Przedterminowe zawieszenie z odbycia reszty kary, pomocy !!!! - Forum Prawne

 

Przedterminowe zawieszenie z odbycia reszty kary, pomocy !!!!

WITAM. POSTARAM SIĘ W KILKU SŁOWACH STREŚCIĆ MÓJ PROBLEM. BRAT DOSTAŁ 5 I PÓŁ ROKU KARY WIEZIENIA ZA ROZBOJE, NAPADY. ODSIEDZIAŁ 3 LATA BEZ TYGODNIA W ARESZCIE ŚLEDCZYM JESZCZE PRZED ZAPADNIĘCIEM WYROKU, PO TYM CZASIE ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo karne wykonawcze

Prawo karne wykonawcze - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
21-06-2010, 05:14  
Patryk777
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie Przedterminowe zawieszenie z odbycia reszty kary, pomocy !!!!

WITAM. POSTARAM SIĘ W KILKU SŁOWACH STREŚCIĆ MÓJ PROBLEM. BRAT DOSTAŁ 5 I PÓŁ ROKU KARY WIEZIENIA ZA ROZBOJE, NAPADY. ODSIEDZIAŁ 3 LATA BEZ TYGODNIA W ARESZCIE ŚLEDCZYM JESZCZE PRZED ZAPADNIĘCIEM WYROKU, PO TYM CZASIE ZOSTAŁ ZWOLNIONY Z ARESZTU I WSTAWIAŁ SIE NA SPRAWY Z WOLNOŚCI, BYŁ WYROK I APELACJA OD WYROKU W TYM CZASIE ALE JAKIEŚ 2 MIESIĄCE TEMU BRAT DOSTAŁ WYROK CZYLI WSPOMNIANE 5 I PÓŁ ROKU, KTÓRE PODTRZYMAŁ SAD APELACYJNY. WSTAWIŁ SIĘ DO SADU PENITENCJARNEGO NA WOKANDE ALE SĘDZIA JĄ ODRZUCIŁ A JEGO UZASADNIENIEM BYŁO TO ZE ZA CZYNY KTÓRE POPEŁNIŁ POWINIEN JESZCZE POSIEDZIEĆ BO KRZYWDZIŁ LUDZI. I POWIEDZIAŁ ZE WIDZI WIELKĄ ZMIANE NA LEPSZE U NIEGO ALE TO AŻ DZIWNE ZĘ TAKI CZŁOWIEK MOZE TAK SIĘ ZMIENIC .PRZECIEŻ BRATA KARAŁ JUŻ SAD OKRĘGOWY I TO ON DAWAŁ MU KARĘ I JĄ UZASADNIAŁ. CZY SĘDZIA PENITENCJARNY MOŻE TAK UZASADNIAĆ SWOJE ODRZUCENIE WOKANDY ?? CZY SEDZIA PENITENCJARNY NIE POWINIEN TYLKO PATRZEĆ NA ZACHOWANIE I ZMIANĘ MOJEGO BRATA ?? ZAZNACZAM ŻE PO WYJSCIU BRAT POSZEDŁ DO LICEUM, ZDAŁ MATURE, ZAPISAŁ SIE NA STUDIA OD TEGO ROKU, ZARĘCZYŁ SIĘ , PROWADZI WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ HANDLOWĄ I MA WSZYSTKIE OPINIE NAPRAWDE BARDZO POZYTYWNE, ZROZUMIAŁ SWOJE BŁĘDY . PROSZĘ WAS O POMOC CZY MOŻNA SIĘ OD TEGO ODWOŁAĆ I CZY TO COS DA WOGÓLE ?? CZY SEDZIA PENITENCJARNY POPEŁNIŁ BŁEDY ??? CZY POWINIEN GO W TAKI SPOSÓB OCENIAĆ ??
Patryk777 jest off-line  
21-06-2010, 07:03  
Yossarian
Moderator
 
Yossarian na Forum Prawnym
 
Posty: 2.085
Domyślnie RE: Przedterminowe zawieszenie z odbycia reszty kary, pomocy !!!!

Proszę nie pisać wielkimi literami.
Yossarian jest off-line  
21-06-2010, 14:42  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Przedterminowe zawieszenie z odbycia reszty kary, pomocy !!!!

