Forum Prawne

Forum Prawne (https://forumprawne.org/)
-   Prawo gospodarcze (https://forumprawne.org/prawo-gospodarcze/)
-   -   Dotacia na założenie własnej działalnośći (https://forumprawne.org/prawo-gospodarcze/71994-dotacia-na-zalozenie-wlasnej-dzialalnosci.html)

Calisto 03-09-2009 13:08

RE: Dotacia na założenie własnej działalnośći
 
Cytat:

Napisał/a Janusz M. (Post 329747)
Przepraszam Pani Magdo za "zmianę płci" :)
Jednak ja nie sądzę, aby te 40.000 PLN na założenie działalności gospodarczej, o których na wstępie Pani napisała, było do zdobycia przez przeciętnego Kowalskiego, czy "wiolcię31".
Wiem to z praktyki.
Realnie osoba bezrobotna może ubiegać się z PUP o około 14 tys. zł na założenie działalności gospodarczej.
Autorka tematu pracuje, więc nie ma szansy na te pieniądze.

Nic nie szkodzi, to tylko forum, i chyba nie ma to az takiego znaczenia. Widzę ze zerknął Pan w dane rejesracyjne:) prosze sie nimi az tak nie sugerowac:))

Przede wszystkim, post z zapytaniem dotyczył dotacji dla pracujacego, a nie dla bezrobotnego, stad podane przeze mnie działalnie 6.2.
(co nie oznacza ze bezrobotny nie moze z niego skorzystać). Aczkolwiek dla bezrobotnych sa takze inne programy na rozpoczecie działalności.
Przede wszystkim nie napisałam ze 40,000 to pewnik, tylko wksazałam na mozliwośc uzyskania takiej kwoty - czyli nie mijam sie z prawdą i nie piszę banialuków :) . Wysokość wsparcia uzależniona jest od wykazanych potrzeb związanych z uruchomieniem działalności gospodarczej. wsyzstko zalezy od umiejetnej argumentacji i oczywiscie realnych potrzeb i wydatków itp.

Po drugie 14 tys zł dla bezrobotnego zostało prawdopodobnie uzyskane z innego tytułu niz działanie 6.2, Zgodnie z przepisami Urzędy Pracy mogą jednorazowo przyznać środki na podjęcie działalności gospodarczej. Osoby zarejestrowane jako bezrobotne mogą ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w powiatowym urzędzie pracy właściwym dla miejsca zamieszkania. Dotacja z powiatowego urzędy pracy udzielana jest w wysokości nie wyższej niż 6-krotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia.
Dotychczas maksymalna kwota wsparcia wynosiła około 15 tys. zł, ale od stycznia 2009 roku wielkość dotacji wzrosła do 18 tys. zł.

dominika87gd 15-11-2009 21:20

RE: Dotacia na założenie własnej działalnośći
 
Witam,
chcialabym sie dowiedziec czegos na temat dotacji czy tez dofinansowania... Na co mozna wydac ewentualnie przyznane pieniadze? czy mozna je wydac na import towaru ktorym chcialabym handlowac? czy trzeba miec jakis wklad wlasny czy tez nie?
i czy lepiej przedstawiac swoj pomysl jako sprzedaz internetowa czy jako sklep w sensie "fizycznym" :)
poki co sprzedaje przez internet ale jako osoba prywatna, ale chcialbym normalnie zalozyc dzialanosc.
mam 22lata, jeszcze pracuje, ale niedlugo konczy mi sie umowa a wiem ze nie zostanie mi przedluzona. Teraz pracowalam 4msc, a wczesniej przez 14msc bylam bezrobotna - wychowywalam coreczke.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.1 PL2 ©2009, Crawlability, Inc.