Wniosek o zmianę kuratora -co należy do jego obowiąsków - Forum Prawne

 

Wniosek o zmianę kuratora -co należy do jego obowiąsków

Do 2011 r miałem 2 kuratorki z którymi miałem problem 1 była wyjatkowo wścibska,ładowała się do domu w butach próbowała wypytywać moją dziewczynę o zarobki.Mieszkaliśmy wtedy we dwoje w moim mieszkaniu.W końcu powiedziałem tej domowej ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo karne wykonawcze

Prawo karne wykonawcze - aktualne tematy:

  • § Zmiana zakładu karnego
    Witam mam pytanie. Mój narzeczony odbywa karę pozbawienia wolności 7 miesięcy. Prawie 4 m-ce odbywał karę w...
  • § posiedzenie w sądzie
    Witam mam jutro posiedzenie w sprawie wyłudzenia, dostałem 2 lata temu kare 3lat więzienia w zawieszeniu na 2 lata...
  • § Rozpatrzenie wniosku o przerwę...
    Bardzo proszę o pomoc. Mój narzeczony dostał wyrok 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, który od...

Odpowiedz
 
28-02-2012, 17:32  
maciek31
Użytkownik
 
Posty: 69
Domyślnie Wniosek o zmianę kuratora -co należy do jego obowiąsków

Do 2011 r miałem 2 kuratorki z którymi miałem problem 1 była wyjatkowo wścibska,ładowała się do domu w butach próbowała wypytywać moją dziewczynę o zarobki.Mieszkaliśmy wtedy we dwoje w moim mieszkaniu.W końcu powiedziałem tej domowej co myślę o niej i ta sadowa wystąpiła o odwieszenie wyroku ale w sądzie apelacyjnym wygrałem.Miałem spokój dozór się skończył miałem tylko nowego kuratora od godzin(ale mam stopień umiarkowany niepełnosprawności-więc nie muszę odpracowywać)Więc już dużo się z nimi naścierałem i kolejnych bojów się nie lękam.Tym razem mam 5 miesięcy na 4 lata zawiasów za nieumyślne paserstwo dostałem pismo że moimi kuratorkami są znów ów panie.Mieszkam teraz ze swoją dziewczyną i 6 miesieczną córeczką w swoim mieszkaniu,nie chceęm by moja córka oglądała jakąś obcą osobę.Dlatego chciałbym wiedzieć czy na początek mogę napisać wniosek o zmianę kuratorek i gdzie się go składa do prezesa sądu?Oraz czy w swoim mieszkaniu mogę stanowczo nakazać kuratorowi ściąganie butów,oznajmić mu że jest nagrywany-monitorowany.I proszę mi podać jakie są jego obowiązki-sędzia mówił że jest on po to by pomóc mi znaleźć np właściwą prace.
maciek31 jest off-line  
28-02-2012, 23:44  
mnow8
Stały bywalec
 
Posty: 2.967
Domyślnie RE: Wniosek o zmianę kuratora -co należy do jego obowiąsków

Rozdział XI Kkw dotyczy praw i obowiązków kuratora sądowego, polecam zaznajomić się. Jest jeszcze ustawa o kuratorach sądowych.

Cytat:
(ale mam stopień umiarkowany niepełnosprawności-więc nie muszę odpracowywać)
Cytat:
sędzia mówił że jest on po to by pomóc mi znaleźć np właściwą prace.
Z jednej strony nie możesz odpracować kary ograniczenia wolności a z drugiej oczekujesz, że kurator będzie Ci pomagał szukać pracy?
mnow8 jest off-line  
29-02-2012, 00:45  
kgb14
Stały bywalec
 
kgb14 na Forum Prawnym
 
Posty: 3.459
Domyślnie RE: Wniosek o zmianę kuratora -co należy do jego obowiąsków

maciek31 napisać możesz gdzie chcesz . Co należy do obowiązków kuratora już Ci napisano . Mam jednak wrażenie - ze karę ograniczenia wolności prędzej czy później wykonasz a z takim podejściem d0 sprawy dozoru i ogólnie kuratora - masz faktycznie szansę na zarz. wyk. kary .
kgb14 jest on-line  
29-02-2012, 06:53  
forg
Praktyk
 
Posty: 16.708
Domyślnie RE: Wniosek o zmianę kuratora -co należy do jego obowiąsków

Cytat:
Napisał/a maciek31 Zobacz post
Do 2011 r miałem 2 kuratorki z którymi miałem problem 1 była wyjatkowo wścibska,ładowała się do domu w butach
A w czym się miała ładować??
Gdybyś przestrzegał prawa to nikogo obcego nie musiałbyś wpuszczać do domu.

