Posiadanie marihuany (wnioski pomoc) - Forum Prawne

 

Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

Witam miesiąc temu zostałem zatrzymany z 1.47g. (Drugi raz za pierwszym 0,07) Dobrowolnie poddałem się karze. Po powrocie z dołka poczytałem trochę i napisałem dwa wnioski: 1. Wniosek o cofniecie zgody na dobrowolne poddanie się ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:

 • § Kradzież
  Witam. Okolo 3 tygodnie temu okradli nas na kwote 20 tysiecy zlotych. Przewaznie byly to laptopy, telefony. Mieszkajac z...
 • § Hałaśliwi sąsiedzi
  Witam, mam problem. Mieszkam w bloku a od niedawna do mieszkania obok wprowadziła się grupa studentów. Nie...
 • § Pobicie/ 7 dni w szpitaliu
  Witam, miałem ostatnio nie przyjemny incydent. Byłem pod wypływem alkoholu i idąc ulica spotkalem chłopaka(były...

Odpowiedz
 
09-08-2012, 14:53  
batibrt
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

Witam miesiąc temu zostałem zatrzymany z 1.47g. (Drugi raz za pierwszym 0,07)
Dobrowolnie poddałem się karze.
Po powrocie z dołka poczytałem trochę i napisałem dwa wnioski:
1. Wniosek o cofniecie zgody na dobrowolne poddanie się karze
2. Wniosek o umorzenie postępowania karnego z powodu znikomej szkodliwości społecznej czynu.

Te dwa wnioski złożyłem do prokuratury. Miałem nadzieje że prokurator mi umorzy tak jak to było za pierwszym razem lecz dzisiaj dostałem zawiadomienie o przesłaniu aktu oskarżenia do Sądu.
P1. Czy to oznacza że odrzucił moje wnioski?
P2. Czy mam te wnioski składać ponownie do Sądu?
P3. Czy mam pisać jakieś wyjaśnienia jak źle się czuje że popełniłem przestępstwo i składać je w Sądzie
P4. Co mógł bym zrobić aby poprawić swoją sytuacje?
WNIOSEK1.
Kod:
WNIOSEK
o cofnięciu zgody na dobrowolne poddanie się karze w trybie art. 335 kpk 

