Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek - Forum Prawne

 

Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

Witam. Zgodnie z najnowszymi przepisami opłata recyklingowa, od sprowadzonego z kraju Unii Europejskiej samochodu, zostaje zniesiona z dniem 1 lipca 2015r. Chciałbym zapytać z jakim dniem powstaje obowiązek jej uiszczenia. Czy z dniem wwozu na ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
18-05-2015, 18:04  
misciak
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

Witam.
Zgodnie z najnowszymi przepisami opłata recyklingowa, od sprowadzonego z kraju Unii Europejskiej samochodu, zostaje zniesiona z dniem 1 lipca 2015r.
Chciałbym zapytać z jakim dniem powstaje obowiązek jej uiszczenia. Czy z dniem wwozu na teren Polski czy z chwilą dokonywania rejestracji w wydziale komunikacji. Pytam gdyż auto sprowadzone w końcówce maja należy zarejestrować w ciągu 30 dni w wydziale komunikacji. Procedura może trwać dość długo i okaże się, że wspomnianą opłatę trzeba będzie uiścić kilka dni przed końcem jej obowiązywania. kwota 500zł nie jest mała stąd chęć zaoszczędzenia jeżeli istnieje taka możliwość. Być może wystarczy poczekać z rejestracją do czerwca - lipca i uniknąć przykrego ( i niezgodnego z prawem unijnym ) obowiązku.
Pozdrawiam.
misciak jest off-line  
21-05-2015, 12:06  
domelka_w
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

Witam,
Dołączam do pytania, bo mam podobny problem. Tydzień temu zakupiłam autko z komisu,sprowadzone z Danii, akcyza opłacona. Sprzedający poinformował mnie, że od 1 lipca nie będzie już obowiązku uiszczenia opłaty recyklingowej, wiem, że obowiązek zapłaty recyklingu należy do tego co sprowadza do Polski pojazd, jednak większość sprzedających tak robi, żeby autko łatwiej sprzedać. I tu mam zagadkę, jak poczekam sobie do lipca i dopiero wtedy zarejestruję to czy nie będzie się liczyła data zakupu samochodu (lub sprowadzenia auta do Polski), przekroczę te magiczne 30 dni na rejestrację. Czy jakieś sankcje grożą z tego tytułu?
domelka_w jest off-line  
21-05-2015, 12:43  
domelka_w
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

Nie mogę znaleźć tej zmiany w Dzienniku ustaw, ale niestety znalazłam to:
500 zł za importowane samochody. Opłata recyklingowa zniknie, ale jeszcze nie teraz - Transport - Gazeta Prawna - wiadomości, podatki, prawo, biznes i finanse
domelka_w jest off-line  
21-05-2015, 12:58  
domelka_w
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

http://www.srodowisko.abc.com.pl/czy...l-obowiazywala
domelka_w jest off-line  
21-05-2015, 17:24  
misciak
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

Hej domelka_w, nie znajdziesz przepisu bo to wciąż na etapie legislacyjnym jest. Sejm zatwierdził nową ustawę w kwietniu. Wczoraj, czyli 20 maja była na obradach senatu. Tu masz link - Prace / Senat / Posiedzenia / Senat Rzeczypospolitej Polskiej punkt 8 porządku obrad. Wprowadzili poprawki. Dopiero po tym ustawa trafia do Prezydenta, on ma dwa tygodnie na podpis i wtedy ( jak podpisze) opublikują w dzienniku ustaw. Jak się ukaże w druku to jeszcze tzw. vacatio legis i dopiero zacznie obowiązywać. Stąd w mediach podają termin 1 lipca bo to mniej więcej tak zejdzie. Tylko, że w tej ustawie mowa jest o dacie wwozu pojazdu. I jak mamy daty na fakturach, umowach kupna czy co tam jeszcze to klops. Podatek akcyzowy i tak trzeba opłacić bo na to jest 14 dni. Jak nie opłacisz to urząd Celny zacznie ścigać. A opłacona akcyza wskazuje urzędnikowi w wydziale komunikacji od kiedy auto jest w Polsce. I tak mi się wydaje, że każdy pojazd który wjechał do Polski przed 1 lipca obłożą opłatą recyklingową. Państwo nam obywatelom nie odpuści ani złotówki, nawet jak to niezgodne z przepisami unijnymi.
Tylko zębami zgrzytać i płacić.
misciak jest off-line  
21-05-2015, 17:29  
misciak
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

