Obrażanie i pomówienia - Forum Prawne

 

Obrażanie i pomówienia

Witajcie. Mam problem z upierdliwą sąsiadką mojej dziewczyny. Sytuacja wygląda tak, ze za blokiem jest plac 'dla mieszkancow' - nie jest nigdzie napisane, ze tylko dla mieszkancow, ale z reguly tylko oni parkują tam. No ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
15-12-2011, 09:58  
bobpl
Stały bywalec
 
Posty: 1.831
Domyślnie Obrażanie i pomówienia

Witajcie.
Mam problem z upierdliwą sąsiadką mojej dziewczyny.
Sytuacja wygląda tak, ze za blokiem jest plac 'dla mieszkancow' - nie jest nigdzie napisane, ze tylko dla mieszkancow, ale z reguly tylko oni parkują tam. No a ze jezdze do teściów to też tam staję autem, bo wszystkie ulice dookoła płatne a i tak miejsca nigdzie nie ma. I nikomu problemu to nie sprawia, bo staję z reguly tak, zeby nikomu nie utrudniac ruchu, czy to pieszego czy samochodowego w obrębie owego placu.
Ale od jakis 3 miesięcy stare babsko za przeproszeniem się czepia, że jej staję na drodze 'i ona nie ma gdzie przejść'.
Kwestia jest taka, że wcale jej przejścia nie zastawiam, bo droga ma szerokość 7 metrów, auto <3m, także ma jeszcze 4metry do chodzenia obok auta.
Teraz kwestia właściwa, owa baba zaczęła mnie wyzywać od różnych ch. itd, że jej utrudniam i że ona jest starą kobietą i takie tam. Ja z natury to olewam, niech se gada, dopóki mi auta nie ruszy to spoko.
Ale się rozkręciła, ostatnio 'ktoś' mi wylał wodę na tylnią szybę jak był lekki przymrozek -> no i musiałem skrobać.
Podejrzewam ją, ale nie widziałem osobiście, a na kamerze też słabo widać, tylko postać jakaś, bociemno było.
No i ostatnio moją kobietę zaczęła wyzywać od puszczalskich, dziwek itd.
Teraz kwestia jest taka, co z tym mogę zrobić? Bo o mnie to tam pół biedy bo to zlewam, ale już takie wyzwiska to jest chamstwo i oszczerstwo i na to pozwalać nie będę.
Czy moge kobietę nagrać jak drze po nas japę i nas wyzywa ?
Czy moge zlozyc donos na policji, bo szczerze mówiąc zaczyna mnie to denerwować, kobieta bez powodu się czepia.
Nota bene, nie tylko nas, bo praktycznie wszystkich dookoła. A potem się dziwi ze jakieś dzieciaki jej wybijają okna albo wylewają wode na klatce pod jej drzwiami jak jest ujemna temp. zeby się 'wyglebiła'.
Bo zarówno do rodzenstwa mojej kobiety się rzuca 'ze graja w piłkę i hałas robią', jak i do nas, a cóż takie oszczerstwa już bolą jak kogoś się wyzywa od pań lekkich obyczajów (co jest bezpodstawne).
Help! Co mogę z nią zrobic?
pzdr.
bobpl jest off-line  
15-12-2011, 10:40  
toracula
Stały bywalec
 
Posty: 1.399
Domyślnie RE: Obrażanie i pomówienia

Może Pan nawet i z oskarżenia prywatnego kobietę potraktować. Ciekaw jestem, czy ona w ogóle wie, jaka pora roku jest? Być może kobieta jest chora psychicznie, co przekłada się na jej poczytalność.
Z doświadczenia wiem, że bardzo często nawet wyrok nie zmienia niczego.
toracula jest off-line  
15-12-2011, 10:42  
sebastian...
Użytkownik
 
Posty: 47
Domyślnie RE: Obrażanie i pomówienia

Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego
sebastian... jest off-line  
15-12-2011, 10:42  
sebastian...
Użytkownik
 
