po uwzględnieniu kilku wiadomości które otrzymałem
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 09fac936a1597.jpg
różnica kursowa 3-2 nie zawsze jest rozliczana. Jeśli tego samego dnia co nastąpił wpływ na konto zrobimy coś z pieniędzmi (przewalutujemy / zapłacimy za fakturę zakupu) bo różnica kursowa = 0.
Kolejna sprawa to przepływy pomiędzy rachunkami o tej samej walucie, w tym samym lub innym banku ale w obrębie jednej organizacji. Upraszczając posiadacze 2 kont walutowych np w €, nie rozliczają różnic kursowych pomiędzy przesunięciem tych środków z jednego konta na drugie.
Przelew pomiędzy własnymi rachunkami walutowymi a różnice kursowe – www.poradnikksiegowego.pl Cytat:
Napisał/a parasoll.ka W przypadku sprzedaży bierzemy kurs z dnia poprzedzającego dzień WYKONANIA usługi (dokonania sprzedaży), a nie wystawienia faktury. Dzień wykonania usługi jest dniem osiągnięcia przychodu, dniem podatkowym (w skrócie). |
Zawsze robiąc ruchy na rachunkach walutowych bierzemy kurs średni NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wpływu/wypływu środków. Tak samo z wyceną faktury sprzedażowej (kurs średni NBP z dnia poprzedzającego dzień wykonania usługi; jeśli kilka usług to każda rozliczana osobno) oraz faktury zakupu (kurs średni z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury).
Tylko w przypadkach przewalutowania z € na PLN (lub odwrotnie) bierzemy rzeczywisty kurs po jakim bank nam to przeliczył.
Proszę o komentarze.