Przypomniało mi się, sankcji z tytułu przekroczenia 30 dni na rejestrację samochodu nie będziesz miała. Jest przepis o tym mówiący, że należy w terminie 30 dni zarejestrować ale nie ma penalizacji. Nie ma przepisu co grozi temu, który nie dochowa terminu. Teoretycznie, gdybyś poruszała się takim nieprzerejestrowanym autem to w razie zatrzymania przez policję mogliby nałożyć mandat ale wydział komunikacji już nie ma takich możliwości.
misciak jest off-line  
21-05-2015, 18:09  
misciak
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

W starej ustawie art.12 mówił o obowiązku wpłaty 500zł opłaty recyklingowej na odpowiednie konto. W nowej ustawie już tego artykułu nie ma, więc te linki które podawałaś to pochodzą od dziennikarzy którzy nie poczytali ze zrozumieniem.
Cytat z nowelizacji "W związku z uchyleniem art. 12 ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji wprowadzono również zmiany w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. –Prawo o ruchu drogowym (art. 4 projektu ustawy) w zakresie uchylenia przepisu art. 72 ust. 1 pkt 9, stanowiącego o konieczności przedkładania wraz z wnioskiem o rejestrację pojazdu dowodu wpłaty w wysokości 500 zł lub oświadczenia o zapewnieniu sieci zbierania pojazdów oraz powiązanego z nim art. 72 ust. 2 pkt 6"
W wyjaśnieniach do nowej ustawy jeszcze taki zapis - W związku z rezygnacją z pobierania opłaty w wysokości 500 zł od podmiotów niebędących przedsiębiorcami, które dokonują wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu pojazdu, zakłada się zmniejszenie wpływów do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o 350 mln zł rocznie. Natomiast w związku z rezygnacją z dopłat do demontażu pojazdów zakłada się zmniejszenie wydatków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o ok. 70–100 mln zł rocznie.
A na końcu taki zapis - Art. 18. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2015 r., z wyjątkiem:1)art. 1 pkt 7, 8, pkt 10 w zakresie art. 14pkt17 i 23, art. 2, art. 3 oraz art. 5 pkt1 i pkt 3 lit. b, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2016r.;2)art. 1 pkt 24, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017r.;3)art.1 pkt 25, który wchodzi w życie z dniem utworzenia bazy, określonym w komunikacie, o którym mowa w art. 238 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Jak widać ustawa zacznie obowiązywać od 1 lipca 2015r. a art 1 punkt 24 który wchodzi od 1 stycznia 2017 dotyczy przedsiębiorców zajmujących się odzyskiem i recyklingiem. Proponuję poczytać cały projekt ustawy.
Dodano :
Nasz nikomu niepotrzebny senat dokonał poprawki w art 24 i proponuje wejście w życie ustawy z dniem 1 stycznia 2016r. Wcale nie boją się sankcji unijnych.
misciak jest off-line  
22-05-2015, 06:17  
domelka_w
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

To teraz przynajmniej wiem, że 500 zł w kieszeni nie zostanie... Trudno już mnie chyba nic nie zdziwi... Dziękuję za rzetelne informacje i pozdrawiam
domelka_w jest off-line  
26-05-2015, 10:13  
erlicid29
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

Cytat:
Napisał/a misciak Zobacz post
Witam.
Zgodnie z najnowszymi przepisami opłata recyklingowa, od sprowadzonego z kraju Unii Europejskiej samochodu, zostaje zniesiona z dniem 1 lipca 2015r.
Chciałbym zapytać z jakim dniem powstaje obowiązek jej uiszczenia. Czy z dniem wwozu na teren Polski czy z chwilą dokonywania rejestracji w wydziale komunikacji. Profesjonalna obsługa kadrowo-płacowa poznań
Pytam gdyż auto sprowadzone w końcówce maja należy zarejestrować w ciągu 30 dni w wydziale komunikacji. Procedura może trwać dość długo i okaże się, że wspomnianą opłatę trzeba będzie uiścić kilka dni przed końcem jej obowiązywania. kwota 500zł nie jest mała stąd chęć zaoszczędzenia jeżeli istnieje taka możliwość. Być może wystarczy poczekać z rejestracją do czerwca - lipca i uniknąć przykrego ( i niezgodnego z prawem unijnym ) obowiązku.
Pozdrawiam.
Co do pytania to z tego co się orientuję to obowiązek powstaje w momencie rejestracji auta, bo przecież nie każde przywiezione do Polski auto tu zostaje, tylko często są wywożone dalej i z jakiego tytułu miałbym za nie płacić opłatę recyklingową.
erlicid29 jest off-line  
15-06-2015, 14:01  
annonis
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

