Rozwiązanie umowy - Forum Prawne

 

Rozwiązanie umowy

Witam, wypowiedziałem ustnie umowę dotyczącą wykonania przez moją firmę usługi, czy muszę przedstawić zamawiającemu wypowiedzenie tej umowy pisemnie ? W jakim czasie muszę zapłacić umowną karę ? Czy jest to jakoś uregulowane prawnie? ponieważ w ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo gospodarcze


Odpowiedz
 
01-07-2018, 23:26  
ryszardochucki
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Rozwiązanie umowy

Witam,
wypowiedziałem ustnie umowę dotyczącą wykonania przez moją firmę usługi, czy muszę przedstawić zamawiającemu wypowiedzenie tej umowy pisemnie ?
W jakim czasie muszę zapłacić umowną karę ? Czy jest to jakoś uregulowane prawnie? ponieważ w umowie nie ma o tym ani słowa.
Poniżej paragraf z umowy dotyczący rozwiązania umowy i kar umownych.
Z góry dziękuję za pomoc.

§ 6.

Rozwiązanie, wypowiedzenie Zlecenia i kary umowne
1. Zlecenie może zostać rozwiązane w każdym czasie na mocy porozumienia Stron.
2. Każdej ze stron przysługuje prawo do wypowiedzenia Zlecenia ze skutkiem natychmiastowym,
z zastrzeżeniem ust. 3 lit a) i b) tego paragrafu.
3. Strony zastrzegają sobie prawo do kar umownych:
a) W przypadku wypowiedzenia Zlecenia przez Wykonawcę lub Zamawiającego z przyczyn
leżących po stronie Wykonawcy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w
wysokości 10 % wartości przedmiotu zlecenia.
b) W przypadku wypowiedzenia Zlecenia przez Wykonawcę lub Zamawiającego z przyczyn
leżących po stronie Zamawiającego, Zamawiający zapłaci Wykonawcy karę umowną w
wysokości 10 % wartości przedmiotu Zlecenia.
c) Za nieterminowe wykonanie przedmiotu zlecenia Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę
umowną w wysokości 200 za każdy dzień opóźnienia.
ryszardochucki jest off-line  
02-07-2018, 08:47  
Rovan
Stały bywalec
 
Posty: 3.149
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy

Cytat:
czy muszę przedstawić zamawiającemu wypowiedzenie tej umowy pisemnie ?
Tak. Zgodnie z KC umowy zawarte na piśmie, powinny być na piśmie wypowiedziane.
Rovan jest off-line  
02-07-2018, 19:34  
ryszardochucki
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy

A czy w KC jest informacja o terminie w jakim należy uregulować płatność ?
ryszardochucki jest off-line  
02-07-2018, 20:24  
Rovan
Stały bywalec
 
Posty: 3.149
Domyślnie RE: Rozwiązanie umowy

Nie, takie kwestie powinna regulować umowa. Jeśli nie reguluje, wówczas jedna ze stron powinna wezwać drugą do uiszczenia kary umownej wskazując w wezwaniu termin jej uiszczenia.
Rovan jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rozwiązanie umowy z agencją interaktywną - jak napisać pismo rozwiązujące umowę (odpowiedzi: 0) Witam, ok. 2 miesiące temu podpisałem z pewną agencją interaktywną umowę na wykonanie strony internetowej na kwotę 5 tys. zł netto. Przedstawiciel...
§ Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia a dzień rozwiązania umowy (odpowiedzi: 1) Podpowiedzcie proszę, co w takiej sytuacji. Pracownik 01 czerwca, o godz o 8 rozpoczyna pracę, a o godz 7 tego dnia przychodzi i wręcza...
§ Rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym - zobowiązanie (odpowiedzi: 0) Witajcie, koleżanka ma bardzo ciężką sprawę, w której sama nie potrafię jej pomóc. Wynajmowała mieszkanie, które na okres wakacji podnajęła...
§ Rozwiązanie umowy z Plusem - uzależnienie kary od podanego powodu rozwiązania umowy (odpowiedzi: 19) Witam, Mój problem jest następujący. Jak wszystkim wiadomo ostatnio Plus zmieniał regulamin, co - zgodnie z ustawą Prawo Telekomunikacyjne - dało...
§ Rozwiązanie umowy z firmą Vectra a faktury przesyłane po rozwiązaniu umowy (odpowiedzi: 8) Witam serdecznie, Jestem nowy na forum ale mam konkretny problem. Prowadzę spór z firmą Vectra S.A. odnośnie faktur wystawionych już po...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:33.