Sprzedaż domen internetowych - osoba fizyczna. - Forum Prawne

 

Sprzedaż domen internetowych - osoba fizyczna.

Witam, jako iż zdarza mi się sprzedać domenę internetową przez giełde Aftermarket.pl i chcem płacić z tego tytułu podatki proszę o nakierowanie mnie na odpowiednią taktykę skarbową. Jestem osobą fizyczną w tamtym roku sprzedałem około ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo finansowe i podatkowe


Odpowiedz
 
21-01-2010, 12:51  
masire
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie Sprzedaż domen internetowych - osoba fizyczna.

Witam, jako iż zdarza mi się sprzedać domenę internetową przez giełde Aftermarket.pl i chcem płacić z tego tytułu podatki proszę o nakierowanie mnie na odpowiednią taktykę skarbową.

Jestem osobą fizyczną w tamtym roku sprzedałem około 50 domen internetowych czasem za kwotę 20 zł ( z czego tylko 8 zł trafiało do mnie ) czasem za kwotę 760 zł. Łącznie około 2000 zł

Teraz chcem zapłacić podatek w polsce. Jak to zrobić? Gdzie się udać itp.

Jeśli to się przyda powiem jeszcze tylko iż firma Aftermarket.pl ( giełda domen gdzie sprzedaję domeny ) jest zarejestrowana w USA a Dropped.pl w ktora jest blizniaczą firmą ( rejestratorem domen gdzie rejestruje domeny) na Cyprze.


Dział "Pomoc" na stronie AfterMarket podaje takie coś:

Jak rozliczyć otrzymaną fakturę?
Rozliczenie faktur za zakup domen w serwisie Dropped.pl odbywa się na zasadzie rozliczenia importu usług. Aby rozliczyć fakturę, należy wykonać następujące czynności:

Na podstawie otrzymanej z Dropped.pl faktury wystawić fakturę wewnętrzną dokumentującą import usług (art. 106 ust. 7 ustawy o VAT). Do ceny domeny należy doliczyć 22% VAT. Podatek VAT wykazuje się w deklaracji VAT-7 jako podatek należny.
Należny podatek VAT podlega w całości odliczeniu. Dlatego należy wykazać go w deklaracji VAT-7 również jako podatek naliczony (art. 86 ust. 10 pkt 2 ustawy o VAT). W ten sposób podatek należny i naliczony "zerują się", co oznacza iż nie ma konieczności odprowadzania VAT do Urzędu Skarbowego.

Czy ceny w serwisie są cenami netto, czy brutto?

Serwis Dropped.pl świadczy usługi telekomunikacyjne (rejestrację i sprzedaż domen internetowych) na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie nie występuje podatek VAT. Zatem podane ceny są cenami końcowymi do zapłaty przez użytkownika i nie występuje konieczność zapłaty podatku VAT. Należy pamiętać o następujących zasadach:

Osoby fizyczne oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą, ale niezarejestrowane jako płatnicy VAT, płacą tylko cenę uwidocznioną w serwisie. W tym przypadku, jest to cena brutto.
Płatnicy VAT płacą tylko cenę uwidocznioną w serwisie. Kupno domen podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 22% z tytułu importu usług. Podatek ten podlega w całości odliczeniu jako podatek naliczony. W tym przypadku, ceny podane w serwisie są cenami netto.
Mam nadzieje że powyższe "kopjuj wklej" z działu pomoc się przydadzą - jeśli oczywiście odnoszą się do mnie jako osoby fizycznej.

Pozdrawiam, Paweł.
masire jest off-line  
21-01-2010, 14:01  
cleo.clio
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie RE: Sprzedaż domen internetowych - osoba fizyczna.

"Za obecny rok, podobnie jak za 2009, będziemy rozliczać się według progresywnej skali podatkowej. Osoby zarabiające poniżej 85 528 zł zapłacą 18 proc. podatek pomniejszony o kwotę 556,02 zł. Ci, którzy zarabiają powyżej 85 528 zł, czyli więcej niż 7083 zł miesięcznie, zapłacą 14 839,02 zł podatku plus 32 proc. nadwyżki ponad 85 528 zł.
Zarobki, od których nie trzeba płacić podatku, to 3091 zł rocznie. Skala podatkowa w 2010 jest identyczna jak w minionym roku."
źródło:http://podatki.wp.pl/kat,70474,title...wiadomosc.html

Więc przy zarobku 2000 zł i tak podatku nie zapłacisz. Rozliczyć się jednak trzeba. Jeżeli nie posiadasz własnej działalności gospodarczej, to musisz zrobić to na PIT 37.
cleo.clio jest off-line  
21-01-2010, 17:53  
masire
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Sprzedaż domen internetowych - osoba fizyczna.

dobrze a jeśli mój dochód z tytułu pracy zarobkowej wyniósł około 3500 zł a z tytuły domen 2000 zł oba te dochody się sumują ?
masire jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Sprzedaż jako osoba fizyczna (odpowiedzi: 1) Witam, Wykonałem pewien produkt własnoręcznie, z materiałów zakupionych z prywatnych pieniędzy. Teraz chciałbym te przedmioty sprzedać. Jestem osobą...
§ Rejestracja domen internetowych a US (odpowiedzi: 2) Witam szanowne forum, Mam pytanie, na które nie mogę znaleźć w Internecie odpowiedzi, a chodzi o dosyć prostą sprawę—dlatego też zwracam się do...
§ Podobne nazwy domen stron internetowych (odpowiedzi: 22) Witam , mam stronę internetową Meble - Szafy - Garderoby i piszę w takiej sprawie otóż dostałem od firmy SZAFEX takie pismo listem poleconym w którym...
§ Przejęcie domen internetowych i podszywanie - konkurencja (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie. Pewien czas temu przepadły nam domeny internetowe i konkurencja zdążyła ją wykupić. Jedna z domen to nazwa firmy a druga moje...
§ Sprzedaż na Allegro (osoba fizyczna) a reklamacje (odpowiedzi: 2) Witam. 5 czerwca, jako osoba fizyczna, sprzedałem na Allegro odtwarzacz mp4 (Kup Teraz). W opisie aukcji zamieściłem informację, że odtwarzacz jest...
§ sprzedaż na odległość osoba fizyczna-osoba fizyczna (odpowiedzi: 3) Witam, Sprzedałem na portalu aukcyjnym przedmiot który wystawiłem jako uszkodzony, . Opisałem jaki jest problem z telefonem, że nie działa itd....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.