przestepstwo z art. 222/1kk - Forum Prawne

 

przestepstwo z art. 222/1kk

Witam mam 22 lata jestem studentem i mam problem z alkoholem. Wiem że to nie jest forum anonimowych alkoholików, ale przytrafiła mi się raz taka sytuacja że wypiłem o kilka kieliszków za dużo straciłem kontrole ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:

  • § Zmienili Wyrok
    Witam Dnia 17 lipca 2017 roku dostałem wyrok z art 286 w grzywnie w wysokosci 4000zł i koszty sądowe 456zl,64gr Po...
  • § Odpowiedź na akt oskarżenia - ...
    Jestem oskarżony w sprawie karnej, w akcie oskarżenia napisane jest że moje zeznania nie mają pokrycia z dowodami....
  • § Odwołanie od decyzji Sądu
    Witam, mam nietypowy problem. 3 lipca 2017 roku wydano postanowienie o rozłożeniu grzywny na raty poczynając...

Odpowiedz
 
25-11-2010, 14:50  
andkoz
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie przestepstwo z art. 222/1kk

Witam mam 22 lata jestem studentem i mam problem z alkoholem.
Wiem że to nie jest forum anonimowych alkoholików, ale przytrafiła mi się raz taka sytuacja że wypiłem o kilka kieliszków za dużo straciłem kontrole nad sobą, darłem sie przed jakimś lokalem przyjechała policja wyzywałem ich oni mnie wtargali do radiowozu przy czym oczywiście stawiałem opór szarpiąc się z nimi.
Na izbie przesiedziałem równiutkie 24h dostałem także mandat 500zl za wulgaryzmy a po pewnym czasie przyszło wezwanie jako podejrzany o przestępstwo z art. 222/1kk.
Czy mam jakaś szanse uniknąć wyroku który notabene niszczyłby moja przyszłość?
andkoz jest off-line  
25-11-2010, 16:11  
ChrisYS
Moderator
 
ChrisYS na Forum Prawnym
 
Posty: 2.184
Domyślnie RE: przestepstwo z art. 222/1kk

No nie dramatyzujmy przyszłości nie zniszczy ewentualnie troszkę skomplikuje i to przyszłość niedaleką.

Jeżeli nie był Pan karany jest duża szansa na warunkowe umorzenie postępowania. Jednakże musi się Pan postarać i porozumieć się z prokuratorem. Polecam także przedstawić prokuratorowi zaświadczenie o podjęciu terapii leczenia uzależnień.
ChrisYS jest off-line  
25-11-2010, 16:34  
etisha
Stały bywalec
 
Posty: 801
Domyślnie RE: przestepstwo z art. 222/1kk

Cytat:
Napisał/a ChrisYS Zobacz post
Polecam także przedstawić prokuratorowi zaświadczenie o podjęciu terapii leczenia uzależnień.
To jest bardzo ważne. Nawet jak dojdzie do sprawy może pomóc. A i chodzi o leczenie dla siebie również, nie tylko dla kwitu.
etisha jest off-line  
03-12-2010, 08:59  
andkoz
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie

Witam, byłem na komendzie i dali mi zarzuty obrażania, grożenia i naruszenia nietykalności cielesnej czyli 3 paragrafy jak powiedział policjant cały zestaw. Zadzwonił do prokuratora i powiedział ze załatwi mi niski wyrok jak sie poddam dobrowolnie karze, dostałem zawiasy na 3 lata i 800 zl grzywny czy to niska kara waszym zdaniem?? czy odwołać sie od dobrowolnego poddania się karze?

aha chciałem zaznaczyć jeszcze ze nie zdążyłem zapisać się na terapie odwykową przed przesluchaniem
andkoz jest off-line  
10-02-2011, 08:44  
andkoz
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie nietykalnosc policji

Witam jakiś rok temu pod wpływem alkoholu (kompletnie pijany) szarpałem sie i naubliżałem policji. Przesiedziałem 24 godziny na izbie wytrzeźwień. Po kilku miesiącach przyszło mi wezwanie zostałem oskarżony o ubliżanie, naruszenie nietykalności i grożenie policji przyznałem sie do winy ponieważ i tak nic nie pamiętam wiem że ci policjanci to młodzi ludzie z bloku obok z jendym mialem juz na pienku wiec na pewno mnie nie prowokowali bo choc mam problemy z alkocholem to na pewno nie rzucam sie na policje bez powodu. Chodzi o to że przyznalem sie do winy i poddalem wyrokowi z miejsca dostalem 10 miesiecy w zawieszeniu na 3 lata i 800zl grzywny, 28 lutego jest sprawa myslicie ze jest sens na nia isc czy jest szansa na mniejszy wyrok czy w takim przypadku jest w ogole mowa o warunkowym umorzeniu?? Dodam że studiuje i pracuje, nigdy nie miałem problemów z prawem.
andkoz jest off-line  
10-02-2011, 21:54  
radpor
Stały bywalec
 
