CEIDG Problem ze sprostowaniem - Forum Prawne

 

CEIDG Problem ze sprostowaniem

Witam wszystkich bardzo serdecznie, chciałem opisać mój problem i uzyskać interpretacje prawną. Zgodnie z nowelizacją ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wszystkie zmiany uzupełnia się w Umig do wniosku CEIDG-1 a nie jak dotychczas. A mianowicie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo gospodarcze


Odpowiedz
 
10-01-2012, 18:51  
contempt
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie CEIDG Problem ze sprostowaniem

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

chciałem opisać mój problem i uzyskać interpretacje prawną.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o swobodzie działalności gospodarczej wszystkie zmiany uzupełnia się w Umig do wniosku CEIDG-1 a nie jak dotychczas.

A mianowicie 4.01.2012 złożyłem wniosek o zakończeniu prowadzenia mojej działalności gospodarczej tylko z tą różnica gdyż zamiast wpisać 1.01.2012 pomyliłem się i podałem datę 31.12.2011. Tym samym w tym momencie zaczęły się schody gdyż :

Pani X w urzędzie powiedziała,że sprostowania nie da się wykonać gdyż trzyma się ona instrukcji wydanej przez ministra gospodarki.
Po moich namowach o korekcie jako że system nie przyjmuje już drugiego wniosku udało mi się go wypełnić i wpisać datę tą która miała być pierwotnie.
Wniosek został wysłany a Pani X powiedziała iż otrzymała potwierdzenie na meila ale nie wie kiedy to sprostowanie zostanie rozpatrzone.

następnie dzisiaj tj. 10.01.2012 ta sama pani zadzwoniła iż 5.01.2012 na stronie została zamieszczona informacja o niemożliwości zmiany we wpisie CEIDG wg instrukcji im powierzonych do wdrażania dla przedsiębiorców.

Co w związku z tym skoro mój wniosek został złożony i jego potwierdzenie odbioru nastąpiło 4.01.2012 a zmiany zostały wprowadzone dzień później??
lex retro non agit i jak dla mnie sprawa powinna być prosta gdyż wg mojej opinii pomyłka we wniosku nie jest wyrokiem na dożywocie a błędy się zdarzają.


Czekam na Wasza pomoc,

Mateusz
contempt jest off-line  
25-01-2012, 23:17  
marimaris
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: CEIDG Problem ze sprostowaniem

Witam
Mateuszu,mam podobny problem,również nie mogłam zmienić daty we wniosku CEIDG z 01.01.2012 na 02.01.2012.Czy Tobie udało się coś załatwić?
marimaris jest off-line  
26-01-2012, 07:25  
contempt
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: CEIDG Problem ze sprostowaniem

Niestety nie...
contempt jest off-line  
26-01-2012, 12:10  
marimaris
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: CEIDG Problem ze sprostowaniem

Ja mam problem w ZUS-ie odnośnie daty zakończenia przeze mnie działalności gospodarczej.We wniosku CEIDG,który złożyłam 02.01.2012r. podałam datę 01-01-2012,ale dla ZUS oznacza to,iż prowadziłam działalność do dnia 31.12.2011. Czy jest ktoś jeszcze w podobnej sytuacji?
marimaris jest off-line  
27-01-2012, 14:57  
monte.0
Użytkownik
 
Posty: 176
Domyślnie RE: CEIDG Problem ze sprostowaniem

Biestety taka weryfikacja danych przez Ministerstwo trwa nawet do 2 tygodni. Kobieta pomogła ale to już nie od niej zalezy kiedy te zmiany nastąpią i zostanie wydana decyzja przez MG. Zadzwońcie na infolinię do CEIDG, podając swój konkretny przykłąd i niech sprawdzą na jakim etapie jest Wasza sprawa.
monte.0 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ wydruk z CEIDG (odpowiedzi: 5) czy wydruk z CEIDG będzie oficjalnym dokumentem potwierdzającym prowadzenie działalności gospodarczej?
§ Zakazy w CEIDG (odpowiedzi: 15) Witam. Mam w CEIDG wpis o zakazie handlu paliwami na okres 3 lata. Okres ten minął miesiąc temu a wpis pozostał. Udałem się do urzędu miejskiego a...
§ Charakter prawny wpisu do CEIDG oraz wykreślenia z CEIDG (odpowiedzi: 1) Witam, chciałabym sprostować swoje informacje na temat wpisu do CEIDG. Czy ktoś móglby wskazać czy moje rozumowanie jest poprawne? - Czynność...
§ Fundacja, a CEIDG. (odpowiedzi: 1) Witam, czy zakładając fundację należy złożyć formularz CEIDG-1, żeby znaleźć się w ewidencji? Czy wystarczy tylko KRS? Dzięki z góry za odpowiedź,...
§ Sprostowanie wyroku - jak to jest ze sprostowaniem na odpisie (odpowiedzi: 3) Proszę o pomoc. Uzyskałem nakaz zapłaty na mojego dłużnika. Wystąpiłem w celu uzyskania klauzuli wykonalności. Uzyskałem ją na wyroku. W...
§ CEIDG-1 zamiast EDG-1 (odpowiedzi: 2) Od 1 lipca obowiązuje nowy formularz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:32.