System dozoru elektronicznego - część V - Forum Prawne

 

System dozoru elektronicznego - część V 34

Nie mogę edytować więc proszę moderatora o połączenie. Uważam, że SDE zostało prowadzone pochopnie, bez dokładnego zbadania niektórych warunków. Uważam, iż pracownicy SDE (o czym piszą mi sami na PRIV), domownicy - nie posiadają wiedzy, ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo karne wykonawcze


Zamknięty temat
 
05-08-2018, 11:49  
Kasprowy_Tom
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Nie mogę edytować więc proszę moderatora o połączenie.

Uważam, że SDE zostało prowadzone pochopnie, bez dokładnego zbadania niektórych warunków.

Uważam, iż pracownicy SDE (o czym piszą mi sami na PRIV), domownicy - nie posiadają wiedzy, informacji i wsparcia w razie złego zachowania skazanego. Nikt nie wie co z nim zrobić, chaos.

Kuratorzy zasłaniają się tajemnicą danych osobowych, policja tylko może podjąć interwencje po zawiadomieniu, pracownicy SDE nie moga nic bez policji.

Ludzie obudzcie się. Faktycznie, może nie wszyscy (skazani i przeniesieni do SDE) zasługują by ich wrzucać do jednego worka z przykładem powyżej. Jednak tak czy siak zawinili, zasłużył sobie każdy jakoś na dozór SDE, jest przestępcą, a by nie można było sie "bydlęcia pozbyć" bo papier podpisany?

Obcy ludzie maja go utrzymywać: karmić, prać, płacić za prąd, wodę, telefon, internet etc etc bo papier podpisany? Powinna być możliwość (oczywiście) prawna - zabrania go jeśli zagraża domownikom, lub najzwyczajniej w świecie nie życzą sobie przebywać z przestępcą pod dachem.
Jeśli trzeba - niech będzie nawet zapis w ustawie, że za takie przeniesienie mają zapłacić domownicy, za rozprawę czy coś te 200-1000zł. ALE BY MIELI TĄ MOŻLIWOŚĆ

Tyle.
Kasprowy_Tom jest off-line  
05-08-2018, 13:43  
mnow8
Stały bywalec
 
Posty: 3.382
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Cytat:
Obcy ludzie maja go utrzymywać:
Cytat:
najzwyczajniej w świecie nie życzą sobie przebywać z przestępcą pod dachem
. No ale ci obcy ludzie mieli świadomość, że przyjmują pod dach przestępce, sami się na to zgodzili. Poza tym przeciec nikt nie każe go m żywić i płacić mu za telefon.
Dla mnie cała ta sytuacja wygląda dosyć dziwnie, być może Twój opis jest nadto subiektywny. Trudno mi uwierzyć w sytuację, gdzie Sąd, kurator, mając sygnały o niewłaściwym zachowaniu skazanego, nawet nie podejmują próby wyjaśnienia sytuacji.
mnow8 jest off-line  
05-08-2018, 13:54  
Finister
Stały bywalec
 
Posty: 4.370
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Cytat:
Napisał/a Kasprowy_Tom Zobacz post
Obcy ludzie maja go utrzymywać: karmić, prać, płacić za prąd, wodę, telefon, internet etc etc bo papier podpisany?
No bez przesady. Nikt wam nie karze karmić skazanego, prać mu brudnych gaci ani płacić za niego rachunków. Jeśli tak robicie, to już wasz wybór i tylko do siebie możecie mieć pretensje. Jeśli skazany swoim zachowaniem zakłóca spokój, wywołuje awantury, stosuje przemoc to sąd uchyli zgodę na SDE. Tylko musi o tym wiedzieć. Przepisy regulujące zasady odbywania kary w SDE znajdziesz w kodeksie karnym wykonawczym, jest tam cały rozdział na ten temat. Przesłanki do uchylenia zgody opisane są w art. 43zaa.
P.S. Swoją drogą nie chce mi się wierzyć, że skazany zaczął się tak nagannie zachowywać dokładnie z chwilą założenia mu opaski, a wcześniej wszystko było super i cacy.
Finister jest off-line  
06-08-2018, 10:06  
Kamilgorna
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Witam
Zostałem skazany na 1rok pozbawienia wolności . Po jakims czasie dostałem zgode na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego jednakże prokurator napisał zażalenie na decyzje sadu okręgowego który wydal ta decyzje. W sadzie apelacyjnym zmieniono ta decyzje i uchylili mi zgode na odbywanie kary sde mimo iż mam ta opaske od 2 miesięcy i nie było zadnych naruszen … Co mogę zrobić w takim nietypowym przypadku ??? Czy mam możliwość pisania zazalen lub odwołania się ??
dziekuje za wszelka pomoc
Kamilgorna jest off-line  
06-08-2018, 14:19  
Ptasior
Stały bywalec
 
