Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP - Forum Prawne

 

Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

W skrócie opisze sytuacje.Przeciwko jednemu z funkcjonariuszy toczy się postępowanie (na chwile obecną - zawieszone ale o tym zaraz) w Prokuraturze Rej. Prokuratura zawiesiła postępowanie „z braku dowodów” – świadek na tablicach poglądowych wskazał Funkcjonariusza ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
11-05-2010, 22:50  
Blackyy
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

W skrócie opisze sytuacje.Przeciwko jednemu z funkcjonariuszy toczy się postępowanie (na chwile obecną - zawieszone ale o tym zaraz) w Prokuraturze Rej. Prokuratura zawiesiła postępowanie „z braku dowodów” – świadek na tablicach poglądowych wskazał Funkcjonariusza jako osobę podejrzaną –jednakże był pewien w 50%.Wzwiązku z czym Prokuratura na podstawie tych zeznań nie mogła (nie chciała) postawić w/w Funkcj. zarzutów. Złożyłem zażalenie na tą decyzje oraz domagałem się okazania za „lustrem weneckim”. Wszystko na moje wnioski-zero inicjatywy ze strony Prokuratury. Po długichhhh przepychankach doprowadziłem osobiście (znajdując 3 osoby-Policja nie kwapiła się zbytnio do tego a wręcz uniemożliwiała) do okazania za „lustrem weneckim”. Świadek rozpoznał Funkcjonariusza i nie miał co do tego żadnych wątpliwości że owy Funk. dopuścił się zarzucanego mu czynu.
Pomimo tak obciążających dowodów Komendant nie zawiesił swojego podwładnego w pełnieniu obowiązków służbowych.
Pytanie moje … do kogo najlepiej skierować skargę na Komendanta za brak działania z jego strony?
Czy skierować ją do Biura Spraw Wewnętrznych, do Rzecznika Praw Obywatelskich czy tez pod adres skargi.kgp@policja.gov.pl (jeśli pod ten adres to do jakiej komórki trafi).Na forum natknąłem się na informacje aby składać najwyżej jak się da a oni już skierują ją do odpowiedniej komórki. Z góry dziękuje za odp

ps.krócej się nie dało
Blackyy jest off-line  
12-05-2010, 06:27  
destructor
Stały bywalec
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

Nie ma obowiązku zawieszania policjanta.
destructor jest off-line  
12-05-2010, 07:31  
Blackyy
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

Tak, wiem że nie ma obowiązku zawieszenia policjanta.Jednakże powinnien wziąść pod uwage jako jego przełożony,że jego podwładny złamał prawo a tym samym naruszył wszelkie zasady etyki zawodowej takiej jak:

§ 2
W sytuacjach nieuregulowanych przepisami prawa lub nieujętych w niniejszych zasadach etyki zawodowej policjant powinien kierować się zasadami współżycia społecznego i postępować tak, aby jego działania mogły być przykładem praworządności i prowadziły do pogłębiania społecznego zaufania do Policji.

§ 4
Policjant we wszystkich swoich działaniach ma obowiązek poszanowania godności ludzkiej oraz przestrzegania i ochrony praw człowieka, w szczególności wyrażający się w:
1) respektowania prawa każdego człowieka do życia;
2) zakazie inicjowania, stosowania i tolerowania tortur bądź nieludzkiego lub poniżającego traktowania albo karania

Funkcjonariusz swoim postępowaniem złamał praktycznie wszystkie zasady etyki zawodowej.

Pytanie nie dotyczyło czy Komendant ma prawo czy nie ma prawa zawieszać.Pytanie jest gdzie najlepiej złożyc skarge a następnie odpowiednia komórka będzie decydowała czy postepowanie Komendanta jest słuszne czy też nie.

