problem, iż jakiś czas temu bylam w Krakowie gdzie z koleżankami wybrałyśmy sie na dyskotekę po zabawie nad ranem w drodze do domu...
§ Wezwanie do Urzędu Podatkowego w charakterze świadka (odpowiedzi: 5) Witam serdecznie i uprzejmie proszę o pomoc. Jestem studentem i wynajmuje mieszkanie od czerwca zeszłego roku. Około 2 miesięcy temu odwiedziły...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.