Ptasior na Forum Prawnym
 
Posty: 2.028
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Cytat:
Napisał/a Kamilgorna Zobacz post
Czy mam możliwość pisania zazalen lub odwołania się ??
Niestety nie. Pozostałą cześć kary musisz odbyć w Zakładzie Karnym.

Kasprowy_Tom coś tutaj ściemniasz. Jeśli koleś odbywa karę w SDE to nie może sam siebie utrzymać??? Jeśli na wódkę ma to i na rachunek za telefon mieć powinien. Sama zgoda na odbywanie przez skazanego kary w SDE nie upoważnia jego żony/partnerki/rodziców na utrzymanie jego. Po drugie nie wierzę aby kurator/policja/sąd nie podjął żadnych kroków po zgłoszeniu, że skazany grozi, pije na umór, jeździ po pijaku. Napisz jak jest naprawdę, bo w przeciwnym wypadku nikt nie będzie mógł Ci tu pomóc.
Ptasior jest off-line  
13-08-2018, 21:27  
Kasprowy_Tom
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Witajcie;

[UWAGA UŻYWAM CZASEM MOCNYCH SŁÓW, tekst raczej dla osób w wieku 18+ ]

Odpowiadałem w postach już kilkukrotnie o co chodzi, (pierwsze chyba na stronie 33 tego tematu), opisywałem sytuacje w kolejnych - więc wystarczy wrócić się 1-2str. w tył i wszystko jest.

W skrócie:
1. Już wiem, ża zgody cofnąć nie można (jeden z pierwszych moich postów);
2. Zgadza się: Sąd zawiadamiany nie był (kobiety się bały poinformować o tym fakcie Sąd i Policję) - ponieważ po tym zawiadomieniu MUSIAŁY BY z nim mieszkać pod jednym dachem, aż do rozprawy (nawet kilka miesięcy);
3. Podejmowały za to (ja także) próbe kontaktu z kuratorem;
3a. Kurator zasłaniał się tajemnicą, oraz - moje zarzuty do jego pracy: nie przeprowadził wywiadu środowiskowego; (zależało im na tym by zabrać go (skazanego) DO PIERDLA bez donosu, by nie miał podstaw do mszczenia się w przyszłości), sąsiedzi widzą co wyprawia, wystarczy by kurator ruszył dupę i wypytał sąsiadów:
- czy pije,
- czy się awanturuje
- czy jeździ samochodem pomimo zakazu
3b. Nawet nie ma głupiego zapisu, zabezpieczającego rodziny/osoby w pobliży by mogły zapłacić za rozprawę (nakaz powrotu skazanego do ZK) i bez donosów się go pozbyć. Choćby dla tego, że OT TAK IM SIĘ ZACHCIAŁO BO TO ICH DOM! Bez podstawy, bez niczego - po prostu - nie życzą sobie być w okolicy skazanego. Należało by to rozpatrzeć może w ten sposób, czy nie jest to łamanie konstytucyjnej wolności jednoski, czy nie ogranicza się jej praw - skazując na życie z przestępcą (pomijam fakt wyrażenia pisamnej zgody- właśnie dla tego na koszt osób taka rozprawa, ale jest BRAK takiej możliwości) - CZŁOWIEK JEST ZMIENNY I RAZ CHCIAŁ, A ZA MIESIĄC JAK PRZEMYŚLAŁ SPRAWE JUŻ NIE CHCE MIEĆ SKAZANEGO OBOK!
3c. jak w pkt. 3a tylko są też dzielnicowi - czemu on nie sprawdza zachowania osoby z bransoletą?
4. Skazany w końcu się wyprowadził do innej kobiety (niestety, ale jej głęboko współczuję bo znam jego możliwości)

