Marihuana ze wzglęów medycznych. - Forum Prawne

 

Marihuana ze wzglęów medycznych. 3

pudica, ale dlaczego alkohol jest legalny a marihuana nie? Cytat: - zrobił to zapewne moderator i Twój post znowu wyfrunie Dlaczego? I może skończmy już dyskusje na temat zioła. Ja podałem wam parę faktów a ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Zamknięty temat
 
23-02-2010, 10:30  
psv125
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie re: Marihuana ze wzglęów medycznych.

pudica, ale dlaczego alkohol jest legalny a marihuana nie?

Cytat:
- zrobił to zapewne moderator i Twój post znowu wyfrunie
Dlaczego?

I może skończmy już dyskusje na temat zioła. Ja podałem wam parę faktów a co wy z tym zrobicie, zmienicie zdanie czy olejecie to co napisałem to już wasza sprawa.

Cytat:
niniejsze forum to forum prawne, a nie forum miłośników zażywania jakichkolwiek narkotyków. Dalsza dyskusja na tematy nie związane z prawem spowoduje powieszenie kłódeczki
Więc lepiej jeśli możesz odpowiedz mi na to pytanie
Cytat:
Można wiedzieć co to za "osoby"? Rzecznik praw obywatelskich? Ktoś jeszcze?
psv125 jest off-line  
23-02-2010, 10:55  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Marihuana ze wzglęów medycznych.

Dlaczego Mod usunął Twojego posta ? Nie wiem, zapewne złamałeś którąś z zasad Regulaminu.

Cytat:
Napisał/a psv125 Zobacz post
Więc lepiej jeśli możesz odpowiedz mi na to pytanie
Cytat:
Można wiedzieć co to za "osoby"? Rzecznik praw obywatelskich? Ktoś jeszcze?
Proszę bardzo:

Przepis prawny:
Art. 191.

1. Z wnioskiem w sprawach, o których mowa w art. 188, do Trybunału Konstytucyjnego wystąpić mogą:

1) Prezydent Rzeczypospolitej, Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Prezes Rady Ministrów, 50 posłów, 30 senatorów, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, Prokurator Generalny, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznik Praw Obywatelskich,

2) Krajowa Rada Sądownictwa w zakresie, o którym mowa w art. 186 ust. 2,

3) organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego,

4) ogólnokrajowe organy związków zawodowych oraz ogólnokrajowe władze organizacji pracodawców i organizacji zawodowych,

5) kościoły i inne związki wyznaniowe,

6) podmioty określone w art. 79 w zakresie w nim wskazanym.

2. Podmioty, o których mowa w ust. 1 pkt 3-5, mogą wystąpić z takim wnioskiem, jeżeli akt normatywny dotyczy spraw objętych ich zakresem działania.
 
23-02-2010, 11:04  
psv125
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie RE: Marihuana ze wzglęów medycznych.

pudica, bardzo dziękuje.
psv125 jest off-line  
23-02-2010, 12:13  
OzoEze
Przyjaciel forum
 
Posty: 520
Domyślnie RE: Marihuana ze wzglęów medycznych.

Mój post, w którym wskazałem m.in. orzeczenia sądów w związku z posiadaniem narkotyków dla celów religijnych, został także usunięty w niewyjaśnionych okolicznościach.

Jeżeli ktoś uważa, że narkotyki ze względów medycznych są mu potrzebne, to ma prawo zmienić wyznanie i wstąpić do kościoła, w którym praktykowane jest posiadanie i zażywanie narkotyków dla celów religijnych. Jeżeli w Polsce jeszcze takich kościołów nie ma, to każdy może taki kościół otworzyć. Gwarantuje to Konstytucja i ustawa o gwarancjach sumienie i wyznania.
OzoEze jest off-line  
23-02-2010, 14:46  
psv125
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie RE: Marihuana ze wzglęów medycznych.

OzoEze, sorry ale pierodoły gadasz
A co jeśli ktoś chodzi do kościoła katolickiego, głęboko wieży w Jezusa Chrystusa i jest w takim stadium SM w którym drży cale jego ciało, a zapalenie jednego skręta mogłoby całkowicie zablokować te drgawki i dodatkowo uśmierzy jego ból?

