Odwołanie zamówienia - zakup internetowy - Forum Prawne

 

Odwołanie zamówienia - zakup internetowy

Witam, 13.02 lutego wysłałem mailem zapytanie do sprzedającego, jaki jest termin realizacji zamówienia, otrzymałem odpowiedź że 5 dni roboczych. 16.02 złożyłem zamówienie przez internet, czekałem 7 dni i nic. Więc 25.02 poprosiłem o fakturę VAT ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo gospodarcze


Odpowiedz
 
15-03-2011, 13:24  
Qatro
Użytkownik
 
Posty: 88
Domyślnie Odwołanie zamówienia - zakup internetowy

Witam,
13.02 lutego wysłałem mailem zapytanie do sprzedającego, jaki jest termin realizacji zamówienia, otrzymałem odpowiedź że 5 dni roboczych.

16.02 złożyłem zamówienie przez internet, czekałem 7 dni i nic. Więc 25.02 poprosiłem o fakturę VAT z tą datą (była dla mnie niezbędna, okazała się później bezużyteczna, faktura na firmę). Otrzymałem ją drogą elektroniczną w PDFie i zapewnienie że w przeciągu 5 dni roboczych towar będzie. Nie dotarł do mnie do dnia dzisiejszego tj. 15.03. Chcę się ubiegać o zwrot pieniędzy. W regulaminie sklepu nic nie pisze ile czeka się na pieniądze. Z innych for dowiedziałem się że z tym sklepem są duże problemy i czeka się bardzo długo na zwrot pieniędzy.

Adres regulaminu sklepu:
lider24.media

Zastanawiam się czy tu w grę wchodzi ODWOŁANIE ZAMÓWIENIA czy ODSTĄPIENIE OD UMOWY? Jaką formę powinno spełniać skuteczne odstąpienie bądź odwołanie?
Jest gdzieś ustawowo zapisane ile czasu sprzedający ma zwrot pieniędzy z tytułu odstąpienia od umowy?


Cytat:
Art. 12.
[Termin wykonania; świadczenie zastępcze]

1. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, przedsiębiorca powinien wykonać umowę zawartą na odległość najpóźniej w terminie trzydziestu dni po złożeniu przez konsumenta oświadczenia woli o zawarciu umowy.

2. Jeżeli przedsiębiorca nie może spełnić świadczenia z tego powodu, że przedmiot świadczenia nie jest dostępny, powinien niezwłocznie, najpóźniej jednak w terminie trzydziestu dni od zawarcia umowy, zawiadomić o tym konsumenta i zwrócić całą otrzymaną od niego sumę pieniężną.

3. W wypadku gdy przedsiębiorca nie może wykonać zobowiązania z powodu choćby przejściowej niemożności spełnienia świadczenia o właściwościach zamówionych przez konsumenta, przedsiębiorca może, jeżeli zawarto takie zastrzeżenie w umowie, zwolnić się z zobowiązania przez spełnienie świadczenia zastępczego, odpowiadającego tej samej jakości i przeznaczeniu oraz za tę samą cenę lub wynagrodzenie, informując zarazem konsumenta na piśmie o jego prawie nieprzyjęcia tego świadczenia i odstąpienia od umowy, ze zwrotem rzeczy na koszt przedsiębiorcy.

4. W wypadku, o którym mowa w ust. 3, konsument ma prawo odstąpić od umowy w sposób i na zasadach określonych w art. 7. Zwrot rzeczy następuje w takim wypadku na koszt przedsiębiorcy.
Czy te artykuły dotyczą również mojej sprawy?
rozumiem że powyższe mnie nie dotyczy, bo zamawiałem na firmę?
Qatro jest off-line  
21-03-2012, 12:21  
Martyna_1983
Użytkownik
 
Posty: 41
Domyślnie RE: Odstąpienie od umowy - zakup internetowy

Qatro - poszukaj w interenecie, ten sklep to oszuści, jak najszybciej domagaj się kasy.
moja opinia o lider 24 - Canon Board
Martyna_1983 jest off-line  
11-04-2012, 13:48  
lukasz57-90
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Odwołanie zamówienia - zakup internetowy

Mam dokładnie ten sam problem z firmą, Lider24 u mnie wyglądało to tak:

7 marca: zamawiam sprzęt który mam dostać w 7dni i wysyłam kasę na ich konto po otrzymaniu faktury proformy

po 2,5tygodnia dowiaduje się, że nadal nie mają dla mnie sprzętu i proszę o zwrot kasy, i wysyłam pismo o natychmiastowy zwrot pieniędzy.
Kolejnego dnia dostaje na maila fakture i korekte podpisuje i odsylam, miła Pani przez telefon mówi mi, że mają 10 dni na zwrot pieniędzy. 10 dni minęło w ubiegły piątek dziś jest środa i kasy nie mam a szef firmy lider24 nie odbiera telefonu, nie odpisuje na maila itd.