Takie procedury jak te opisane wyżej powinny być nakazane kuratorowi/dzielnicowemu itd , powinno być to opisane jasno tłustym drukiem w ustawie i podkreślone by dbać tym samym o dobro społeczeństwa (może jest, to czemu nikt nigdy nie był u tej rodziny?), jeśli nie dopilnują skazanego osoby typu kurator dzielnicowy, może powinny ponosić jakąś odpowiedzialność za jego zachowanie? To, że ktoś bierze pod dach skazanego, nie oznacza, że musi go pilnować, od tego są - jak pisałem POLICJA I KURATOR, no chyba, że kurator jest tylko po to by sprawdzić czy skazany ma prace i kiedy pracuje ,a policja tylko od przyjmowania zawiadomień - to sorrry, pakuję dupę w troki i wyjeżdżam z tego kraju jeszcze dziś.

Klawisz w pierdlu ma obchód po piętrze? Nie wiem, co godzinę, co dziesięć? Nie wiem, nie siedziałem. Skazani w SDE nie mają takiej kontroli. Nikt nie robi tego "obchodu" przez cały (cholerny) rok ich kary.

//

W tym miejscu jako tako problem się skończył. Gdyż (pisałem o tym) nie ma go w domu tych pań - oczywiście teraz są podejmowane odpowiednie kroki z ich strony np. na Policji.

Jednak nie daje mi spokoju myśl, że gdzieś jeszcze w PL, mogą być osoby/rodziny zastraszone, bojące się ten fakt zgłosić i "cichym głosem modlą się codziennie, iż kurator wykona swoje obowiązki i przeprowadzi choć czasem wywiad z zachowania skazanego np. u sąsiadów" powtarzam! Osoba zastraszona nie pójdzie na Policję! Osoby te są pozostawione bez wsparcie np.psychiatrów,kuratorów czy dzielnicowego (nie ma telefonu gdzie mogą zadzwonić, nikt im nie dał ulotki praw i obowiązków "wraz ze skazanym w SDE) bo ich zwyczajnie nie odwiedzają by sprawdzić sytuację "skazanego i współ domowników" - na to chce uczulić jeśli mnie takowe osoby czytają (np. dobrze czynią to funkcjonariusze SDE by kontrolować sprzęt, ale Ci nawet widząc zachowanie skazanego mało co mogą zrobić) (informacje na priv otrzymuję)

@Finister oraz @Ptasior zarzucacie mi (nie wiem czemu mi, jak pisałem jestem tylko łącznikiem Internet-rodzina), że kombinuję, kłamie itd...

Nikt nie każe "IM" prać brudnych gaci skazanego i go karmić. Czytajcie na miłość boską co piszę! Jeśli baby są zastraszone, on jest pijany i nieobliczalny wątpię byś Ty jeden z drugim staną tak ochoczo w ich obronie i zamknął pijanemu głodnemu lodówkę przed nosem. Doprowadziło by to w najlepszym wypadku do sytuacji, że @Finister lub @Ptasior stracilibyście po zębie lub z podbitym okiem. OK, skazany by nie zjadł i by musiał sobie kupić, a na drugi dzień? Drugie oko? Nie wiem ile ważycie, ale jako "chłopy" można się postawić, a dwie małe zastraszone drobne kobiety z dziećmi w domu - ONE CHCĄ TYLKO SPOKOJU!

Zaraz podniosą się głosy by zgłaszać to na policję. Znów mam powtórzyć SERIO? ZNÓW? były i są zastraszone - ciągle muszę je przekonywać, że źle postępują i niech wszystko w końcu powiedzą co się działo, bo jego już w domu nie ma! Mimo to, żadna ochoczo nie biegnie na Policję, bo on kiedyś wyjdzie - a co jeśli spełni groźbę - że zabije po odsiedzeniu wyroku?

Mało to kobiet, ofiar gwałtu nie zgłasza ze wstydu, zastraszenia, mało to żon nie mówi o przemocy domowej, mało teściów, rodzin nie zgłasza tego faktu bo się boi? Wy mi nie tłumaczcie co powinny zrobić, bo ja wiem i jako, że średnio jestem 300-600km od nich sam też nic nie zrobię. Uwierz, że gdybym był świadkiem tego to pierwsze co to złożył bym zawiadomienie. Teraz mogę tylko je nakłaniać by to ONE postąpiły SŁUSZNIE i poinformowały o tym fakcie odpowiednie organy, póki jeszcze wyrok mu się nie skończył.

