Obdukcja - Forum Prawne

 

Obdukcja

Zacznę od początku. Kiedy byłem mojej dziewczyny, troszkę się zabawialiśmy. Chyba normalne, nie? Jej ojciec był w tym czasie w domu, co poskutkowało dość nieprzyjemną sytuacją. Otóż, wyprosił mnie z jej pokoju i kazał wyjść. ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
15-03-2010, 22:04  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Obdukcja

Zacznę od początku.
Kiedy byłem mojej dziewczyny, troszkę się zabawialiśmy. Chyba normalne, nie?
Jej ojciec był w tym czasie w domu, co poskutkowało dość nieprzyjemną sytuacją.
Otóż, wyprosił mnie z jej pokoju i kazał wyjść. Okay, wyszedłem do przedpokoju, schyliłem się, żeby założyć buty. Po chwili, usłyszałem czyjeś kroki. Myślałem że to ona, więc się odwróciłem. Cóż, czasu nie miałem i zobaczyłem tylko "nadlatującą lufę". Oczywiście, jej stary to rosły chłop, ale głupi jak but. Po lufie, został mi (a jakże) ślad pod okiem w postaci sporego lima, zadrapania od obrączki pod okiem i pewnego bólu w udzie (pewnie od kolana, które wyłapałem). Cała sytuacja miała miejsce w niedzielę, koło 22.

Jako że to nie jest dla mnie normalna sytuacja, a stary mnie bardzo nie lubi, chciałbym żeby to nie uszło mu płazem, by nie czuł się bezkarny. Tym bardziej, że matka i druga połówka, namawiają mnie, żebym z tym "poszedł".
Więc tak. Mógłby ktoś z Was, napisać mi, co zrobić w takiej sytuacji? gdzie i z czym pójść, od czego zacząć, co potem, jak to wszystko wygląda. itd.

Najlepiej krok po kroku.
 
16-03-2010, 00:30  
Rafał M
Stały bywalec
 
Posty: 1.993
Domyślnie RE: Obdukcja

Sugeruję rozpocząć od oficjalnego zgłoszenia sprawy w najbliższym Komisariacie Policji. Tam dowiesz się co robić dalej po złożeniu zawiadomienia.
Rafał M jest off-line  
16-03-2010, 08:42  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.486
Domyślnie RE: Obdukcja

Albo udać się do lekarza uprawnionego do wydania obdukcji, i zrobić coś takiego. Biegły od razu zaznaczy, czy obrażenia przekraczają owe magiczne 7 dni, czy nie.
Jeżeli tak - udać się do najbliższej jednostki Policji i złożyć zawiadomienie. Jeżeli nie, to złozyć powództwo prywatnoskargowe do Sądu.
magnatex jest off-line  
16-03-2010, 16:30  
lukaszesiu
Użytkownik
 
Posty: 62
Domyślnie RE: Obdukcja

Nie rób abdukcji, ponieważ zapłacisz 100zł za abdukcje, chyba że Cię stać na to. Udaj się do chirurga, powiedz że zostałeś pobity i trzeba ci opis uszkodzenia ciała potrzebny do zgłoszenia zawiadomienia na Policji . Idziesz na komendę, składasz zawiadomienie, biegły sądowy oceni czy obrażenia powyżej dni siedmiu czy poniżej, prawdopodobnie poniżej patrząc na twojego posta. A co dalej to Ci powiedzą.
lukaszesiu jest off-line  
16-03-2010, 17:36  
etisha
Stały bywalec
 
Posty: 801
Domyślnie RE: Obdukcja

Powinieneś już się udać do lekarza chociażby rodzinnego. I wtedy zacznie się twoje chodzenie, które zakończy się na komendzie, oczywiście miej zaświadczenia lekarskie, najlepiej obdukcję. Będzie oskarżenie publiczne wówczas przeciwko temu "staremu"
etisha jest off-line  
19-03-2010, 05:19  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Obdukcja

Okay, dzięki wszystkim.

Zrobiłem tak. poszedłem na komisariat, gdzie przedstawiłem sytuacje, ale dyżurny powiedział, żebym najpierw zrobił obdukcję i później złożył jakieś pismo do sądu. Spoko, zrobiłem obdukcję. W zaświadczeniu widnieje taki wpis na samym końcu.

Obrażenia powyższe mogły powstać w czasie i okolicznościach podanych przez badanego w wywiadzie lekarskim i spowodowały naruszenie czynności narządów ciała inne niż określone w art. 156$ 1KK, trwające nie dłużej niż siedem dni.

Rozumiem, że muszę w takim przypadku złożyć owe "powództwo prywatnoskargowe" do Sądu?

Gdzie teraz mam się udać lub co konkretnie zrobić? bo nie orientuję się w tym ani trochę.
I jeszcze jedno pytanie.
Jeśli sprawa trafi do sądu, jak w drugim przypadku, to jak to wszystko wygląda? będą mnie czekały jakieś dodatkowe koszta? bo doszły mnie słuchy, może nie prawdziwe, że osoba która przegrała sprawę, ponosi koszta całej rozprawy, to prawda?
 
22-03-2010, 01:00  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Obdukcja

Podbijam.

Ktoś może pomóc?
 
24-03-2010, 07:01  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Obdukcja

Nadal nic?
Ludzie, nie mogę z tym długo czekać, a potrzebuję pomocy.
 
24-03-2010, 08:00  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Obdukcja

Sporządzasz własny akt oskarżenia. Po lewej stronie Twoje dane, niżej po prawej instytucja do której go kierujesz, następnie piszesz : "Na podstawie art. 59 § 1 kpk. oskarżam (dane oskarżonego o to, że" - krótko opisujesz o co go oskarżasz, następnie podajesz uzasadnienie. Jako załącznik dodajesz obdukcję i dowód opłaty od prywatnego a/o.
Jeśli nie stać Cię na opłatę, piszesz wniosek o zwolnienie od niej.
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Obdukcja (odpowiedzi: 2) Witam, mam pytanie Pewien czlowiek pomawia mnie o pobicie, byłem juz na policji w charakterze podejrzanego, przedstawiono mi zarzuty z art 157...
§ obdukcja. tak, czy nie? (odpowiedzi: 23) Witam. Jestem obecnie w czwartym miesiącu ciąży. Dwa dni temu strasznie pokłuciłam się z mężem i obojgu puściły nerwy. Kilka razy złapał mnie tak...
§ Obdukcja-art.157 kk (odpowiedzi: 18) Witam, dwa tygodnie temu zostałam popchnieta i upadłam na beton,podpierając się ręką.Zrobilam badania, RTG,mam skierowanie na rehabilitację...
§ obdukcja (odpowiedzi: 3) Witam Mam problem i potrzebuje fachowej pomocy. Moj brat pod wplywem alkoholu zaczal w domu klotnie. Nastepnie wyrzucal moje rzeczy z pomieszczenia...
§ Obdukcja (odpowiedzi: 2) Witam. Czy można zrobic obdukcje pół roku po tym zajściu, w oparciu o zaświadczenie z pogotowia? Czy nie jest za póżno?
§ Obdukcja (odpowiedzi: 6) Witam! Mam pytanie, tak jak w opisie, w sprawie obdukcji. Zostałem pobity, lecz nie chce tego zgłaszać na policje. Czy jeśli zrobię obdukcję dostanę...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:20.