Postanowienie sędziego penitencjarnego o odmowie udzielenia przedterminowego warunkowego zwolnienia można zaskarżyć.
W ciągu 7 dni należy złożyć wniosek o uzasadnienie postanowienia, a potem jest 14 dni od otrzymania uzasadnienia na złożenie odwołania do sądu wyższej instancji (składa się za pośrednictwem sądu który wydał zaskarżane postanowienie).

Nie da się stwierdzić, czy sedzia penitencjarny popełnił błędy bez znajomości uzasadnienia (pisemne często w praktyce odbiega od ustnego wygłoszonego na posiedzeniu) oraz bez znajomości przebiegu posiedzenia (ew. błędy proceduralne).
 
21-06-2010, 16:19  
Patryk777
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Przedterminowe zawieszenie z odbycia reszty kary, pomocy !!!!

przepraszam za pisanie DUŻYMI LITERAMI a jeśli chodzi o sprawę to czy mozecie się wypowiedzieć czy mówienie o sprawie poraz kolejny jest błędem śedziego penitencjarnego czy nie ??? tz chodzi mi o to czy ten sędzia ma prawo bawić się znów w sędziego który karał mojego brata czy powinien oceniać jego zachowanie i to jak sie zachowywał i teraz zachowuje ??
Patryk777 jest off-line  
21-06-2010, 19:35  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Przedterminowe zawieszenie z odbycia reszty kary, pomocy !!!!

Jeżeli będzie tak napisane w uzasadnieniu (w co wątpię), to można wytknąć taką kwestię jako jeden z błędów (gdyby sędzia uczynił z tego jedyny argument na nie - w co jeszcze bardziej wątpię - odwołanie byłoby prawdopodobnie skuteczne)
 
22-06-2010, 04:54  
Patryk777
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Przedterminowe zawieszenie z odbycia reszty kary, pomocy !!!!

mam jeszcze pytanie na czym polega opinia kryminologenna czy coś takiego. brat zanim trafił do aresztu uczył się w liceum, był grzeczny, w areszcie ma naprawde dobrą opinie i teraz po wyjsciu to już wogóle jest grzeczny jak baranek, kurator napisał mu pozytywną opinie, dzielnicowy też, uczy sie, po wyjsciu zdał maturę, zapisał sie na studia, ma wyznaczoną date ślubu. czy jego opinia jest pozytywna ?? co w chodzi w ocene takiej opini ??
Patryk777 jest off-line  
22-06-2010, 09:49  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Przedterminowe zawieszenie z odbycia reszty kary, pomocy !!!!

Zawsze jak czytasz przepisy kodeksu logicznie zastanawiaj się nad ich znaczeniem (dobrze jest czytać kodeks z komentarzem).
Podstawową przesłanką do udzielenia warunkowego zwolnienia jest "że sprawca po opuszczeniu zakładu karnego nie powróci do przestępstwa i będzie przestrzegał porządku prawnego". Każda inna argumentacja odmowy musi się spotkać z krytyką ( czyli być skutecznie zaskarżalna).
Taka jest teoria, w praktyce często bywa inaczej, bo do sądów odwoławczych i penitencjarnych w wielu sądach poprzenoszono niezlustrowanych sędziów o sposobie myślenia z minionej epoki - a sąd jest niezawisły i różnie to bywa.
Opinia kryminologenna ma właśnie na celu ustalenie warunków osobistych sprawcy po ewentualnym opuszczeniu z.k. - czyli w jakie środowisko trafi, czy może liczyć na opiekę rodziny, czy i jakie ma szanse na rozpoczęcie społecznie akceptowalnego sposobu życia.
 
22-06-2010, 14:27  
aneczkagdansk
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Przedterminowe zawieszenie z odbycia reszty kary, pomocy !!!!

Witam ja mam taki sam problem moj chlopak stawal dzisiaj na wokande i dostal blache tzn ze nie wyjdzie.O wokande wystepowal zaklad karny,mial same dobre opinie od kuratora dzielnicowego,z zakladu karnego i same wnioski pozytywne.Sedzie penitencjarny powiedzial ze moj chlopak ma za duzo jeszcze do odsiedzenia a zostalo mu 9 miesiecy.Chcialam sie zapytac czy jak bedziemy sie odwolywac to czy sa jakies szanse na to ze wyjdzie.I mam pytanie czy wie moze ktos jak sie pisze takie odwolanie bo my nie mamy pojecia.
Z gory serdecznie dziekuje
aneczkagdansk jest off-line  
22-06-2010, 17:04  
Patryk777
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Przedterminowe zawieszenie z odbycia reszty kary, pomocy !!!!

