Miejsce Zamelodwania a Miejsce Zamieszkania - Dotacja Jednoosobowa DG - Forum Prawne

 

Miejsce Zamelodwania a Miejsce Zamieszkania - Dotacja Jednoosobowa DG

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum więc z góry przepraszam, jeśli któreś z zadanych pytań ma już tutaj swoją odpowiedź, ale chciałbym do końca rozwiać swoje wątpliwości. Postaram się nieco "naszkicować" zaistaniałą sytuację. Mianowicie, aktualnie posiadam ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo gospodarcze


Odpowiedz
 
19-02-2011, 11:31  
Pawlik1
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Miejsce Zamelodwania a Miejsce Zamieszkania - Dotacja Jednoosobowa DG

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum więc z góry przepraszam, jeśli któreś z zadanych pytań ma już tutaj swoją odpowiedź, ale chciałbym do końca rozwiać swoje wątpliwości.

Postaram się nieco "naszkicować" zaistaniałą sytuację.

Mianowicie, aktualnie posiadam status bezrobotnego w UP (Urzędzie Pracy) w miejscowości "A" (gdzie jestem ZAMELDOWANY) i chciałbym otworzyć jednoosobową DG (Działalność Gospodarczą) i starać się o dofinansowanie z UP.
DG chciałbym prowadzić w miejscu zameldowania, ale zależy mi na tym by złożyć wniosek w UP w miejscowości "B", gdzie obecnie mieszkam.

Jeśli jest to możliwe to bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytania:
Proszę o odpowiedzi na moje pytania, wiem, że najprostszą drogą byłoby złożenie wniosków w miejscu zameldowania, ale odległość (ponad 500 km uniemożliwia mi sprawną komunikację)
Moje Pytania to:

1. Co należy zrobić by uzyskać status bezrobotnego w miejscowości "B", gdzie obecnie mieszkam?
2. Czy muszę się najpierw WYREJESTROWAĆ z UP w miejscowości "A" i ZAREJESTROWAĆ w miejscowości "B" i czy w związku z tym będę musiał przedłożyć dokumenty o moim aktualnym miejscu zamieszkania ?
3. Czy w związku z tym muszę odwiedzić Urząd Miasta w miejscowości "A" lub "B"? Jakie dokumenty będę potrzebował?
4. Czy w związku z powyższym muszę zmienić miejsce zameldowania (czego wolałbym uniknąć)?
5. Jaki adres powinienem podać we wniosku o dotacje w UP w miejscowości "B", jeśli DG chcę prowadzić w miejscu zameldowania i na ten adres chciałbym otrzymywać korespondencje związaną z DG ( nie chciałbym otrzymywać żadnych dokumentów oraz informacji na adres pod którym aktualnie mieszkam tylko na ten pod którym będzie prowadzona DG)
6. Po otrzymaniu dotacji, gdzie powinienem złożyć wniosek o rozpoczęciu DG w miejscowości "A" gdzie jestem zameldowany i chcę prowadzić DG czy też w miejscowości "B", gdzie mieszkam, a nie mam pewności, czy będę tam mieszkał za rok
Pawlik1 jest off-line  
19-02-2011, 14:03  
chałabała
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: Miejsce Zamelodwania a Miejsce Zamieszkania - Dotacja Jednoosobowa DG

Witam. Ja osobiście jestem w identycznej sytuacji..
1 i 2. Na początku należy się wyrejestrować z UP z mjsc A i w ciągu 14 dni zarejestrować się w mjsc B, aby nie utracić ciągłości statusu bezrobotnego.
3 i 4. Urząd miasta należy odwiedzić w mjsc B i złożyć wniosek o pobyt tymczasowy i wskazać adres zamieszkania. Nie trzeba się zmieniać miejsca zameldowania (tak samo dokumentów np. dowód osobisty zostaje bez zmian). Potrzebny będzie dowód osobisty oraz dokumenty od właścilciela mieszkania.
5. Na wniosku w swoich danych piszesz miejsce zamieszkania (B) a miejsce prowadzenia działalności podajesz adres w mjsc A.
6. Dokumenty o założenie firmy raczej ze wzgledu na miejsce prowadzenia firmy.

