Proszę o pomoc w sprawie znęcającego się alkoholika nad rodziną - Forum Prawne

 

Proszę o pomoc w sprawie znęcającego się alkoholika nad rodziną

Witam serdecznie. Sprawa wygląda następująco... Rodzina: mama, tata i córka... Ojciec alkoholik, nie pracuje, brak środków dochodu, on utrzymuje się ze spadku po ojcu, nie łoży nic na rodzinę. Nie pracuje od 90 lat, z ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
04-05-2011, 11:07  
pan_prokurator
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Proszę o pomoc w sprawie znęcającego się alkoholika nad rodziną

Witam serdecznie.
Sprawa wygląda następująco...
Rodzina: mama, tata i córka...
Ojciec alkoholik, nie pracuje, brak środków dochodu, on utrzymuje się ze spadku po ojcu, nie łoży nic na rodzinę.
Nie pracuje od 90 lat, z małą przerwą w 2008roku jak miał wszywkę to pracował.. później dalej pił aż do dziś.. jutro pewnie będzie znowu pił...
Matka.... chora na rencie, niezdolna do pracy i to naprawdę, nie ściemnia.
Córka, pracuje od rana do nocy, 9-22. Utrzymuje całą rodzinę, ma własny mikro-biznes.
Tak więc mam prośbę, o ukierunkowanie tego co mamy zrobić.(Ja jestem chłopakiem dziewczyny i (...) , pomagałem jak mogłem do dziś, robiłem remont starałem się, a on wyśmiewał się z tego że robię za free dla nich. )
Całe jego życie polega na wyśmiewaniu z innych, gość popadł w samouwielbienie on jest najlepszy najmądrzejszy wielki Pan i władca świata.
Psychicznie znęca się na córką, wymusza na niej utrzymywanie całej rodziny, ponieważ jak to on twierdzi, on nie musi pracować, jest równouprawnienie- stażem pracy to on też nie może się pochwalić, pracował tak długo jak nie pił.. a pił cały czas.
Wyzwiska jakieś kłótnie wyrzuty iż sytuacja jest jaka jest zwala na wszystkich innych, nie dla siebie, zachowanie 15-latka który musi iść do pracy utrzymać rodzinę itd.
Zamontowanie muszli wc zajęło mu 3miesiące. Remont? a co to jest? 20lat w jednych ścianach... bez remontu, wszelkie działania w domu zostały podjęte "batem" jak go się jakoś nie zmusiło do pracy to nic nie robił.
Całe życie twierdzi że mu nie jest nic potrzebne do życia, jak coś zacznie robić to wlecze się to tak że ktoś inny musi to zrobić bo nikt nie ma roku by czekać aż on skończy.
Dlatego proszę o pomoc jakiegoś specjalistę, osobę doświadczoną w podobnych sprawach, wynik jaki chcemy uzyskać?
LECZENIE, w ostateczności WIĘZIENIE.
Mamy dosyć gróźb, wywlekania czegoś że on kupił w latach '88 '93, że to za pieniądze jego tatusia... może to i prawda. Za jego nic nie ma skoro nie pracował to za co?
A spadek dostał w 2007 roku? koło 120tyś zł... teraz?
Chyba już nic nie ma, głowy sobie nie urwę.
A każda złotówka łożona na rodzinę, jest 100-krotnie wywlekane, że on dał 10zł na zakupy... tak ale co za to kupią?
Drwiny wyśmiewanie, wyzywanie od głupich, debili itp?
Przez niego jakiekolwiek zmiany posunięcie się do przodu jest niemożliwe..
Zaproszenie koleżanki do domu znajomych? nigdy nikt nigdy u niej nie był, bo tatuś alkoholi może leży w pokoju napity i nie będzie można przejść do pokoju, wstyd smród...(pokoje przechodnie)
hmm... dziewczyna mnie zaprosiła do siebie do domu po pół roku.(okres w którym jej ojciec nie pił- bał się mnie)
Pierwsze wrażenie strach, później tak jakby zrozumienie
Tak wygląda życie.. Życie? to jakiś koszmar.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
PS piszę w imieniu mojej dziewczyny i moim własnym.
Mam dosyć tej osoby i jej zachowań..
pan_prokurator jest off-line  
04-05-2011, 20:07  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.525
Domyślnie RE: Proszę o pomoc w sprawie znęcającego się alkoholika nad rodziną

