EPU - wadliwe doręczenie tradycyjne - Forum Prawne

 

EPU - wadliwe doręczenie tradycyjne

Witajcie. Jestem tu nowy, wiec na początku witam wszystkich. Mam problem z postepowaniem w EPU. Przegladalem wcześniejsze posty z podobnym problemem ale nie znalazlem zadnego rozwiązania, które pasowaloby do mojego problemu. opis: 1. 24.04.2013 wnioslem ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo gospodarcze


Odpowiedz
 
01-08-2013, 10:20  
pampuch5
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie EPU - wadliwe doręczenie tradycyjne

Witajcie.
Jestem tu nowy, wiec na początku witam wszystkich.
Mam problem z postepowaniem w EPU. Przegladalem wcześniejsze posty z podobnym problemem ale nie znalazlem zadnego rozwiązania, które pasowaloby do mojego problemu.

opis:

1. 24.04.2013 wnioslem pozew do EPU o wydanie nakazu

2. 23.05.2013 sad wydal pozwanemu nakaz zaplaty (ja w tym samym dniu otrzymałem elektroniczne potwierdzenie "Data wniesienia pozwu 2013-04-24 Elektroniczne Doręczenie (...) prawidłowe w dniu 2013-05-23"

3. W aktach sprawy, po jakims czasie pojawil się skan ZPO - wynika z niego ze przesylki nie doręczono, przesylke zostawiono w UP o czym w dniu 10.06.2013 umieszczono zawiadomienie w drzwiach adresata"

4. 25.06.2013 r. przesylka została odebrana - na ZPO jest stosowna adnotacja i podpis odbiorcy.

5. po jakimś czasie w aktach sprawy (na dole strony skanu nakazu) pojawiła się informacja "Data wniesienia pozwu 2013-04-24 Elektroniczne Doręczenie (...) prawidłowe w dniu 2013-05-23.;Tradycyjne Przesyłka wadliwie doręczona (...) w dniu 2013-06-25.

6. 30.07.2013 r. EPU wydaje Postanowienie o skutecznym wniesieniu sprzeciwu i przekazaniu wg. właściwości

I tu pojawia się moje pytanie i problem do rozwiązania.
Z punktu widzenia terminow doręczenia (10.06 awizowano, odbior 25.06) wszystko jest ok. Ale jest ok dla pozwanego.

Dla mnie sprawa nie jest w porządku, bo nasuwa mi się pytanie dlaczego proba doręczenia przesylki pozwanemu miała miejsce dopiero 10.06 podczas gdy nakaz wydany został 23.05. Z treści zamieszczonych w aktach wynika ze wystapilo jakies wadliwe doręczenie, ale nie jest one w żaden sposób sprecyzowane. Wiec mam prawo sadzic ze ktoś w tej sprawie zawinil. W aktach nie ma adnotacji kiedy przesylka z nakazem została pierwotnie wyslana pozwanemu i dlaczego doręczenie było wadliwe.
Na wydane postanowienie mogę zlozyc zażalenie, pytanie tylko czy warto i czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na sprawę. Jeśli tak, to co mogę ująć w takim zażaleniu?
Sprawa jest dla mnie bardzo pilna, gdyz chodzi o spora sume zadluzenia, pozwany wkrótce może stać się niewypłacalny a czas leci, dlatego bardzo Was proszę o pomoc.
pampuch5 jest off-line  
01-08-2013, 11:02  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: EPU - wadliwe doręczenie tradycyjne

Kiedy wniesiono sprzeciw.

Napisz raz jeszcze kiedy według Twojego odczytu doręczono nakaz zapłaty?

Rozumiem, że doręczono do rąk własnych lub do rąk pełnomocnika, bowiem w innym przypadku doręczenie jest wadliwe (skoro wcześniej awizowano na poczcie).

Są stosowne przepisy o doręczaniu przesyłek sądowych - rozporządzenie.

Przyczyn tego, że poczta dopiero próbowała doręczyć 10 czerwca, czyli po prawie 3 tygodniach od wydania nakazu jest wiele i nie raz miałem taką sytuację.