Proceder taki firma lider24 prowadzi już od 2 lat i nic im nie można zrobić.
Piszę do nich po 10 maili dziennie, dzwonie 1000 razy dziennie i na tym koniec. Przelałem im blisko 7tys zł.
lukasz57-90 jest off-line  
19-04-2012, 16:56  
lukasz57-90
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Odwołanie zamówienia - zakup internetowy

Mam jeszcze pytanie, może ktoś odpowie

Czy mogę złożyć doniesienie do prokuratury o podejrzeniu wyłudzenia pieniędzy? Jeśli tak to jak to napisać?

1) mieli 7 dni na realizacje zlecenia - nie wywiązali się
2) przedłużali mi 3 razy termin realizacji - nie wywiązali się
3) powiedzili, że oddadzą pieniądze w ciągu 7dni od dnia dostraczenia korekty - nie wywiązali się
4) teraz mówią, że nie mają płynności finansowej i oddadzą jak będą mieli
lukasz57-90 jest off-line  
19-04-2012, 17:30  
BadApple
Użytkownik
 
Posty: 263
Domyślnie RE: Odwołanie zamówienia - zakup internetowy

możesz na drodze cywilnej wnieść pozew o zapłatę a następnie oddać sprawę do egzekucji komorniczej. Komornik ściagnie od nich należności. droga ta jest niezależna od drogi karnej.
BadApple jest off-line  
19-04-2012, 18:23  
lukasz57-90
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Odwołanie zamówienia - zakup internetowy

a do prokuratury kiedy się składa wniosek/pozew?
lukasz57-90 jest off-line  
19-04-2012, 18:27  
BadApple
Użytkownik
 
Posty: 263
Domyślnie RE: Odwołanie zamówienia - zakup internetowy

Równolegle. to jest osobna droga możesz w tym samym czasie.
BadApple jest off-line  
19-04-2012, 18:32  
lukasz57-90
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Odwołanie zamówienia - zakup internetowy

a co lepiej ? Szybciej na nich wpłynie?
lukasz57-90 jest off-line  
19-04-2012, 18:45  
BadApple
Użytkownik
 
Posty: 263
Domyślnie RE: Odwołanie zamówienia - zakup internetowy

jeżeli chodzi o moje zdanie to polecam drogę cywilną. Bo tylko komrnik może egzekować należności z majatku dłużnika. Sam proces karny ma na celu ukaranie sprawcy czynu zabronionego.
BadApple jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Sklep internetowy-anulowanie zamówienia (odpowiedzi: 2) Witam. Chciałabym prosić o pomoc w następującej sprawie: W pewnym sklepie internetowym trafiłam na bardzo dobrą okazje, sklep oferował opakowanie...
§ Sklep internetowy nie chce zrealizować zamówienia (odpowiedzi: 7) Witam wszystkich forumowiczów. Piszę bo chciałbym uzyskać pomoc w pewnej beznadziejnej sprawie. 2 tygodnie temu zamówiłem towar w pewnym sklepie...
§ Zakup słuchawek i zmiana ich ceny przez sklep internetowy po złożeniu zamówienia (odpowiedzi: 2) Witam W dniu dzisiejszym (03.12.12 11:50) podczas poszukiwania słuchawek natknąłem się na portalu Skąpiec.pl na bardzo atrakcyjną ofertę...
§ sklep internetowy a rezygnacja zamówienia (odpowiedzi: 1) witam dokonałem zakupu towaru w sklepie internetoym, wypełniłem formularz zamówienia zgodziłem sie na warunki zakupu i dostałem potwierdzenie...
§ sklep internetowy - anulowanie zamówienia (odpowiedzi: 4) Witam, 16 dni temu dokonałam zamówienia w sklepie internetowym, za zamówienie zapłaciłam przelewem. Po kilku dniach sklep poinformował mnie, że...
§ Sklep internetowy - usunięcie zamówienia (odpowiedzi: 3) Jest to mój pierwszy post na tum forum, także witam :) Sprawa wygląda tak, iż wczoraj ok. 15 złożyłem w sklepie internetowym zamówienie na...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:55.