Niejednokrotnie, zarzucacie mi/im, iż nie chce Wam się wierzyć, że zaczą się tak zachowywać zaraz po założeniu obroży, a ja Wam odpowiem po raz SETNY! (bo pisałem) iż jedna z nich go w ogóle nie znała (matka uściślając) bo koleś nie pochodzi z jej okolicy, gdzie (matka) mieszka. Córka się z nim rozstała bo ją kontrolował, rozeszli się...
Córka wprowadziła się do matki, a za kilka dni/tygodni przyjechał TEN KOLO, popłakał przyjęła go - później przyszła obroża (może mówił, że za alimenty, może prawdę, że za auto, nie wiem, nieważne w tym aspekcie) nie zdradzał zachowań psychopaty!.
Córka znała go może 1rok, gdzie jak sądzę raczej się nie chwalił iż jest przestępcą karanym wielokrotnie i ma długi kilkadziesiąt tyś... Bo jak sądzę ich znajomość trawa by może max kolejne 3minuty. Zataił ten fakt. SERIO? Znów o tym piszę? Czytajcie moje poprzednie posty! Proszę!!! Dokładnie tak to opisywałem 1-3tygodnietemu. Nie chce mi się szukać, ale jest na pewno.

Powtarzam - już nie tyle w tym momencie chodzi mi o postępowanie jakie powinny one podjąć i co uczynić,

ale bardziej jestem zły, wręcz wściekły:
- na ustawodawcę bo nie przemyślał tego sposobu odbywania kary, nie rozebrał na drobne szczegóły i nie wpisał choćby takich obowiązków skazanego jak: np. zgłaszanie się 1x w tyg na komendę, odwiedziny dzielnicowego i kuratorów i nawet księdza! A co! (ok poniosło mnie z księdzem)
- na organy policja itd - bo w 4literach mają co skazani robią!

Skazany na odbywanie kary w SDE:
To jest człowiek, który powinien być w ZK - tak?
Czyli jest przestępcą i może być niebezpieczny - to czemu nikt nie sprawdza jak się zachowuje? Wrzeszczycie mi tu o tym by składać zawiadomienia, a jeśli przykładowo ja nie chcę być kapusiem i wolę by to służby, które biorą kasę z moich podatków zapewniły mi bezpieczeństwo skoro mam człowieka z ZK w pokoju obok? jeżdżą radiowozami tam i z powrotem, nich sie zatrzyma obok osoby na chodniku i wypyta o zachowanie tego i tego... Wystarczy rozmowa 30sek, a nikt nie będzie kapusiem, nikt nie będzie składał donosów - wszyscy będą szczęśliwi, a źle zachowujący się skazany będzie tam gdzie być powinien czyli w ZK.

Nie mówię tu o gnębieniu niewinnego obywatela. Policja ma dane, że ten i ten odsiaduje wyrok, policja ma dane, że ten i ten jest w SDE - to skoro wiedzą gdzie jest człowiek mogący sprawiac problemy to po cholere czekają, aż ktoś ich zawiadomi o jego zachowaniu. Przecież dokładnie wiedzą, czego po recydywie można sie spodziewać - tak czy nie? To jeszcze ja muszę to pisać - serio? Mam napisać poradnik dla policjanta, na których obywateli powinien zwrócić szczególną uwagę? - poważnie?
Aż ciśnie mi się słowo "k... m..."! na usta!

Napisać wielkimi literami?
Mówimy tu o recydywie na wolności, co to w ogóle za pomysł by recydywiści otrzymywali "opaskę"!


Czy coś jeszcze wyjaśnić?
Kasprowy_Tom jest off-line  
13-08-2018, 22:19  
Finister
Stały bywalec
 
Posty: 4.370
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Cytat:
Napisał/a Kasprowy_Tom Zobacz post
[B][U]Wrzeszczycie mi tu o tym by składać zawiadomienia, a jeśli przykładowo ja nie chcę być kapusiem ?
To nie bądź. Nadstaw drugi policzek i nie narzekaj potem, że Ci źle i że boli. Przez takich co nie chcą być kapusiami setki dzieci w Polsce każdego dnia są gnębione.
Krytyczne uwagi odnośnie funkcjonowania SDE zgłoś swojemu posłowi. Jest najbardziej kompetentny w podjęciu działań w kierunku ulepszenia prawa.
Finister jest off-line  
13-08-2018, 22:27  
Kasprowy_Tom
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Widzisz, nic nie wnosisz do dyskusji - napisałem to jako jeden z cholernych kolejnych przykładów, a Ty się akurat tej części mojego wpisu przyczepiłaś, która wg. mnie jest chyba najmniej istotna. Chce zwrócić uwagę policjantów, prawników, prokuratorów, sędziów, posłów i o DZIWO NAWET SĄSIADÓW - by jeśli widzą, to reagowali.