A ja się zastanawiam kto ma płacić tą opłatę recyklingową??? Zakupiłem samochód na niemieckich blachach od handlarza w Polsce. Przy zakupie dostałem fakturę. Powiedział, że pozostaje mi do zapłaty 500 za recykling i 256 za rejestracje. Pytanie czy ja jako osoba prywatna mam opłacić recykling czy to ten przedsiębiorca od którego kupiłem samochód miał ją zapłacić. Aby zarejestrować pojazd będę musiał okazać zaświadczenie o opłacie. Czyli tak czy tak muszę opłatę mieć ale po rejestracji mógłbym sie domagać zwrotu tej opłaty od funduszu jako, że nie byłem uprawnionym podmiotem do zapłaty tej opłaty. Co o tym myślicie?


Regulacje prawne dotyczące opłaty recyklingowej

Opłata recyklingowa w wysokości 500 zł została wprowadzona z dniem 1 stycznia 2006 r. na mocy art. 12 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz. U. z 2015 r. poz. 140, ze zm.).

Obowiązek uiszczenia opłaty recyklingowej wynika wprost z mocy prawa i dotyczy każdego pojazdu o masie do 3,5 t wprowadzonego na terytorium Polski przez:
1) tzw. wprowadzającego pojazd, tj. przedsiębiorcę dokonującego wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu pojazdu, który jednocześnie nie ma obowiązku zapewnienia sieci zbierania pojazdów (nie wydaje karty pojazdu),
lub
2) podmiot niebędący przedsiębiorcą, który dokonuje wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu pojazdu.

Opłatę uiszcza wyłącznie:
1) wprowadzający pojazd, tj. przedsiębiorca, który wprowadza na terytorium kraju nie więcej niż 1000 pojazdów w roku kalendarzowym i nie zapewnia sieci
oraz
2) podmiot niebędący przedsiębiorcą, który dokonuje wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu pojazdu.
Obowiązek dotyczy pojazdów samochodowych zaliczonych do kategorii M1 lub N1, określonych w przepisach o ruchu drogowym, oraz trójkołowych pojazdów silnikowych,
z wyłączeniem motocykli trójkołowych.
annonis jest off-line  
16-06-2015, 10:01  
domelka_w
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

Pytanie, czy Panie w Wydziale komunikacji uznają opłatę wniesioną przez osobę, która kupiła samochód, a nie wprowadziła na polski rynek. Warto zapytać w swoim starostwie. Ja dwa tygodnie temu rejestrowałam auto i miałam dowód wpłaty na właściciela komisu (przed sprzedażą wiedziałam, że ta opłata jest do opłacenia).
domelka_w jest off-line  
22-06-2015, 07:54  
domelka_w
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

Nowe regulacje dotyczące recyklingu pojazdów czekają na publikację


18 czerwca Prezydent podpisał ustawę z dnia 27 maja 2015 r. o zmianie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz niektórych innych ustaw, która ma na celu likwidację tzw. szarej strefy demontażu pojazdów, a tym samym wsparcie legalnych stacji. Nowelizacja, która wdraża do polskiego prawa dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2000/53/WE, zostanie teraz przekazana do publikacji w Dzienniku Ustaw.

Ustawa zobowiązuje podmioty profesjonalnie wprowadzające pojazdy na rynek polski (w tym np. dealerów samochodowych i właścicieli komisów) do organizowania krajowej sieci zbierania pojazdów wycofanych z eksploatacji. Podmioty wprowadzające więcej niż 1000 pojazdów rocznie będą zobowiązane do zapewnienia sieci składającej się z co najmniej 3 stacji demontażu lub punktów zbierania pojazdów w każdym województwie - oznacza to konieczność zapewnienia co najmniej 48 stacji w skali kraju. Wprowadzający mniej niż 1000 pojazdów rocznie będą zobowiązani do zapewnienia sieci składającej się co najmniej z 3 stacji demontażu lub punktów zbierania pojazdów, położonych w różnych miejscowościach.