Musisz zauważyć, że wydanie nakazu samo z siebie nie generuje doręczenia przesyłki pozwanemu. Ktoś musi to wydrukować, wysłać, a listonosz musi próbować donieść przesyłkę. WIęc ktoś mógł wydrukować później, mogła przeleżeć w sądzie lub na poczcie...
rafal_26 jest off-line  
01-08-2013, 19:01  
pampuch5
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: EPU - wadliwe doręczenie tradycyjne

Dziekuje za odzew.

Sprzeciw wniesiono 02.07.2013 r. (w aktach jest zalaczony skan pisma z pieczecia wpływu do E-sadu).

Doreczenie nakazu miało miejsce 25.06.2013 r. (na skanie ZPO widnieje podpis pozwanego oraz wyrazna data odbioru)

Także, tak jak wywnioskowałem po stronie pozwanego wszystko jest w porządku, terminy zachowane.

Jednak dla mnie taka sytuacja nie jest w porządku, ze wystapila az tak dluga zwloka miedzy wydaniem nakazu a jego doręczeniem.

Jesli zawalila poczta, to jak mniemam, reklamacja należy do sadu.

Ale jeśli zawalil sad, bo po wydaniu nakazu wyslal go prawie trzy tygodnie później, to co w takim przypadku?
Pewnie nigdy się nie dowiem, ale chciałbym wiedzieć co oznacza to wadliwe doręczenie wskazane w aktach.
Rafal, czy jest sposób żeby się tego jakos dowiedzieć?
pampuch5 jest off-line  
01-08-2013, 19:20  
rafal_26
Przyjaciel forum
 
Posty: 16.469
Domyślnie RE: EPU - wadliwe doręczenie tradycyjne

Dwa tygodnie na wniesienie sprzeciwu nie liczysz od wydania nakazu, tylko jego doręczenia!!!!!!

W czym więc masz problem?

Inaczej - co by to zmieniło, że pozwany dostałby wcześniej, czy później nakaz??!!!

Przy okazji wniesienie sprzecwiu to znowu nie pieczątka sądu, tylko poczty polskiej - data nadania (no chyba, że in postem czy kureierem wysłał).

Musisz zacząć od podstawowej edukacji prawnej, a nie od szukania spisku i złej woli poczty, czy sądu.

Co znaczyło, że wadliwie doręczona, dalej nie ma to dla Ciebie znaczenia.
rafal_26 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wadliwe doręczenie nakazu – wniosek o przywr. terminu, czy zażalenie odn. klauzuli? (odpowiedzi: 7) Sprawa dotyczy długu wobec TP z 2000 roku. TP sprzedała go PRESCO. Sąd Lublin Zachód w ramach EPU wydał nakaz zapłaty w roku 2012 i klauzulę...
§ Wadliwe doręczenie wyroku (odpowiedzi: 11) Witam, trapi mnie od jakiegoś czas jedna kwestia. Mianowicie w prawie 2 lata temu zapadł wyrok rozwodowy do którego zażądałem uzasadnienia. Sąd...
§ doręczenie (odpowiedzi: 3) Jeżeli stroną postępowania jest bank, który jest spółką akcyjną to można doręczać mu pisma do oddziału a nie do siedziby głównej?
§ EPU - wadliwe doręczenie w aktach sprawy (odpowiedzi: 8) Witam W czerwcu złożyłem pozew w EPU. Otrzymałem w lipcu nakaz zapłaty. Od tej pory cisza (zero jakiś powiadomień), aż dzisiaj z ciekawości...
§ doręczenie (odpowiedzi: 4) witam. mam następujące pytanie: sąd w wyroku nakazał wyjaśnić czy skarżącemu skutecznie doręczono decyzję. jak się okazuje oryginał pozostał w...
§ doręczenie (odpowiedzi: 6) Proszę o podpowiedź w poniższym stanie faktycznym. Sprawa nie jest gospodarcza. Strona jest reprezentowana przez fachowego pełnomocnika. Strona sama...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:17.