Koronawirus - spotkanie w nieczynnym sklepie w niedzielę - Forum Prawne

 

Koronawirus - spotkanie w nieczynnym sklepie w niedzielę

Dzień dobry, prowadzę niewielki sklep z używanymi grami na konsole, działalność prowadzę osobiście, nikogo nie zatrudniam. Sklep jest otwarty od poniedziałku do soboty, lokal usługowy (ok.30m2) w którym mieści się sklep jest przeze mnie wynajmowany. ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo gospodarcze


Odpowiedz
 
15-10-2020, 20:13  
maillo93
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie Koronawirus - spotkanie w nieczynnym sklepie w niedzielę

Dzień dobry,
prowadzę niewielki sklep z używanymi grami na konsole, działalność prowadzę osobiście, nikogo nie zatrudniam. Sklep jest otwarty od poniedziałku do soboty, lokal usługowy (ok.30m2) w którym mieści się sklep jest przeze mnie wynajmowany. Mam w zwyczaju z grupą 3-4 bliskich przyjaciół spotykać się w co drugą niedzielę na granie w gry planszowe w moim lokalu. Gramy tak już od ponad 5 lat.

Moje pytanie brzmi - czy w świetle obecnych przepisów epidemicznych mogę się z tą grupą około 3-4 osób spotykać w moim lokalu w niedzielę, czyli gdy jest on nieczynny?

Pytanie zadaję, bo nie wiem czy wynajmowany przeze mnie lokal w niedzielę gdy sklep jest nieczynny, nadal jest traktowany w myśl rozporządzenia jako sklep, gdzie obowiązuje ograniczenie 5 osób na kasę (nowego rozporządzenia nie ma jeszcze, ale bazuje w tym przypadku na tym z wiosny)?

Nie jestem aż tak dobry w interpretacji przepisów, dlatego proszę Was o poradę

Dziękuję i zdrowia wszystkim, pozdrawiam!

PS.
Załączam link do rozporządzenia na ten temat z kwietnia (§9)
https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000069701.pdf
maillo93 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Koronawirus a spotkanie z dziewczyną (odpowiedzi: 15) Witam. Czy można w obecnej sytuacji jechać samochodem do dziewczyny mieszkającej w innym mieście ? (30km dalej).
§ Inwentaryzacja w sklepie w niedzielę (odpowiedzi: 23) Zdarza się, że inwentaryzacje są robione w sklepach w niedziele. Kodeks Pracy Art. 151 (indeks 9a). . § 3. Praca w niedziele jest dozwolona w...
§ Zajście w ciąże w okresie nieczynnym nauczyciela. (odpowiedzi: 0) Witam. Mam pytanie w związku ze stanem nieczynnym nauczyciela. Nauczyciel jak wiadomo przy przyjęciu wypowiedzenia ma prawo przejść w stan nieczynny....
§ pochówek na nieczynnym cmentarzu (odpowiedzi: 1) czy mozna pochować osobę na nieczynnym cmentarzu?
§ nauczyciel w stanie nieczynnym (odpowiedzi: 2) Witam! Jestem nauczycielką matematyki. W kwietniu br. dostałam wypowiedzenie z pracy i propozycję 6miesięcznej odprawy lub przejścia w stan...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:40.