Jest jeszcze jeden adres pod który można by było złożyc skarge bswkgp@policja.gov.pl .Którą droge wybrać ??
Blackyy jest off-line  
12-05-2010, 13:02  
Markiz32
Praktyk
 
Markiz32 na Forum Prawnym
 
Posty: 21.197
Domyślnie RE: Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

skargę na policjanta składasz zawsze do jego przelozonego
Markiz32 jest off-line  
12-05-2010, 13:16  
Dr.House
Użytkownik
 
Dr.House na Forum Prawnym
 
Posty: 209
Domyślnie RE: Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

Jak kierujesz skargę tam gdzie ci każą to na 99% nic z tego nie wyniknie.
1.MSWIA
2.KGP
3.R.P.O
4.TV
5.RADIO
6.PRASA
7.H.F.P.CZ.
8.S.K.P.CZ.
Trzeba wytoczyć działa a potem
Bo jeżeli ty tego nie zrobisz to taki policjant poczuje się pewnie i dopiero wtedy zacznie się bezprawie.
Dr.House jest off-line  
12-05-2010, 20:59  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.544
Domyślnie RE: Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

Cytat:
Napisał/a Blackyy Zobacz post
Pomimo tak obciążających dowodów Komendant nie zawiesił swojego podwładnego w pełnieniu obowiązków służbowych.
Zacznijmy może od tego, że Komendant nie miał prawa zawiesić funkcjonariusza, skoro Prokurator nie zdecydował się na przedstawienie mu zarzutów.

Powoływanie się na zasady etyki jest w tym momencie bezpodstawne - skoro nie ma zarzutów, to nie ma mowy o złamaniu prawa przez funkcjonariusza, a skoro nie ma złamania prawa to nie ma mowy o zawieszeniu.
Komendant nie ma prawa zawiesić policjanta, tylko dlatego że ktoś danego policjanta nie lubi.
magnatex jest off-line  
12-05-2010, 21:22  
Blackyy
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

W takim razie małe streszczenie.

Dr.House - i tak też mam zamiar zrobic jak piszesz.... no może nie aż do wszystkich wymienionych przez ciebie instytucji -ale prasa na 100% i w szczególności do Zarządu 1 BSW KGP do odpowiedniego wydziału.Tym bardziej ,że mam zbyt obciążające dowody żeby to popuścić.Tak jak piszesz - zbyt panosza się te nasze funkcjonariusze a w przypadku tego konkretnego,nie jest to jego pierwsze - powiedzmy delikatnie "przewinienie" - oczywiście "nie wrzucam wszystkich do jednego wora" aby mi się zaraz jakiś Funkcj.Policji nie odezwał.

Co najśmieszniejsze, to to że w całym tym zdarzeniu to ja jestem oskarżony o napaść na funkcj.Sędzia będzie opierał się na zeznaniach jednego ze świadków ,który został "przekabacony" przez funkcj. aby zeznał na ich strone.Nie mam zamiaru tutaj udowadniac że jestem niewinny i nie zależy mi na tym czy ktoś mi tu wierzy czy nie.Zarzut mam z art 223kk:

Art. 223. Kto, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10


Nie jestem w stanie udowodnić ,że to funkcj.(po służbie) pierwszy rozpoczął awanture ale jestem wstanie udowodnić i mam dwóch świadków którzy widzieli jak byłem kopany w pozycji leżącej przez 3 osoby.W tym jeden ze świadków rozpoznał jednego z fukcj. jako osobe mnie kopiącą przez wcześniej wspomnianego funkcj.Na dzień dzisiejszy śledztwo przeciw funkcj. jest umorzone z braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego-oczywiście na postanowienie złożyłem zażalenie.Po wielu udrękach doprowadziłem do okazania za "lustrem weneckim" podczas którego jeden ze świadków ze 100% pewnością wskazał na funkcjonariusza jako osobe mnie kopiącą.W związku z czym Prokuratura wyśle wniosek do Sądu o przywrócenie śledztwa i postawienie funkcj. zarzutów.Co idzie bardzooo ociężaleeee

Pytania moje:

1-jeśli w Prokuraturze toczy się już śledztwo przeciwko funkcjonariuszowi z art.158§ 1kk to czy jest sens jeszcze kierować skarge do BSW?Oczywiście przeciwko Komendantowi który nie podjął żadnych kroków dyscyplinarnych pomimo tak "mocnych" dowodów -złoże odpowiednią skarge.

