Poświadczenie nieprawdy przez adwokata - Forum Prawne

 

Poświadczenie nieprawdy przez adwokata 4

Tu wchodzimy w kolejną kwestię, o której już pisałam. Zawracanie na zakazie to wykroczenie (mandatu mógł Pan nie przyjmować, jeśli się Pan nie zgadzał z tym, że było to wykroczenie). Dodatkowo świadomie złamał Pan prawo ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:

  • § Pomówienie z art 278 pkt.1kk ...
    Witam, W sumie to nie wiem jak zacząć:confused:... Dowiedziałam się że poszukuje mnie policja, dodam że nie...
  • § Zaplata nawiązki
    Witam. Sprawa w ktorej byłam osoba oskarżona została warunkowo umorzona, mam jednak zapłacić karę na jakiś...
  • § Niecelowa obraza mienia
    Dzień dobry. Mam 18 lat. Pracuję w pewnym gospodarstwie rolnym "X" 2 tygodnie temu oddano nam krowę z dzierżawy....

Odpowiedz
 
11-05-2012, 16:23  
kalafiorro
Przyjaciel forum
 
Posty: 1.275
Domyślnie RE: Poświadczenie nieprawdy przez adwokata

Tu wchodzimy w kolejną kwestię, o której już pisałam. Zawracanie na zakazie to wykroczenie (mandatu mógł Pan nie przyjmować, jeśli się Pan nie zgadzał z tym, że było to wykroczenie). Dodatkowo świadomie złamał Pan prawo a nie tylko liczył się z możliwością złamania przepisu. Inne są też zasady ogólne dotyczące przestępstwa i dotyczące wykroczenia.

Naprawdę nie chcę udprawiedliwiać. Adwokat powinien myśleć i powinien odpowiedź dyscyplinarnie, bo to w największym stopniu takie przewinienie ze względu na etykę zawodu.
kalafiorro jest off-line  
11-05-2012, 16:47  
kornik19
Użytkownik
 
Posty: 54
Domyślnie RE: Poświadczenie nieprawdy przez adwokata

Trudno złamać świadomie prawo o którego obowiązywaniu w tym miejscu się nie wiedziało, nie zauważyłem znaku - zakaz zawracania. Nieświadome przekroczenie prawa skutkowało jego złamaniem a to z kolei karą czyli mandatem. Mój brak świadomości tego że znak stał wcześniej nie był okolicznością łagodzącą. Rozumiem różnicę między kk a kw i nie chodzi mi o odniesienie wprost tych obu sytuacji, a o zasadę. Nieświadomie z braku ostrożności, gapiostwa, głupoty, bądź cwaniactwa (do wyboru) popełniłem wykroczenie, pokornie przyjąłem mandat i go zapłacę, dyskutować nie było o czym. Jako kierowca mam znać przepisy i się do nich stosować, zdając egzamin, otrzymując prawo jazdy do tego się zobowiązałem i to jest jasne dla wszystkich, zwłaszcza policji. Natomiast w opisanym przypadku poświadczenia nieprawdy zaczynamy, ja to nazwę kombinatorstwo: wiedział, nie wiedział, a może mógł nie wiedzieć, a może mógł widzieć... Trudno oprzeć się wrażeniu, iż ma to na celu rozmycie odpowiedzialności przez zagmatwanie sprawy.
kornik19 jest off-line  
11-05-2012, 17:01  
kalafiorro
Przyjaciel forum
 
Posty: 1.275
Domyślnie RE: Poświadczenie nieprawdy przez adwokata

Analogicznie do zakazu zawracania: jeśli Pan nie widział znaku, bo np. zasłaniało go drzewo, to można spokojnie nie przyjmować mandatu... Nie można zostać ukaranym, gdy nieświadomość że właśnie popełnia się wykroczenie była uzasadniona. Innymi słowy, jeśli nie widać znaku, to mimo tego że on tam stoi, nie może Pan o tym wiedzieć.

Cała sprawa rozbija się o to, że zamiar trudno jest udowodnić. I tak to zostało celowo skonstruowane. Przestępstwa to naprawdę poważne sprawy, dlatego dla mniejszych wagowo spraw wprowadzono wykroczenia. Dlatego też kary są surowe ale też zasady udowadniania winy są surowe.
kalafiorro jest off-line  
11-05-2012, 17:35  
kornik19
Użytkownik
 
Posty: 54
Domyślnie RE: Poświadczenie nieprawdy przez adwokata

Obaj dobrze wiemy że w sądzie rację będzie miał policjant nie kierowca. Nawet jeśli zrobię zdjęcie zasłoniętego znaku to jak udowodnić że to TEN znak a nie podobny gdzieś w Polsce, że zdjęcie jest z tego dnia gdy wykroczenie miało miejsce itd, a sąd będzie to badał do nieprzyzwoitości, bo to zawsze jakiś dochód dla państwa. Ale znak nie był zasłonięty, moja wina.