Posty: 2.139
Domyślnie RE: nietykalnosc policji

Napisz z jakich art. jest oskarżony i co dokładnie tam nagadałeś?
radpor jest off-line  
11-02-2011, 06:16  
destructor
Zbanowany
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: nietykalnosc policji

Cytat:
wiem że ci policjanci to takie młode szczyle
A co ma wiek do bycia policjantem?
Jeśli nie masz papugi to w tej sprawie nie licz na mniej.
destructor jest off-line  
11-02-2011, 07:38  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.486
Domyślnie RE: nietykalnosc policji

1. andkoz prosze uważać na słownictwo,
2. jeśli chcesz walczyć o niższy wyrok, to jedyne co możesz to wycofać się z zawartej ugody. Sprawa wówczas będzie rozpatrzona w normalnym trybie, i możesz dostać mniejszy wyrok od wcześniej zaproponowanego, taki sam, albo wyższy. Samo pójście na posiedzenie nie jest przesłanką do zmniejszenia wymiaru kary.
3. określenie "policjanci mnie na pewno sprowokowali" jest żałosne. Jesli ktoś nie umie pić, to nie powinien pić. Obarczanie policjantów winą za swoją skrajną głupotę jest delikatnie mówiąc niepoważne. A patrząc na Twoje podejście, prędzej uwierzę że jedyna wina policjantów polegała na tym, że pokazali Ci się na oczy.
magnatex jest off-line  
11-02-2011, 10:01  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: przestepstwo z art. 222/1kk

Jednak jest coś na rzeczy gdy chodzi o bardzo młodych policjantów.Chyba są bardziej nerwowi od tych starszych.Nikogo w ten sposób nie usprawiedliwiam.Myślę tylko,że starsi, bardziej doświadczeni policjanci nie są tak łatwo obrażalscy.Poza tym jak klienta się zatrzymuje i pakuje do samochodu to bywa że stawia opór.Takie sprawy najczęściej oparte na zeznaniach bo śladów walki brak.Reasumując,młody czy stary policjant jeśli go obrażono, naruszono publicznieto ma szczególny obowiązek zakończenia sprawy aktem oskarżenia.Sygnał musi być jasny-policjant na służbie jest nietykalny.Jeśli chodzi o warunkowe umorzenie-kiepskie perspektywy.Właśnie na publiczne działanie sprawcy.
 
11-02-2011, 10:06  
destructor
Zbanowany
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: przestepstwo z art. 222/1kk

Cytat:
Jednak jest coś na rzeczy gdy chodzi o bardzo młodych policjantów.Chyba są bardziej nerwowi od tych starszych
I tu się mylisz, bo bywa wręcz odwrotnie.
To podejście polaczków jest takie. Bo młody to gnojek powinien mi dzień dobry mówić a nie legitymować mnie. I tylko o to tu chodzi.
destructor jest off-line  
11-02-2011, 13:57  
radpor
Stały bywalec
 
Posty: 2.139
Domyślnie RE: przestepstwo z art. 222/1kk

Ostatnio miałem przypadek faceta, który niby zwyzywał 2 policjantów, którzy go przesłuchiwali. Facet na 100% niewinny. Obrona była taka, że przyznał się i warunkowe umorzenie.
Co dziwne, to ten pan nie mógł uwierzyć, że jak się przyzna do czegoś czego nie zrobił to dostanie niższą karę niż by się nie przyznał.
Nie oskarżam policji, ale znam za dużo sytuacji, kiedy z niewinnego robią winnego, a jak wiadome 2 policjantów vs jeden oskarżony/obwiniony i wyrok gotowy do drukowania.

Nie wspominam już o kontroli drogowej, bo sam miałem kilka zdarzeń, iż chcieli mi wmówić wyroczenia których nie popełniłem.

