Zatrzymanie przesyłki przez urząd celny - Forum Prawne

 

Zatrzymanie przesyłki przez urząd celny

Witam Historia wygląda następująco, jako iż kupuję towar z Chin, jeden z długoterminowych dostawców napisał mi, że przesłał mi prezent. Prezentem okazują się dwa telefony Iphone, jednak osoba wysyłająca prezenty, wpisała to jako prezent i ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
21-10-2014, 14:48  
Kon1981
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Zatrzymanie przesyłki przez urząd celny

Witam

Historia wygląda następująco, jako iż kupuję towar z Chin, jeden z długoterminowych dostawców napisał mi, że przesłał mi prezent.
Prezentem okazują się dwa telefony Iphone, jednak osoba wysyłająca prezenty, wpisała to jako prezent i podała zaniżoną wartość 20 usd.
Ja otrzymałem w dniu dzisiejszym pismo z Urzędu, że towar zostaje zatrzymany ( może zostać sprzedany przez Urząd ) aby pokryć koszta które mogą powstać.
Osoba która wysyłała przesyłkę, chce zmienić warunki Incoterms na przesyłce i pokryć VAT oraz CŁO od faktycznej wartości przesyłki, jednak TNT postanowił się "wypiąć" i każe załatwiać już sobie wszystko samemu z Polskim Urzędem Celnym, oni przesyłki już nie dostarczą.

Nawet jeżeli Urząd zarekwiruje te telefony, to osobiście nic nie tracę bo nic nie płaciłem, jednak chciałbym pomóc mojemu dostawcy, tylko kompletnie nie wiem co robić.

Czy mogę działać w jego imieniu ? Czy Urząd ma w tej sytuacji prawo zatrzymać te telefony, przecież ta osoba chce pokryć wszystkie opłaty ?
Jako firma zamawiamy sporo wzorów z Chin, czasami Urząd neguje wartość towaru na fakturach Proformach, jednak wtedy firmy które nam wysyłają próbki, zmieniają wartość, płaci się Cło i Vat i towar zostaje dostarczony. Jednak w tym wypadku jest ewidentnie w piśmie że towar zostaje zarekwirowany aby pokryć ewentualne koszty.

Z góry dziękuję za pomoc
Kon1981 jest off-line  
23-10-2014, 06:45  
db09
Użytkownik
 
Posty: 88
Domyślnie RE: Zatrzymanie przesyłki przez urząd celny

1) chinczycy nie wysylaja falszywych iphonow jako prezent
2) takie historie wymysla kazdy
3) nie martw sie o niego, bo jak paczke otworzyli i zobacza ze to podrobki apple to zaplacisz kilkadziesiat tysiecy kary i nikogo nie interesuje czy wiedziales czy nie wiedziales, plus koszta zniszczenia oczywiscie.
4) kazdy wysyla jako 'probka', wiec daj sobie z spokoj z takim tlumaczeniem, bo to nudne juz jest. a ty co, pol chin planujesz "przetestowac"?
db09 jest off-line  
23-10-2014, 06:52  
Kon1981
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Zatrzymanie przesyłki przez urząd celny

Widzisz kolego, nie pakuj wszystkich do jednego worka...
Niestety dla Ciebie, nie są to podróbki, a tym bardziej za nie nie płaciłem i ich nie kupowałem.
Pracuję w firmie handlowej, zamówienia roczne które składam do naszych dostawców, przekraczają w skali roku 50 mln zł, tak więc wierz mi, że wielu dostawców wysyła różne prezenty, ale jak do tej pory zawsze dawali do środka poprawne FV.

Jak chcesz to mogę Ci przesłać skan pisma z Urzędu Celnego, zresztą wczoraj się już kontaktowałem telefonicznie z działem postępowania w Katowicach i sprawa nie wygląda tak źle. Po otrzymaniu mojego oświadczenia, iż towar wysłano mi jako prezent, Urząd Celny naliczy cło od faktycznych wartość i po opłaceniu można odebrać telefony.

Trochę żółć Ci się rozlała...

Pozdrawiam
Kon1981 jest off-line  
23-10-2014, 07:03  
db09
Użytkownik
 
Posty: 88
Domyślnie RE: Zatrzymanie przesyłki przez urząd celny

Nie mam powodów, aby zalewała mnie żółć, bo mieszkam w Chinach i takich krętaczy jak ty widuję na codzień, więc się przyzwyczaiłem .

Nie chwal się cudzymi 50 mln, bo takie pieniądze tutaj nie robią wrażenia
db09 jest off-line  
23-10-2014, 07:13  
Kon1981
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Zatrzymanie przesyłki przez urząd celny

Nie obchodzi mnie gdzie mieszkasz ani co robi na Tobie wrażenie.
Jeżeli masz trochę szacunku do ludzi, to proszę mnie nie obrażać, nie po to działa to forum, żebyś wylewał swoje smutki.
Jeżeli obracasz się w towarzystwie krętaczy na co dzień, to wcale się nie dziwię, że takie masz podejście do ludzi...
Zresztą jakim trzeba by było być debilem, żeby sprowadzać z Chin podróbkę Iphona ??

Temat uważam za zamknięty, tym bardziej że sprawa z Urzędem Celnym ma pozytywny przebieg.
Kon1981 jest off-line  
23-10-2014, 07:37  
NagłaPomoc
Stały bywalec
 
Posty: 1.359
Domyślnie RE: Zatrzymanie przesyłki przez urząd celny

Panowie, daliście już sobie po razie i starczy. Padło pytanie i odpowiedź od samego autora i wątek ten jest przydatny dla forum, nie zaśmiecajcie go obelgami. Z góry dziękuję.
NagłaPomoc jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Urząd Celny - zatrzymana przesyłka (odpowiedzi: 1) Witam. Moja przesyłka została zatrzymana przez Urząd Celny, zostałam poinformowana o tym telefonicznie. Chcę odmówić jej przyjęcia, gdyż nie stać...
§ Zatrzymanie przesyłki przez urząd celny (odpowiedzi: 2) Podczas sprawdzania statusu "śledzenia przesyłki" w poczcie polskiej zobaczyłem komunikat "zatrzymano przez urząd celny". Zamawiałem prezerwatywy...
§ zatrzymanie paczki przez Urząd Celny (odpowiedzi: 2) Myślałam, że okazja (nie wiedziałam , że towar z chin)zakupiłam na stronie internetowej lvtribe.com. torebkę LV , myślałam że to orginał z dyskontu...
§ Urząd Celny i przesyłka (odpowiedzi: 3) Dzień dobry… Piszę o poradę w sprawie przesyłki ubezpieczonej na 400USD z USA. Był to prezent, łańcuszek z krzyżykiem z cennymi kamieniami, bardzo...
§ przechwycenie przesyłki przez urząd celny. (odpowiedzi: 2) Witam, dziś dowiedziałem się że przesyłka, zaadresowana do mnie została przejęta przez urząd celny na lotnisku w Warszawie :x . W środku znajdowała...
§ Zatrzymanie przez urząd celny, paczka z Indii, zapłata odszkodowania za podróbki (odpowiedzi: 9) Witam, Zamowiłem na aukcji 5 sztuk oprawek znanej marki, 1 czerwca zostało wysłane do mnie pismo z urzedu celnego ze paczka zostala zatrzymana i...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:20.