Tak na marginesie - od poszukiwania komuś pracy są urzędy pracy - nie kuratorzy.
forg jest off-line  
03-03-2012, 00:49  
narzeczona18
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Wniosek o zmianę kuratora -co należy do jego obowiąsków

Chcialabym sie dowiedziec ja to jest ze zmiana prokuratora. Moj narzeczony jest juz skazany i na razie przebywa w areszcie sledczym to mozna wystopic o zmiane kuratorki? Dzisiaj bylam prosic o zezwolenie na widzenie, ale Pani prokuratoyr tlumaczac sie ze nie ma czasu dla mnie i jego matki powiedziala ze mamy przyjsc za miesiac. I jak to jest? Ile Pani ma czasu na zapoznanie sie ze sprawa? Adwokat moze przyspieszyc tok sprawy i dzialan? I czy da sie zezwolenie na widzenie zalatwic w jakis inny sposob? Bardzo mocno zalezy mi na widzeniu.
narzeczona18 jest off-line  
03-03-2012, 07:46  
whami
Stały bywalec
 
whami na Forum Prawnym
 
Posty: 549
Domyślnie RE: Wniosek o zmianę kuratora -co należy do jego obowiąsków

Ale groch z kapustą...
Chyba nie rozróżniasz kim jest kurator a kim prokurator.
I jak narzeczony byłby już skazany, to nie przebywał w reszcie do dyspozycji Prokuratora.

Prokurator na etapie postępowania przygotowawczego nie musi wydać wam zezwolenia na widzenie. A jeżeli jesteście świadkami w sprawie, to potem i Sąd prawdopodobnie takiego zezwolenia nie wyda.
whami jest off-line  
03-03-2012, 10:46  
GreenTea
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Wniosek o zmianę kuratora -co należy do jego obowiąsków

Maćku - kurator jest funkcjonariuszem państwowym, przedstawicielem Sądu - jak sobie wyobrażasz to nakazanie zdejmowania butów. I co potem? Kurator ma przeprowadzać wywiad, rozmowy resocjalizacyjne, ostrzegawcze czy profilaktyczne siedząc w skarpetkach?????
Oczywiście możesz poprosić (a nie stanowczo nakazać) o dokładne wytarcie butów przed wejściem do mieszkania.
Pomijam fakt,że mieszkania do których chodzi kurator mają różny stopień czystości i w niektórych trudno stać jest nawet w solidnych butach (np. podłoga się lepi z brudu, często zanieczyszczona np. moczem, robaki biegają). Często właściciele mieszkania są nietrzeźwi lub agresywni, mają agresywne psy. Jak wyobrażasz sobie w takich mieszkaniach ściąganie butów?

A jeśli chodzi o wypytywanie o zarobki Twojej dziewczyny, jeśli mieszkacie razem i prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe kurator ma nie tylko prawo, ale i obowiązek o nie zapytać.

Radzę trochę pokory. Kiedyś udało Ci się wymigać od pobytu w Zakładzie Karnym, jak będzie tym razem pewności nie masz. Jak nie będziesz współpracował z kuratorem może zostać to uznane za uchylanie się od dozoru i stanowić przesłankę do zarządzenia wykonania warunkowo zawieszonej kary.

Jeśli chodzi o zmianę kuratora (jeśli masz pewność,że z tymi kuratorami się nie dogadasz) możesz spróbować porozmawiać z kierownikiem zespołu kuratorskiej służby sądowej i jego GRZECZNIE POPROSIĆ o zmianę.
GreenTea jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wniosek o zmianę wyroku (odpowiedzi: 2) Dzień dobry, czy istnieje możliwość złożenia wniosku o zamianę wyroku w zawieszeniu na karę ograniczenia wolności w przypadku małoletniego?
§ Wniosek o zmianę sądu (odpowiedzi: 4) Witam Serdecznie! Mam duży problem, otóż jest prowadzone przeciwko mojej osobie postępowanie komornicze dotyczące nieruchomości. Mam operat...
§ Wypowiedzenie ze zmianą jego okresu (odpowiedzi: 6) Witam Obecną pracę zacząłem 01.04.2010 (dzień podpisania umowy na czas nieokreślony), zatem do 01.04.2013 obowiązuję mnie 1mc okresu wypowiedzenia....
§ Obowiązki kuratora rodzinnego i jego zadania. (odpowiedzi: 7) Mamy z mężem ograniczone prawa rodzicielskie i przydzielonego sądownie kuratora rodzinnego. Nasza rodzina była normalnym dość dobrze sytuowanym...
§ Obowiązek udzielenia urlopu pracownikowi (na jego wniosek), któremu kończy się umowa (odpowiedzi: 14) Cześć, szukałem w Internecie informacji odnośnie zagadnienia przedstawionego w temacie, ale bezskutecznie, zatem proszę was bardzo o pomoc :) ...
§ Spadek po ojcu z jego ojcowizny jak nie żyje czy należy się coś jego dzieciom? (odpowiedzi: 9) Witam,ojciec mój pochodzi z 9 hektarowego gospodarstwa z którego wyprowadził się zakładając własną rodzinę.W 1975 zginoł w wypadku.Na gospodarstwie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:31.