Nowelizacja przewiduje też, że właściciele komisów i osoby indywidualne zostaną zwolnieni z opłaty recyklingowej, w wysokości 500 zł, ponoszonej za każdy używany pojazd sprowadzony do Polski.

Ustawa wprowadza generalną zasadę, że prowadzący stacje demontażu – przy przyjmowaniu pojazdu wycofanego z eksploatacji zarejestrowanego w kraju Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego – nie będą pobierać opłaty od jego właściciela. Jednocześnie nowelizacja określa wyjątki od tej zasady.

W odniesieniu do prowadzących stacje demontażu ustawa wprowadza opłaty za nieosiągnięcie wymaganego poziomu odzysku i recyklingu pojazdów. Opłata taka będzie wnoszona do urzędu marszałkowskiego, a następnie przekazywana do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Wpływy z niej, w wysokości 5 proc., będą dochodem województwa. Ponadto, nowe przepisy zobowiązują NFOŚiGW do przeznaczania środków pochodzących z kar i opłat m.in. na wspieranie działań zapobiegających nielegalnemu demontażowi.

Podstawowy termin wejścia w życie nowelizacji to 1 stycznia 2016 r.

Źródło: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, stan z dnia 19 czerwca 2015 r.
domelka_w jest off-line  
02-07-2015, 21:56  
Zygi_Dawid
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

Misciak napisał cytat.W starej ustawie art.12 mówił o obowiązku wpłaty 500zł opłaty recyklingowej na odpowiednie konto. W nowej ustawie już tego artykułu nie ma, więc te linki które podawałaś to pochodzą od dziennikarzy którzy nie poczytali ze zrozumieniem.

W jakiej starej ustawie i w jakiej nowej nikt tej ustawy nie zna Na jakiej ustawie się podpierasz podaj dziennik ustaw Dziś przeszedłem przez wydział komunikacji rejestrując pojazd sprowadzony z Niemiec i zapłaciłem recykling 500 zł
Żadnej ustawy na dzień dzisiejszy znoszące tą opłatę nie ma Nikt nie otrzymał w wydziale komunikacyjnym żadnych wytycznych pobierają nadal te opłaty
Wpłaciłem ale jeśli ta ustawa weszła w życie będę domagał się zwrotu wpłaconej kwoty.
Podajcie dziennik ustaw art ust abym mógł się podeprzeć MISCIAK chyba nie jest tak jak piszesz:):):confused:
Zygi_Dawid jest off-line  
03-07-2015, 09:07  
annonis
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

wpłaciłem na konto ochrony środowiska opłatę ze swojego konta a w tytule przelewu napisałem nr vin pojazdu i "opłata za firmę ...." . Pojazd udało się zarejestrować. Jak znajdę chwilę czasu to napiszę do ochrony środowiska pismo z prośbą o zwrot wpłaconej kwoty z uwagi na to, że nie jestem osobą uprawnioną do wnoszenia takich opłat. Uda się to się uda, nie to nie. Nic nie tracę.
annonis jest off-line  
03-07-2015, 11:50  
Zygi_Dawid
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie re: Opłata recyklingowa - kiedy powstaje obowiązek

Witam szanownych kolegów
Jak wcześniej napisałem sprowadziłem sam osobiście z Niemiec zakupiony samochód Podparłem się danymi z wypowiedzi kolegi ,, misciak '' który w dniu 21-05-2015, 17:09 napisał obszerną wypowiedz cytat....

W starej ustawie art.12 mówił o obowiązku wpłaty 500zł opłaty recyklingowej na odpowiednie konto. W nowej ustawie już tego artykułu nie ma, więc te linki które podawałaś to pochodzą od dziennikarzy którzy nie poczytali ze zrozumieniem.
Cytat z nowelizacji "W związku z uchyleniem art. 12 ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji wprowadzono również zmiany w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. –Prawo o ruchu drogowym (art. 4 projektu ustawy) w zakresie uchylenia przepisu art. 72 ust. 1 pkt 9, stanowiącego o konieczności przedkładania wraz z wnioskiem o rejestrację pojazdu dowodu wpłaty w wysokości 500 zł lub oświadczenia o zapewnieniu sieci zbierania pojazdów oraz powiązanego z nim art. 72 ust. 2 pkt 6"
W wyjaśnieniach do nowej ustawy jeszcze taki zapis - W związku z rezygnacją z pobierania opłaty w wysokości 500 zł od podmiotów niebędących przedsiębiorcami, które dokonują wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu pojazdu, zakłada się zmniejszenie wpływów do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o 350 mln zł rocznie. Natomiast w związku z rezygnacją z dopłat do demontażu pojazdów zakłada się zmniejszenie wydatków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o ok. 70–100 mln zł rocznie.
A na końcu taki zapis - Art. 18. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2015 r., z wyjątkiem:1)art. 1 pkt 7, 8, pkt 10 w zakresie art. 14pkt17 i 23, art. 2, art. 3 oraz art. 5 pkt1 i pkt 3 lit. b, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2016r.;2)art. 1 pkt 24, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017r.;3)art.1 pkt 25, który wchodzi w życie z dniem utworzenia bazy, określonym w komunikacie, o którym mowa w art. 238 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Jak widać ustawa zacznie obowiązywać od 1 lipca 2015r. a art 1 punkt 24 który wchodzi od 1 stycznia 2017 dotyczy przedsiębiorców zajmujących się odzyskiem i recyklingiem. Proponuję poczytać cały projekt ustawy.

