jaki wyrok i co mi grozi ? poza tym kilka pytan[...] - Forum Prawne

 

jaki wyrok i co mi grozi ? poza tym kilka pytan[...]

Witam, prowadzone sa przeciwko mnie 2 sprawy, przedstawiono mi kilka zarzutow min. : kradziez felg o wartosci 4000zl, kradziez felg o wartosci 6000zl , kradziez samochodu o wartosci 12000zl, proba kradziezy samochodu,(wszystkie czynnosci w bardzo ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo karne wykonawcze


Odpowiedz
 
09-08-2008, 10:18  
m4d4f4k4
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie jaki wyrok i co mi grozi ? poza tym kilka pytan[...]

Witam, prowadzone sa przeciwko mnie 2 sprawy, przedstawiono mi kilka zarzutow min. :

kradziez felg o wartosci 4000zl, kradziez felg o wartosci 6000zl , kradziez samochodu o wartosci 12000zl, proba kradziezy samochodu,(wszystkie czynnosci w bardzo krotkim czasie)

kilka pozostalych zarzutow zostalo mi odjetych przez prokuratora, ogolnie zamieszane sa 4 osoby, wszystko sie wyjasnilo i zeznania sie zgadzaja, samochod zostal zwrocony w calosci(uszkodzona stacyjka), nigdy wczesniej nie bylem karany, pierwsza sprawa to jakiego wyroku moge sie spodziewac ?

za ile czasu moze odbyc sie sprawa sadowa? mam dozor policyjny 2 razy w tygodniu co jest dosc uciazliwe dlatego zalezy mi na jak najszybszym zalatwieniu sprawy jednak sprawa dotyczy wszystkich 4 osob mimo tego, ze kazdy ma inne zarzuty, jedna osoba jest obecnie w areszcie sledczym(nie stawial sie na dozory i wezwania policji, mial codzienny dozor) i zlozyl wniosek o niesluszne zatrzymanie co prawdopodobnie przedluzy wszystko, da rade to wszystko przyspieszyc? jakies dobrowolne poddanie sie karze, cokolwiek ?

jaki powod najlepiej podac we wniosku o uchylenie dozoru, co najczesciej przechodzi ? ew. czy jest mozliwosc zmniejszenia go do np 1 w miesiacu ? ew. jak by ktos mogl pomoc w napisaniu takiego wniosku ( chodzi o to zeby nie zostal na wstepie wrzucony do kosza )

zdarzylo mi sie juz kilka razy nie stawic na dozor jednak na kazde wezwanie policji sie stawiam, czy jezeli nie bylo by mnie caly miesiac a wezwan na policje by po prostu nie bylo to moge pozniej miec jakies nieprzyjemnosci ? dodam ze policja nr telefonu do mnie ma, wiec przewaznie umawiamy sie przez tel.

dziekuje za poswiecony czas i licze na jakas pomoc z waszej strony
m4d4f4k4 jest off-line  
09-08-2008, 10:45  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.486
Domyślnie Re: jaki wyrok i co mi grozi ? poza tym kilka pytan[...]

[cytat="m4d4f4k4":3r4daumq]Witam, prowadzone sa przeciwko mnie 2 sprawy, przedstawiono mi kilka zarzutow min. :

kradziez felg o wartosci 4000zl, kradziez felg o wartosci 6000zl , kradziez samochodu o wartosci 12000zl, proba kradziezy samochodu,(wszystkie czynnosci w bardzo krotkim czasie)

kilka pozostalych zarzutow zostalo mi odjetych przez prokuratora, ogolnie zamieszane sa 4 osoby, wszystko sie wyjasnilo i zeznania sie zgadzaja, samochod zostal zwrocony w calosci(uszkodzona stacyjka), nigdy wczesniej nie bylem karany, pierwsza sprawa to jakiego wyroku moge sie spodziewac ? [/cytat:3r4daumq]
Jaki wyrok? Zgodny z zagrożeniem. Kara za kradzież jest od 3 miesięcy do lat 5, a za kradzież z włamaniem od 1 do 10 lat. Nie znając szczegółów materiałów sprawy, nikt nie podejmie się dokładniejszego wyrokowania.