Co jednak nie znosi odpowiedzialności z barków kuratora i policjanta/dzielinicowego - by ruszył swoje zacne i wykształcone 4 litery skoro wie gdzie i o której godzinie (dokładnie o której godzinie) jest potencjalnie sprawiający problemy recydywista.
Tym bardziej, jeśli ludzie z domu gdzie przebywa skazany dzwonią do niego "kuratora" z chyba jakąś ważna sprawą. Nie należy ich spławiać... Przecież nie dzwonią by się na pączki umówić!

Może należy się zainteresować i iść sprawdzić co się dzieje - skoro ustawa o ochronie danych przeszkadza w rozmowie telefonicznej (bo nie są małżeństwem). Rusz się i idź sprawdź czego chcieli!

Zaczynamy się kłócić, a nie taki był zamiar mojego postu (tego 2 wyżej). Droga Finister'ko przemyśl czy Twój wpis coś wnosi interesującego do dyskusji ?

Pozdrawiam
Kasprowy_Tom jest off-line  
14-08-2018, 08:27  
Ptasior
Stały bywalec
 
Ptasior na Forum Prawnym
 
Posty: 2.028
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Nie chce mi się tu produkować, ale skoro ten recydywista dostał zgodę na odbywanie kary w tym systemie, to wywiad kuratora przeprowadzony przed "zaobrączkowaniem" musiał dać pozytywną opinię. Jeśli policja nie ma sygnałów, że skazany zachowuje się źle itp. to skąd ma wiedzieć, że dzieje się coś niedobrego? Policja przyjedzie na wywiad na wniosek sądu czy kuratora.
Wystarczy zgłosić to kuratorowi/policji i powiedzieć aby nie ujawniano danych osoby zgłaszającej a wtedy z pewnością zostanie zarządzony wywiad środowiskowy.
Ptasior jest off-line  
14-08-2018, 12:40  
mnow8
Stały bywalec
 
Posty: 3.382
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Zawsze może się zdarzyć, że Sąd popełni błąd, zezwalając skazanemu na odbycie kary poza ZK, nie każdy to tego się nadaje. Sens odbywania kary w sde min. sprowadza się do tego, że żaden funkcjonariusz nie stoi pod celą i nie pilnuje skazanego. Sam skazany narzuca sobie pewien rygor a służby go nadzorują.
Przepisy nie nakładają wprost na kuratora, który nadzoruje wykonywanie kary, obowiązku zbierania opinii środowiskowej nt. skazanego. Choć z drugiej strony, jeśli doszły do niego sygnały o nieprzestrzeganiu zasad odbywania kary lub uchylaniu się od nałożonych obowiązków ( jeśli w ogóle Sąd je nałożył ), to powinien to zweryfikować. Dzielnicowy sam z siebie nie zainteresuje się odbywającym karę w sde. Oczekujesz, że bez "donosu" osób, które wspólnie ze skazanym na codzień zamieszkują czy też innych lokatorów, świadków, skazanego sporwotem osadzi się... Tak to nie działa.

Cytat:
skoro ten recydywista dostał zgodę na odbywanie kary w tym systemie, to wywiad kuratora przeprowadzony przed "zaobrączkowaniem" musiał dać pozytywną opinię.
No tak, skoro jednak wywiad został zlecony pod adresem, gdzie skazany nigdy nie mieszkał, a zamieszkuje tam jego wtedy jeszcze zakochana partnerka, to taka "opinia" niewiele wnosi.
mnow8 jest off-line  
08-09-2018, 17:50  
polki123
Użytkownik
 
Posty: 62
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Witam,

Jestem w trakcie odbywania kary SDE (ponad 3 miesiące zleciało). Mój wyrok to rok pozbawienia wolności ( tak byłem winny, wyłudziłem pieniądze od ludzi z przeznaczeniem na hazard). Nigdy się nie spóźniłem, jeśli chodzi o dozór. Jeżdżę na terapię raz w tygodniu (terapia podstawowa zakończona), nie opuściłem, ani jednych zajęć, pracuję i co najważniejsze jestem trzeźwy (zarówno, jeśli chodzi o hazard, jak i inne użytki i alkohol).