	Niniejszym wycofuję swoją zgodę na złożenie przez prokuratora wniosku o wydanie wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionej z prokuratorem kary i środka karnego. 
Zgoda moja została uzyskana przez organy ścigania pod dużą presją psychiczną z wykorzystaniem agresji werbalnej w trakcie zatrzymania mnie przez policję. Wykorzystano mój brak wiedzy w tym temacie, nie przedstawiano mi moich praw, wszystko dążyło do dobrowolnego poddania się karze. Obiecane mi było szybsze wyjście do domu lecz ta obietnica nie została dopełniona. Nie uważam, aby popełniony przeze mnie czyn wykazywał szkodliwość społeczną w stopniu większym niż znikomy. Nie czuję się przestępcą, jestem pracującym studentem płacącym podatki i przestrzegającym porządku prawnego młodym człowiekiem. Nie byłem nigdy wcześniej karany, bardzo boje się że ten wybryk może zaprzepaści szanse na zatrudnienie w przyszłości. W załączeniu przesyłam również wniosek o umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko mnie.
WNIOSEK 2.
Kod:
WNIOSEK
o umorzeniu postępowania kranego z powodu znikomej społecznej szkodliwośći czynu.
    Na podstawie art. 17 § 1 pkt 3 kpk i art. 1 § 2 kk oraz art. 17 § 1 pkt 11 kpk i art. 62a UoPN, będąc podejrzanym o czyn określony w art. 62 UoPN, wnoszę o umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko mnie wobec: 
1.** *znikomej szkodliwości społecznej czynu oraz 
2.** *spełnienia przesłanek określonych w art. 62a UoPN. 
Uzasadnienie:
	W dniu 20.07.2012 zostałem zatrzymany w Niedźwiedzicy, będąc w posiadaniu 1.46 grama suszu konopii w zawiniątku z folii aluminiowej. Przyznałem się do w/w czynu i nadal to podtrzymuje.
	Susz zamierzałem spalić następnego dnia w sobotę wieczorem. Z zawodu jestem logistykiem i studiuje ten sam kierunek na wałbrzyskim PWSZ, pracuje w "ASC WORERS" w Świebodzicach. Jestem zaręczony. Nigdy nie sprzedawałem marihuany moje posiadanie miało charakter wyłącznie konsumencki. W trakcie prowadzonego dochodzenia nie ustalono żadnego potencjalnego nabywcy tych narkotyków. Wskazałem osobę, od której kupiłem susz i współpracowałem z Policją. 
Bardzo tego żałuję był to głupi wybryk spowodowany moją lekkomyślnością. Zawiodłem rodzinę, narzeczoną, a przede wszystkim siebie. Bardzo się boję, że stracę prace a na uczelni będę miał problemy. Wstydzę się tego, że popełniłem przestępstwo. Moim bezmyślnym zachowaniem nie zamierzałem jednak wyrządzić nikomu szkody. Samo przesłuchanie i 24-ro godzinny pobyt w policyjnej izbie zatrzymań było dla mnie traumatycznym przeżyciem i nigdy tego nie chciałbym powtórzyć.
	Według art. 62A UoPN, który daje możliwość prokuratorowi umorzenia postępowania karnego w przypadku spełnienia 3 przesłanek:
- nieznaczna ilość substancji
-przeznaczenie na własny użytek
- niecelowość orzeczenia kary
Według mnie w moim przypadku spełnione zostały wszystkie 3 w/w przesłanki.
Orzeczenie wobec mnie kary, mając na uwadze niską szkodliwość społeczną było by niecelowe i zaprzepaściłoby moją karierę zawodową i uniemożliwiło mi w przyszłości otrzymanie wizy turystycznej do USA, co jest moim marzeniem.
	W związku z obecnością dwóch podstaw prawnych do umorzenia postępowania bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.
Z poważaniem
. Liczę na pomoc, rady co mógł bym zrobić? Na końcu przedstawię siebie bo to chyba też ważne.

Pracujący 21 latek. Student. Nigdy nie karany, tylko raz umorzono za 0.07g marihuany. Troszkę tam nakłamałem z tą narzeczoną ale co tam. Z góry dziękuje.
batibrt jest off-line  
09-08-2012, 18:10  
Lukas1221
Użytkownik
 
Posty: 37
Domyślnie RE: Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

No co Panie jakie rady. Takie, że przygotuj się że dostaniesz wyrok w zawiasach. Pozdrawiam
Lukas1221 jest off-line  
10-08-2012, 06:44  
forg
Praktyk
 
Posty: 16.493
Domyślnie RE: Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

I troszeczkę nakłamałeś z tym, że przestrzegasz porządku prawnego. Mam nadzieję, że trafisz na normalnego sędziego, który z uwagi na to, ze stosować kar cielesnych nie wolno użyje dozwolonych prawem metod i doceni Twoją "miłość" do prawa. I obdarzy Cię nieznaczną karą - która może Cię ocuci
forg jest off-line  
10-08-2012, 09:54  
batibrt
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

Czy sytuacja jest aż tak tragiczna? Co źle zrobiłem? Te pismo oglądał adwokat i poprawiał mi i je. Bo porządku przestrzegam. Niestety nie stać mnie aby poprowadził całą sprawę adwokat dlatego pytam się tutaj co źle zrobiłem i dlaczego od razu tak mocno sceptycznie jesteście nastawieni?
batibrt jest off-line  
10-08-2012, 10:09  
forg
Praktyk
 
