Urząd Skarbowy Zajął Pieniądze u kontrahenta - Forum Prawne

 

Urząd Skarbowy Zajął Pieniądze u kontrahenta

Dzień dobry Urząd Skarbowy zajął pieniądze bezpośrednio u kontrahenta. Moje pytanie czy kontrahent moze zwolnić pieniądze na wypłaty moich pracowników??? Jak to wygląda jakie są procedury bo wiem że banki przy okazaniu listy płac zwalniają ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
12-03-2019, 16:17  
Druit
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Urząd Skarbowy Zajął Pieniądze u kontrahenta

Dzień dobry

Urząd Skarbowy zajął pieniądze bezpośrednio u kontrahenta.
Moje pytanie czy kontrahent moze zwolnić pieniądze na wypłaty moich pracowników???
Jak to wygląda jakie są procedury bo wiem że banki przy okazaniu listy płac zwalniają pieniądzę.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Druit jest off-line  
13-03-2019, 19:34  
citrix
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Urząd Skarbowy Zajął Pieniądze u kontrahenta

Twoja należność od tego kontrahenta wynika z jakiejś faktury czyli z należności za towar/usługę. To nie jest jego zobowiązanie z tytułu wynagrodzeń. To, że Ty te pieniądze przeznaczysz na wynagrodzenia dla swoich pracowników nie ma znaczenia. Gdyby to ten kontrahent chciał wypłacić wynagrodzenie swoim pracownikom, to wystąpiłaby sytuacja o której piszesz. Nie wiem, być może są jakieś kruczki prawne żeby to obejść, należałoby zapytać jakiegoś specjalistę od postępowania upadłościowego i naprawczego (albo zadzwonić do komornika).
citrix jest off-line  
14-03-2019, 21:00  
chich bulterier
Praktyk
 
chich bulterier na Forum Prawnym
 
Posty: 599
Domyślnie RE: Urząd Skarbowy Zajął Pieniądze u kontrahenta

Cytat:
Napisał/a Druit Zobacz post
Urząd Skarbowy zajął pieniądze bezpośrednio u kontrahenta.
Moje pytanie czy kontrahent moze zwolnić pieniądze na wypłaty moich pracowników???
Kontrahent nie może zwolnić nic bez zgody organu egzekucyjnego. Jeżeli to zrobi, US będzie ściągał kwotę nieprzekazaną z majątku kontrahenta.

Jeżeli naprawdę brakuje pieniędzy na listę płac, możesz iść do US, złożyć wniosek z art. 13 upea o zwolnienie z egzekucji wierzytelności do wysokości listy płac. Z tym, że ustawa mówi: organ może zwolnić. Nie musi.
chich bulterier jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Urząd Skarbowy Zawiadomienie o zajęciu innej wierzytelności pieniężnej (odpowiedzi: 2) Dostałam dziś ww. Pismo, za brak zapłaty mandatu Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co dokładnie w tym chodzi? Czy mam jeszcze czas na spłatę mandatu...
§ Urząd Skarbowy zajęcie innej wierzytelności pieniężnej (odpowiedzi: 5) Jednemu z członków Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Urząd Skarbowy zajął środki pieniężne, które tenże członek Zarządu otrzymuje z tytułu pełnienia...
§ Urząd skarbowy, zajęcie konta (odpowiedzi: 3) Witajcie, dostałem informację z urzędu ze mój mandat karny nie został opłacony i sprawą zajął się urzad skarbowy, 100 zł + odsetki czyli 117.80zł mam...
§ Urząd Skarbowy i zajęcie mienia (odpowiedzi: 8) Witam mam pytanie czy poborca z US moze tak sobie poprostu wejść i zająć mienie typu sprzęt rtv typu laptop tv,jesli wlascicielami mieszkania są...
§ Czy Urzą Skarbowy może zająć pieniądze na koncie prywatnym ? (odpowiedzi: 2) Dzisiaj otrzymałem tel. z banku PKO BP , że urząd skarbowym zajmuje moje pieniądze. CHodzi o to, że nie płaciłem mandatów. Czy jednak jest to zgodne...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:28.