Pozwolę sobie nadal się z Panem nie zgadzać. W mojej sprawie adwokat poświadczył nieprawdę nie widząc oryginału i działał z zamiarem ewentualnym. "Nie widzę oryginału może kopia rożni się od niego ale mnie to nie obchodzi, pieczątka za zgodność z oryginałem tak ładnie w sądzie wygląda, bach, gotowe - następna sprawa proszę." Poświadczenie za zgodność z oryginałem to nie tylko pieczęć, ale niesie za sobą pewną treść i pociąga skutki, to informacja dla Wszystkich uczestników postępowania a przede wszystkim Sądu. "Porównałem kopię z oryginałem uczyniłem to wnikliwie i nie dostrzegłem widocznych różnic co zaświadczam". Zgodzi się Pan że trudno o takie przekonanie jeśli oryginału się nie widzi, nie porówna w czasie rzeczywistym z kopią a zatem de facto kłamie przed sądem, że się to zrobiło. Pytanie co w sytuacji gdyby był to jedyny dowód w sprawie, ja bym go nie podważył, przegrał sprawę, skąd pewność że adwokat był tylko niestaranny a nie działał z zamiarem bezpośrednim: "Może nikt się nie zorientuje a nawet jeśli niewiele mi grozi". Proszę wybaczyć ale w odpowiedzialność korporacyjną wierzę średnio. Taka postawa to wypaczenie prawa i sprawiedliwości, potencjalna furtka do tworzenia nieistniejących dowodów które dotyczą jak najbardziej istniejących ludzi.
kornik19 jest off-line  
12-05-2012, 12:49  
rif
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Poświadczenie nieprawdy przez adwokata

[QUOTE=kalafiorro;1663549]Prawo tworzą politycy, nie prawnicy. Prawnicy tylko stosują to, co zostało ustanowione przez przedstawicieli narodu.

I to jest najwieksza choroba sytemu.
A poza tym czy grono prawników nie jest tez często politykami?
I co z tym fantem?
Musze wymieniać nazwiska.?Chyba nie ma takiej potrzeby...
Wiec jak można egzekwować prawo w sposób równomierny i sprawiedliwy dla wszystkich skoro jego twórcami są politycy(dalecy ostatnio od społeczeństwa)?
Prawo które jak juz wcześniej podkreśliłem jest ogólnie złe.
Przykładem jest ta właśnie konkretna sprawa.
BŁAHA ..w porównaniu z innymi przypadkami w których łaczą się całe grupy społeczne w jednym przestepstwie,np: oskarzony-adwokat -śiwadkowie(pseudoświadkowie), prokurator swiadek koronny( pseudoswiadek)- ostatnio coraz cześciej widać patologię przestępstw na tym gruncie.
Sztucznie generowane przez prokurature przestepstwa oparte na zeznaniach świadka koronnego który wykozystuje ta sytuację często do kontynułowania swojej przestepczej działalności na koszt państwa i za jego cichym przyzwoleniem. A w zamian za to sa awansy ,premie.Dla Pana prokuratora za skutecznośc i dla pana policjanta za wykrywalność.A jak od czasu do czasu zamknie się kilka niewinnych osób,to co z tego?
Przeciez i tak z aresztu nic nie można zrobić .
Obrona w takich warunkach jest praktycznie niemozliwa.
I prokurator o tym wie doskonale!!!
A sąd ?
Sad ma czyste łapki.Zawsze,nawet jeśli wie i czuje ze nie ma sprawiedliwości i nie wszystko jest przejzyste i jasne w procesie to przecież prawo daje nawet sędziemu pewne ograniczenia w swobodzie decyzji.I to też jest wygodne pomimo szans na większą precyzje i dociekliwość sądu jak mogła by byc nie postepuje tak często w praktyce .
A przyczyną takiego nagminnego podejscia jest brak funkcjonalności systemów prawnych i ich organów. Nawał pracy i ilośc wniosków przygniatają cały mechanizm począwszy od policji ,sądu ,prokuratury,a kończąc na ofiarach i winowajcach.
I to błędne koło kręci się .Poszkodowany pozostawiony sam sobie często po procesie,bez rzetelnej pomocy ze strony państwa( bo prosze mi nie pisać ze państwo storzyło jakikolwiek silny i funkcjonujący system pomocy dla ofiar i poszkodowanych).
To samo dotyczy sie przestepców,skazanych.
System opiera sie wyłacznie na karaniu a nie na zapobieganiu i leczeniu( i znowóż proszę nie pisać nic na temat fikcyjnego systemu penitencjarnego ze swoja fikcyjna doktryną resocjalizacji).
Nikt nie pomyślał o tym ze bardziej opłacalne było by dla społeczeństwa gdyby rzetelnie objąc pomoca i zadbać o prawidłowe funkcjonowanie ludzi którzy zeszli na złą drogę.
Nie istnieje coś takiego jak uwarunkowanie genetyczne do pewnych zachowań .
Tylko warunki w jakich przebywa dana osoba ,kształtują jego rozwój fizyczny a przede wszystkim emocjonalny.Ilosc negatywnych czynników zewnętrznych kształtuje przestępcę.Srodowisko,praca ,rodzina ,wykształcenie,samoocena itd.
A więzienie i system sprawiedliwości w obecnej formie jest fatalnym narzędziem do poprawy zachowania danej jednostki.
Resocjalizacja .Mit i wygodna szufladka w kórą można wrzucić tych wszystkich ,,złych ,niedobrych ludzi''. Niech sobie posiedzą ,zmądrzeją .A jak powróca do społeczeństwa to juz gotowi i uczciwi ponieważ zostali zresocjalizowani.
CIEKAWE CO DZIEJE SIĘ Z TYMI KTÓRZY NIE CHCĄ TEJ RESOCJALIZACJI? NIE PRZYJMUJA JEJ.
Ale po co reformy ? przecież to nie na ręke panom prawnikom .Prawda?
A tak klienteli nam nie brakuje.
rif jest off-line  
26-11-2013, 13:04  
myszq
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Poświadczenie nieprawdy przez adwokata