Art. 158. § 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


2-Funkcjonariusze byli po służbie ( bez mundurów) czy podstawne jest postawienie nam zarzutów z art.223kk .?Prokuratura twierdzi ,że tak poniewaz jak zeznali funkcj.tuż przed sama bójką osoby te poinformowały nas że są funkcjonariuszami a pomimo tego rzuciliśmy się na nich. Potwierdza to "przekabacony" świadek - co jest nieprawdą.
Mało tego ,podobna sprawa miała miejsce w marcu w Szczecinie i tutaj prokuratura inaczej podchodzi juz do zarzutów.Jednakże w tym konkretnym przypadku oskarżeni faktycznie dopuścili się napaści.Fragment z artykułu:

"...Prokuratura w Szczecinie przesłuchała już mężczyznę podejrzanego o wczorajsze pobicie policjanta. Zatrzymany usłyszał zarzuty związane m.in. ze spowodowaniem obrażeń ciała. Czyn nie został jednak zakwalifikowany jako napaść na funkcjonariusza, ponieważ w momencie pobicia policjant nie był na służbie.

Jeden z zatrzymanych wczoraj mężczyzn został dzisiaj przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przedstawiono mu zarzut spowodowania obrażeń ciała, które wywołały rozstrój zdrowia u pokrzywdzonego do dni siedmiu – powiedziała w rozmowie z TVN24 Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Prokurator zakwalifikował ten czyn jako występek o charakterze chuligańskim – dodała Wojciechowicz. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia. Podejrzany przyznał się do winy.

Małgorzata Wojciechowicz wyjaśniła też, że czyn ten nie został zakwalifikowany jako napaść na funkcjonariusza, ponieważ w momencie pobicia policjant nie wykonywał obowiązków służbowych.Prokuratorzy zdecydowali też, że dwaj pozostali mężczyźni będą przesłuchani w charakterze świadków.

Strzały ostrzegawcze

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na jednym z przystanków autobusowych przy al. Niepodległości w centrum miasta. Jak relacjonowali wcześniej szczecińscy policjanci, trzech pijanych mężczyzn zaatakowało stojącego tam policjanta, który był już po służbie.
Funkcjonariusz ostrzegł napastników, że jest policjantem, jednak ci w odpowiedzi zaczęli go bić i kopać. Wtedy funkcjonariusz wyjął broń i oddał dwa strzały ostrzegawcze, a mężczyźni uciekli. Poszkodowany natychmiast wezwał pomoc - informowała szczecińska policja.

Zaatakowanemu policjantowi nic poważnego się nie stało. Ma jedynie drobne otarcia....."

Ciężko to pojąć niby jeden kk a interpretacja zależy od danej Prokuratury.
Blackyy jest off-line  
12-05-2010, 23:00  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.544
Domyślnie RE: Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

Cytat:
Napisał/a Blackyy Zobacz post
1-jeśli w Prokuraturze toczy się już śledztwo przeciwko funkcjonariuszowi z art.158§ 1kk to czy jest sens jeszcze kierować skarge do BSW?
Z Twojego postu wynika, że postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko. O postępowaniu w fazie "in personam" - czyli przeciwko komuś można mówić TYLKO I WYŁACZNIE wtedy, kiedy komuś przedstawiono zarzuty - tutaj takiej sytuacji nie ma.

Cytat:
Oczywiście przeciwko Komendantowi który nie podjął żadnych kroków dyscyplinarnych pomimo tak "mocnych" dowodów -złoże odpowiednią skarge.
Wcześniej zadałem pytanie: za co? Że Komendant trzymał się obowiązujących przepisów? Skoro Prokurator na chwilę obecną nie zdecydował się na przedstawienie zarzutów, to tym samym Komendant nie miał podstaw do zawieszenia funkcjonariusza.

Cytat:
2-Funkcjonariusze byli po służbie ( bez mundurów) czy podstawne jest postawienie nam zarzutów z art.223kk .?Prokuratura twierdzi ,że tak poniewaz jak zeznali funkcj.tuż przed sama bójką osoby te poinformowały nas że są funkcjonariuszami a pomimo tego rzuciliśmy się na nich. Potwierdza to "przekabacony" świadek - co jest nieprawdą.
Funkcjonariusz, który po służbie podejmuje interwencję, i przystępujac do niej informuje osoby wobec których interwencja jest podejmowana, o tym że jest funkcjonariuszem, przysługuje pełna ochrona prawna jak dla funkcjonariusza przebywającemu w służbie. Mówi o tym m. in. bogate orzecznictwo Sądów Apelacyjnych.
I jeszcze jedno - policjant nie musi być w mundurze, aby sprawca dopuścił się wobec jego osoby czynnej napaściu, lub też innego przestępstwa. Wystarczy że sprawca (sprawcy) wiedzą że mają doczyniania z funkcjonariuszem, który wykonuje przewidziane prawem obowiązki służbowe.
magnatex jest off-line  
12-05-2010, 23:26  
Blackyy
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie

