Nadużywanie władzy przez policje - Forum Prawne

 

Nadużywanie władzy przez policje

Witam W dniu 04:09:2011r. o godz 23:20 - 23:50 na stacji paliw 'Orlen' odbyła się następująca scena. Wraz z grupą ludzi (tylko część z nich znałem osobiście) wychodziłem ze sklepu znajdującego się na tejże stacji ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
06-09-2011, 20:47  
RadosławWielki
Użytkownik
 
Posty: 31
Domyślnie Nadużywanie władzy przez policje

Witam
W dniu 04:09:2011r. o godz 23:20 - 23:50 na stacji paliw 'Orlen' odbyła się następująca scena. Wraz z grupą ludzi (tylko część z nich znałem osobiście) wychodziłem ze sklepu znajdującego się na tejże stacji paliw, część osób w tej grupie w tym kilku moich znajomych (lecz nie ja sam) w swej głupocie zaczęło śpiewać "Mamy tradycje je**ć policje".
Akurat na przeciwko stały dwa policyjne radiowozy miniwany (tzw. s**i), policjanci gdy to usłyszeli bez słowa wyszli z radiowozów i zaczęli bić nas (wszystkich w wychodzącej ze sklepu grupie) po nogach tonfami i zapędzać w stronę radiowozów, jednak do tego się przyczepić nie mogę gdyż nie mam na to żadnych dowodów gdyż na drugi dzień musiałem jechać do pracy i nie mogłem zrobić obdukcji, no chyba że 'Orlen' będzie tak miły i użyczy taśmy ze swych kamer.
Właściwe zdarzenie miało miejsce już przy radiowozie na którego zajście mam dowód w postaci materiału firmowego trwającego 12:11 (z czego 1:10 jest z wizją a reszta tylko dźwięk) Może mandacik.wmv - YouTube

Poniżej podam moje osobiste zastrzeżenia do zachowań Panów policjantów, zaznaczę również że zajście odbyło się na krótko po zakończeniu festynu 'Zakończenie lata' , gdzie sprzedawany był alkohol pod którego nie małym wpływem w trakcie całego zajścia byłem. Jednak fakt iż ktoś jest pod wpływem alkoholu chyba nie pozbawia go wszystkich praw obywatelskich ?

1. Policjanta legitymujący i wypisujący mi mandat nie przedstawił mi się na moje wyraźne żądanie nie okazał mi legitymacji służbowej. (cały filmik).
2. Funkcjonariusz groził mi słowami "... I Ci wpierdol spuszczę..." (3:05).
3. Policjant wyraźnie sugerował mi że jedyne 'opcje' jakie mam to podpisać mandat lub jechać na dołek nie pouczył mnie o prawie odmowy mandatu a wręcz natarczywie zachęcał do podpisania go. (cały filmik)
4. Policjant mimo iż kilka razy powtarzał że wypisuje mi mandat z art. 51 KW na kwotę 100PLN napisał mandat z art. 140 KW na kwotę 500PLN. Dodam w tym punkcie iż mam wysoką wadę wzroku oraz jaskrę o której (o jaskrze) poinformowałem funkcjonariusza on mandat wypisywał wewnątrz nie oświetlonego radiowozu gdzie sam (pamiętając o tym również że byłem pod wyraźnym wpływem alkoholu) co uniemożliwiło mi przeczytanie tego co jest napisane w treści mandatu. Dodam jeszcze że do tej pory jak się okazuje w swej głupocie ufałem w prawość i prawdomówność funkcjonariuszy policji więc skoro powiedział mi że pisze mandat na 100PLN uwierzyłem mu 'na słowo'. (11:43)
5. Funkcjonariusz nie pouczył mnie o prawie zażalenia do prokuratury na jego czynności
6.Gdy ja mówię że ja nie śpiewałem policjant odpowiada że on i koledzy słyszeli, ja na to że moi koledzy słyszeli że ja nie śpiewałem a on na to że koledzy śpiewali głośniej więc dlatego nie słyszeli, to jakim cudem funkcjonariusze słyszeli mnie jak rzekomo śpiewam skoro moi koledzy śpiewali na tyle głośno że nawet oni mnie nie słyszeli a stałem z nimi ramie w ramia a słyszeli mnie funkcjonariusze stojący 20m dalej (10:20)
7. Policjant prosto w oczy mówi mi że znalazłem się w nie odpowiednim czasie i nie odpowiednim miejscu (11:00)