Na każdym dokumencie np Zus czy UM jest rubryka na adres do korespondencji.
Zaznaczam że jeżeli będziesz się starał o dotację musisz mieć podany adres zamieszkania (pobytu tymczasowego) na okres conajmniej 1 roku.
chałabała jest off-line  
19-02-2011, 19:15  
Pawlik1
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Miejsce Zamelodwania a Miejsce Zamieszkania - Dotacja Jednoosobowa DG

Bardzo dziękuję za wyczerpująca odpowiedź i pomoc! Napewno się przyda !

Z fartem !
Pawlik1 jest off-line  
12-12-2011, 17:45  
Ogryzek165
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Miejsce Zamelodwania a Miejsce Zamieszkania - Dotacja Jednoosobowa DG

Witam serdecznie,

Planuję założenie jednoosobowej działalności gospodarczej, a będzie to możliwe po otrzymaniu unijnej dotacji dla osób, rozpoczynających przygodę z własną firmą.

Dotacje te są przyznawane przez PUP. Jestem zameldowana w powiecie bydgoskim. Natomiast mieszkam i chcę prowadzić firmę w powiecie siemianowickim, w woj. śląskim.

Tutaj pojawia się moje pytanie, ponieważ nie jestem zarejestrowana w żadnym z Urzędów i nie posiadam zameldowania tymczasowego na śląsku.

Czy posiadając ewentualne zameldowanie tymczasowe (z którego zdobyciem nie będzie problemu) mogę ubiegać się o dotację od PUP w Siemianowicach Śląskich?

Czy jest jakiś okres czasu, przez który muszę być zarejestrowana jako bezrobotna zanim otrzymam dotację?

Czy konieczne jest rejestrowanie działalności w PUP w Bydgoszczy?
Nie ukrywam, że byłoby to dość problematyczne. Choćby ze względu na różnego rodzaju sprawy formalne.
Ogryzek165 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ miejsce zamieszkania inne niż główne miejsce działalności (odpowiedzi: 1) Dobry wieczór, uprzejmie proszę o pomoc czy dobrze rozumiem konstrukcję : jestem podatnikiem PIT i VAT. Prowadzę działalność gospodarczą (główne...
§ miejsce zamieszkania dłużnika inne niż miejsce zameldowania (odpowiedzi: 2) Dłużnik mający inne miejsce zamieszkania i zameldowania narobił długów. Przy zaciąganiu pożyczek jako adres podawał podany w dowodzie osobistym adres...
§ Wyrok sądowy wysłany na miejsce zameldowania,inne niż miejsce zamieszkania. Co teraz? (odpowiedzi: 5) Mam pewien problem. Jakieś 2 miesiące temu wraz z kolegą dostaliśmy mandat za jakieś tam wykroczenie. Ale z pewnych przyczyn nie przyjęliśmy go i...
§ Miejsce zamieszkania a miejsce zameldowania PILNE (odpowiedzi: 11) Mam pewien problem. Jestem na stażu od 10 stycznia. Staż odbywam w miejscowoście w której jesten zameldowana na pobyt staly, jednak nie mieszkam pod...
§ Miejsce zamieszkania, a miejsce zameldowania świadka (odpowiedzi: 1) Witam! W pewnej sprawie cywilnej (awantury sąsiedzkie) poinformowałem sąd o świadku, który mógłby zeznawać. Zostałem poproszony o przekazanie adresu...
§ miejsce zamieszkania a miejsce pracy (odpowiedzi: 11) Prosze o pomoc. Rozpoczynając pracę, byłam mieszkanką (zameldowana) Kutna, podjęłam pracę w Swarzędzu. Było to 3 lata temu. W międzyczasie wyszłam...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.