Czemu mamy wyjeżdżać do innego kraju lub zmieniać wyznanie? Nie prościej zalegalizować?
Ludzie mają dostosowywać się do prawa? Chyba prostsze i bardziej logiczne jest dostosowywanie prawa do potrzeb ludzi i chyba właśnie tak powinno ono działać, prawda?
Skoro coś pewnym ludziom bardziej pomaga niż szkodzi to jakim prawem inni ludzie mogą im tego zabraniać a w dodatku karać za nie szkodzenie społeczeństwu, ani nawet nie szkodzenie własnej osobie?

Moim zdaniem jest to kolejny paradoks i kolejny mega bubel prawny.
psv125 jest off-line  
23-02-2010, 15:19  
destructor
Stały bywalec
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: Marihuana ze wzglęów medycznych.

Cytat:
Podkreślę jeszcze ze powyższy wykres pochodzi ze strony BBC News a wykonany został przez ekspertów z medycznego pisma The Lancet.
Dobry tekst
Osobiście nie udało mi się ani raz dogadać czy dojść ładu składu z palaczami środka o którym ta dyskusja, w innym wymiarze jakby byli. Po tym człowiek robi się zwykłym debilem. Teraz dajmy naszemu społeczeństwu - którego większość śmiało można porównać z bydłem - dostęp do marihuany. To by była po prostu rzeź. Nie mówiąc o tym jak z pewnością ulepszali by marihuanę bo Polak wszystko potrafi, pewnie dostępna by była również w postaci landrynek.
Raz miałem przyjemność jechać jako pasażer pojazdem, który prowadził gość który sobie użył marihuanki w niewielkie ilości. To było niezłe przeżycie, nie kontrolował co wogóle robi, zmieniono kierowcę na takiego co prawka nawet nie miał bo było bezpieczniej.
Najpierw należy społeczeństwo nauczyć kultury, zaczynając od samych głów w naszym rządzie, który powinien dawać przykład a jaki daje to widać.
Cytat:
Prawo nie zabrania używania środków, zabrania posiadania.
Jasne, tylko żeby używać trzeba posiadać
destructor jest off-line  
23-02-2010, 15:40  
nitrous_oxide
Użytkownik
 
Posty: 218
Domyślnie RE: Marihuana ze wzglęów medycznych.

Wyrok SN II KK 197/082

„Dysponowanie środkiem odurzającym (lub substancją psychotropową) związane z zażywaniem go lub chęcią niezwłocznego zażycia przez osobę dysponującą nim, nie jest posiadaniem tego środka (lub substancji) w rozumieniu art. 62 ust.1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Poza obszarem penalizacji nadal pozostaje więc proces zażywania środka odurzającego lub substancji psychotropowej, który przecież zawsze nierozerwalnie wiąże się z jakąś formą ,,posiadania”, ,,dysponowania”, ,,dzierżenia”, czy po prostu ,,trzymania” tego środka (substancji).

A najlepsze jest to, że kasacja została wniesiona przez prokuratora na korzyść oskarżonego, także jest iskierka nadzieji, że coś się zmieni.

A to usuwanie postów sprzecznych z "jedyną słuszną prawdą", to nic innego jak cenzura, praktyka często stosowane w poprzednim ustroju. Chciałbym zauważyć, że w Polsce mamy już demokrację.
nitrous_oxide jest off-line  
23-02-2010, 16:01  
OzoEze
Przyjaciel forum
 
Posty: 520
Domyślnie RE: Marihuana ze wzglęów medycznych.

Cytat:
Napisał/a destructor Zobacz post
w innym wymiarze jakby byli. Po tym człowiek robi się zwykłym debilem
Szanujmy uczucia religijne i przedmiot kultu religijnego rastafarian. Marihuana jest przedmiotem kultu religijnego, a nadto środkiem zbliżającym do Jah (Boga). Bracia Rasta wierzą, że sakrament palenia Świętego Ziela otwiera umysł i prowadzi do zbawienia.
OzoEze jest off-line  
23-02-2010, 16:32  
psv125
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie RE: Marihuana ze wzglęów medycznych.

Cytat:
Napisał/a destructor Zobacz post
Dobry tekst
Nie wierzysz? Proszę bardzo
Oryginał: BBC NEWS | Health | Scientists want new drug rankings
Polskie tłumaczenie: Forum - portal TVN24.pl

destructor, polowa albo przynajmniej 1/4 Holandii i afryki to debile?