" jacku.sz " staram sie czytac uważnie kodeks ale nie jest to łatwe. a jeśli chodzi o opinię kryminologiczną to czy nie jest wystarczającym dowodem to ze po wyjsciu przez przwie 3 lata mój brat nic nie zrobił ??? nie miał doczynienia z sądem czy policją, sam z własnej woli ukonczył szkołe, zdał maturę, zapisał sie na studia, ma nażyczoną. to wszystko chyba dowodzi ze jest naprawdę wartościowym człowiekiem, prawda ?? kto po wyjsciu z aresztu bierze sie za nauke i zdaje egzamin dojrzałości !! nie znam wielu takich ludzi. a pan sedzia twierdzi że nie zasługuje na to by chodzić po tej stronie świata tylko musi być za murem zamknięty. masz rację z tym sędziom bo mój brat miał własnie sprawę z sedzia który był przeniesiony z sądu okregowego ale to nie znaczy że ma nadal karać ludzi, powinien teraz patrzeć na nich trochę pod innym kątem. dlatego tak bardzo potrzebuję pomocy, brat mi sie już załamał, nie chce nawet sam zażalenia pisać bo twierdzi że nie warto bo i tak go posadzą proszę pomóżcie co można zrobić !!!
Patryk777 jest off-line  
22-06-2010, 17:49  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Przedterminowe zawieszenie z odbycia reszty kary, pomocy !!!!

Jeżeli nie stać Was na adwokata (koszt ok. 200-300 zł za napisanie zażalenia u mnie w Wa-wie), a jesteś z większego miasta, to udaj się do Poradni Prawnej przy Wydziale Prawa miejscowej uczelni - tam napiszą Ci takie odwołanie, ale złożyć będzie musiał on.
A jak mieszkasz w miejscu gdzie uczelni nie ma, to zaraz po otrzymaniu uzasadnienia prześlij mi go na mail: Kontakty proszę wymieniać via PM - Y
Napiszę Ci wtedy treść a Ty przepiszesz - tylko wcześniej wez od niego kartkę podpisaną in blanco, na niej napiszesz i wyślesz do sądu (nie musi on pisać ani wysyłać, ale musi być podpisane przez niego) - bo 14 dni to nieraz mało, by pojechać na widzenie.
 
23-06-2010, 05:00  
Patryk777
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie

brat na razie jest w domu, nie musze jezdzic do niego na widzenia ok, postaram sie zrobic tak jak mówisz, bardzo ci dziekuję

jacek.sz dziekuję ci za pomoc. rozmawiałem z bratem i zdecydowalismy że pojedziemy do prawnika żeby napisał to pismo. dzieki wielkie !!!
Patryk777 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Warunkowe zwolnienie odbycia reszty kary art.155 kkw (odpowiedzi: 23) Witam serdecznie Mój konkubent został skazany na 2 lata pozbawienia wolności, odbył karę 2 miesiące po czym dostał rok przerwy w karze (ponieważ...
§ Przerwa w odbywaniu kary pozbawienia wolności-zawieszenie reszty kary. (odpowiedzi: 9) Zostałem skazany przez Sąd trzema wyrokami nie podlegającymi karze łącznej w wysokości 1 rok 6 m-cy, 1 rok 8 m-cy i 3 m-ce. ...
§ Warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary (odpowiedzi: 3) Powołując się na art 155 kkw skazany chce się starać o Warunkowego zawieszenia reszty kary.Po jakim czasie przy ewentualnej odmowie można składać...
§ Warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary (odpowiedzi: 13) Mój tata obecnie wyszedł na wolność na podstawie "przerwy w odbywaniu kary" na okres 3 msc z powodów zdrowotnych. Ma wyrok 8 msc,przy czym...
§ Wezwanie do odbycia reszty kary. (odpowiedzi: 2) Witam, Wczoraj mój mąż dostał wezwanie do odbycia reszty kary ( 5 miesięcy ) 2 miesiące już odbywał karę. Stawić się w więzieniu ma 11 sierpnia....
§ warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary (odpowiedzi: 1) Witam!!! Mam pytanie i prosze o pomoc dzis mialam posiedzenie w sprawie warunkowego zwolnienie z odbycia reszty kary moje kary to : - 20 dni...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.