Coraz bardziej zastanawiam się nad tym, co by to było, gdyby wariograf był na porządku dziennym... wydaje mi się, że statystyki skazanych by się znacznie zmiejszyły, ale niestety na chwilę obecną jest to niemożliwe do spełnienia.
radpor jest off-line  
11-02-2011, 14:11  
destructor
Zbanowany
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: przestepstwo z art. 222/1kk

Policjanci nie drukują wyroków. Wyroki wydaje Sąd.
destructor jest off-line  
11-02-2011, 14:16  
radpor
Stały bywalec
 
Posty: 2.139
Domyślnie RE: przestepstwo z art. 222/1kk

Cytat:
Napisał/a destructor Zobacz post
Policjanci nie drukują wyroków. Wyroki wydaje Sąd.
Dzięki, teraz będę wiedział...
radpor jest off-line  
13-10-2011, 09:52  
Emppu
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: przestepstwo z art. 222/1kk

Ja miałem jeszcze lepszą akcję. Młody strażnik miejski PILNOWAŁ fotoradaru siedząc w nieoznakowanym samochodzie zaparkowanym przy garażach. Temu fotoradarowi się przyglądałem jedynie. On do mnie podchodzi pytając "Panu się nudzi? Proszę dowód osobisty". Pokazałem nieprzyzwoity gest środkowym palcem i sobie odszedłem. Wezwał patrol zmotoryzowanych którzy zatrzymali mnie przed samym dworcem PKP w Szczecinku :/ Oczywiście doszło do szarpaniny bo ja twierdziłem uparcie że nie próbowałem zniszczyć fotoradaru. Jak mnie idioci zmotoryzowani powalili na ziemię to jednego ugryzłem w przedramię. Potem 24h na izbie zatrzymań, zarzuty z art. 222 § 1 k.k. że się szarpałem ze strażnikami i jednego ugryzłem w rękę. W ciągu tych 24h oczywiście doprowadzenie do szczecineckiej prokuratury która wydała postanowienie o oddaniu pod dozór policji, który jednak mi uchylił sąd w Szczecinku raptem po pięciu dniach (powód: orzeczony dozór kuratora sądowego w innej sprawie i sytuacja życiowa wymuszająca na mnie częste zmiany adresu pobytu plus studia stacjonarne, a więc brak podstaw do przypuszczeń że mógłbym się ukrywać albo inaczej utrudniać postępowanie). W efekcie tylko raz poszedłem na dozór policji. Ja przyjąłem inną linię obrony - strażnik który pilnował fotoradaru mógł wpierw sprawdzić czy fotoradar był w jakikolwiek sposób uszkodzony a dopiero wzywać patrol SM a dodatkowo zatrzymujący mnie patrol zachowywał się wobec mnie agresywnie.
Emppu jest off-line  
13-10-2011, 14:43  
destructor
Zbanowany
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: przestepstwo z art. 222/1kk

Z twojej opowieści nie wynika co pomyślał strażak a jedynie to że chciał cię wylegitymować a ty masz OBOWIĄZEK to zrobić. I nie wzywał patrolu w związku z uszkodzeniem fotoradaru. Dalsze postępowanie strażników wzorowe, no może oprócz tego że pozwolił się ugryźć. Podaj jednostkę to wyślę pochwałę. Mam nadzieję że wyrok będzie surowy.
destructor jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Przestepstwo czy nie?? (odpowiedzi: 12) Mam dość specyficzne pytanie, zalozmy ze ma miejsce taka sytuacja: W Internecie pewien pan zlozyl wniosek o pozyczke(w jakiejś instytucji...
§ małe przestepstwo (odpowiedzi: 181) Od razu powiem ze nigdy wczesniej tego nie zrobiłem i juz nie zamierzam zrobic. "Opentał mnie diabeł w sklepie" i naszło mnie "zabrać" dysk twardy o...
§ małe przestepstwo cz.2 (odpowiedzi: 2) WIdze ze nie wszyscy zrozumieli moje pytanie i zamkneli temat. teraz jest wykroczenie: a wiec w takiej sytuacji prokurator ma coś do tego?, może o...
§ czy to przestepstwo? (odpowiedzi: 5) czy napisanie komus w komentarzu na jego blogu(komentarze sa moderowane) slow w stylu : ''jestes brzydka'', tak po prostu, bez grozb czy wulgaryzmow,...
§ czy to przestepstwo? (odpowiedzi: 17) Witam, dzisiaj kolezanka z pracy opowiedziała mi o pewnym niebagatelnym problemie. Ona jest mężatką, jej mąż pracuje za granica, poznala tu w PL...
§ Co to za przestepstwo? (odpowiedzi: 2) Czesc.chcialbym sie dowiedziec co oznaczaja nastepujace przestepstwa: streczycielstwo, kuplerstwo, sutenerstwo.Szukalem ale nie moge nigdzie znalezc...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.