[cytat:3r4daumq] za ile czasu moze odbyc sie sprawa sadowa? [/cytat:3r4daumq]
Jak Pan wskazał poniżej, jedna z osób jest aresztowana. Sprawy aresztanckie są rozpatrywane w Sądzie w pierwszej kolejności. Od momentu kiedy wpłynie akt oskarżenia do Sądu, należało by poczekać jeszcze około 2 miesięcy. Jeśli natomiast koledze zostałby uchylony wcześniej areszt, to na sprawę trzeba będzie poczekać oczywiście dłużej.

[cytat:3r4daumq] mam dozor policyjny 2 razy w tygodniu co jest dosc uciazliwe dlatego zalezy mi na jak najszybszym zalatwieniu sprawy jednak sprawa dotyczy wszystkich 4 osob mimo tego, ze kazdy ma inne zarzuty, jedna osoba jest obecnie w areszcie sledczym (...) zlozyl wniosek o niesluszne zatrzymanie co prawdopodobnie przedluzy wszystko, da rade to wszystko przyspieszyc? jakies dobrowolne poddanie sie karze, cokolwiek. [/cytat:3r4daumq]
Jeżeli jednak bardzo się Panu śpieszy, albo czynności w sprawie jeszcze długo potrwają, to może Pan złozyć wniosek o wyłączenie materiałów przeciwko Panu i skierowanie ich z aktem oskarżenia do Sądu. Oczywiście tego typu rozwiązanie możliwe jest wyłącznie wówczas, jeżeli wobec Pana wszystko zostało wykonane, i nie będzie miał Pan zmienianych zarzutów. Prokurator jednak nie musi się zgodzić na takie rozwiązanie.
O dobrowolnym poddaniu się karze, było na forum wiele tematów - proszę poszukać.

[cytat:3r4daumq] jaki powod najlepiej podac we wniosku o uchylenie dozoru, co najczesciej przechodzi ? ew. czy jest mozliwosc zmniejszenia go do np 1 w miesiacu ? ew. jak by ktos mogl pomoc w napisaniu takiego wniosku ( chodzi o to zeby nie zostal na wstepie wrzucony do kosza ) [/cytat:3r4daumq]
Każdy wniosek jaki Pan złozy musi zostac rozpatrzony przez Prokuratora. Nie ma uniwersalnej przesłanki dla uchylenia dozoru - każda sytuacja jest inna. Najłatwiej jest zmienić środek zapobiegawczy, jeżeli w zamian za jeden oferuje się drugi - np w zamian za dozór - poręczenie majątkowe. Wniosek musi spelniać wymogi pisma procesowego. O wnioskach o zmianę środka też było wiele tematów - zapraszam do czytania.

[cytat:3r4daumq] zdarzylo mi sie juz kilka razy nie stawic na dozor jednak na kazde wezwanie policji sie stawiam, czy jezeli nie bylo by mnie caly miesiac a wezwan na policje by po prostu nie bylo to moge pozniej miec jakies nieprzyjemnosci ? [/cytat:3r4daumq]
To niech się Pan modli aby dzielnicowy prowadzący Pana dozór nie powiadomił Prokuratury że zdarza się Pan "olewać" dozór. Jakie są tego skutki powinien Pan wiedzieć na przykładzie kolegi, który "odpoczywa" w Areszcie.
Jak wynika z powyższego, za niestawianie się na dozór, można mieć nieprzyjemności.
magnatex jest off-line  
09-08-2008, 11:17  
m4d4f4k4
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie Re: jaki wyrok i co mi grozi ? poza tym kilka pytan[...]

[cytat:280ze4o3]Jaki wyrok? Zgodny z zagrożeniem. Kara za kradzież jest od 3 miesięcy do lat 5, a za kradzież z włamaniem od 1 do 10 lat. Nie znając szczegółów materiałów sprawy, nikt nie podejmie się dokładniejszego wyrokowania.[/cytat:280ze4o3]

samochod zostal skradziony jednak nie jest nic wspomniane o kradziezy z wlamaniem a to dlatego bo mialem klucz od poprzedniego wlasciciela, stacyjka zostala uszkodzona w wyniku pozniejszego zlamania kluczyka(samochod zostal wydany wlascicielowi nim policja dowiedziala sie kto byl sprawca, a sprawa zostala wycofana z policji, w zarzucie jest nawet wspomniane cos o krotkotrwalym przetrzymaniu/kradziezy)

