Czy adwokat oskarżonego ma wgląd w zeznania świadka - Forum Prawne

 

Czy adwokat oskarżonego ma wgląd w zeznania świadka

Witajcie Jakiś czas temu zakupiłem sprzęt elektroniczny w postaci telefonu. Był to telefon komórkowy, który jak się później okazało pochodzi z włamania. Osobę, która mi go sprzedała powiedzmy, że znałem z widzenia, a do transakcji ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
19-08-2012, 21:15  
hexriver
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Czy adwokat oskarżonego ma wgląd w zeznania świadka

Witajcie

Jakiś czas temu zakupiłem sprzęt elektroniczny w postaci telefonu.
Był to telefon komórkowy, który jak się później okazało pochodzi z włamania.
Osobę, która mi go sprzedała powiedzmy, że znałem z widzenia, a do transakcji doszło w miejscu mojej pracy.

Zostałem wezwany na policję, złożyłem wyjaśnienia, w których podałem wskazówki pozwalające ustalić osobę od, której sprzęt nabyłem. Miałem przeszukanie w domu i zostałem zatrzymany na noc, po czym z rana wskazałem na zdjęciu w policyjnej bazie osobę, która telefon mi sprzedała.
Z adwokatem wystąpiliśmy o samo ukaranie i sprawa powiedzmy została zakończona.

Problem w tym, że gość po jakimś czasie zaczepił mnie na ulicy i spytał czy na policji okazywali mi jakieś zdjęcia, zaprzeczyłem że nie.
Następnie pojawił się u mnie w pracy, powiedział że miał przeszukanie w domu i nie wie skąd i jak na niego wpadli, ponieważ tylko ja i on wiedzieliśmy o tym telefonie. Stwierdziłem, że może z miejskiej kamery albo coś.

Aktualnie przed weekendem był, powiedział że ma wezwanie, i będzie miał postawiony zarzut i jego adwokat pojedzie do prokuratora i dowie się coś więcej. Tutaj moje pytanie.

Czy adwokat ma wgląd do moich zeznań? Przecież jeżeli ma go bronić to musi wiedzieć w jakiej postaci będą dowody i jakiej wagi?
Nie chciałbym, aby powiedział mu "sluchaj, gość zeznał że to Ty mu sprzedawałeś" podczas, gdy ja zapewniłem go że żadnego wskazania jego osoby nie zrobiłem.
hexriver jest off-line  
19-08-2012, 21:22  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.544
Domyślnie RE: Czy adwokat oskarżonego ma wgląd w zeznania świadka

Cytat:
Napisał/a hexriver Zobacz post
Czy adwokat ma wgląd do moich zeznań?
Ma - albo od razu po przedstawieniu zarzutów podejrzanemu, albo później, ale ma.
Zresztą jeżeli on nie będzie chciał też poddać się dobrowolnie karze, to czeka Cię jeszcze wizyta w Sądzie i złożenie tam zeznań na rozprawie.
magnatex jest off-line  
19-08-2012, 21:27  
hexriver
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Czy adwokat oskarżonego ma wgląd w zeznania świadka

Koleś ma już zawiasy wiec zapewne do niczego się nie przyzna. Czy jeżeli w moich zeznaniach jest wyraźnie napisane, że to bez wątpliwości on to nadal będę musiał iść do sądu? Chciałbym tego uniknąć .

Rozumiem, że nie ma czegoś takiego jak anonimowe zeznania, bo koleś potem jak nie ode mnie to od swojego adwokata dowie się, że to ja go "sypnąłem" ?
hexriver jest off-line  
19-08-2012, 21:48  
magnatex
Ekspert
 
magnatex na Forum Prawnym
 
Posty: 7.544
Domyślnie RE: Czy adwokat oskarżonego ma wgląd w zeznania świadka

W określonych okolicznościach można utajnić tożsamość świadka, ale w tym przypadku to nie ma najmniejszego sensu, gdyż po pierwsze sprawa dotyczy nabycia rzeczy która nastąpiła pomiędzy dwoma osobami, a po drugie istnieją jeszcze akta Twojej sprawy karnej, które w razie potrzeby można wykorzystać, a tam Twoja tożsamość jest znana.
magnatex jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ zeznania świadka a oświadczenia oskarżonego (odpowiedzi: 6) Witam Proszę o odpowiedź na poniższe pytanie:podczas zeznań świadka oskarżony reaguje na jego kłamstwa i ustosunkowuje się do jego wypowiedzi,składa...
§ Wgląd w zeznania świadków (odpowiedzi: 6) Witam Czy jako jeden ze świadków mam możliwość wglądu w zeznania innych świadków?
§ Zeznania świadków i oskarżonego. (odpowiedzi: 1) Witam chciałbym się dowiedzieć jak mogę odzyskać ksero z zeznań.Zakończyła nam się sprawa z art. 280 i byliśmy jako dwóch oskarżonych najpierw...
§ zeznania świadka a potem oskarżonego (odpowiedzi: 10) Czy zeznania jako świadek w jednej sprawie a póżniej w drugiej sprawie jako podejrzanego ale te sprawy sa powiązane ze soba moga stanowic dowód w...
§ Wgląd w dane świadków przez oskarżonego (odpowiedzi: 6) Witam, Toczy się (a raczej dopiero zacznie się) sprawa o groźby karalne. Czy poszkodowany - osoba której grożono może wnieść wniosek o...
§ Czy żona ma prawo do wglądu do akt oskarżonego ? (odpowiedzi: 4) Witam wszystkich forumowiczów. Mam następujące pytanie : Czy jako żona oskarżonego mam pełne prawo do wglądu do akt ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:17.