Czy prowadzący zajęcia plastyczne, warsztaty musi mieć wykształcenie? - Forum Prawne

 

Czy prowadzący zajęcia plastyczne, warsztaty musi mieć wykształcenie?

Cześć, Chciałbym zapytać czy osoba prowadząca warsztaty dla dzieci musi mieć mieć skończone jakieś wykształcenie ogólne, kierunkowe (np. pedagogiczne)? Żona chciałaby założyć docelowo szkołę plastyczną, a póki co warsztaty, indywidualne czy w niewielkich grupach zajęcia ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo gospodarcze


Odpowiedz
 
10-07-2020, 09:22  
Michedi
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Czy prowadzący zajęcia plastyczne, warsztaty musi mieć wykształcenie?

Cześć,

Chciałbym zapytać czy osoba prowadząca warsztaty dla dzieci musi mieć mieć skończone jakieś wykształcenie ogólne, kierunkowe (np. pedagogiczne)?

Żona chciałaby założyć docelowo szkołę plastyczną, a póki co warsztaty, indywidualne czy w niewielkich grupach zajęcia plastyczno-artystyczne.

Na początek jako działalność nierejestrowana, a później jako normalną działalność gospodarczą (nie patrzyłem jeszcze jakie PKD - może coś podpowiecie).

Czy w takim przypadku z punktu widzenia prawa potrzebuje wykształcenia?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Jeśli pomyliłem działy to przepraszam i proszę o przeniesienie do właściwego.
Michedi jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czy każdy konkurs musi mieć regulamin? (odpowiedzi: 0) Witajcie, czy istnieje podstawa prawna wg której konkurs musi mieć regulamin? Proszę nie odpowiadajcie na temat loterii. Chodzi o formułę:...
§ Odzież musi mieć metki? (odpowiedzi: 6) Witam. Na zakupionym na Allegro ubraniu nie ma żadnej wszywki odzieżowej. O takim czymś mówię:...
§ wykształcenie (odpowiedzi: 4) Witam wszystkich. Pracuje na umowę o pracę na czas określony. Niedługo kończę współpracę z Ta firma i należy mi za niewykorzystany urlop ekwiwalent....
§ wykształcenie (odpowiedzi: 0) Witam! Mam pytanie co do ustawy o kuratorach sądowych i wymaganego wykształcenia. Ustawa jest z 2001r. i art. 5 pkt 4 mówi że kuratorem zawodowym...
§ Wykształcenie w SW (odpowiedzi: 2) Witam mam problem. Otóż pracuje od września w SW. W momencie kiedy podejmowana była rekrutacja do służby miałem rozpoczęte studia licencjackie które...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.