[cytat:280ze4o3]Jak Pan wskazał poniżej, jedna z osób jest aresztowana. Sprawy aresztanckie są rozpatrywane w Sądzie w pierwszej kolejności. Od momentu kiedy wpłynie akt oskarżenia do Sądu, należało by poczekać jeszcze około 2 miesięcy. Jeśli natomiast koledze zostałby uchylony wcześniej areszt, to na sprawę trzeba będzie poczekać oczywiście dłużej.[/cytat:280ze4o3]

podejrzewam, ze kolega nie wyjdzie, mial sie juz stawic wczesniej do wiezienia za min, pobicie 3 policjantow, poza tym ma jeszcze kilka innych spraw min jazde po %, kilka innych pobic, i wiele wiele innych( poza tym byl w wiezieniu juz 2 razy) do tego wszystkiego wyjechal z kraju i nie bylo go prawie pol roku wrocil tylko po to zeby sie z kims rozliczyc a ta osoba wydala gdzie on bedzie, rozumiem wiec ze skoro nie wyjdzie to sprawa odbedzie sie za +/- 2 miesiace ?

[cytat:280ze4o3]Najłatwiej jest zmienić środek zapobiegawczy, jeżeli w zamian za jeden oferuje się drugi - np w zamian za dozór - poręczenie majątkowe.[/cytat:280ze4o3]

jak duze moze byc poreczenie majatkowe? czy moze to byc np samochod ? rozumiem ze po zakonczeniu sprawy wszystko zostaje zwrocone, czy przechodzi jako np. zadoscuczynienie dla poszkodowanych osob?

dzieki za zainteresowanie sie sprawa
m4d4f4k4 jest off-line  
09-08-2008, 11:38  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.486
Domyślnie Re: jaki wyrok i co mi grozi ? poza tym kilka pytan[...]

[cytat="m4d4f4k4":b8frb443]
samochod zostal skradziony jednak nie jest nic wspomniane o kradziezy z wlamaniem a to dlatego bo mialem klucz od poprzedniego wlasciciela, stacyjka zostala uszkodzona w wyniku pozniejszego zlamania kluczyka(samochod zostal wydany wlascicielowi nim policja dowiedziala sie kto byl sprawca, a sprawa zostala wycofana z policji, w zarzucie jest nawet wspomniane cos o krotkotrwalym przetrzymaniu/kradziezy) [/cytat:b8frb443]
Sprawa nie może zostać "wycofana" z Policji (chyba że jest Pan czlonkiem rodziny pokrzywdzonego) gdyż tego typu przestępstwa są ścigane "z urzędu". A czyn o ktorym Pan mówi to najprawdopodobniej zabór w celu krótkotrwalego użycia pojazdu mechanicznego.
Co do wyroku - proponuje udac się do Prokuratora nadzorującego sprawę, i dowiedzieć się jakiego wyroku by zarządał w przypadku dobrowolnego poddania się karze przez Pana.

[cytat:b8frb443] rozumiem wiec ze skoro nie wyjdzie to sprawa odbedzie sie za +/- 2 miesiace ? [/cytat:b8frb443]
Termin ten prosze liczyć od momentu skierowania przez Prokuraturę aktu oskarżenia do Sądu. Termin ten też jest terminem "na oko" - w jednym Sądzie sprawa aresztancka może trafić na wokandę po miesiącu, póltora - w drugim np po trzech. Wszystko zalezy od oblozenia danego Sądu. Proszę także pamietać, iż nie wiemy kiedy Prokuratura skieruje akt oskarżenia do Sądu - to jest w tej chwili najważniejsze, gdyż determinuje dalsze czynności.

[cytat:b8frb443] jak duze moze byc poreczenie majatkowe? czy moze to byc np samochod ? rozumiem ze po zakonczeniu sprawy wszystko zostaje zwrocone, czy przechodzi jako np. zadoscuczynienie dla poszkodowanych osob?
[/cytat:b8frb443]