wydrukowałem te dane i naładowany energią wybuchową udałem się do Wydziału komunikacji mając nadzieję ze opłaty recykling owej już nie będzie
A TU ROZCZAROWANIE

Opłata nadal obowiązuje chciałem się podeprzeć danymi od kolego misciak ale czym ????
brak przepisów nie zostały jeszcze opublikowane w dzienniku ustaw wprawdzie misciak napisał cytat...
A na końcu taki zapis - Art. 18. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2015 r., z

Nigdzie tego nie mogłem znaleźć gdzie to opublikowane podaj z skąd to kolega spisał
myślałem ze to mój wydział komunikacji jest do tyłu z przepisami zadzwoniłem do, Warszawy do wydziału komunikacji tam też nie słyszeli o takim przepisie i nadal są pobierane opłaty recykling owe....w myśl przepisu jaki otrzymałem z wydziału komunikacji cytat........

Regulacje prawne dotyczące opłaty recyklingowej

Opłata recyklingowa w wysokości 500 zł została wprowadzona z dniem 1 stycznia 2006 r.
na mocy art. 12 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji
(Dz. U. z 2015 r. poz. 140, ze zm.).
2) podmiot niebędący przedsiębiorcą, który dokonuje wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu pojazdu. Obowiązek dotyczy pojazdów samochodowych zaliczonych do kategorii M1 lub N1, określonych w przepisach o ruchu drogowym, oraz trójkołowych pojazdów silnikowych, z wyłączeniem motocykli trójkołowych

Jeśli koledzy mają wiedzę podpartą dziennikiem ustaw to proszę o informację
Jak łatwo jest wprowadzić w błąd pisząc coś co nie jest prawdą
Pozdrawiam wszystkich
Zygi_Dawid jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kiedy dla Człokna Zarządu powstaje obowiązek złożenia wniosku o upadłość (odpowiedzi: 6) Zgodnie z art 10 pkt 2 Prawa Upadłościowego i naprawczego, dłużnika będącego osobą prawną uważa się za niewypłacalnego także wtedy, gdy jego...
§ Kiedy powstaje zobowiązanie podatkowe (odpowiedzi: 2) Witam! Przymierzam się do założenia firmy (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, brak VAT, sprzedaż przez internet) i mam jedno pytanie...
§ Kiedy powstaje duża wspólnota? (odpowiedzi: 7) Deweloper zbudował blok i sprzedał mieszkanie pierwszemu klientowi wyodrębnając je. Zgodnie z prawem wtedy powstaje wspólnota. Czy jest to "mała"...
§ Kiedy powstaje odpowiedzialność z tytułu rękojmi ? (odpowiedzi: 3) Witam Mam pytanie dotyczące odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi w sytuacji gdy odbiorcą jest również firma a nie osoba fizyczna. Jeśli...
§ Kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy ryczałcie? (odpowiedzi: 5) Dobry wieczor, Przejrzałam juz mnóstwo stron, wątków dotyczacych zasad ewidencji przy ryczałcie i jest parę kwesti, które budzą moje watpliwosci a...
§ Składki ubezpieczeniowe - czy powstaje obowiązek podatkowy? (odpowiedzi: 6) Witam! W firmie, w której pracuję, zarząd nie chce zgodzić się na ubezpieczenie grupowe. Z tego powodu pracownicy z jednego z oddziałów spółki...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:21.