Kradzież dokumentów i telefonów - Forum Prawne

 

Kradzież dokumentów i telefonów

Witam wszystkich . Tydzień temu podczas gdy moi współlokatorzy spali (mieszkam w akademiku) a ja byłem pod prysznicem ktoś wszedł do naszego pokoju i zabrał nam telefony i portfele z pieniędzmi i dokumentami. Łączna wartość ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
28-11-2010, 19:09  
bubujogi
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie Kradzież dokumentów i telefonów

Witam wszystkich .
Tydzień temu podczas gdy moi współlokatorzy spali (mieszkam w akademiku) a ja byłem pod prysznicem ktoś wszedł do naszego pokoju i zabrał nam telefony i portfele z pieniędzmi i dokumentami. Łączna wartość wszystkiego około 2 tys. złotych. Najprawdopodobniej był to ktoś z mieszkańców akademika bo nie było żadnych gości tej nocy.

Dokumenty zastrzegliśmy gdzie się dało i poinformowaliśmy o sytuacji policję. Sprawę przekazano kobiecie, z którą mieliśmy się skontaktować celem doniesienia numerów IMEI telefonów.

Gdy się z nią spotkaliśmy oczywiście 'nie zdążyła' zapoznać się ze sprawą więc jej opisaliśmy co i jak. Stwierdziła, że sprawa zostanie umorzona za 2 tygodnie i to wszystko co miała nam do powiedzenia.
Na moje pytanie odnośnie podań do operatorów telekomunikacyjnych w sprawie wykrycia naszych numerów IMEI odrzekła, że nie zna żadnych tego typu procedur a jeśli są to policja nie będzie wydawać tysięcy złotych na szukanie telefonu bo nie ma do tego ludzi i to nasza wina bo jakoś jej nigdy nikt nie okradł mimo iż uczestniczy w różnych imprezach... .

I teraz moje pytanie

Jakie kroki ja jako "zwykły Kowalski" mogę poczynić, gdyż widzę Policja nie zamierza nic robić??
Telefonu póki co nie blokować?
Czy mogę i jeśli tak to do kogo i jakie podanie złożyć w sprawie wykrycia naszych numerów imei?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
bubujogi jest off-line  
28-11-2010, 19:22  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kradzież dokumentów i telefonów

1. Na razie poczekaj na rozwój wydarzeń, na każde postanowienie przysługuje zażalenie.
2. Oczywiście, że powinieneś zablokować.
3. Ale jakie podanie ?
 
28-11-2010, 19:27  
bubujogi
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Kradzież dokumentów i telefonów

Jak zablokuję numer IMEI to już nikt telefonu nie będzie używał albo zmieni IMEI i wtedy dupa blada - jak go odnajdą.

No nie wiem - jakiekolwiek - do prokuratury czy gdzieś bo policjantka mi wprost powiedziała, że nic nie zrobią a ona o tym pojęcia nawet nie ma.

Albo też co napisać w odwołaniu o umorzenie śledztwa ?
bubujogi jest off-line  
28-11-2010, 19:35  
Markiz32
Praktyk
 
Markiz32 na Forum Prawnym
 
Posty: 21.197
Domyślnie RE: Kradzież dokumentów i telefonów

umów się na rozmowę z Komendantem danej jednostki Policji - raz w tygodniu powinien mieć wyznaczony czas na "wysłuchiwanie skarg próśb i zażaleń..

a policjantka jak nie zna procedur to powinna się doszkolić a nie rozpowiadać o swej niewiedzy "klientom"...
Markiz32 jest off-line  
28-11-2010, 20:56  
bubujogi
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Kradzież dokumentów i telefonów

Wiesz jak jest - w policji mało kto jest z przypadku. Jak pójdę donieść na niekompetencję jednego z nich to moja sprawa pójdzie na samo dno... .

