CEIDG - problem ze sprostowaniem - Forum Prawne

 

CEIDG - problem ze sprostowaniem

Witam wszystkich. Mam problem ze sprostowaniem wpisu w CEIDG. Mój problem jest następujący: ZUS odmówił mi w styczniu prawa do świadczenia (chorobowe) Nie wiedziałem jak rozwinie się sytuacja, mijało sporo czasu a ZUS uparcie twierdził, ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo gospodarcze


Odpowiedz
 
25-07-2015, 18:40  
wojciechr
Użytkownik
 
Posty: 69
Domyślnie CEIDG - problem ze sprostowaniem

Witam wszystkich.

Mam problem ze sprostowaniem wpisu w CEIDG.
Mój problem jest następujący:
ZUS odmówił mi w styczniu prawa do świadczenia (chorobowe)
Nie wiedziałem jak rozwinie się sytuacja, mijało sporo czasu a ZUS uparcie twierdził, że nie ma podstaw do przyznania świadczenia.
W marcu zgłosiłem zawieszenie działalności za radą samego ZUS. ZUS informowałem, że jest to tylko czynność zachowawcza podyktowana ich radą oraz tym, że nie wiem jaka jest w danym czasie moja sytuacja.
W lipcu ZUS przyznał świadczenie od stycznia a jednocześnie zmniejszył je od marca ze względu na zawieszenie.

Próbuję teraz cofnąć ten wpis o zawieszeniu jednak Urząd Miasta zbył mnie (i słusznie) odsyłając do Ministerstwa Gospodarki.

Napisałem do nich (ministerstwa) wniosek o usunięcie informacji o zawieszeniu jako, że działając w błędzie nie miałem pełnego rozeznania w sytuacji.

Niestety otrzymałem pismo, z którego wynika że żądają ode mnie potwierdzenia prowadzonej działalności na podstawie art. 35 ust. 3 ustawy o SDG. Artykuł ten wspomina o korektach z urzędu ale niestety Pani urzędniczka nie chciała rozmawiać. Nie wydano również żadnego postanowienia.

Proszę o poradę jak to załatwić? Nie mogę zgłosić odwieszenia działalności a jedyną pozytywna opcją będzie wykreślenie tego wpisu o zawieszeniu jakby nigdy do niego nie doszło.

Najprościej mówiąc chciałbym uchylić (unieważnić, wycofać) wniosek o zawieszenie działalności. Wydaje mi się, że udowodnione działanie w błędzie jest ku temu dobrą przesłanką.

Żadnych dokumentów, że prowadziłem w tym czasie działalność nie przedstawię bo nie byłem zdolny do pracy i byłem na zwolnieniu.
wojciechr jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ wydruk z CEIDG (odpowiedzi: 5) czy wydruk z CEIDG będzie oficjalnym dokumentem potwierdzającym prowadzenie działalności gospodarczej?
§ Zakazy w CEIDG (odpowiedzi: 15) Witam. Mam w CEIDG wpis o zakazie handlu paliwami na okres 3 lata. Okres ten minął miesiąc temu a wpis pozostał. Udałem się do urzędu miejskiego a...
§ Charakter prawny wpisu do CEIDG oraz wykreślenia z CEIDG (odpowiedzi: 1) Witam, chciałabym sprostować swoje informacje na temat wpisu do CEIDG. Czy ktoś móglby wskazać czy moje rozumowanie jest poprawne? - Czynność...
§ Fundacja, a CEIDG. (odpowiedzi: 1) Witam, czy zakładając fundację należy złożyć formularz CEIDG-1, żeby znaleźć się w ewidencji? Czy wystarczy tylko KRS? Dzięki z góry za odpowiedź,...
§ Sprostowanie wyroku - jak to jest ze sprostowaniem na odpisie (odpowiedzi: 3) Proszę o pomoc. Uzyskałem nakaz zapłaty na mojego dłużnika. Wystąpiłem w celu uzyskania klauzuli wykonalności. Uzyskałem ją na wyroku. W...
§ CEIDG Problem ze sprostowaniem (odpowiedzi: 4) Witam wszystkich bardzo serdecznie, chciałem opisać mój problem i uzyskać interpretacje prawną. Zgodnie z nowelizacją ustawy o swobodzie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.