Posty: 16.493
Domyślnie RE: Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

Cytat:
Napisał/a batibrt Zobacz post
Bo porządku przestrzegam.
Jak zrozumiesz podstawową zasadę, że jednak tego porządku nie przestrzegasz to będzie Ci łatwiej. Ujawniono, że posiadasz substancję zakazaną - posiadanie jest według Ciebie zgodne z porządkiem prawnym?
forg jest off-line  
10-08-2012, 10:27  
batibrt
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

Nie nie ja wiem że popełniłem przestępstwo i nie jestem z tego zadowolony.
Ja tylko szukam pomocy.
Chciałbym wiedzieć czy warto wysyłać jakieś pisma do sądu czy może te co wysłałem do prokuratury to jeszcze raz do sądu ja nie chce pozbawienia wolności w zawieszeniu mógł bym się zgodzić na warunkowe umorzenie albo jakąś grzywnę. Czy ja mogę zaproponować taką karę sędziemu jeszcze przed rozprawą? Co warto zrobić?
batibrt jest off-line  
10-08-2012, 12:11  
batibrt
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc w tej sprawie tzn. na naprowadzenie mnie i odpowiedzi na pytania z pierwszego postu. Dodam że współpracowałem z policja podałem dilera od kogo brałem. Jak zamiast zawiasu wyrwać warunkowe umorzenie lub grzywnę lub oba odrazu
batibrt jest off-line  
14-09-2012, 15:53  
batibrt
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

Witam ponownie.
Sąd miał obowiązek przyjąć wniosek o odwołania się od dobrowolnego poddania się karze nie zrobił i przysłał mi wyrok bez rozprawy, poszła apelacja dołączyłem kopie tych dokumentów z potwierdzeniem prokuratury że składałem w między czasie byłem na policji opisać dokładnie zmyślonego dilera protokół z tego dołączyłem do apelacji jak i opinie dzielnicowego, ze studiów i z pracy = sprawa umorzona w bardzo ekspresowym tempie nie mam pojęcia dlaczego FORG BUZIACZKI HEJTERZE ładnie się napinałeś z tymi karami cielesnymi zamiast poradzić albo w ogóle nie pisać
PS. Dostałem za pierwszym razem 765 zł grzywny 650zł + 115 za sprawę
batibrt jest off-line  
14-09-2012, 15:58  
destructor
Zbanowany
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

Umorzona bo sąd piedziolnął babola, skazał cię w trybie dobrowolnego poddania się karze pomimo że nie wyraziłeś na to zgody. Więc zebyś siedział cicho umorzyli na twoją korzyść. To jedna z teorii. No chyba że pisma o cofnięciu wniosku 335 nie dotarły do sądu z prokuratury.
destructor jest off-line  
22-09-2012, 13:54  
batibrt
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

myślę że tutaj destructor masz rację też mi się tak wydaję, te dokumenty z pierwszego postu złożyłem w prokuraturze bardzo szybko dostałem na kopiach pieczątki a tam daty były. Korzystałem z porad prawnych po 50zl byłem u bardzo przyjemnego adwokata (50L+)
korzystałem 2 razy wyniosło mnie to 100zł ale pomoc naprawdę była fachowa pan rozumiał mój problem. Jedyne co mnie teraz zastanawia to jak potoczyła by się sprawa gdyby te pisma dotarły i miałbym sprawę jakie miałbym szansę. Bardzo ważne jest co powiedział mi adwokat że poszedłem na policje jak dostałem wezwanie w sprawie dokładnego rysopisu dilera że poszedłem i zeznałem, mówił że to się bardzo liczy i że wszystkie takie dokumenty dołączać. Powiedział jeszcze że robić z siebie ofiarę a nie osobę która pali długo i ma w d..pie prawo, to jednorazowy występek i już. Opinie ze szkoły można smiało brać no chyba że naprawdę nie jest tam wesoło to lepiej nie brać. Dzielnicowy wystawiając mi opinie powiedział "to powiedz który na Tobie blachy chciał się dorobić" wiadomo że zadawał niewygodne pytania ale wiedział że kłamie i nie raz mnie złapał na szczęście albo najechał kołem albo nie było u mnie w kieszeni. Jak ktoś z google tu przyjdzie gg 12823802 mogę pomóc to wszystko tak z grubsza ogarnąć bo wiem że jest z tym problem a największy z pomocą co gdzie jak składać jak pisać. Podczas zatrzymania poprosić o zwykła kartkę papieru i pisać wyjaśnienia według siebie (robić ofiare) prosić o ksero kopie wszystkiego co możliwe to też się przyda tylko czy Ci dadzą
te papiery czy połaskoczą po żebrach.
batibrt jest off-line  
22-09-2012, 18:25  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.486
Domyślnie RE: Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

