System dozoru elektronicznego część IV - Forum Prawne

 

System dozoru elektronicznego część IV 6

Pomozesz kiedys komus Forg? Czy tak zawsze w nicosc spychac ludzi bedziesz... To ze kogos zdolujesz lub brutalnie przepisami rzucisz tylko, to nie jest pomoc. Powiem tak, sa inne fora bardziej przyjazne i bez takich ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo karne wykonawcze


Zamknięty temat
 
05-06-2014, 22:22  
10lat.mija
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

Pomozesz kiedys komus Forg? Czy tak zawsze w nicosc spychac ludzi bedziesz...
To ze kogos zdolujesz lub brutalnie przepisami rzucisz tylko, to nie jest pomoc.
Powiem tak, sa inne fora bardziej przyjazne i bez takich sfrustrowanych zyczliwych tetrykow jak ty.
Przepraszam ze odpisalem, ale pojawilo mi sie powiadomienie na mailu ktore juz usuwam.
To moj ostatni post FORG na tym forum dzieki Tobie.
Pomijajac moje problemy ktore sie wspaniale rozwiazaly, to zycze wszystkim innym forumowiczom aby znalezili pomoc tam gdzie mozna sie jej spodziewac, tu wszechobecny FORG, tylko dobic moze a nie pomoze.
Bye....bye...
10lat.mija jest off-line  
06-06-2014, 19:13  
WARSZAWIAK40
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

PRZE PANI (forg) CZY MA PANI DEPRESJE, MENOPAUZE CZY CHLOPAK LATA NA BOKI I TRZEBA SIE OD STRESOWAĆ NA FORUM ZAMIAST POMÓC COS KOMUŚ?

NIESTETY NIE KAZDY MA DOSTĘP NA INNYCH SRODKOW INFORMACYJNYCH OPRÓCZ PODSTAWOWYCH PRASY RADIA TV.. WIEC JESLI KOPIUJE TUTAJ JAKIS ARTYKUŁ TO TYLKO Z INTERNETOWYCH WYDAN GAZET POCZYTALNYCH W POLSCE I MAJĄCYCH JAKĄŚ TAM REPUTACJE.. POD TAM TYM ADRSEM WWW NIE MA JUZ ARTYKUŁU O KTORYM WCZESNIEJ PISAŁEM WIEC WKLEJE TUTAJ COŚ PODOBNEGO I ZAZNACZY PANI FORG ABY MOGŁA DOCZYTAC I SIE TAK NIE RZUCAC KOMPLETNIE NIE POTRZEBNIE..

Projekt obszernych zmian w Kodeksie karnym, mających prowadzić do "zmiany filozofii karania" został w czwartek przyjęty przez rząd - podało Centrum Informacyjne Rządu. Ma to być największa nowelizacja kodeksu od 1997 r.
"W reformie chodzi o to, aby większa liczba sprawców odczuła wymierzone im kary. Nie musi to jednak być więzienie, tylko np. grzywna lub prace społeczne" - mówił PAP w końcu kwietnia wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski.

Jak wskazano w komunikacie CIR po posiedzeniu rządu, potrzeba przygotowania tego projektu wynikła z uznania, że "funkcjonowanie systemu karnego musi ulec gruntownej naprawie". "Polska, pomimo stopniowego spadku przestępczości i niewielkiego jej poziomu na tle niektórych krajów europejskich, znajduje się na czele niechlubnej statystyki dotyczącej liczby osób znajdujących się w więzieniach" - zaznaczono.

Głównym celem liczącego ponad 100 stron projektu ma być przede wszystkim doprowadzenie do częstszego stosowania kar ograniczenia wolności oraz grzywien przy ograniczeniu orzekania kar więzienia w zawieszeniu. "Kara zawieszona, orzekana w Polsce w około 60 proc. konkluzji procesowych, nie spełnia bowiem funkcji odstraszającej i wychowawczej" - wskazano.

Według zapowiedzi po uchwaleniu ustawy "kara pozbawienia wolności będzie zarezerwowana dla bardzo poważnych przestępstw albo dla sprawców, którzy nie rokują poprawy".

Z kolei kara ograniczenia wolności będzie mogła być połączona np. z systemem dozoru elektronicznego, wprowadzona zostanie również możliwość orzekania kary mieszanej tj. krótkoterminowej kary pozbawienia wolności połączonej następnie z karą ograniczenia wolności.

Zwiększona ma także zostać skuteczność grzywien. Zwiększeniu skuteczności ściągalności tej kary ma służyć obowiązkowe wpisanie osoby zalegającej z wpłatą do rejestru dłużników. Jednocześnie jest rozważane, aby zapłacenie grzywny powodowało zastosowanie szybszej ścieżki zatarcia przestępstwa.

Maksymalny wymiar kary ograniczenia wolności ma zostać wydłużony z roku do dwóch lat. Orzekanie kary pozbawienia wolności w zawieszeniu będzie natomiast możliwe jedynie wobec kar w wymiarze nieprzekraczającym roku - obecnie są to dwa lata - i tylko jeżeli sprawca przestępstwa nie był już wcześniej skazany na karę pozbawienia wolności.