Poniżej opisze kroki które zamierzam w tej sprawie podjąć, liczę iż państwo zweryfikują ich zasadność oraz praktyczne szanse na zakończenie ich pozytywnie dla mojej skromnej osoby.
1. Wysłanie zapytania publicznego do KWP w Lublinie o podanie mi danych policjanta który wypisał mi mandat na podstawie nr służbowego wpisanego w mandacie
2. Skarga na zachowanie funkcjonariusza do komendanta KWP w Lublinie, komendanta KMP w Lublinie oraz komendanta Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Lublinie (do której wykonujący na mnie czynności policjant należy)
3. Zażalenie do prokuratury na nieprawidłowości wyżej opisane
4. Złożenie do prokuratury wniosku o podejrzenie popełnienie przestępstwa z art. 190 KK
5. Złożenie do sądu wniosku o uchylenie mandatu karnego. I tu moje wielkie pytanie do państwa jak taki wniosek starać się argumentować. Ja widzę dwie możliwości albo na podstawie tego filmiku że znalazłem w niewłaściwym miejscu ... czyli funkcjonariusz sam potwierdził ze żadna wina po mojej stronie nie leży lub idąc za słowami zawartymi w
( Wykroczenia przeciwko obyczajności) udowadniać iż "W istocie nie wiadomo, jakich czynów przepis ten zakazuje, a w konsekwencji można chyba uznać, że jego obowiązywanie w dotychczasowym brzmieniu narusza zasadę nullum crimen sine lege." oraz idąc za wykładnią policyjną zawartą w Biuletynie Prawnym Komendy Głównej Policji
( http://lex.pl/czasopisma/bpkgp/art_140_kw.html) wykazać że przyśpiewki o które niesłusznie oskarża mnie policja nie wyczerpują znamion czynów przez art. 140 KW opisanych.

To chyba tyle liczę na wasze pomoc i ewentualne podzielenie się podobnymi doświadczeniami
RadosławWielki jest off-line  
07-09-2011, 21:56  
Animus17
Użytkownik
 
Posty: 49
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

Skoro masz dowód w postaci tego filmiku idź od razu do prokuratury
Animus17 jest off-line  
08-09-2011, 11:52  
admusso
Użytkownik
 
Posty: 37
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

jezeli zdarzenie to mialo miejsc mniej niz 14 dni temu, idz do lekarza pierwszego kontaktu/pogotowie i powiedz ze miejsca w ktore byles uderzany Cie bola. Wysla Cie na przeswietlenie. Poznej idz do neurologa i ortopedy i owiedz o calym zdarzeniu i powiedz ze bola Cie te miejsca. Na wszystko bierz imienne faktury. Policja bedzie musiala Ci zaplacic odszkodowanie
admusso jest off-line  
11-09-2011, 13:54  
pokrzywdzona20
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

witam, ja również, jak kolega wyżej zostałam niesłusznie ukarana przez policje za picie alkoholu w miejscu publicznym; mimo że nie spożywałam owego trunku. Policjant groził mi izbą wytrzeźwień i innymi wymysłami, chociaż nie zbadali mnie nawet alkomatem. Czy jest jakaś opcja, abym uniknęła niesłusznej kary. Czuję sie bardzo pokrzywdzona i bezpodstawnie ukarana za czyn, którego nie popełniłam. POMOCY!
pokrzywdzona20 jest off-line  
11-09-2011, 14:08  
Tequilla
Użytkownik
 
Tequilla na Forum Prawnym
 
Posty: 216
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

Cytat:
jak kolega wyżej zostałam niesłusznie ukarana przez policje za picie alkoholu w miejscu publicznym; mimo że nie spożywałam owego trunku.
Więc czemu przyjęłaś mandat?
Ludzie, jeśli jesteście niewinnie oskarżani to trzeba się bronić... przede wszystkim nie podpisywać mandatów, choćby nie wiem co.