I ja tez jestem w stanie przytoczyć wiele historyjek o postępowaniu alkoholików lub ludzi pod wpływem % i ich jazdy samochodem Wiec nadal nie rozumiem dlaczego jedna używka TAK druga NIE?
  1. Pewna osoba upiła się (alkohol wzmaga agresje, zioło obniża) pobiła sąsiada i miała sprawę w sadzie
  2. Pewna osoba miała problemy z alkoholem wiec postanowiła ze podetnie sobie żyły, zadzwoniła do bliskiej dla niej osoby żeby się z nią pożegnać i.... podczas gdy wszyscy się o niego martwili on....spal
  3. Pewna osoba także miała problemy z alkoholem, odeszła od niej zona, dzieci, straciła prace, wiec wpadł jej do głowy genialny pomysł "Eureka! rozpir...le sobie rękę i juz do konca życia będę miał kasę z renty, nie będzie problemu z praca no i będę miał za co chlać " i tak zrobiła.
  4. Kolejna osoba przepiła wraz z małżonkom cały spadek.

Są to historie, które przytrafiły się mojej rodzinę i doskonale wiecie ze takich historii jest mnóstwo i jeszcze więcej, wiec pisanie ze jedna, dwie albo 5 osób zachowywała się jak debile pod wpływem THC (TetraHydroCannabinol C21 H30 O2 po polsku Tetrahydrokannabinol) nie jest żadnym argumentem i nadal nie wyjaśnia dlaczego ludzie mogą być debilami po alkoholu a po ganji już nie?


Cytat:
Napisał/a OzoEze Zobacz post
Bracia Rasta wierzą, że sakrament palenia Świętego Ziela otwiera umysł i prowadzi do zbawienia.
U nas winko mszalne a u nich ziółko : )
psv125 jest off-line  
23-02-2010, 19:54  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.544
Domyślnie RE: Marihuana ze wzglęów medycznych.

psv125
1. Twój post na drugiej stronie usunąłem ja - powód: off topic. Zresztą Twój post nie był jedynym który wylądował w koszu.
2. Skoro na moją wyraźnie zeznaczoną prośbę aby w temacie pozostać przy kwestiach stricte prawnych, nie potrafiłeś się powstrzymać od swej radosnej twórczości nie związanej ani z tematem wątku, ani tym bardziej z prawem, to niniejszym temat zamykam. Jeśli ktoś jest w stanie przekonać mnie do jego ponownego otwarcia, to rozważę odwieszenie tematu.
3. O osobach uprawnionych do składania skargi konstytucyjnej, przeczytasz w Konstytucji RP
magnatex jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wystawienie art. medycznych od osoby prywatnej (odpowiedzi: 5) Witam, jestem chory na hemofilię i co jakiś czas muszę zamawiać czynnik VIII z krwiodawstwa. Wraz z moim lekiem przychodzą do mnie różne...
§ Dostępność świadczeń medycznych (odpowiedzi: 5) Witam, mam pewien problem. Pediatra w zeszłym tygodniu wystawił skierowanie na badanie lekarskie dziecka. Badanie to, zgodnie ze standardami...
§ Działalność gospodarcza - świadczenie usług medycznych (odpowiedzi: 4) Witam, jestem tu nowy wiec prosiłbym o wyrozumiałość. Na codzien ucze się w medycznej szkole dla dorosłych na kierunku technik farmaceutyczny. Na...
§ Odzyskanie dokumentów medycznych -Grecja (odpowiedzi: 1) Mam poważny problem .Mieszkam w Grecji ,jakiś czas temu robiłam szczegółowe badania w prywatnej klinice , i teraz chciałabym odzyskać całą moją...
§ Zaniedbania ratownikow medycznych - co można zrobić? (odpowiedzi: 2) Witam, sytuacja nieco zawiła, więc napisze po kolei: w poniedziałek rano zmarł mój dziadek. Od tygodnia mial zawroty głowy i bardzo silny,...
§ zakres świadczeń medycznych (odpowiedzi: 3) witam mam problem. ja pracuję w firmie A, firma ta wykupiła abonament na świadczenia medyczne w firmie B dla swoich pracowników, w związku z czym...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22.