Cytat:
Napisał/a magnatex Zobacz post
Z Twojego postu wynika, że postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko. O postępowaniu w fazie "in personam" - czyli przeciwko komuś można mówić TYLKO I WYŁACZNIE wtedy, kiedy komuś przedstawiono zarzuty - tutaj takiej sytuacji nie ma

Zgadza się postępowanie toczy się w sprawie-dziękuje za wyprostowanie.


Wcześniej zadałem pytanie: za co? Że Komendant trzymał się obowiązujących przepisów? Skoro Prokurator na chwilę obecną nie zdecydował się na przedstawienie zarzutów, to tym samym Komendant nie miał podstaw do zawieszenia funkcjonariusza.

Zgadza się Prokurator na chwile obecną nie przedstawił jeszcze zarzutów - ale to kwestia czasu.Co do działan Komendanta to jeszcze "poszperam w temacie"

Funkcjonariusz, który po służbie podejmuje interwencję, i przystępujac do niej informuje osoby wobec których interwencja jest podejmowana, o tym że jest funkcjonariuszem, przysługuje pełna ochrona prawna jak dla funkcjonariusza przebywającemu w służbie. Mówi o tym m. in. bogate orzecznictwo Sądów Apelacyjnych.
I jeszcze jedno - policjant nie musi być w mundurze, aby sprawca dopuścił się wobec jego osoby czynnej napaściu, lub też innego przestępstwa. Wystarczy że sprawca (sprawcy) wiedzą że mają doczyniania z funkcjonariuszem, który wykonuje przewidziane prawem obowiązki służbowe.
Czyli jak wytłumaczysz decyzje Prokuratury ze Szczecina z podanego przezemnie artykułu?Czyżby okoliczności łagodzące , ponieważ oskarżeni przyznali się do winy-osobiście nie przyznam się do czegoś czego się nie dopuściłem.

cyt.Wcześniej zadałem pytanie: za co? Że Komendant trzymał się obowiązujących przepisów? Skoro Prokurator na chwilę obecną nie zdecydował się na przedstawienie zarzutów, to tym samym Komendant nie miał podstaw do zawieszenia funkcjonariusza

Mało tego wczasie rozmowy z z-pcą Komendanta zostałem poinformowany , iż Komendant ma prawo zawiesić tegoż funkcj.-jednakże z tego prawa nie skorzystał.Być może celowo wprowadził mnie w błąd,ponieważ rozmowa nie należała do zbyt przyjemnych.Ty twierdzisz inaczej,możesz to podeprzeć jakimś artykułem-pomimo tego jeszcze "poszperam".

magnatex - rozumiem Twoją wypowiedz :

Funkcjonariusz, który po służbie podejmuje interwencję, i przystępujac do niej informuje osoby wobec których interwencja jest podejmowana, o tym że jest funkcjonariuszem, przysługuje pełna ochrona prawna jak dla funkcjonariusza przebywającemu w służbie

jak się ustosunkujesz do poniższego fragmentu (do 2)?(bądz kto inny co ma coś sensownego do powiedzenia)

1-Funkcjonariusze byli po służbie ( bez mundurów) czy podstawne jest postawienie nam zarzutów z art.223kk .?Prokuratura twierdzi ,że tak poniewaz jak zeznali funkcj.tuż przed sama bójką osoby te poinformowały nas że są funkcjonariuszami a pomimo tego rzuciliśmy się na nich. Potwierdza to "przekabacony" świadek - co jest nieprawdą.

2-Mało tego ,podobna sprawa miała miejsce w marcu w Szczecinie i tutaj prokuratura inaczej podchodzi juz do zarzutów.Jednakże w tym konkretnym przypadku oskarżeni faktycznie dopuścili się napaści.Fragment z artykułu:

"...Prokuratura w Szczecinie przesłuchała już mężczyznę podejrzanego o wczorajsze pobicie policjanta. Zatrzymany usłyszał zarzuty związane m.in. ze spowodowaniem obrażeń ciała. Czyn nie został jednak zakwalifikowany jako napaść na funkcjonariusza, ponieważ w momencie pobicia policjant nie był na służbie.