Post jest napisany zbyt lakonicznie, aby się do niego merytorycznie odnieść. To, że ktoś nie łoży na utrzymanie współmieszkańców, zwłaszcza w sytuacji kiedy na osobie tej nie ciąży stosowny obowiązek prawny, nie wyczerpuje znamion przestępstwa.
Należało by szczegółowo poznać relacje domowników, aby ustalić czy doszło do popełnienia jakiegokolwiek przestępstwa (m. in. czy zachowanie owego Pana wyczerpuje znamiona znęcania się psychicznego lub fizycznego).
Na to, że ów Pan w trybie pilnym trafi na leczenie odwykowe, specjalnie bym nie liczył. Jeśli on sam nie wyrazi ku temu zgody, to ewentualnych chętnych do przymusowego leczenia czeka bardzo długa droga z bardzo niepewnym finałem.
Analogicznie wygląda sytuacja z ew. przestępstwem. Jeśli ów Pan nie był wcześniej karany, to przyjąwszy nawet że dostanie zarzuty za znęcanie się psychiczne, a nie był wcześniej karany, to szanse na to że Sąd skaże go na bezwzględną karę pozbawienia wolności, są niezbyt wielkie.
magnatex jest off-line  
05-05-2011, 22:48  
pan_prokurator
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Proszę o pomoc w sprawie znęcającego się alkoholika nad rodziną

Postaram sie to scislej opisac, z gory przepraszam za styl i pisownie. Odpisuje z telefonu.
Osoba ta posiada niebieska karte. byla kilka razy na izbie wytrzezwien oraz byla wzywana policja do awantur w domu. Policja posiada "notatki"
Prosze o rade co mozna zrobic by sytuacja w domu sie uspokoila.
Najlepiej jakies przymusowe leczenie.
Pozdrawiam
pan_prokurator jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ matka i bracia znęcają się psychicznie nad moją rodziną (odpowiedzi: 3) witam mam ogromny problem który prowadzi do załamania psychicznoego mojej osoby długa historia ale postaram się opowiedziec w skrucie: w 2007roku...
§ Eksmisja ojca alkoholika znęcającego się psychicznie nad rodziną. (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie. Chciałbym zasięgnąć Państwa porad i sugestii odnośnie postępowania względem ojca alkoholika znęcającego się psychicznie (w...
§ Brat znęca się nad rodziną proszę o pomoc (odpowiedzi: 14) Witam, mój problem dotyczy rodzonego brata, który jest alkoholikiem od ok.4 lat. Mieszkam z rodzicami i bratem w domu jednorodzinnym, starsza siostra...
§ Wymeldowanie osoby znęcającej się nad rodziną (odpowiedzi: 2) Witam, mam taki wielki problem, mianowicie. Wraz z mamą i młodszą siostra mieszkamy w mieszkaniu własnościowym należącym do moich rodziców (oboje są...
§ Jestem ojcem 5-letniego Szymona i mężem matki znęcającej sie nad nim.. proszę o pomoc (odpowiedzi: 31) Ratujcie Szymona! Matka znęca się nad 5-letnim dzieckiem - Policja i prokuratura umarzają sprawę... Jestem ojcem 5-letniego Szymona i mężem...
§ eksmisja alkoholika proszę o pomoc (odpowiedzi: 3) Dzień dobry moja sytuacja wygląda następująco: Mój ojciec jest alkoholikiem. Był na leczeniu odwykowym, niestety nic to nie dało. Dwa razy stracił...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:28.