Jak duże poręczenie - kilka tysięcy, kilkadziesiąt tysięcy, kilkaset tysięcy, kilka milionów zlotych etc. Wszystko zalezy od sprawy i od majątności podejrzanego. W Pana sprawie kilka tysięcy zlotych powinno wystarczyć.
Czy samochód być może? Może. Najlepiej aby byl to Pana samochód, i aby mial on jakąś wartość, a nie np "Maluch" za 300zł. W kwestii jednak czy Prokuratura przyjmie taką formę poręczenia proszę skontaktować się z Prokuratorem. Znam Prokuratury gdzie poręczenie przyjmowane jest wyłącznie w formie pieniędzy wplacanych na konto Prokuratury.
Poręczenie majątkowe (nie mylić z zabezpieczeniem majątkowym) sluży zapewnieniu prawidlowego toku postępowania. Ma na celu przymuszenie podejrzanego, do określonych działań (np stawiania się na wezwania etc). Po zakończeniu postępowania poręczenie jest zdejmowane zwracane osobie od której zostało przyjęte, a nie jest przekazywane na naprawę szkód.
Gdyby wobec Pana zastosowano zabezpieczenie majątkowe, to miało by ono na celu zapewnienie środków na zabezpieczenie roszczeń pokrzywdzonych.
magnatex jest off-line  
09-08-2008, 12:33  
m4d4f4k4
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie Re: jaki wyrok i co mi grozi ? poza tym kilka pytan[...]

dzieki za pomoc, w pewnym stopniu poszerzylo mi to kat widzenia na ta sprawe

mam jeszcze tylko jedno pytanie, czy moge sobie od tak bez umowionego spotkania wejsc do prokuratora zeby po prostu z nim ustalic dobrowolne poddanie sie karze czy porozmawiac ? jak ustalic, do ktorego mam sie zglosic, o ile sie nie myle jest ich tam 7, czy wystarczy podan numer sprawy (Ds xxx/0 ?
m4d4f4k4 jest off-line  
09-08-2008, 17:22  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.486
Domyślnie Re: jaki wyrok i co mi grozi ? poza tym kilka pytan[...]

[cytat="m4d4f4k4":g2imrci4]
mam jeszcze tylko jedno pytanie, czy moge sobie od tak bez umowionego spotkania wejsc do prokuratora zeby po prostu z nim ustalic dobrowolne poddanie sie karze czy porozmawiac ? jak ustalic, do ktorego mam sie zglosic, o ile sie nie myle jest ich tam 7, czy wystarczy podan numer sprawy (Ds xxx/0 ?[/cytat:g2imrci4]

Mając numer Ds może Pan ustalić w sekretariacie nazwisko konkretnego Prokuratora prowadzącego Pańska sprawę. To może Pan załatwić telefonicznie.
Co się zaś tyczy osobistego spotkania, to owszem może Pan iść do Prokuratury "na wariata" i liczyć na szczęście że akurat zastanie Pan prokuratora i będzie mógł on Pana przyjąć.
Osobiście preferuję, aby umawiać się wcześniej na spotkanie - proszę pamiętać, iż kiedy Pan przyjdzie Prokurator może być np na rozprawie, na sekcji zwłok, na jakimś zdarzeniu lub po prostu kogoś przesłuchiwać. Wówczas na pewno Pana nie przyjmnie. Dlatego też wskazanym byłoby wcześniej umówić sie na okreslony dzień i godzinę.
pzdr
magnatex jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kilka pytan o Prawo Jazdy - pytan jeszcze nie bylo. (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie, potrzebuje waszej rady i pomocy. Przez wasnie rodzinne (rozwod) musielismy sprzedac dom, gdzie mialem stale zameldowanie. ...
§ Pomożcie. :( Jaki wyrok mi grozi ? (odpowiedzi: 8) Witam. Za tydzień mam sprawe w sądzie o kradzież torebki. Mam od psychologa opinie i programu wczesnej interwencji certyfikat. Powiecie jaka...
§ Pomożcie. :( Jaki wyrok mi grozi ? (odpowiedzi: 4) Witam. Teraz w styczniu mam sprawe w sądzie . A w listopadzie próbowałem wyrwać torebke.:( Lecz tej torebki nie dotknąłem ... będe miał od...
§ Jaki wyrok grozi lekarzom (odpowiedzi: 2) Moje pytanie brzmi : Jaki wyrok grozi lekarzom wezwanym do domu jeśli chcieli by siłą zaprowadzić mnie do szpitala na badanie psychiatryczne lub...
§ Jaki wyrok mi grozi ??? (odpowiedzi: 9) Witam moja sprawa wygląda tak. Został mi postawiony zarzut kradzieży z włamaniem straty oszacowano na ponad 2500 zł co mi za to grozi. Podkreślam, że...
§ Jaki wyrok mu grozi? (odpowiedzi: 1) Witam! Moja sprawa jest dość skomplikowana. Mój chłopak został zatrzymany 3 tyg temu za lichwiarstwo. Zostały mu postawione zarzuty: art. 191 oraz...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.