Straszył i co z tego? Pewnie robił to specjalnie bo wiedział, że zmiękniesz.
A skoro nie piłaś i nawet chętnie poddałabyś się badaniu alkomatem- to należało twardo stać przy swoim.

Na odwołanie od mandatu masz 7 dni.
Tequilla jest off-line  
11-09-2011, 16:07  
KronX
Przyjaciel forum
 
Posty: 9.166
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

Cytat:
Napisał/a Tequilla Zobacz post
Na odwołanie od mandatu masz 7 dni.
Tyle, że jego efekt już jest znany.
KronX jest off-line  
12-09-2011, 02:23  
rogacz1988
Stały bywalec
 
Posty: 422
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

Tak się zastanawiam - czemu ci wszyscy niesłusznie dostający mandaty są pod wpływem alkoholu? Kto wam każe pić?

Tak poza tematem: Podczas czynności służbowych obywatele mają prawo nagrywać Policjantów bez poinformowania ich o tym?
rogacz1988 jest off-line  
12-09-2011, 08:11  
Animus17
Użytkownik
 
Posty: 49
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

rogacz1988 tak jest zawsze, że ci co dostali mandat są najbardziej pokrzywdzeni, najmocniej psioczą na Policję/SM, funkcjonariusz był chamski, nadużywał uprawnień itp. ale, że sami dopuścili się wykroczenia/przestępstwa to nie widzą...
Animus17 jest off-line  
12-09-2011, 11:10  
pistollo
Stały bywalec
 
Posty: 3.450
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

Nie szufladkujcie. Są różne przypadki. Często milicja i ormo nadużywa władzy.
pistollo jest off-line  
12-09-2011, 14:12  
rogacz1988
Stały bywalec
 
Posty: 422
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

Cytat:
Napisał/a pistollo Zobacz post
Często milicja i ormo nadużywa władzy.
Obudź się, milicji i ormo już dawno niema.

Wracając do mojego pytania:
Orientuje się ktoś jak to wygląda w stosunku do Policjantów?
Jeżeli ktoś ich nagrywa podczas czynności służbowych i ich o tym nie informuje - ma takie prawo?
Bo jeśli nie to rozumiem że osoba która wstawiła nagranie do internetu może być pozwana do sądu przez funkcjonariuszy których widać na nagraniu.
rogacz1988 jest off-line  
12-09-2011, 14:56  
Animus17
Użytkownik
 
Posty: 49
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

Mi się wydaje, że można nagrywać jeżeli chce się udowodnić przestępstwo.
Animus17 jest off-line  
12-09-2011, 16:22  
RadosławWielki
Użytkownik
 
Posty: 31
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

Kolego rogacz 1988 pozwól iż rozwieje twe wątpliwości

Umundurowanego policjanta można filmować i fotografować w miejscach publicznych.

"Z kolei Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji powiedział, że "umundurowanego policjanta w miejscu publicznym można filmować, fotografować i nagrywać i nikt nie potrzebuje na to jakiekolwiek zgody"."