Witam
Jestem nowy na forum, nie zakładam nowego wątku bo nie wiem w którym dziale a opisana tu sprawa jest podobna do mojej. Przed Rzecznikiem dyscyplinarnym OIRP toczyło się od 08.2012r postępowanie przeciwko radcy prawnemu o poświadczenie nieprawdy. W 02.2013 zostałem przesłuchany jako swiadek przez rzecznika, poprosiłem o zwrot kosztów stawiennictwa. Ani pieniędzy ani decyzji na dostałem. W 06.2013 napisałem w tej spr do Rzecznika a w 09.2013 do Dziekana Izby. W efekcie właśnie dostałem decyzję Rzecznika o umorzeniu postępowania z powodu przedawnienia (wydarzenie miało miejsce w 04.2009r).
Poprosiłbym o odpowiedź:
-Jak skutecznie wyegzekwować zwrot kosztów albo chociaż informację czemu tego nie zrobiono?
-czy mogę się domagać odsetek jeśli tak to od kiedy?
-w ustawie o rp pisze że przewinienie dyscyplinarne, które jest przestępstwem (a mam na to namacalne dowody) przedawnia się tak jak stanowi kodeks karny- czy powołać się na to przy odwołaniu?
- wszystkie moje dotychczasowe pisma były ignorowane (to dość irytujące),czy istnieje skuteczny sposób pozwalający wymóc na organach izby odpowiedź, jakieś przepisy i odpowiedzialność za ich stosowanie, chyba je obowiązują.
Będę wdzięczny za odpowiedź
myszq jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Poświadczenie nieprawdy przez grafologa ? (odpowiedzi: 1) Witam! Proszę o podpowiedź gdzie złozyć skargę,doniesienie czy wogóle cokolwiek na biegłego grafologa który to poświadczył nieprawdę. sprawa...
§ Poświadczenie nieprawdy przez urzędnika !!! (odpowiedzi: 5) Poświadczenie nie prawdy przez urzędnika - że nie ma wiedzy o rozbiórce i dzienniku budowy a podczas sprawy te rzeczy się znalazły co - grozi...
§ poświadczenie nieprawdy przez burmistrza (odpowiedzi: 1) Burmistrz pewnej gminy składając w imieniu gminy wniosek o pozwoelnie na budowę dołączył do niego niezgodne z prawdą oświadcznie o prawie do...
§ Poświadczenie nieprawdy przez wspólnika (odpowiedzi: 1) Sprawa dotyczy założenia spółki cywilnej i poświadczenia nieprawdy (zatajenia) przez wspólnika o jego długach. Po podpisaniu umowy spółki cywilnej i...
§ Poświadczenie przez prokuratora nieprawdy (odpowiedzi: 11) Czy w odpowiedzi na moją skargę do Ministerstwa Sprawiedlowści, prokurator może poświadczać nieprawdę. Zostają spełnione przesłanki art. 271 § 1...
§ poświadczenie nieprawdy przez lekarza (odpowiedzi: 1) Mam pytanko: 1. Jako lekarz wystawiłam receptę osobie, która nie była u mnie w gabinecie. Receptę przekazałem na jej prośbę innej osobie. Receta...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.