Sklep militarny, a wiatrówki gwintowane. - Forum Prawne

 

Sklep militarny, a wiatrówki gwintowane.

Witam serdecznie kolegów i koleżanki. Po przejrzeniu forum nie znalazłem podobnego tematu, więc postanowiłem zadać pytanie ,na które nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi. Więc : Przypuśćmy, że prowadzę sklep z wiatrówkami i tym podobnymi rzeczami. ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo gospodarcze


Odpowiedz
 
11-07-2009, 10:47  
mrozowski
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Sklep militarny, a wiatrówki gwintowane.

Witam serdecznie kolegów i koleżanki.

Po przejrzeniu forum nie znalazłem podobnego tematu, więc postanowiłem zadać pytanie ,na które nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi.

Więc :

Przypuśćmy, że prowadzę sklep z wiatrówkami i tym podobnymi rzeczami. Prawo zabrania sprzedawania mi wiatrówek z lufą gwintowaną o energii nie przekraczającej 17J (wiatrówki takie można sprzedawać posiadając koncesję na sprzedaż broni).
Lecz doszły mnie słuchy, iż Sejm uchwalił ustawę ,w której to się zmieniło.
Czyli teraz (podobno) można sprzedawać wiatrówki o energii kinetycznej mniejszej niż 17 J z lufami gwintowanymi bez koncesji o której mówiłem wcześniej.

Czy mógłby ktoś to potwierdzić ?
Przeszukałem internet i nigdzie nie mogłem znaleźć stosownego aktu prawnego który potwierdziłby to.

Dziękuję serdecznie za pomoc.
Pozdrawiam

Tomek
mrozowski jest off-line  
13-07-2009, 10:58  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Sklep militarny, a wiatrówki gwintowane.

Znalazłem kilka aktów normatywnych, które regulują te kwestie.
Ustawa z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym.
Ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji.
Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.

Kluczem jest pojęcie broni pneumatycznej z ustawy o broni i amunicji:
W rozumieniu ustawy bronią pneumatyczną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonego gazu jest zdolne do wystrzelenia pocisku z lufy lub elementu ją zastępującego i przez to zdolne do rażenia celu na odległość, a energia kinetyczna pocisku opuszczającego lufę lub element ją zastępujący przekracza 17 J.
Ostatnia zmiana ustawy o broni i amunicji( uważam, że tam wspomniana przez Pana zmiana może jedynie zaistnieć) pochodzi z 2003 r.
 
05-09-2009, 11:00  
mrozowski
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Sklep militarny, a wiatrówki gwintowane.

znalazłem..

dziękuje za próbę pomocy i opieszałość..

Dzięki zmianie przepisów, teraz na sprzedaż wiatrówek o energii wylotowej do 17 Juli nie jest wymagane posiadanie koncesji.

Od dnia 18 lipca 2009 obowiązuje rozporządzenie rady ministrów z dnia 16 czerwca 2009 r zmieniające rozporządzenie z dnia 9 grudnia 2003 r. do Ustawy z 21 maja 1999r. o broni i amunicji.

Rozporządzenie to w punkcie 3 uchyla ust. 6a nakazujący posiadanie koncesji na sprzedaż urządzeń pneumatycznych z lufą gwintowaną o energii wylotowej pocisku poniżej 17 Juli.

Nie trzeba także już teraz dostosowywać sklepu do wymogów stawianych dotychczas sklepom które chciały sprzedawać wiatrówki.

Zmiana ta otwiera niemal każdemu możliwość posiadania własnego sklepu z wiatrówkami.

Firma KOLTER jest od lat wiodącym dystrybutorem w Polsce najpopularniejszych na rynku wiatrówek takich marek jak UMAREX, WALTHER, COLT, BERETTA, RUGER, BROWNING, MAKAROV, SMITH & WESSON, HECKLER & KOCH, DAYSTATE, LOGUN, WEBLEY, NORICA, BMK, AIR MASTER, LIDER, PERFECTA, HAMMERLI i wielu innych.

Jesteśmy bezpośrednim i wyłącznym dystrybutorem produktów z całego świata, prezentowanych na stronie Kolter oraz sklepie internetowym Broń, bron, wiatrówki, wiatrowki, militaria, pistolety, pistolet gazowy, paralizator, broń palna, gazy obronne, kolter. BRON.pl - LIDER SPRZEDAŻY BRONI BEZ ZEZWOLEŃ

Zapraszamy do współpracy osoby i firmy chcące otworzyć sklep z wiatrówkami i rozpocząć z nami współpracę.

Po długich latach obostrzeń, koncesji i zezwoleń rynek polski staje się wolnym rynkiem sprzedaży wiatrówek o energii kinetycznej pocisku poniżej 17 Juli czyli ok. 260 m/sec.
może komuś się przyda.
mrozowski jest off-line  
05-09-2009, 16:52  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.622
Domyślnie RE: Sklep militarny, a wiatrówki gwintowane.

Cytat:
dziękuje za próbę pomocy i opieszałość..
Opieszałość? Nikt nie ma obowiązku Panu odpowiadać i to bez opieszałości.
Janusz.C.M. jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zawieszenie gwintowane, kupujący otrzymał niesprawne (odpowiedzi: 15) Witam, sprzedałem zawieszenie gwintowane (poprzez portal tablica.pl, dzwonił do mnie Pan, który powiedział, że jest chętny na nie). Kwota za jaką je...
§ Wiatrówka (odpowiedzi: 5) Może ktoś się orientuje jak można przesłać wiatrówke do Anglii? I ogólnie to do ilu dżuli można posiadać tu 'broń'? Chciałabym ją wysłać tak ogólnie...
§ Sprzęt militarny w grach (odpowiedzi: 1) Witam jako iż jestem współwłaścicielem powstającej gry viawww (gra darmowa lecz dostępne dodatkowe opcje płatne)to mam pewne pytanie. Czy aby...
§ Wiatrówka na psa (odpowiedzi: 33) Witam! Dużo jeżdzę na rowerze i dość często jestem atakowany przez wybiegające z prywatnych posesji psy. Dzwonienie na straż miejską i policję nic...
§ Wiatrówka (odpowiedzi: 1) Witam , nie wiem gdzie mogę założyć taki temat więc założę go tu , mam takie pytanie mam obecnie 17 lat za 3 miesiące skończę 18 lat . mam od...
§ Wiatrówka (odpowiedzi: 5) Witam, Moje pytanie jest proste i nie będę się rozpisywał bo to tylko wydłuży całą procedurę. Mieszkam w domku wolno-stojącym mam kawałek...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:08.