A tu link do artykułu z którego ww cytat pochodzi:
Umundurowanego Policjanta w miejscu publicznym można DOWOLNIE nagrywać i fotografować bez Jego zgody!!! - Beeria - MM Szczecin

P.S. "Obudź się, milicji i ormo już dawno niema." może tobie przydała by się pobudka skoro nie zauważasz zgrabnej ironiczniej onomatopei, iż co niektórym (i to o dziwo głownie młodym) policjantom wydaje się że orzeł w naszym godle nadal pozbawiony jest korony a oni mogą właśnie jak milicjanci czy ormowcy zdzielić kogoś pałą tak dal 'zasady' i ogólnie zachowywać się w stosunku do obywateli jak hitlerowcy w stosunku do żydów.
RadosławWielki jest off-line  
12-09-2011, 16:44  
rogacz1988
Stały bywalec
 
Posty: 422
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

Czyli wyjaśniłeś moje wątpliwości

A co do twojego Post Scriptum - złe słowo użyłeś
Zgodnie z moim słownikiem onomatopeja - wyraz dźwiękonaśladowczy, Ja jestem obudzony, dostrzegam to co się dzieje w Polsce i moim otoczeniu i wiem też że Pistollo nie rzucił zdanie nawet go nie uzasadniając.

Wracając do sprawy - z nagraniem do prokuratora bym od razu poszedł, dodatkowo pisał bym skargę do komendanta KWP i KMP odpowiedniego dla miejsca zdarzenia.
rogacz1988 jest off-line  
12-09-2011, 17:05  
RadosławWielki
Użytkownik
 
Posty: 31
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

Fakt mea culpa zaraz zedytuje
Fajnie że temat powrócił na właściwe tory, zawiadomienie do prokuratury posłałem jak i zażalenie do KWP. KMP odpuściłem sobie i tak wątpię że zażalenie do KWP coś da więc na KMP szkoda mi było na znaczki . A właśnie czy skoro nie znam tego f-sza z imienia i nazwiska (w końcu nie przedstawił mi się) to w prokuraturze i KWP wystarczy nr.służbowy i wizerunek by go zidentyfikować ?

P.S. Jednak nie zedytuje gdyż tylko na ostatnim poście taki 'zabieg' wykonać się da ;(
RadosławWielki jest off-line  
12-09-2011, 21:06  
ChrisYS
Moderator
 
ChrisYS na Forum Prawnym
 
Posty: 2.184
Domyślnie RE: Nadużywanie władzy przez policje

Proszę trzymać się tematu a nie mnożyć posty udowadniając sobie kto jest bardziej elokwentny.
ChrisYS jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nadużywanie praw przez policjanta (odpowiedzi: 10) Witam wczoraj siedzieliismy w grupie jakichs 10 osob z kumplami i kolezankami na przystanku. Nie sprawialismy zadnych problemow ani nie lamalismy...
§ nadużywanie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 4) Bardzo prosze osoby znające sie na prawie o napisanie przykładów dotyczących nadużywania władzy rodzicielskiej.
§ Czy to nadużywanie władzy rodzicielskiej przez ojca? (odpowiedzi: 5) Witam! Jestem samotną matką pięciolatka, z jego ojcem nie jestem od 3go m-ca ciąży. Biologiczny ojciec nie uznał go jako Syna, alimenty i ojcostwo...
§ Nadużycie władzy przez policjanta? (odpowiedzi: 10) Witam, 3 września dostałem mandat za picie w miejscu publicznym i zakłócanie porządku na kwotę 500 zł. Mandat zaakceptowałem (byłem w obcym...
§ ucieczka matki do rodziców i nadużywanie władzy rodzicielskiej (odpowiedzi: 15) Witam! Jestem dwa lata po ślubie mam dwuletnią córkę!Małżonka wraz z dzieckiem uciekła do rodziców...Mieszkanie w którym przebywam jest...
§ policja, izba wytrzeźwień i nadużywanie władzy. (odpowiedzi: 24) Kilka dni temu ,kiedy wracałem z imprezy urodzinowej, którą w dość skromny sposób spędziłem z przyjaciółmi, zostałem w raz z dwójka znajomych...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:25.