W projekcie chodzi także o to, aby wobec przestępczości "ciężkiej" można było stosować represje surowsze niż dotychczas. Wprowadzona ma być w związku z tym maksymalna kara więzienia do lat 20 (obecnie to 15 lat), obok dotychczasowych kar 25 lat więzienia i dożywocia.

Nowelizacja ma także określić nowe zasady wymierzania środków zabezpieczających oraz zastąpić oddzielną ustawę o wykonaniu kary w systemie dozoru elektronicznego poprzez wpisanie tego dozoru w kodeksowy system kar, środków karnych i zabezpieczających. Obecnie technicznie możliwe jest jednoczesne objęcie dozorem elektronicznym 7,5 tys. osób, ale do 2017 r. ma to już być 15 tys. skazanych.

Projekt określa też nowe zasady orzekania kary łącznej, reguluje kwestie kontaktów telefonicznych osób tymczasowo aresztowanych i precyzuje możliwości ich kontaktów z konsulem i obrońcą oraz dotyczy przepisów o przepadku korzyści majątkowej. "Wyeliminowany zostanie tzw. mechanizm łańcuszka św. Antoniego, gdy mienie przekazywane jest na kolejne podstawione osoby uniemożliwiając tym samym jego przepadek" - poinformował resort sprawiedliwości.

Zmiany - podobnie jak uchwalona już przebudowa procedury karnej wprowadzająca zasady tzw. procesu kontradyktoryjnego - mają wejść w życie latem 2015 r.


POZDRAWIAM
WARSZAWIAK40 jest off-line  
09-06-2014, 06:43  
forg
Praktyk
 
Posty: 19.600
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

Cytat:
Napisał/a WARSZAWIAK40 Zobacz post
PRZE PANI (forg) CZY MA PANI DEPRESJE, MENOPAUZE CZY CHLOPAK LATA NA BOKI I TRZEBA SIE OD STRESOWAĆ NA FORUM ZAMIAST POMÓC COS KOMUŚ?
Pani?
Po drugie - nie krzycz (w internecie wielkie litery oznaczają krzyk).
Po trzecie - stwierdziłeś, ze Sejm przegłosował ustawę. I sam podajesz tekst artykułu, w którym jest napisane, że Sejm przyjął PROJEKT zmian. To jest bardzo istotna różnica.
forg jest off-line  
09-06-2014, 07:47  
zuzia0901
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

Przeczytałam temat i znalazłam kilka informacji, stąd pozwolę sobie zadać pytanie dla potwierdzenia:

Wniosek o SDE został złożony z wolności ( jest to pierwszy złożony wniosek o SDE ), po kilku dniach z racji, że jeszcze nie został rozpatrzony osoba została przewieziona do AŚ, w dniu jutrzejszym ma odbyć się już komisja ws.dozoru.

Moje pytanie jest następujące: czy ta osoba wychodzi tego samego dnia? taką informację znalazłam na forum ale przeczytałam też, że w przypadku złożenia wniosku po raz pierwszy podobno mogą wypuścić dopiero po 7 dniach, jest to czas na ewentualne odwołanie się przez prokuratora.
Jak wygląda to w rzeczywistości?
zuzia0901 jest off-line  
09-06-2014, 09:26  
WARSZAWIAK40
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

no pani pani bo zachowujesz sie jak baba.. nie pomoże a sie wymadrza.. jesli przyjął projekt zmian o ustawach kodeksu karnegp co to co to za roznica czlowieku.. przyjął to znaczy ze podobało sie i wejdzie ewentualnie zmienią jakies pierdoły ale zarys ogólny będzie taki jak jest w projekcie.. po za tym przeciez to dla nich na ręke jest bo kaszta im spadną utrzymania wieznia w ZK a chyba o to chodzi.. raczej nikt nie wierzy w to ze robia to dla ludzi zeby zylo sie lepiej.. TYLKO DLA KASY.. nie jestem internetowym skrzatem ktory sie orientuje czy z duzej litery to krzyk.. daj spokoj.. forum służy do pomocy a nie do czepiania sie czy z duzej czy z malej czy to i tam to.. wiec koncze panie wstydu sobie oszczędz..

do 7 dni rozpatruja .. znaczy ze moze byc 24h 48h i 4 dni.. jak im bedzie pasowało.. wazne ze dali..
WARSZAWIAK40 jest off-line  
10-06-2014, 10:52  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 39.675
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

Cytat:
Napisał/a WARSZAWIAK40 Zobacz post
... forum służy do pomocy a nie do czepiania sie czy z duzej czy z malej czy to i tam to ...
Z Regulaminem forum też zapoznałaś się dogłębnie. Forum Prawne - Forum Rules
LeszsekS jest off-line  
11-06-2014, 19:20  
mdc88
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

