Wniosek o wznowienie. - Forum Prawne

 

Wniosek o wznowienie.

Witam. Czy, jeżeli prokurator w swoim postanowieniu odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie i ostatecznie sąd rozpatrując zażalenie na postanowienie prokuratorskie o odmowie wszczęcia dochodzenia je podtrzymał to: -czy pokrzywdzony może wnieść wniosek o wznowienie , ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
27-02-2008, 18:34  
w.gorka2
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie Wniosek o wznowienie.

Witam.
Czy, jeżeli prokurator w swoim postanowieniu odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie i ostatecznie sąd rozpatrując
zażalenie na postanowienie prokuratorskie o odmowie wszczęcia dochodzenia je podtrzymał to:
-czy pokrzywdzony może wnieść wniosek o wznowienie ,
-w jakim ewentualnie terminie musi to uczynić ,
-na jakiej podstawie oprzeć ,

pozdrawiam: w.gorka2
w.gorka2 jest off-line  
27-02-2008, 21:11  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 12.778
Domyślnie Re: Wniosek o wznowienie.

Moim zdaniem nie ma czego wznawiać skoro niczego nie wszczęto (bo jak piszesz wszczęcia odmówiono).
kadi jest off-line  
27-02-2008, 22:34  
w.gorka2
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie Re: Wniosek o wznowienie.

Zatem, jak należy rozumieć uzyskaną pisemną odpowiedz z Prokuratury Rejonowej w zw ze złożoną moją skargą do Ministerstwa Sprawiedliwości cyt:
"W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 30 września 2007r adresowane do Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie informuję , że po zapoznaniu się z jego treścią oraz aktami postępowania 2Ds. ......./06 w sprawie poświadczenia nieprawdy przez pracownika Urzędu Pocztowego w K......... , w której uprawomocniło się postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia , nie znaleziono podstaw do podjęcia na nowo i do jego wszczęcia albowiem nie przedstawił Pan żadnych nowych okoliczności uzasadniających podjęcie takiej decyzji.
W trybie §193 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 27 sierpnia 2007r Regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury (Dz.U. Nr 169, poz 1189) informuję, że następne Pana pisma w tej sprawie , w której nie zostaną przedstawione nowe okoliczności uzasadniające wszczęcie postępowania przygotowawczego pozostawione zostaną bez biegu."
Marginalnie muszę dodać,iż postanowienie o którym mowa oparto na nieprawdziwych twierdzeniach prokurator o istnieniu
nieistniejących faktów np.na stronie adresowej przesyłki - adnotacji ( rzekomego doręczyciela) o awizowaniu w sytuacji całkowitego braku takiej adnotacji oraz wielu innych nieprawidłowości.
Świadczy to li tylko o tendencyjności wydanego postanowienia oraz niechęci by sprawę prowadzić albowiem chodzi o niedoręczoną przesyłkę w postępowaniu karnym, mającą stanowić dowód wywiązania się urzędu z ustawowego obowiązku
zawiadomienia oskarżonego o mającej się odbyć sprawie karnej o której rozpoczęcie zabiegałem jako oskarżony.
Wszystko wskazuję na zamiar skorzystania z zasady tzw.fikcji doręczania, by skazać oskarżonego zaocznie a od czego odstąpiono, gdy wpadłem na ślad fałszerstwa w/w przesyłki.

w,gorka2
w.gorka2 jest off-line  
28-02-2008, 18:45  
MMPM
Moderator w spoczynku
 
MMPM na Forum Prawnym
 
Posty: 2.163
Domyślnie Re: Wniosek o wznowienie.

Kpk
Art. 327. § 1. Umorzone postępowanie przygotowawcze może być w każdym czasie podjęte na nowo na mocy postanowienia prokuratora, jeżeli nie będzie się toczyć przeciw osobie, która w poprzednim postępowaniu występowała w charakterze podejrzanego. Przepis ten stosuje się odpowiednio w sprawie, w której odmówiono wszczęcia śledztwa lub dochodzenia.

Regulamin:
§ 193. 1. Pismo zawierające żądanie wszczęcia lub kontynuacji postępowania przygotowawczego w sprawie, w której uprawomocniło się postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa lub dochodzenia albo o jego umorzeniu, o ile nie uzasadnia wszczęcia lub podjęcia na nowo postępowania, pozostawia się w aktach sprawy. Odpowiedzi składającemu pismo udziela kierownik jednostki, w której wydano lub zatwierdzono postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa lub dochodzenia albo o jego umorzeniu. Odpowiedź powinna zawierać informację o możliwości pozostawienia bez biegu następnych pism w tej samej sprawie, jeżeli nie zostaną przedstawione nowe okoliczności uzasadniające wszczęcie lub kontynuację prawomocnie umorzonego postępowania przygotowawczego.