Jeden z zatrzymanych wczoraj mężczyzn został dzisiaj przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przedstawiono mu zarzut spowodowania obrażeń ciała, które wywołały rozstrój zdrowia u pokrzywdzonego do dni siedmiu – powiedziała w rozmowie z TVN24 Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Prokurator zakwalifikował ten czyn jako występek o charakterze chuligańskim – dodała Wojciechowicz. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia. Podejrzany przyznał się do winy.

Małgorzata Wojciechowicz wyjaśniła też, że czyn ten nie został zakwalifikowany jako napaść na funkcjonariusza, ponieważ w momencie pobicia policjant nie wykonywał obowiązków służbowych.Prokuratorzy zdecydowali też, że dwaj pozostali mężczyźni będą przesłuchani w charakterze świadków.

Strzały ostrzegawcze

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na jednym z przystanków autobusowych przy al. Niepodległości w centrum miasta. Jak relacjonowali wcześniej szczecińscy policjanci, trzech pijanych mężczyzn zaatakowało stojącego tam policjanta, który był już po służbie.
Funkcjonariusz ostrzegł napastników, że jest policjantem, jednak ci w odpowiedzi zaczęli go bić i kopać. Wtedy funkcjonariusz wyjął broń i oddał dwa strzały ostrzegawcze, a mężczyźni uciekli. Poszkodowany natychmiast wezwał pomoc - informowała szczecińska policja.

Zaatakowanemu policjantowi nic poważnego się nie stało. Ma jedynie drobne otarcia....."

Ciężko to pojąć niby jeden kk a interpretacja zależy od danej Prokuratury.Czyzby Prokuratura w Szczecinie zastosowała "łagodne srodki" z uwagi, że napastnicy się przyznali?

Co najważniejsze nie chodzi o to kto kogo lubi ale o to ,że zostało złamane prawo przez funkcj..
Blackyy jest off-line  
16-05-2010, 07:57  
Dr.House
Użytkownik
 
Dr.House na Forum Prawnym
 
Posty: 209
Domyślnie RE: Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

Pamiętaj o tym że Sąd nie ma prawa interpretować przepisów KPK,albowiem musi trzymać się woli ustawodawcy.
Dr.House jest off-line  
16-05-2010, 10:20  
Blackyy
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

Cytat:
Napisał/a Dr.House Zobacz post
Pamiętaj o tym że Sąd nie ma prawa interpretować przepisów KPK,albowiem musi trzymać się woli ustawodawcy.
Nie bardzo rozumiem, "mógłbys przetłumaczyc to na Polski" biorąc pod uwage konkretne dwa przypadki.
Blackyy jest off-line  
16-05-2010, 10:44  
Markiz32
Praktyk
 
Markiz32 na Forum Prawnym
 
Posty: 21.197
Domyślnie RE: Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

Cytat:
Napisał/a Dr.House Zobacz post
Pamiętaj o tym że Sąd nie ma prawa interpretować przepisów KPK,albowiem musi trzymać się woli ustawodawcy.
jakby Ustawodawca ustanawiał przepisy jasne ,spójne i klarowne to np. Trybunał Konstytucyjny byłby niepotrzebny...to uprawnienia dane różnym organom np. skierowania sprawy do rozpatrzenia przez TK byłyby niepotrzebne itp.

To samo jeśli chodzi o Sąd Najwyższy wszak on nie miałby wówczas nic ,albo prawie nic do roboty...:P

Sąd jest niezależny, niezawisły i może wydawać wyroki w granicach prawa...
Markiz32 jest off-line  
16-05-2010, 21:07  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.544
Domyślnie RE: Do kogo skierować skargę na Komendanta KMP

