dodacja z pup - Forum Prawne

 

dodacja z pup

witam staram się o dofinansowanie z urzędu pracy wszystko jest już na dobrej drodze ale zastanawia mnie jeden punkt regulaminu : "niepodejmowaniu zatrudnienia w okresie 12 miesięcy po dniu rozpoczęcia działalności gospodarczej" Nie mam w ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo gospodarcze


Odpowiedz
 
22-05-2012, 00:25  
domel2410
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie dodacja z pup

witam
staram się o dofinansowanie z urzędu pracy wszystko jest już na dobrej drodze ale zastanawia mnie jeden punkt regulaminu :
"niepodejmowaniu zatrudnienia w okresie 12 miesięcy po dniu rozpoczęcia działalności gospodarczej"

Nie mam w planie podejmowania zatrudnienia w tym czasie ale jeśli np. rodzice mi przepiszą w tym czasie dom,samochód , ziemię budowlaną , ziemię rolną i małe gospodarstwo rolne nie naruszę regulaminu ?
Z tego co się dowiedziałem to nie mogę podpisać umowy o pracę ale już umowę zlecenie lub o dzieło mogę.

"zatrudnienie – wykonywanie pracy na podstawie stosunku pracy, stosunku służbowego oraz umowy o pracę nakładczą (w pierwszym przypadku może to być np. umowa o pracę, drugi przypadek dotyczy m.in. pracowników ministerstw, urzędów centralnych, żołnierzy zawodowych, celników, strażników w zakładach karnych, itp., trzeci odnosi się do szczególnej formy umowy o pracę stosowanej np. w przypadku osób wykonujących pracę w domu).

inna praca zarobkowa – wykonywanie pracy lub świadczenie usług na podstawie umów cywilnoprawnych, w tym umowy agencyjnej, umowy zlecenia, umowy o dzieło albo w okresie członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej, spółdzielni kółek rolniczych lub spółdzielni usług rolniczych."
"4). niepodejmowaniu zatrudnienia w okresie 12 miesięcy po dniu rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej;

…a więc, należy odróżnić zatrudnienie od innej pracy zarobkowej, w związku z czym, prowadząć firmę, która powstała poprzez dofinansowanie z Funduszu Pracy (dotacje z PUP) można wykonywać pracę na umowę zlecenie lub umowę o dzieło."

Mając przepisane gospodarstwo,ziemię rolniczą tracę status bezrobotnego
ale regulamin naruszam jeśli podpiszę umowę o prace czy mam rację ?
domel2410 jest off-line  
Odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:19.