Mam dwa pytania, czy mogę ubiegać się o wyjście w niedzielę na godziny 9:30-11:30 po to, aby pobiec w Biegu po zdrowie do walki ze stwardnieniem rozsianym ? Biegam w tym biegu od początku istnienia i szkoda by mi było opuścić, ale nie wiem jak na to może zareagować sąd.

Drugie pytanie, czy opłaca mi się po odbyciu połowy kary składać papiery o przedterminowe zwolnienie ? Kuratorkę mam bardzo w porządku i chyba z tego co rozumie to miałbym ją jeszcze przez 2 lata, tak ? A jakby doczekał do końca wyroku to bez żadnego kuratora ?
polki123 jest off-line  
09-09-2018, 20:08  
Ptasior
Stały bywalec
 
Ptasior na Forum Prawnym
 
Posty: 2.028
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

1. Tak. Jeśli kurator, jak napisałeś: w porządku, to nie zrobi Ci chyba problemu. Napisz prośbę i jej zanieść.
2. Do końca kary bez kuratora, po zwolnieniu warunków kurator 2 lata.
Ptasior jest off-line  
09-09-2018, 22:19  
Finister
Stały bywalec
 
Posty: 4.370
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Cytat:
Napisał/a Ptasior Zobacz post
po zwolnieniu warunków kurator 2 lata.
Skąd wiesz, że dwa lata? A pięć nie może być?
Finister jest off-line  
10-09-2018, 04:29  
polki123
Użytkownik
 
Posty: 62
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Ok, ale w tym okresie 2-5 lat jestem na każde zawołanie Kuratora ? I na jego wniosek mogę wrócić do odsiadki ? Czy w takiej sytuacji wymaga się konkretnego złamania prawa, aby znowu był powrót do pozbawienia wolności ?
polki123 jest off-line  
11-09-2018, 08:47  
mnow8
Stały bywalec
 
Posty: 3.382
Domyślnie RE: System dozoru elektronicznego - część V

Cytat:
jestem na każde zawołanie Kuratora ?
Co przez to rozumiesz? Poczytaj na czym polega dozór. Możesz być wzywany, masz obowiązek udzielać inf. na temat przebiegu okresu próby, itd.
Cytat:
I na jego wniosek mogę wrócić do odsiadki ?
Jak najbardziej.
Cytat:
Czy w takiej sytuacji wymaga się konkretnego złamania prawa, aby znowu był powrót do pozbawienia wolności ?
Nie tylko, poczytaj o przesłankach odwołania warunkowego zwolnienia.
mnow8 jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ System dozoru elektronicznego część IV (odpowiedzi: 522) prosze pomóżcie. ile trwa pomiar zasiegu przez pracowników w domu? Czy trwa to 10min czy więcej? prosze o jak najszybszą odpowiedz -------------...
§ System dozoru elektronicznego (odpowiedzi: 4) Witam doszły mnie ostatnio słuchy że ma wejść w życie ustawa o dozorze elektronicznym o który będzie można się starać już z wyrokiem dwa lata czy...
§ SDE (System Dozoru Elektronicznego) (odpowiedzi: 4) Witam , czy mając SDE i wyznaczone godziny wychodzenia z domu można w tym czasie przekroczyć granicę Polski , np żeby odebrać osobę z lotniska ?...
§ System dozoru elektronicznego część III (odpowiedzi: 1001) -------------------- Niniejszym otwieram III część wątku o systemie dozoru elektronicznego --------------------------- Witam mam pytanie....
§ system dozoru elektronicznego (odpowiedzi: 20) Witam mam pyt moj narzeczony odbywa kare pozbawienia wolnosci. Jest to kara 1 roku. Wystąpilismy o sys dozoru elektronicznego jednak on ma jeszcze...
§ System dozoru elektronicznego (odpowiedzi: 4) Witam, mam pewien problem odnośnie SDE... Mój narzeczony dostał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności oraz odwieszono mu 5 miesięcy zawiasów. Oba...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:02.