Witam, ile czeka sie na pomiary od momentu złozenia wniosku do Sądu Penitencjarnego ?
I jak to wygląda z licznikiem przedpłatowym ?
mdc88 jest off-line  
11-06-2014, 21:05  
mnow8
Stały bywalec
 
Posty: 3.383
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

Cytat:
ile czeka sie na pomiary od momentu złozenia wniosku do Sądu Penitencjarnego ?
Różnie, zależy od ilości spraw w Sądzie. Może być kilka dni a może kilka tygodni.
Cytat:
I jak to wygląda z licznikiem przedpłatowym ?
Jeżeli tylko będzie nieprzerwany dostęp do energii elektrycznej przez cały okres odbywania kary, to wg. mnie nie ma tu żadnych przeszkód.
mnow8 jest off-line  
15-06-2014, 01:21  
mdc88
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

Aha, a jak wyglądaja takie pomiary ?
mdc88 jest off-line  
24-06-2014, 16:00  
dziewczyna1234
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

Witam wszystkich. Jestem tu "obecna" ponieważ od jakiegoś czasu jestem w pewien sposób związana z Dozorem Elektronicznym. Szukam osób które już noszą opaskę lub mają taką perspektywę. Zależy mi na uzyskaniu anonimowych informacji (chyba, że ktoś zgodzi się inaczej) na temat Waszej perspektywy postrzegania takiej formy odbywania kary. Celem jest zredagowanie artykułu prasowego. serdecznie zapraszam
dziewczyna1234 jest off-line  
26-06-2014, 06:55  
bziummuzib
Użytkownik
 
Posty: 49
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

Witam serdecznie,
mam zamiar ubiegac sie drugi raz o SDE (wczesniej nie otrzymałem zgody), termin wstawienia juz mam wyznaczony.
Rozumiem, ze ta sama procedura? wniosek o SDE i wstrzymanie stawiennictwa? uplynelo juz 4-5 miesiecy.

Prosze mi jeszcze powiedziec z osob, ktore sie ubiegały/slyszaly,
wczesniej na wokandach widzialem prawie samych adwokatów, malo obroncow.
Czy adwokat pomoga uzyskac opaske?
dzieki, pozdrawiam.
bziummuzib jest off-line  
27-06-2014, 11:58  
zbychu1
Użytkownik
 
Posty: 208
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

Byłem w takiej samej sytuacji i szczerze powiem, że tracisz czas. W moim przypadku sąd na drugim posiedzeniu wydał decyzję odmowną podając te same argumenty co za pierwszym razem. Lepiej się samemu stawić do ZK i może po połówce wyjdziesz.
zbychu1 jest off-line  
27-06-2014, 12:48  
bziummuzib
Użytkownik
 
Posty: 49
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

nawet jak powodem było moje zachowanie na pierwszym posiedzeniu ?
oczywiscie wiadomo, ze nie wyprawiałem bóg wie czego, poprostu sąd
nie uznał prognozy poprawy po mojej postawie (nie zauwazył pokory czy niewiem o co mu chodziło)
bziummuzib jest off-line  
27-06-2014, 15:54  
zbychu1
Użytkownik
 
Posty: 208
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

Teoretycznie próbując nic nie tracisz prócz czasu, mnie adwokat zwodził przez pół roku, że niby wywalczy dozór jak się domyślasz nic nie załatwił i karę musiałem odsiedzieć. Straciłem tylko pół roku na ukrywaniu się.
zbychu1 jest off-line  
27-06-2014, 16:04  
bziummuzib
Użytkownik
 
Posty: 49
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego część IV

sprobuje do posiedzenia, jezeli decyzja padnie na nie to juz sie nie odwołuje
i lece to "odbebnic", bo to meczace juz

skad pewnosc, ze po polowie kary juz wyjde?
bziummuzib jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ System dozoru elektronicznego - część V (odpowiedzi: 999) Z dniem 15.04.2016 można odbywać karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Kara nie może przekraczać jednego roku PW. Strona...
§ System dozoru elektronicznego (odpowiedzi: 4) Witam doszły mnie ostatnio słuchy że ma wejść w życie ustawa o dozorze elektronicznym o który będzie można się starać już z wyrokiem dwa lata czy...
§ SDE (System Dozoru Elektronicznego) (odpowiedzi: 4) Witam , czy mając SDE i wyznaczone godziny wychodzenia z domu można w tym czasie przekroczyć granicę Polski , np żeby odebrać osobę z lotniska ?...
§ System dozoru elektronicznego część III (odpowiedzi: 1001) -------------------- Niniejszym otwieram III część wątku o systemie dozoru elektronicznego --------------------------- Witam mam pytanie....
§ system dozoru elektronicznego (odpowiedzi: 20) Witam mam pyt moj narzeczony odbywa kare pozbawienia wolnosci. Jest to kara 1 roku. Wystąpilismy o sys dozoru elektronicznego jednak on ma jeszcze...
§ System dozoru elektronicznego (odpowiedzi: 4) Witam, mam pewien problem odnośnie SDE... Mój narzeczony dostał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności oraz odwieszono mu 5 miesięcy zawiasów. Oba...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.