1. Tak (z tym że nie wznowienie, a żądanie wszczęcia postępowania przygotowawczego).
2. W każdym.
3. Wskazanie okoliczności uzasadniających podjęcie takiej decyzji. W praktyce - nieznanych we wczesniejszym postępowaniu.

>adnotacji ( rzekomego doręczyciela) o awizowaniu w sytuacji całkowitego braku takiej adnotacji oraz wielu innych nieprawidłowości.

To była nieprawdziwa adnotacja czy jej nie było?
MMPM jest off-line  
29-02-2008, 18:09  
w.gorka2
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie Re: Wniosek o wznowienie.

Brak było adnotacji o awizowaniu ; brak podpisu doręczyciela ; brak zachowania 14-to dniowego terminu doręczania, co wynika z różnicy dat , pomiędzy datownikiem zdeponowania (29 styczeń 2003r) a zwrotnym (30 styczeń 2003r ) i nieuprawniona obecność pieczęci "Nie podjęto w terminie". Błędne jest również twierdzenie prokurator o obecności adnotacji
"Adresat nieznany" w sytuacji gdy widnieje wyrażna adnotacja "Adresat nieobecny 29 I /03".
Zignorowano również fakt udzielonej przez kierownik zmiany UPP sądowi odpowiedzi na zapytanie sądu o losy w/w przesyłki
cyt:"Na ślad przedmiotowej przesyłki nie natrafiono."
Mimo że widnieją na stronie adresowej dwie pieczęcie tegoż Urzędu Pocztowego, który leży w drugim końcu miasta i jest niewłaściwy miejscowo albowiem podlegam pod inny UP który zlokalizowany jest tuż obok mojego zamieszkania-50metrów.
Brakuje na zwróconej do akt sprawy karnej przesyłce również prezentaty sądu, która by potwierdzała przepływ jej przez
biuro podawcze!
pozdrawiam: w.gorka2
w.gorka2 jest off-line  
17-07-2009, 10:35  
w.gorka2
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie RE: Wniosek o wznowienie.

Proszę o doprecyzowanie zwrotu z art. 327 § 1 kpk
(...) Przepis ten stosuje się odpowiednio w sprawie, w której odmówiono wszczęcia śledztwa lub dochodzenia (...)
Czy w tym przypadku również może wchodzić żądanie kontynuacji postępowania przygotowawczego w sprawie, w której uprawomocniło się postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa?
Niniejsze zapytanie ma ścisły związek z postem . http://forumprawne.org/prawo-karne/6...ego-prawa.html
w.gorka2 jest off-line  
17-07-2009, 17:33  
MMPM
Moderator w spoczynku
 
MMPM na Forum Prawnym
 
Posty: 2.163
Domyślnie RE: Wniosek o wznowienie.

Odpowiedź na to pytanie masz w moim poprzednim poście.
MMPM jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wniosek o wznowienie postępowania administracyjnego. (odpowiedzi: 1) Witam! Zostałem wraz z moją partnerką i naszą 5-letnią córką wymeldowany z pobytu stałego decyzją administracyjną około pół roku temu. Dowiedzieliśmy...
§ Wznowienie umorzonej egzekucji na wniosek wierzyciela (odpowiedzi: 5) Egzekucja świadczeń alimentacyjnych została zawieszona na mój wniosek w sierpniu 2011r. W listopadzie 2012 złożyłam wniosek do komornika o...
§ wniosek o wznowienie postępowania (odpowiedzi: 3) Witam...potrzebuję wzór wniosku o wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym wyrokiem sądu okręgowego. Szukałem w różnych miejscach ale...
§ wniosek o wznowienie postępowania spadkowego. PILNE (odpowiedzi: 4) Jak napisać wniosek o wznowienie postępowania spadkowego? Może ma ktoś jakiś wzór. Z góry dziękuję :)
§ wniosek o wznowienie postepowania (odpowiedzi: 3) Witam Przyjaciele Mam ogromny problem z zagadnieniem " wniosku o wznowienie postepowania ". Jak wszyscy wiemy wniosek taki składa najczesciej...
§ Wniosek o wznowienie postępowania (odpowiedzi: 1) Czy ma ktoś wzór jak napisać wniosek o wznowienie postępowania spadkowego? Przyczyna to nie powiadomienie o sprawie spadkowej wszystkich...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:29.