Jakoś dyplomatycznie bym musiał z nim zagadać. A jeśli nie ma takiej możliwości powiedzcie mi co gdy za tydzień już około umorzą śledztwo? Czy oni wnioskują do operatorów telek. o wydanie numerów telefonicznych czy tego nie robią ? Jeśli nie czy napisać w odwołaniu, że tego nie zrobili ? Ma ktoś w takiej sprawie doświadczenie ?
bubujogi jest off-line  
28-11-2010, 21:54  
lukaszhuras
Stały bywalec
 
lukaszhuras na Forum Prawnym
 
Posty: 1.057
Domyślnie RE: Kradzież dokumentów i telefonów

A co Ci to da?Ktoś kto kradnie telefon na pewno już zmienił numer IMEI.Da się to zrobić bez problemów.Polecam oglądać mniej filmów amerykańskich.Zablokuj tel i po sprawie.Gdyby to się tak łatwo dało namierzyć telefon to nie byłoby żadnych kradzieży.Wiesz ile to kosztuje?

Pokój należy zamykać.Mocno musieli spać skoro nic nie słyszeli...
lukaszhuras jest off-line  
28-11-2010, 22:27  
bubujogi
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Kradzież dokumentów i telefonów

Po co miałbym go blokować skoro ktoś Twoim zdaniem i tak zmienił IMEI... pfff.
Polecaj dalej byle nie mnie.
Po Twoich wpisach na tym forum widać, że jesteś krzykaczem a do pomocy się nie garniesz więc daruj sobie pisanie w tym temacie.

I teraz ja polecam Ci przeczytać jakąś książkę o sieciach telekomunikacyjnych to może się dowiesz jak łatwo jest 'namierzyć' telefon. Tylko wniosek o wydanie tych dokumentów do operatora może złożyć policja bądź prokuratura.

Prosiłbym dalej o rady - jak zmusić policję do działania... ?
bubujogi jest off-line  
29-11-2010, 09:12  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kradzież dokumentów i telefonów

Cytat:
Prosiłbym dalej o rady - jak zmusić policję do działania... ?
Przecież Markiz już Ci napisał...

Cytat:
Jak pójdę donieść na niekompetencję jednego z nich to moja sprawa pójdzie na samo dno... .
Nie przesadzaj, złożenie skargi na X do jego przełożonego nie skutkuje bynajmniej tym,że sprawa zostaje odłożona na półkę.

Cytat:
Jeśli nie czy napisać w odwołaniu, że tego nie zrobili ?
W zażaleniu możesz napisać wszystko , m.in to,o czym wspomniałes.
 
29-11-2010, 09:31  
bubujogi
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Kradzież dokumentów i telefonów

Ok, dzięki. Dam znać co z tego wyszło. pozdrawiam
bubujogi jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kradzież telefonów, laptopa i pieniędzy, sprawca ujęty i zwrot poniesionych strat. (odpowiedzi: 2) Witam, jestem pracownikiem firmy obsługującej imprezy (jeździmy z dmuchańcami dla dzieci). W ten weekend byliśmy na festynie i zdarzył się incydent...
§ Kradzież telefonów (odpowiedzi: 10) Witam. Otóż skradziono mi telefon. Zgłosiłem to na policję, złożyłem zeznania lecz policjant po jakimś czasie odstąpił od śledztwa ponieważ wartość...
§ Kradzież telefonów? (odpowiedzi: 5) Witam! Celowo nadałam prowokacyjny tytuł tematowi dyskusji, bo być może ktoś zwróci uwagę i mi pomoże. Mianowicie kilka miesięcy temu znalazłam 2...
§ Kradzież dwóch telefonów. (odpowiedzi: 1) Siema. W tym roku w listopadzie skończę lat 16. Ukradłem z kumplem w szkole z głupoty dwa telefony. Na drugi dzień byliśmy podejrzani i w następnym...
§ kradzież dokumentów (odpowiedzi: 7) Witam, w zeszłym roku mój chłopak zgubił dokumenty w Austrii, Kiedy był załatwiać w Polsce sprawy związane z wydawaniem nowych dokumentów usłyszał,że...
§ Kradzież telefonów ze współwłasności (odpowiedzi: 3) witam, razem z ojcem i bratem i ciotką jestem współwłaścicielem pewnej nieruchomości - nie ma zniesienia współwłasności. wczoraj mój ojciec został...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:37.