Zakup samochodu przez osobę fizyczną od osoby prowadzącej DG - Forum Prawne

 

Zakup samochodu przez osobę fizyczną od osoby prowadzącej DG

Witam, Przejrzałem forum, ale identycznej sprawy nie znalazłem. Kupiłem samochód (lekko rozbity), który poprzedni właściciel (osoba fizyczna prowadząca DG) wciągnął sobie w środki trwałe i był w trakcie amortyzacji. Spisaliśmy umowę kupna-sprzedaży. Zabrałem się dzisiaj ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
08-02-2015, 18:10  
mtbikerrr
Użytkownik
 
Posty: 112
Domyślnie Zakup samochodu przez osobę fizyczną od osoby prowadzącej DG

Witam,

Przejrzałem forum, ale identycznej sprawy nie znalazłem.

Kupiłem samochód (lekko rozbity), który poprzedni właściciel (osoba fizyczna prowadząca DG) wciągnął sobie w środki trwałe i był w trakcie amortyzacji. Spisaliśmy umowę kupna-sprzedaży. Zabrałem się dzisiaj za wypełnianie PCC-3 i zapaliła mi się lampka, być może za późno - czy sprzedający przypadkiem nie miał obowiązku wystawić mi faktury i wówczas byłbym zwolniony z PCC? Co prawda cena auta to raptem kilka tysięcy zł, ale chciałbym, żeby wszystko było czyste. Czy mogę mieć jakiekolwiek problemy w związku z tym, że mam tylko umowę kupna - sprzedaży? Ktoś może ode mnie wymagać np. zapłaty VATu? Czy powinienem zapłacić PCC?

Ogromnie proszę o pomoc.
mtbikerrr jest off-line  
09-02-2015, 16:59  
parasoll.ka
Praktyk
 
parasoll.ka na Forum Prawnym
 
Posty: 17.185
Domyślnie RE: Zakup samochodu przez osobę fizyczną od osoby prowadzącej DG

Cytat:
czy sprzedający przypadkiem nie miał obowiązku wystawić mi faktury i wówczas byłbym zwolniony z PCC?
Zapytaj sprzedającego.
parasoll.ka jest off-line  
09-02-2015, 20:49  
mtbikerrr
Użytkownik
 
Posty: 112
Domyślnie RE: Zakup samochodu przez osobę fizyczną od osoby prowadzącej DG

A mi nic nie grozi, w razie czego? Gdyby on się pomylił?
mtbikerrr jest off-line  
09-02-2015, 20:57  
takton
Przyjaciel forum
 
takton na Forum Prawnym
 
Posty: 1.964
Domyślnie RE: Zakup samochodu przez osobę fizyczną od osoby prowadzącej DG

Nie.
takton jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Płatność VAT za zakup oprogramowania przez osobę fizyczną (odpowiedzi: 2) Witam, Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób należy zapłacić podatek VAT za zakup oprogramowania przez osobę fizyczną. Sprzedawcą jest podmiot...
§ Faktura VAT wystawiona przez osobę fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej (odpowiedzi: 4) Witam, Osobę fizyczną, której nie znajduje CEiDG a w GUS jej REGON jest wykreślony uznaję za osobę nie prowadzącą działalności gospodarczej. ...
§ Faktura za wynajem samochodu wystawiana przez osobę fizyczną (odpowiedzi: 40) Witam, jako osoba fizyczna najmuję samochód osobie prawnej, która prosi mnie o wystawianie faktur za tą usługę, w oparciu o art. 106b pkt. 3 ustawy...
§ Zawarcie umowy o dzieło z osobą fizyczną przez osobę prowadzącą działalność gosp. (odpowiedzi: 3) Dzień Dobry, Mam pytanie, czy prowadząc Jednoosobową działalność gospodarczą (podatnik VAT czynny) mogę zawrzeć umowę o dzieło lub zlecenie z...
§ Zakup auta na fakturę w komisię przez osobę fizyczną, co z gwarancją? (odpowiedzi: 11) Witam, Mój problem polega na tym, iż w zeszłym tyg zakupiłam w komisie auto na fakturę ponieważ sprzedający upierał się że tak to ma wyglądać i że...
§ zakup gruntu rolnego przez osobę fizyczną (odpowiedzi: 10) Wtam mam pytanie, zakupiłam działkę rolną 20 arów, spisano akt notarialny u notariusza. Nigdy wcześniej nie kupowałam "pola", posiadam działke...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:37.