Blackyy – najpierw będę miły i odpowiem na Twoje pytania:
1. Przyczepiłeś się jednego wydarzenia w Szczecinie, które mniej więcej odpowiada Twoim wyobrażeniom, i uważasz że postępowanie Prokuratury jest właściwe. Jest jednak mały problem – nie znasz materiału dowodowego w tamtej sprawie, a opierasz się wyłącznie na przekazach medialnych, które w bardzo dużej części są wymysłami dziennikarzy. Bardzo często artykuł przedstawia jedną prawdę, a realna sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Chcesz wiedzieć jak to faktycznie wyglądało – rusz się do Sądu na rozprawy, przysłuchuj się im, a potem wdawaj się w dyskusję.
A jeżeli podstawą wiedzy są artykuły prasowe, to zachęcam do lektury: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,tit...wiadomosc.html
2. Co do przyjętej kwalifikacji prawnej, to jest ona prawidłowa. Policjant nie musi być w mundurze, aby obejmowała go szczególna ochrona prawna. Taka sama ochrona prawna dotyczy zarówno policjantów umundurowanych, jak i nieumundurowanych. Nadto, w momencie kiedy funkcjonariusz po służbie podejmuje interwencję zgodnie z przepisami prawa (a więc m. In. Informuje osoby wobec których podejmuje interwencję, że jest policjantem), to od tego momentu przysługuje mu pełna ochrona prawna. Jeśli masz wątpliwości to zacznij od zapoznania się np. z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Katowicach - syg. akt II AKa - 41/02 z dnia 23 maja 2002r. Wyrok ten został opublikowany w Krakowskich Zeszytach Sądowych - KZS 2002, zeszyt nr 10, poz. 79.
3. Komendant nie miał prawa zastosować wobec policjanta żadnych środków dyscyplinarnych, gdyż przeciwko policjantowi nie jest prowadzone żadne postępowanie karne, ani dyscyplinarne. Kwestie związane z zawieszeniem policjanta reguluje szereg aktów prawnych – w tym m. In. Ustawa o Policji.
W dużym skrócie można to podsumować jednym zdaniem: jeżeli przeciwko policjantowi nie jest prowadzone postępowanie karne lub dyscyplinarne, to przełożony nie ma prawa go zawiesić. Zdanie skarżącego obywatela, jest tu nieistotne. Żądanie zawieszenia policjanta, w sytuacji kiedy nie ma przedstawionych żadnych zarzutów, jest tak samo bezpodstawne, jak żądanie przedstawienia Ci zarzutów, za to że komuś np. nie odpowiada Twoja fizjonomia lub koszula.

A teraz niemiła część:
a) Nie musisz po dwa razy wskazywać tego samego artykułu – wystarczy raz,
b) Powołując się na jakiś artykuł, proszę podawać jego źródło,
c) Nie musisz kopiować całej treści artykułu – wystarczy prawidłowo wkleić link do niego. Każdy może sobie sam odczytać artykuł, bez Twojej „pomocy”

I jeszcze jedno (dotyczy także Dr. House) – Ludzie – nie cytujcie całych postów innych osób, a jedynie tą część na którą chcecie odpowiedzieć, lub z którą się nie zgadzacie.
magnatex jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ do kogo skierować skargę? (odpowiedzi: 3) moja sytuacja wygląda tak: mam ubezpieczone auto w znanym nam T.U. tydzień po zapłacie składki miałam stłuczkę, rzeczoznawca z ubezpieczenie wycenił...
§ Gdzie skierować skargę na operatora gsm? (odpowiedzi: 2) Witam. Gdzie skierować skargę na operatora gsm? Dokładnie chodzi o Orange.
§ Do kogo skierować skargę na przewlekłe i nieudolne remonty dróg i kanalizacji publ? (odpowiedzi: 1) Witam. Krótko i zwięźle. Bardzo proszę o pomoc. Rada miasta wydała uchwałę , której wykonawcą jest prezydent miasta. Remonty miały zakończyć się...
§ Gdzie skierować skargę (odpowiedzi: 2) Witam. Mam problem z kurierem GLS otórz kiedyś przyszła paczka do mojego ojca, który dość mocno pokłucił się z krewkim kurierem i musiała...
§ do kogo skierować zażalenie? (odpowiedzi: 6) Witam! Mam pytanie bo nie jestem pewien? Do jakiego organu należy skierować zażalenie na postanowienie prokuratora o odmowie wszczęcia...
§ Pilne!!!Do kogo skierować skargę obywatela .. (odpowiedzi: 4) Do kogo skierować skargę ( zażalenie ) obywatela na bezczynność organu administracji państwowej. Czy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego czy też...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:02.