Cytat:
Napisał/a destructor Zobacz post
Umorzona bo sąd piedziolnął babola, skazał cię w trybie dobrowolnego poddania się karze pomimo że nie wyraziłeś na to zgody. Więc zebyś siedział cicho umorzyli na twoją korzyść. To jedna z teorii. No chyba że pisma o cofnięciu wniosku 335 nie dotarły do sądu z prokuratury.
Mylisz się destructorze i to po całej linii.
Sąd bynajmniej nie walnął babola, tylko przeprowadził sprawę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Skoro nie wezwał założyciela tematu na rozprawę ani na posiedzenie, a wydał wyrok, to oznacza wprost iż Sąd wydał wyrok w postępowaniu uproszczonym.
magnatex jest off-line  
22-09-2012, 20:05  
batibrt
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Posiadanie marihuany (wnioski pomoc)

to dlaczego chyba w 2 tyg od apelacji po pierwszym wyroku (grzywna) dostałem umorzenie?
To jednak wniosek o odstapienie od dobrowolnego poddania się karze został rozpatrzony nawet nie dostalem listu z wyznaczonym terminem posiedznia nic tylko list z prokuratury ze skierowane do sadu i z sadu przyszedl wyrok no i wtedy sie odwolalem
wnioski skladalem 2 dni po wyjsciu z P.izby zatrzyman.
Czy w takich przypadkach nie powinienem miec wyznaczonego terminu posiedzenia przeciez mam chyba swiete prawo do rozprawy/posiedzenia, jezeli kazdemu moga tak zrobic ze bez jego obecnosci wyznaczaja to chyba jest to panstwo bezprawia. Procedura była identyczna gdy złapali mnie z 0.07 i mi umorzono tu tylko roznil sie ostatni list bo w nim byla grzywna od ktorej sie odwolalem
batibrt jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Posiadanie 0.1g marihuany (odpowiedzi: 4) Wczoraj zostałem zatrzymany w trakcie jazdy z moimi 5 znajomymi miałem przy sobie 0.1 grama marihuany kiedy zatrzymała nas policja. Wsadziłem to w...
§ Posiadanie marihuany (odpowiedzi: 4) Zostałem złapany przez policję wraz z kolegą za posiadanie marihuany, jej waga wynosiła, jak to stwierdził policjant przy ważeniu 2,6 brutto,...
§ posiadanie 2,9g marihuany błagam o pomoc (odpowiedzi: 9) Witam Zostałem zatrzymany za posiadanie 2,9g. Złożyłem obszerne wyjaśnienia, powiedziałem ze wyhodowałem sam. Dodatkowo palnąłem największa głupotę...
§ Posiadanie marihuany (odpowiedzi: 11) Witam mam następujący problem: Otóż dnia 15.01.2010 zostałem przyłapany przez policje z Jointem czyli tzw. Skrętem (ważył 0,6g). Że wypiłem piwko bo...
§ Prosze o pomoc! posiadanie marihuany (odpowiedzi: 2) Witam! Mam następująca sprawę jakiś miesiąc temu zatrzymała nas policja jak palimy trawkę w podwórku kamienicy. Nie było tego dużo jakieś 2 gramy....
§ posiadanie marihuany (odpowiedzi: 2) witam, sprawa ma się tak: znajomego złapano z 1,63 g suszu marihuany. podpisał dobrowolne poddanie się karze, zaproponowano mu pół roku w...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:21.