Posty: 47
Domyślnie RE: Obrażanie i pomówienia

Możesz też zastanowić się nad włączeniem do procesu karnego procesu cywilnego o naruszenie dóbr osobistych.
sebastian... jest off-line  
15-12-2011, 11:08  
bobpl
Stały bywalec
 
Posty: 1.831
Domyślnie RE: Obrażanie i pomówienia

ok, tylko gdzie taka sprawe zglosic?
No i w sumie jako dowód jest tylko zeznanie moje i mojej dziewczyny (no i jej ojca )
I kluczowa kwestia, czy ja moge ta sprawe zglosic nie bedac bezposrednio poszkodowanym - ale bedac bliska osoba poszkodowanej?
Babka faktycznie jest jakas niezrównoważona, wiem ze miala 2 synów i obaj sie powiesili przez jej 'pierdołowatość' lekko mowiac.
bobpl jest off-line  
15-12-2011, 12:00  
bobpl
Stały bywalec
 
Posty: 1.831
Domyślnie RE: Obrażanie i pomówienia

kurcze, zapomnialem dopisac a edytowac nie mogę.
W kazdym razie, problemem moze byc to ze nie znam dokładnych danych tej babki, wszyscy na nią mówią 'listonoszka'. Pewnie udałoby mu się uzyskac jakies dane, bo rozumiem ze beda one potrzebne jakbym składał oskarzenie na policji?
bobpl jest off-line  
15-12-2011, 12:58  
rogacz1988
Stały bywalec
 
Posty: 422
Domyślnie RE: Obrażanie i pomówienia

W klatce niema listy lokatorów?
rogacz1988 jest off-line  
15-12-2011, 13:44  
bobpl
Stały bywalec
 
Posty: 1.831
Domyślnie RE: Obrażanie i pomówienia

nie ma listy, to ogólnie taka patologiczna klatka jest, tylko ona i jakas jedna rodzina tam mieszka, strach wchodzic, sciany obdrapane itd.
bobpl jest off-line  
15-12-2011, 13:53  
toracula
Stały bywalec
 
Posty: 1.399
Domyślnie RE: Obrażanie i pomówienia

Ustaleniem danych personalnych zajmie się już Policja. Potrzebna będzie skarga. Pan również jest pokrzywdzonym, bo napisał Pan, że dostaje Pan od tej Pani od ch.
toracula jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ obrażanie i pomówienia (odpowiedzi: 11) Jestem obrażany i składane są przeciwko mojej osobie pomówienia wiem kto to robi. Co mogę zrobić od strony prawnej .
§ Poniżanie obrażanie smsami przez funkcjonariusza publicznego (odpowiedzi: 1) Witam otrzymuje od dwóch dni smsy o treści obraźliwej, poniżającej typy"ty idotko, judaszu, tępy przygłupie." Osoba pisząca to funkcjonariusz...
§ Pomówienie , obrażanie , wolność słowa ? (odpowiedzi: 20) Więc mam takie pytanie , można powiedzieć że jestem muzykiem "raperem" nagrywam piosenki w tych piosenkach nie używam niczyjego nazwiska , imienia ,...
§ publiczne obrażanie, obrażanie za plecami, oczernianie (odpowiedzi: 1) Witam. Potrzebuję wskazówki, porady. Co mogę zrobić w sytuacji w której obecna jeszcze żona mężczyzny wraz z siostrą i matką z którymi mam...
§ znieważanie,pomówienia,podżeganie (odpowiedzi: 1) rodzice rozeszli sie zaraz po moim urodzeniu.ojciec żyje w konkubinacie od ok 28 lat z kobietą,która conajmiej od 20 lat buntuje go przeciw mnie....
§ Pomówienie/Obrażanie (odpowiedzi: 2) Witam. Dostałam SMS'a, w którym ja i cała moja rodzina zostaliśmy nazwanie "złodziejskimi hienami". Chciałabym tą osobę podać do sądu za pomówienie....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.